(Aj blbé) kozmetické dotazy.

17. října 2016 11:10
Offline prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 02. ledna 2020 22:49

Miru Omlouvám se, dnes už nestíhám, mám za sebou pekelný den. Zítra určitě

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 03. ledna 2020 05:45

prďola 

...jasné, samozřejmě! Děkuji

Offline baltik
Avatar
4420 příspěvků moje polička 03. ledna 2020 06:10

prďola a mohla by ses prosim jedte vratit k tomu c od the ordinary, co je ve slozeni spatne? Doporucuje ho katka zrkadielko a ta vetsinou slozeni kontroluje. 

Offline prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 03. ledna 2020 06:38

baltik ok, večer

Offline Fiction
Avatar
1486 příspěvků moje polička 03. ledna 2020 09:22

prďola Ahoj, pokud bys měla čas, koukla bys prosím na toto:

SynCare - Antioxidační sérum C & E & D

popis vypadá moc pěkně, ale nejsem moudrá z toho složení, nevím, co ta nejvíce obsažená složka /hned po vodě/ , dále je uveden ve složení retinyl palmitát, což je ester vit. A a ten v názvu ani popisu není zmiňován...

Děkuji

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 03. ledna 2020 11:04

prďola ...sis na sebe ušila bič

Offline prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 03. ledna 2020 11:19

Fiction ok, večer napíšu

Korsičanka tak on je to trochu žrout času, ale zas mě to udržuje bdělou zrovna včera jsem se díky místnímu rozboru dozvěděla o EU restrikci na (některé) silikony, tak budu mít čerstvé info pro Miru 

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 03. ledna 2020 11:33
Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 03. ledna 2020 11:33

prďola 

tak to jsem o to víc napnutá!

(no, mám v zásobě další výrobek, jestli ano nebo ne.?.)

Offline prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 03. ledna 2020 11:48

Miru večer napíšu víc, sama posoudíš ono to navíc u toho Collistaru není až tak úplně jednoznačné, protože na tom seznamu se ten silikon nachází na druhém místě seznamu, EU restrikce přikazuje nahradit buď jiným typem (ale furt silikonu), nebo výrazně snížit procenta v produktu. A to s účinností od začátku února 2020. Jinak z pohledu aktivních složek bude na tvém zvážení, jestli ti to stojí za to.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 03. ledna 2020 11:57

prďola 

...aha. No, už z toho, co píšeš teď, asi nic moc.

Hm.

Tak bych měla, až se budeš nudit

nebo sérum

Aqua, Butylene Glycol, Glycerin, Bis-PEG-18 Methyl Ether Dimethyl Silane, Methyl Gluceth-10, Polyglyceryl-5 Laurate, PPG-6 Decyltetradeceth-30, Isopropyl Lauroyl Sarcosinate, Ethylhexyl Palmitate, Phenoxyethanol, Chlorphenesin, Sodium Methyl Stearoyl Taurate, Salicylic Acid, Xanthan Gum, Adenosine, Acetyl Trifluoromethylphenyl Valylglycine, Disodium Edta, Pentylene Glycol, Sodium Hyaluronate, Sodium Hydroxide, Faex Extract, Sodium Chloride, Hydrolyzed Rhodophyceae Extract, Carrageenan, Caprylic/Capric Glycerides, Limonene, BHT, Linalool, Geraniol, Citronellol, Tocopherol, Algae Extract, Parfum.

