Oblíbený krém na obličej...

11. srpna 2014 18:50
Offline Panenka
Avatar
1247 příspěvků moje polička 19. května 2020 11:03

prďola My asi kolem DMka půjdem dnes odpoledne, tak já to zkusím nejdřív tak... ale já jsem fakt poleno, tohle mě vůbec nenapadlo.Tož díky za tip.

Offline Magnolie1
Avatar
125 příspěvků moje polička 19. května 2020 12:20

prďola Dobrý den. Jako laikovi se mi docela líbí složení i slaměnkového krému od firmy Nobilis Tilia. Myslíte, že je pro věk 50plus dostatečný, nebo by mohl mít víc aktivních látek? Je to snad nějaká novinka a poměrně slušná cena 389 Kč za 50 ml. Děkuji.

Aqua (demineralizovaná voda)

Helianthus Annuus Seed Oil (slunečnicový olej v bio kvalitě)

Butyrospermum Parkii Butter (máslo karité v bio kvalitě, rostlinný tuk) Simmondsia Chinensis Seed Oil (jojobový rostlinný olej v bio kvalitě) Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate (přírodní emulgátor na bázi glycerinu, glukózy a rostlinných olejů) Glycerin (hydratační látka) Cetyl Alcohol (stabilizátor na bázi mastných alkoholů z rostlinných olejů) Stearic Acid (kyselina stearová, zahušťovadlo) Theobroma Cacao Seed Butter (kakaové máslo v bio kvalitě) Panthenol (D-Panthenol, hydratační složka) Cera Alba (včelí vosk) Lecithin (fosfolipidy) Sodium Anisate (anisát sodný, antimikrobiální látka) Sodium Levulinate (levulinát sodný, antimikrobiální látka) Xanthan Gum (přírodní polysacharid, zahušťovadlo) Glyceryl Caprylate (přírodní emulgátor na bázi rostlinného oleje a glycerinu) Tocopheryl Acetate (stabilizovaný vitamin E, antioxidant) Retinyl Palmitate (stabilizovaný vitamin A, antioxidant) Magnesium Ascorbyl Phosphate (stabilizovaný vitamin C, zesvětlující a antioxidační složka) Helichrysum Italicum Flower Oil (éterický olej z italské slaměnky) Citric Acid (kyselina citronová, regulátor pH) Sodium Hyaluronate (přírodní polysacharid) Sodium Stearoyl Lactylate (přírodní koemulgátor) Magnolia Officinalis Bark Extract (extrakt z kůry magnólie, antimikrobiální) Pelargonium Graveolens Oil (éterický olej z pelargonie vonné) Cananga Odorata Flower Oil (éterický olej z květů kanangy vonné) Salvia Sclarea Oil (éterický olej z šalvěje muškátové) Linalool* Citronellol* Limonene* Geraniol* Benzyl Benzoate*. * - z přírodních éterických olejů

Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 19. května 2020 13:09

Magnolie1 To složení je velmi "čisté", krém bude určitě velmi příjemný, ale z mého pohledu je aktivních složek s ohledem na věkovou skupinu 50+ dost málo. De facto jen panthenol, lecitin, vit. C, vit. E, vit. A, kyselina hyaluronová + rostlinné extrakty.

Pokud vím, tak Nobilis Tilia nemá ve zvyku používat peptidovou péči, což je škoda, protože ta bývá na mimické vrásky kolem očí velmi účinná.

Offline Magnolie1
Avatar
125 příspěvků moje polička 19. května 2020 14:45

prďola děkuji moc, ach jo, škoda. Mám ráda slaměnkovou řadu od L'Occitane en Provence, ale ta zase obsahuje silikony.

Offline Ify
Avatar
138 příspěvků moje polička 21. května 2020 14:32

prďola Dobrý den, shodou okolností mě ten krém, který uváděla Magnolie1 taky zajímal. A asi mám hloupý dotaz a možná už to tu i bylo, ale bylo by možné uvést nějaký příklad kvalitního účinného krému pro 50+ (cokoliv ... bio i nebio...)? Moc děkuji.

