databáze 143510 vůní od 9514 značek a 1813 parfumérů

Honour Woman (Eau de Parfum) Amouage

Honour Woman (Eau de Parfum)
značka: Amouage
parfumér: Carlin, Alexandra , Collas, Violaine
rok: 2011
určení: pro ženy
hlava: koriandr, pepř, rebarbora
srdce: gardénie, karafiát, jasmín, konvalinka, tuberóza
základ: ambra, kůže, opopanax, vetiver, kadidlo
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
jerry (15.10.2020 )

Průsvitné okvětní plátky bílých květin, z nichž znatelně vyčnívá zelená gardénie. Zpočátku svěží, postupně krémově zesládla a zelené tóny se vytratily. V dojezdu navíc vzdálené tóny surové kůže. Působí na mě jako hedvábný šál přehozený přes nový kožený pásek.

Avatar
blackviolet (11.5.2019 )

Když jsem před lety zkoušela první vzorky Amouage, Honour mě mezi nimi obzvlášť nezaujala. První vůně byly všechny orientálky, výrazné a jedinečné, dnes stejně ceněné jako tenkrát. Epic, Jubilation 25, Lyric, Gold.... a hlavně Memoir, která mi úplně učarovala. Není divu, že Honour mezi nimi byla trochu jako Popelka, sice kvalitní a pěkná, ale tak nějak moc obyčejná.
Amouage se mezitím vydala do Evropy a portfolio květinovek rozšířila. A v kontextu těchto vůní, ať těch líbivých nebo těch kontroverznějších, právě Honour může zaujmout čestné místo. Možná, že teprve teď, i ve srovnání se záplavou květinových vůní na trhu, jsem schopná ocenit její kvalitu.
Bílokvětinová kráska s gardénií a karafiátem, rebarborově svěží, něžná a nevinná jako ráno, do kterého se probouzí nevěsta. Jenže tato nevěsta má pod krémovými šaty podvazkový pás, místo závoje pár vetknutých květů jasmínu ve vlasech a na nohou luxusní kožené střevíčky. Zlatá pryskyřice se stopou kadidla a tělové pižmo podtrhnou dojem, že tady před sebou máme dospělou ženu, která má styl.

Avatar
Miru (31.10.2018 )

...strom obtěžkaný jasmínovým květenstvím hustým tak, že jak se oním větvovím prodíráte, hladí vás ulpělé deštové kapky po tváři smíchané s opojnou, ale díky dešti osvěžující vůní jasmínu, ve kterém se schovala i tuberoza.
Tuberoza zde není řvavá ani ostrá.
Je tlumená, ale jasná...
...jasná tak, jako když se po bouřce protrhají mraky a přestože poledne, tak předchozí bouřlivou tmu rozčísne sluneční jas z čisté oblohy...
Chladná vůně a současně tišše pulsující.
Zeleň formou jen jakéhosi něžného pohlazení mě neobtěžuje, naopak - je příjemná, konejšivě svěží.
Celou čerstvou kytici barvy slonové kosti, pastelově šedozelené a bílozlaté, osvěženou poctivou sprškou vody dochucují delikátně voskové květy gardenií.
Čistě smyslně něžná...
Téměř infantilnímu outfitu dodá na eleganci, Strohému outfitu dodá na měkké ženskosti

Avatar
wendulka (18.1.2015 )

Podle oficiálních stránek značky byla tato vůně inspirovaná tragickým příběhem Madame Butterfly ze známé opery G. Pucciniho. Coby bílokvětinová vůně má odrážet různé stránky její postavy: tuberóza v ní má symbolizovat nebezpečí, jasmín věrnost a oddanost, gardénie tajnou lásku, konvalinka čistotu srdce a bílý karafiát nevinnost, což v základu vyvrcholí v její tragický konec. Ano, tragická, chladná a odtažitá, přesně tak se chová vůně už od začátku, bohužel ne ve smyslu nějakého veledíla, jakým Pucciniho tvorba bezesporu je.

Jen na začátek vás přivítá trocha zelených bylinek a špetka pikantního pepře, než se celou vůní rozprostře podivná kyselost, vodnatost a kovový chlad, která vůbec nedá prostor jednotlivým bílým květům patřičně vyniknout a zahrát to slibované velké divadlo. V podstatě se dočkáte jen ovocné žvýkačkové tuberózy, trochy medově nasládlého jasmínu a příjemné „krémové“ gardénie bez žampionů.

No a v základu, kde by člověk čekal slibované vyvrcholení, dýky, která by rozčísla tuhle nudu, se mu dostane jen něco hřejivé ambry s pryskyřičnatými tóny a jemnou kůží. Rozdíl mezi Reflection a touto vůní je pouze ten, že tady nás neterorizuje zatuchlost, brčálová zeleň a jasmín není živočišný, což z ní dělá „o chlup lepší květinovou letní svěženku“. I tak se mi však stejně jeví pro tuto značku naprosto zbytečná.