Biotherm Blue Therapy Multi-Defender SPF25 Normal to Combination Skin

Aqua, Glycerin, Octocrylene, Alcohol Denat, Niacinamide, Ethylhexyl Salicylate, Isononyl Isononanoate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Propylene Glycol, Poly C10-30 Alkyl Acrylate, Tocopherol, Glyceryl Stearate, Behenyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Sodium Polyacrylate, Phenoxyethanol, CI77891, Glyceryl Stearate Citrate, Disodium Ethylene Dicocamide Peg-15 Disulfate, Sodium Acrylates Crosspolymer-2, Chlorphenesin, Caprylyl Glycol, Scutellaria Baicalensis Extract, Polymethylsilsesquioxane, Disodium Edta, Caprylic/Capric, Glycerides, Pentaerythrityl Tetra-Di-T-Butyl Hydroxyhydrocinnamate, Triethanolamine, Faex Extract, Vitreoscilla Ferment, Limonene, Adenosine, Linalool, Stearyl Alcohol, Myristyl Alcohol, Geraniol, Silica, Citronellol, Ethylhexylglycerin, CI77491, Thermus Thermophillus Ferment, Algae Extract, Saccharide Isomerate, Benzyl Alcohol, Citral, Sodium Carageenan, Potassium Sorbate, Maris Sal, Parfum, (F.I.L C193641/1).

Offline prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 03. ledna 2020 20:18

Miru 

Popravdě mě složení toho Collistar krému docela nemile překvapilo, protože jsem značku a jejich produkty před cca deseti lety vnímala jako jednu z těch povedenějších.

Takže k tomu krému - aktivní složky: hydrolyzovaný pšeničný protein (hydratace + zlepšuje elasticitu pokožky, escin, vit. E a vit. A, kyselina hyaluronová, rostlinné extrakty, inosine (regenerace pleti), adenosine (regenerace a zklidnění) ... efekt akt. složek mi připadá vyloženě podprůměrný.

Všechny ostatní složky představují buď levné "plnidlo" nebo mají vliv na příjemné používání bez dalšího přínosu pro pokožku (např. tyto složky představují silikon, resp. mikročástice plastu: cyclopentasiloxane - od února 2020 musí být jeho procentuální zastoupení ve formulaci max. 0,1% ... což teď určitě není, polymethyl methacrylate, dimethicone, PEG-12. Množství silikonu v produktu je pro mě u této značky velkým zklamáním. 

Použití parabenů nechávám čistě na tvém zvážení - netrpím hysterií vůči jejich používání, ale existují jiné, i když dražší konzervanty, kterým bych dala přednost.

Konkrétně tomuto krému bych se spíš vyhnula :-(

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 03. ledna 2020 20:28

prďola 

Děkuji moc! Ale mně v podstatě stačil Tvůj předchozí příspěvek ohledně tohoto krému, bylo mi jasné, přestože jsi to psala diplomaticky, že ok nebude...

Ještě jednou moc děkuji, jsi skvělá!

Tak snad ty věci od Biothermu budou lepší...

Offline prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 03. ledna 2020 21:43

Miru nz

baltik 

Deciem Vitamin C Suspension 23% - tento produkt se týká de facto výhradně vit. C, kyselina hyaluronová je v tomto případě zanedbatelná. L-Ascorbic acid je nestabilní forma vit. C, i když velmi účinná. Osobně dávám přednost stabilizované formě (SAP) nebo nejlépe liposomální formě vit. C, které jsou navíc nedráždivé i ve vysokých koncentracích.

23% L-AA považuji za příliš vysokou koncentraci, která může pleť svým velmi nízkým pH (asi 3,5) při dlouhodobém používání (a ještě v kombinaci se BHT!!!) poškozovat. Zase - osobně dávám přednost dlouhodobému používání třeba mírnější koncentrace, protože použít jednou za čas 23% L-AA a rozhodit si lipidovou ochrannou barieru mi nestojí za to.