Offline Magnolie1
Avatar
125 příspěvků moje polička 21. května 2020 15:24

Ify já mám dojem, že v sekci bio na krém s bohatým množstvím účinných látek asi můžeme zapomenout. Bio krémy zřejmě nebudou obsahovat žádné rizikové chemické složky, ale daň bude zase tak, že budou "chudé" na aktivní látky. Dívala jsem se i na britskou kosmetiku Inlight (prodává Biorganica), poměrně vysoká cena, ale z mého laického pohledu i zde bude nedostačující množství účinných látek.

Ale možná, když by se ještě prďola mohla podívat, až bude mít čas, tak se mi ještě líbí kosmetika Eminence, např. složení u kokosového omlazujícho krému (https://www.eminence.cz/pletove-kremy-2/kokosovy-omlazujici-krem-60-ml/) je:

Organic Phytonutrient Blend™ [Aloe Barbadensis (Aloe) Juice*, Terminalia Ferdinandiana (Kakadu Plum) Juice*, Prunus Cerasus (Sour Cherry) Juice*, Myrciaria Dubia (Camu Camu) Juice*, Citrus Limon (Lemon) Juice*, Malus Domestica (Apple) Juice*, Calendula Officinalis Flower Extract*, Daucus Carota Sativa (Carrot) Extract*, Trifolium Pratense (Red Clover) Flower Extract*, Cocos Nucifera (Coconut) Milk*, Vitis Vinifera (Grape) Seed Extract*, Dioscorea Villosa (Wild Yam) Root Extract*, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract*, Cyamopsis Tetragonoloba (Guar) Gum*, Zea Mays (Corn) Silk Extract*, Glycine Soja (Soybean) Germ Extract*, Citric Acid, Maltodextrin (from Tapioca)* and Citrus Pectin], Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Copernicia Cerifera (Carnauba) Wax, Butyrospermum Parkii (Shea Butter)*, Cetearyl Alcohol, Sodium Cetearyl Sulfate, Vegetable Glycerin*, Zea Mays (Corn) Germ Oil*, Cichorium Intybus (Chicory) Root Oligosaccharides, Caesalpinia Spinosa (Tara Tree) Gum, Vegetable Glycerin, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Cocos Nucifera (Coconut) Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Stearic Acid, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil*, Benzyl Alcohol, Dehydroacetic Acid, Corn-Derived Methyl Glucose Sesquistearate, Xanthan Gum, Vegetable Squalane, Tocopheryl Acetate (Vitamin E), Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Malus Domestica (Swiss Green Apple) Fruit Cell Culture Extract, Salicylic Acid, Ascorbyl Palmitate (Vitamin C Ester), Soy Lecithin, Biocomplex2™ [Euterpe Oleracea (Acai)*, Citrus Limon (Lemon)*, Malpighia Glabra (Barbados Cherry)*, Emblica Officinalis (Indian Gooseberry)*, Adansonia Digitata (Baobab)*, Myrciaria Dubia (Camu Camu)*, Daucus Carota Sativa (Carrot)*, Cocos Nucifera (Coconut) Water*, Lycium Barbarum (Goji) Berry*, Tapioca Starch (from Cassava Root)*, Thioctic Acid (Alpha Lipoic Acid) and Ubiquinone (Coenzyme Q10)].

Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 21. května 2020 15:58

Ify To vůbec není hloupý dotaz, naopak je skvělý! Jen se na něj nedá jednoduše a jednoznačně odpovědět. Myslím si, že (a s postupujícím věkem obzvlášť) je dobré o péči trochu přemýšlet dřív než člověk začne bez rozmyslu zkoušet různé produkty a skončit s nějakou nežádoucí dermatitidou.

Důvod proč se nedá odpovědět jednoduše - nejde jen o různé typy pleti a různé projevy stárnutí (někdo má víc vrásek, někdo potřebuje spíš řešit tmavé skvrny), ale třeba i o různé návyky péče o pleť - někdo s tím nechce ztrácet čas a chce "vše v jednom", někdo  s klidem pleti dopřeje péči ve 4 krocích.

