Oblíbený krém na obličej...

11. srpna 2014 18:50
Offline geekygirl
Avatar
126 příspěvků moje polička 11. srpna 2022 22:04

prďola Je to blbe s tym avobenzone, pokial viem, dost dobre pokryva UVA spektrum, preto sa casto pouziva. 

Ale doteraz som si myslela, ze je avobenzone mensi problem, ako tie jeho klasicke stabilizatory, ktore su zaroven endokrinne disruptory + niektore asi nicia koralove utesy. Ale ak ho stabilizujes novsimi filtrami, napriklad Meroxyl a pod. tak by to nemal byt az taky problem. 

Napr. La roche Posay ho ma vsade (asi, vsetky som nekontrolovala), vratane rady pred citlivu pokozku a deti. Pouziva ho ale v kombinacii s novsimi SPF filtrami.

No neviem, je to zlozite.

Offline prďola
Avatar
3724 příspěvků moje polička 12. srpna 2022 08:38

geekygirl Jj, avobenzone skvěle pokrývá právě to kritické spektrum a většinou ho proto není třeba kombinovat s jinými filtry pro UVA. Ale průšvih je v jeho nestabilitě, která se začne projevovat už hodinu po aplikaci.

A ne, že by to jiné organické filtry měly se stabilitou jinak, ale u nich většinou začíná rozpad až po 4 - 6 hodinách. Negativní dopad na životní prostředí je u kosmetiky obecně velmi opomíjené téma. Tady jsem za ty přírodní certifikáty obzvlášť velmi ráda

Offline baltik
Avatar
4426 příspěvků moje polička 12. srpna 2022 10:06

prďola a jake spf teda pouzivas ty?

priznavam se, ze jsem zatim neslysela nikde o tom, ze nektere filtry jsou spatne (teda krome toho ucinku na koraly, ale ja spf pouzivam na tvar na bezny den, nikde se nekoupu)

Offline prďola
Avatar
3724 příspěvků moje polička 12. srpna 2022 12:41

baltik Já to mám ohledně SPF nastaveno asi dost netradičně.

Předně nejsem klasický polehávač na lehátku/dece, takže než jsem našla dokonalý samoopalovák, tak jsem i koncem léta často vypadala jako ředitel vápenky

SPF v produktech pro sebe neženu do extrému, protože UV ochranu až tak moc neuznávám, byť jsem si vědoma všech devastujících účinků na pokožku.

Důvody jsou následující 1) v létě všichni mažou maximální SPF v krémech a v zimě se diví, že nemají potřebnou imunitu a ládují do sebe tablety vit. D. Připadá mi mnohem přirozenější přijímat vit. D v té nejjednodušší formě

2) rozhodla jsem se v daleko větší míře řešit negativní dopady, tj. maximalizovat obsah antioxidantů ve všech produktech, které v létě používám (jeden malý, nenáročný tip můžu dát i sem do vlákna)

Ale zase to není tak, že bych SPF nepoužívala vůbec, jsou to jednak filtry, které obsahuje ten krém, na který sem dávala odkaz Medulienka - tj. Mexoryl SX a XL, Tinosorb A2B (je to nová generace UV filtrů, sice nemají tak široký záběr jako avobenzone, ale vhodnou kombinací se dá dosáhnout stejného efektu a bez rizik) a tyto složky ještě doplňují minerální filtry. Při SPF 15-20 nemusím řešit žádný "gejša efekt" nebo nepříjemné roztírání.

Offline Miru
Avatar
13852 příspěvků moje polička 12. srpna 2022 16:09

prďola 

...a prosím, když tak o víkendu(resp. až budeš mít volnou chvilku), koukneš i na ten Argan Care With Gold noční krém Ryor ze strany 150.?.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 12. srpna 2022 18:05

Oyaj, keď sme pri SPF a ich dopadoch na morskú flóru a faunu. Je nutné to riešiť, aj keď človek nie je pri mori? Myslím pri bežnom nosení (áno, ja som typ, ktorý má len dve formy - buď biela, alebo paradajková, takže SPF nutnosť)...keď to zmyjem pri sprchovaní, zachytí to normálne mestská čistička, alebo nie?