... proto jsem se vyjadřovala k tomuto produktu, že bych ho nedoporučovala. I když nepochybně své fanoušky se najde

Edit: A to se nechci rozepisovat o mnohem účinnějších a bezpečnějších metodách, kdy při využití synergie kys. felurové + vit. E se účinnost vit. C zvyšuje až 8x, aniž by bylo nutno pracovat s 23% koncentrací. Ale to je zas jiná story

Online viktorka_od splavu
Avatar
45976 příspěvků moje polička 03. ledna 2020 22:27

prďola tjo, kolegyně tě tu dost zahltily, já se už trochu ostýchám, ale nebudu se ptát na konkrétní produkt, spíš jestli je dobrý nápad vykvajznout se na pleťové krémy (kdy jsem o hydratačních produktech neslyšela nic dobrýho - takový ten "naducávací" účinek že je zlo), a zůstat jen u čistých olejů (se mi tu celkem zalíbil ten švestkový, samozřejmě bych to prostřídala, a některé mi zas nesedí). x-milion produktů nezvládám a nemám ani chuť používat a pleť mám celkem bezproblémovou, použiju semtam mechanický peeling a to je tak vše. nějaká pro a proti? kdybys měla chuť..

Offline prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 03. ledna 2020 23:02

viktorka_od splavu myslím, že zůstat dlouhodobě u používání jednodruhového oleje (a je jedno, jestli to bude švestkový nebo šípkový nebo amarantový) není úplně nejlepší nápad

chápu, že používání x produktů pro dosažení optimálního stavu může být pruda, ale dá se najít olejová péče obohacená o vitamíny a další pečující složky (existují peptidy rozpustné v tucích a těch bych se rozhodně nezříkala )

Offline 0zero7
Avatar
10770 příspěvků moje polička 03. ledna 2020 23:21

prďola ty jsi proste king! Nejakej collistar mam v supliku z Italie, protoze vzorek se mi zdal bozi, tak to musim omrknout. 

Super info o Vit C. Taky Myslim, ze mensi koncentrace je lepsi. Jen to dyl trva. Ordinary na tech cecek vic, zda se Ti nektery dobry?

btw deciem prekopal stranky, neni to podle znacky, ale podle produktu. Trochu otrava teda. 

Offline prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 03. ledna 2020 23:57

viktorka_od splavu ještě mě napadlo - co kdybys zkusila aspoň dvoukrokovou péči, tj. tonikum + olej? úplně se vykašlat na hydrataci taky asi nepůjde

0zero7 ale houbeles king!

já jsem na ty ostatní vit. C produkty od Ordinary nekoukala, ale můžu mrknout. mně hlavně připadá vyloženě nedomyšlené, když v kombinaci s vit. C nevyužívají obecně známých synergií jednotlivých složek. jejich Buffet je při tom naformulovaný fakt skvěle!

Offline prďola
Avatar
3717 příspěvků moje polička 04. ledna 2020 00:50

Fiction To složení by vypadalo fakt moc pěkně už třeba proto, že zrovna tento produkt skvěle využívá zmiňovanou synergii vit. C + vit. E (v této kombinaci se dosahuje cca 4 násobné účinnosti vit. C, tj. jako by měl vit. C 12%, optimální koncentrace je přibližně 15%), včetně přidaného vit. D a provit. B5 (panthenol)

Proč retinyl palmitát zmíněný není, nevím vzhledem k tomu, že je uváděný mezi vit. E a vit. C, tak ho nebude zanedbatelné množství, a navíc pro citlivější pleť by mohl představovat riziko podráždění.

PPG-15 Stearyl Ether je důvod, proč nad tím úplně nejásám. A přitom stačilo málo - nevyužívat levný PPG-15, ale použít jen Pentylene Glycol, který je ve složení taky, jen je dražší. Obě glykolové složky se využívají pro rostlinou/bylinnou extrakci a zajišťují zvýšení propustnosti pokožky pro aktivní složky. Pokud bych byla optimista a předpokládala bych použití opravdu kvalitních PPG složek (tj. bez dalšího průmyslového znečištění), tak u mě má černý puntík z důvodu toxicity vůči životnímu prostředí.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 04. ledna 2020 06:39

prďola 

A když jsi, prosím, zmiňovala, že by bylo dobré k tomu Buffetu něco s vitamíny,

co konkrétně třeba.?

Aby zase náš neznalý výběr neudělal spíše více škody než užitku.?