(Aj blbé) kozmetické dotazy.

17. října 2016 11:10
Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 04. ledna 2020 06:53

tahle zajimava diskuse mi pripomnela, ze jeste na MP dal nekdo takovy sikovny odkaz na webove stranky. Stacilo navolit znacku, a vyjela tabulka s jednotlivymi produkty a v te tabulce bylo hned srozumitelne videt, ktere latky jsou v tom danem vyrobku skodlive/problematicke. Myslim, ze to bylo odliseno nejak barevne, to uz si nepamatuju presne, je to dlouho. Nevzpomenete si nekdo, co to bylo za web? 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 04. ledna 2020 08:51

jinx Ja poznám túto stránku, ale zabúdam ju dosť často používať: cosdna

Offline Miru
Avatar
13807 příspěvků moje polička 04. ledna 2020 09:06

jinx paktofonika 

...super tip!

Akorát, prosím, když jsem tam zadala následující výrobek - nerozumím tomu.? Je teda dobrý nebo jak.?

Resp. ohodnocení číslem jedna je jako nejlepší/bez problémů?., a čím vyšší "známka", tím horší.?

http://www.cosdna.com/eng/cosmetic_7f42343356.html

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 04. ledna 2020 09:54

paktofonika diky, az budu mit chvilku, mrknu na to

Offline prďola
Avatar
3671 příspěvků moje polička 04. ledna 2020 10:49

viktorka_od splavu když jsem hledala příklad vhodné olejové péče, tak jsem se opětovně dostala ke značce, kterou jsem tu už minimálně jednou zmiňovala a považuju ji za opravdu velmi dobrou (jak jejich koncept, tak jednotlivé produkty) - jedná se o značku 100% Pure.

Např. toto sérum na bázi oleje má vše, co jsem zmiňovala výše, tj. nejedná se o jednodruhovou olejovou péči + je doplněná o podstatné aktivní složky, které jsou rozpustné v tucích.

Samozřejmě vnímání toho, jak je produkt příjemný na používání, je velmi individuální, ale i s tím se dá rozumně pracovat. Např. pokud bys chtěla snížit viskozitu, tak olej trochu naředíš skvalanem.

Offline prďola
Avatar
3671 příspěvků moje polička 04. ledna 2020 11:03

Pavlena jak jsem slíbila - značku už jsem zmiňovala při odpovědi pro viktorka_od splavu , takže jen pro info, pokud bys nechtěla olejovou multivitamínovou péči mají v nabídce i skvěle naformulované multivit. sérum nebo vit. C sérum

Ani jednomu produktu bych z pohledu složení neměla co vytknout, skvěle využívají společné synergie aktivních složek, jen není úplně za hubičku.

U vodných nebo emulgovaných produktů využívají efektu fermentace, který produktům zajišťuje stabilitu a nahrazuje konzervanty, což je velmi moderní a elegantní řešení!

Offline prďola
Avatar
3671 příspěvků moje polička 04. ledna 2020 11:08
Reakce na Miru:

Resp. ohodnocení číslem jedna je jako nejlepší/bez problémů?., a čím vyšší "známka", tím horší.?

​Ano, tak to by to mělo fungovat. Navíc je v samostatných sloupcích uváděna "známka" pro případnou komedogennost složky nebo riziko dráždění.

Offline Miru
Avatar
13807 příspěvků moje polička 04. ledna 2020 11:09

prďola 

Děkuju...

Offline Miru
Avatar
13807 příspěvků moje polička 04. ledna 2020 11:24

prďola 

Mám, prosím, dotaz - 

nemám ráda v denních krémech UV faktor, ve většině případů mi dělají silný mastný film, proto raději i na den používám noční krémy nebo krémy bez UV. 

Je to velká chyba.? Mohou UV faktory v krémech dělat neplechu.?

To samé - mastný film - mi dělá i koenzym Q10...

Offline baltik
Avatar
4410 příspěvků moje polička 04. ledna 2020 11:38

prďola diky za vysvetleni toho vitaminu c

Offline Fiction
Avatar
1486 příspěvků moje polička 04. ledna 2020 11:40

prďola Děkuji za recenzi SynCare séra a rovněž za zmínění 100% Pure, mrknu na to.

Offline baltik
Avatar
4410 příspěvků moje polička 04. ledna 2020 11:41

Miru uvidime co na to prdola, ale youtuberky, ktere sleduju, tvrdi, ze spf je nejlevnejsi anti-aging. Problemy to zpusobovat muze, napriklad ucpavat pory, a je potreba hledat a zkouset. Kdyby te to zajimaly jejich tipy, podivej se na tina nate nebo katka zrkadielko.

Offline prďola
Avatar
3671 příspěvků moje polička 04. ledna 2020 11:49

baltik Fiction nz

Miru Koenzym Q10 by sám o sobě neměl dělat mastný film, protože se jedná o sytě oranžový prášek, který je rozpustný v tucích. Tzn. když CoQ10 rozpustím v lehkém, pro tebe příjemném oleji, tak bys CoQ10 vůbec neměla zaznamenat.

Offline Miru
Avatar
13807 příspěvků moje polička 04. ledna 2020 11:58

baltik prďola 

Díky!

Offline Miru
Avatar
13807 příspěvků moje polička 04. ledna 2020 12:10
Offline Miru
Avatar
13807 příspěvků moje polička 04. ledna 2020 12:11

baltik 

...díky Tobě jsem narazila na značku Klair, resp. doporučovaný krém Klair Soft Airy. Vypadá to hodně dobře!

Znáte někdo tuto značku.?

Offline prďola
Avatar
3671 příspěvků moje polička 04. ledna 2020 12:13

Miru baltik 

k UV faktorům - jak zmiňuje baltik  UV ochrana je nejlepší preventivní anti-age péče!

Ale aby to nebylo tak úplně jednoduché - zas to UV záření v rozumné míře potřebujeme, kvůli vitamínu D

Nechci zabíhat do příliš velkých detailů ani psát tady romány na dané téma, tak to zkusím trochu heslovitě: podle posledních studií se ukazuje, že UV filtry dokáží blokovat pouze 55% volných radikálů produkovaných UV zářením. Pro optimální fotoprevenci se doporučuje kombinace UV filtrů a topické použití vit. C a to dokonce i v krémech na opalování (!!), jen by se nemělo jednat o koncentraci vyšší než 10% a mělo by jít o stabilní formu vit. C (tj. MAP, SAP...).

Vit. C tu plní funkci velmi silného antioxidantu, tj. dokáže zredukovat až 52% volných radikálů, a pomáhá regenerovat buňky poškozené UV zářením. Jen bych znovu ráda zdůraznila, že se nesmí jednat o L-Ascorbic Acid, protože v této formě je vit. C nestabilní a navíc pro pleť dráždivý.

Offline Miru
Avatar
13807 příspěvků moje polička 04. ledna 2020 12:28

prďola 

Tak jo, tak já to s těmi UV faktory zkusím.

Děkuji!

Našla jsem si, i díky té chytré tabulce, dva produkty od Clarins, tak je asi zkusím...

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 04. ledna 2020 12:33

prďola O tom vit. C som už čítala, ale neplatí to náhodou iba u chemických SPF? V článku bolo, že sa to netýka minerálnych SPF. 

Offline prďola
Avatar
3671 příspěvků moje polička 04. ledna 2020 12:45

paktofonika Asi ne úplně rozumím na co konkrétně se ptáš. Asi bych měla zdůraznit, že jsem psala výhradně o minerálních filtrech.

Edit: a ještě ... o minerálních bez nanočástic