No a keďže to vyzerá, že aj k tomu moru sa asi vychystáme...aké sú dobré UV mlieka (alebo ideálne spreje), ktoré neškodia moru?

Ja zas teda neriešim fyzikálnu/chemickú ochranu.

Offline prďola
Avatar
3724 příspěvků moje polička 14. srpna 2022 09:57

Miru Nevím, co od toho krému očekáváš, ale z mého pohledu je přínost pro pleť minimální. Trochu hydratace, nejspíš i příjemná aplikace a večer to všechno ze sebe zase smyješ

Offline prďola
Avatar
3724 příspěvků moje polička 14. srpna 2022 10:04

slniecko 

Opravdu nevím, jen si myslím, že městské čističky toto neřeší.

Tvůj dotaz chápu, ale zkušenost je taková, že dokud výrobci budou tyto složky v produktech nabízet (protože je to pro ně výhodné a zákazníci to kupují, resp. nebojkotují), tak se vždy najde dost lidí, kteří to budou používat i přímo u moře.

Offline rozarka
Avatar
3975 příspěvků moje polička 14. srpna 2022 11:18

prďola teď ale me zajímá, jaký samoopalovák používáš. Nemám jich vyzkoušených moc, ale všechny mi vytvoří divnou barvu. Nevylučuji ovšem, že za ten odstín může přímo odstín mé pleti. Ale stejně by mě to zajímalo.

Offline prďola
Avatar
3724 příspěvků moje polička 14. srpna 2022 11:42

rozarka Míchám si ho ale to není podstatné, protože jde hlavně o kombinaci těch správných složek, abys nebyla do oranžova, jak to většinou bývá při použití jen Dihydroxyacetonu (DHA), který mně navíc i dost nepříjemně smrdí.

Pokud ve složení najdeš složku Erythrulose, tak máš vyhráno. Ta dává pokožce přirozené nahnědlé zbarvení a navíc je bez zápachu. No a jasně, že je i dražší. Ve složení mohou být použité obě tyto ingredience, ale je lepší, když Erythrulose je na seznamu výš.

Já je mám přidané do tělového mléka v poměru 2:1 a v takovém množství, aby efekt opálení vznikal postupně, protože se chci vyhnout případným "skvrnám" při nerovnoměrné roztírání.

Offline Miru
Avatar
13852 příspěvků moje polička 14. srpna 2022 18:46

prďola 

Děkuji moc!.

Jako mně je podezřelé, že argan a zlato za čtyři stovky, ale tak přece jen jsem doufala, že když to prezentují jako luxusní řadu, že Tvé hodnocení bude lepší...

Ještě jednou moc děkuji!!

Offline prďola
Avatar
3724 příspěvků moje polička 14. srpna 2022 20:52

Miru Nechci ti brát iluze, ale krém za 400 Kč může být luxusní jen díky marketingovým kecům

Ten krém obsahuje jinak skvělé oleje (avokádový a arganový), ale silně pochybuju, že by výrobce byl takový hňup a použil tyto oleje v jejich nejpřínosnější formě, tj. lisované za studena. A to z toho důvodu, že tyto oleje se účastní emulgace, kdy se v nich za tepla rozpouští použité emulgátory a koemulgátory. A ty, které jsou v tom krému, mají všechny bod tání vysoko nad 40°C - což je hranice pro degradaci přínosných složek. Takže za předpokladu, že výrobce není hňup a nepoužil oleje LZS, ale rafinované, platí, že oba oleje o ty přínosné složky přišly při rafinaci. 

A zlato - buď se používá v koloidní formě, která je pro pleť aspoň trochu přínosná, ale to není tento případ. Tady se jedná o "zlato", které má označení shodné pro pigmenty (CI 77480) a může spíš posloužit pro efekt "rozzáření pleti", případně místo minerálního slunečního filtru.

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 14. srpna 2022 21:51
Reakce na prďola:

Zu Večer budu mít víc času, napíšu

milacka nz Kdybys náhodou to sérum zkušela, prosím o zpětnou vazbu

​určite dám vedieť. Stránku mám uloženú.

Offline prďola
Avatar
3724 příspěvků moje polička 15. srpna 2022 00:04

RoSa Ten sprcháč má hodně minimalistické složení a to je podle mě taky ok. Proč by měl produkt, který se oplachuje a de facto pokožce nic moc nestihne předat, překonávat nesmyslně složitým seznamem ingrediencí Podstatné je, aby použité tenzidy byly šetrné, pokožku nevysušovaly, případně aby produkt neměl příliš vysoké (zásadité) pH... což se ze složení moc odhadnout nedá.

V tomto případě jsou použité tenzidy z těch úplně nejčastěji používaných, sprcháč je doplněný o skvělý arganový olej.

U toho tělového mléka se mi nepovedlo rozluštit složení

Offline RoSa
Avatar
8195 příspěvků moje polička 15. srpna 2022 01:13

prďola super, díky moc!

Offline Miru
Avatar
13852 příspěvků moje polička 15. srpna 2022 04:00

prďola 

...ale tak jasné, marketingové řeči..., a ke všemu značka Ryor mě nikdy nijak nebrala. Byť jsou na trhu roky, nějak mě ničím neoslovila. Ke všemu - nelíbí se mi jejich balení výrobků.

Ale jak píšu, myslela jsem, že Tvé hodnocení bude lepší.

Kolikrát jsi tu hodnotila výrobky v podobné cenové relaci a dopadly mnohem lépe

Offline Miru
Avatar
13852 příspěvků moje polička 15. srpna 2022 06:50

prďola 

...no, a pak jsem neotravovala, protože mi to bylo už trapné a sama, bez Tvé porady, koupila následující krém.

Přečetla jsem o něm kde co, vše mi přišlo oukej. Pleť je po něm taková nacucaná, svěží, hladká. Nyní ho dávám na noc. V zimě bude super na den. Voní jako tělová řada Hinoki Le Labo - čili kadidlem a dřevem. Vůně ale po chvíli z pokožky zmizí.

Jestli je to zase jen průměrné mazadlo.?., tak pak by mě zarážel cenový rozdíl mezi elninem(449,-) a

notinem(995,-)...

REN CLEAN SKINCARE V-CENSE REVITALISING

Voda (voda), triglycerid kaprylové/kaprinové, cetearylalkohol, cetearylethylhexanoát, máslo Butyrospermum Parkii (bambucké máslo, olej ze semen Camellia Oleifera, extrakt z ovoce Citrus Aurantium Dulcis (pomeranč), glycerin, myristyl laurulgarát, triheptylmyristát, lauryptylano vaginální Pšeničný) olej z klíčků, cetearylglukosid, oryzanol, myristyllaurát, ethylhexylglycerin, olej z Boswellia Carterii, karbomer, olej ze semen Helianthus Annuus (slunečnicový), extrakt z Boswellia serrata, fenoxyethanol, dehydroacetát sodný, tokoferol (betonu)*, glukoferol , extrakt z kořene Daucus Carota Sativa (mrkev), olej ze semen Daucus Carota Sativa (mrkev), askorbylpalmitát, hydroxid sodný, kyselina citronová, linalool

Offline rozarka
Avatar
3975 příspěvků moje polička 15. srpna 2022 10:49

prďola moc děkuju, jsi hodná, že se s námi dělíš o své znalosti ,koukala jsem a co jsem zatím objevila bylo to DHA na seznamu ingrediencí výš, ale i tak to vyzkouším. Těch přípravků asi moc k mání na českém trhu není. Ale aspoň, že něco. 

Offline prďola
Avatar
3724 příspěvků moje polička 15. srpna 2022 22:49

rozarka nz

Jestli ti to není úplně proti srsti, tak bych zkusila koupit 30ml Erythrulose >> tady << a klidně bych si přidala do svého oblíbeného tělového mléka.

Offline rozarka
Avatar
3975 příspěvků moje polička 16. srpna 2022 06:56

prďola proti srsti ne, ale proti mým schopnostem ano. Vládnu jen rodnou řečí . A u nás jsem nic nenašla. I hotových produktů je s Erythrulose jak šafránu.