Asi jsem už dřív zmiňovala, že úplně nejdůležitější bez ohledu na věk, je pleti poskytnout hydrataci a udržování lipidové vrstvy pokožky. Toto považuji za naprostý základ... samozřejmě plus šetrné čištění pokožky.

Pokud budu uvažovat o péči pro neproblémovou pleť pro věk 50+ tak mám obavu, že bych si s jedním produktem nevystačila. Zhruba po 30. roce začíná v pokožce velmi pomalu docházet k degenerativním změnám, které se nedají v 50ti vyřešit nanesením krému. Naprostá většina běžně používaných ingrediencí se nemá šanci dostat do hlubších vrstev pokožky už jenom proto, že jejich molekuly jsou příliš velké na to aby do pokožky pronikly (klasickým příkladem je v krémech oblíbený kolagen ). Takže považuji za ideální takové produkty, které obsahují prekurzory nutné pro podporu poměrně složitých procesů v pokožce (tj. aminokyseliny např. EGF, vitamíny, peptidy, ATP, antioxidanty). No a toto všechno se prostě do jednoho produktu nevejde... bohužel

Abych byla aspoň trochu konkrétní, tak skvělé produkty pro pleť 50+ z pohledu aktivních složek má třeba zn. Skinceuticals (bohužel ale obsahují také spousty silikonu) nebo Dermalogica (složení bývá mnohem "čistější").

Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 21. května 2020 16:15

Magnolie1 Ten krém vypadá zajímavě a skoro RAW Večer si zkusím najít čas... 

Offline Magnolie1
Avatar
125 příspěvků moje polička 21. května 2020 19:18

prďola děkuji, vůbec to nehoří, ta značka má krémů víc, má i jiné produkty, vzala jsem namátkově jeden, z jehož názvu bylo patrné, že by měl - nebo mohl omlazovat. 

Offline Ify
Avatar
138 příspěvků moje polička 22. května 2020 00:51

prďola Magnolie1 Moc děkuji za vaše názory a tipy. Já zatím zmateně střídám Hádka a izraelskou dermokosmetiku Christina (ta by měla nějaké účinné látky obsahovat). Dermatologicu jsem se už kdysi chystala vyzkoušet, takže se na ni určitě podívám. Ještě jednou díky moc.

Online slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 22. května 2020 13:19

Ify tá Christina ma zaujíma. Majú to u nás niekde, prosím?

Offline Ify
Avatar
138 příspěvků moje polička 22. května 2020 20:03

slniecko

S Christinou pracují kosmetičky, ale mají i řady pro domácí péči. Více informací je na www.christina-kosmetika.cz.

Já (50+) používám občas krémy z řad Silk a Wish. Ale nejsem v tom zcela důsledná, nepoužívám pravidelně, takže nemůžu moc hodnotit. Co však mají podle mě opravdu dobré je řada Comodex a BioPhyto. To používá syn (15 let) na silnější akné. Používá pravidelně, důsledně a výsledky tam opravdu vidím.

Online slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 22. května 2020 22:38

Ify vďaka, popozerám to!

Offline Ounz
Avatar
19820 příspěvků moje polička 09. června 2020 17:03

prďola promiň, že tě zas obtěžuju, ale tuhle jsem tu vymrčovala kvůli suchý pokožce a tys mi doporučila, ať si najdu něco s ceramidy, v nabídce je ziaja a pak CeraVe, chtěla bych se tě zeptat, neznáš to? Mohlo by to bejt ono? 

Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 09. června 2020 17:23

Ounz Nejspíš neznám, ale když mi pošleš odkaz, tak se na to mrknu.

Ale nechceš zvážit tu už dřív zmiňovanou možnost a přidat si připravenou kombinaci ceramidů a cholesterolu do svého oblíbeného a hlavně osvědčeného krému? Ono to zkoušení nového produktu nemusí vždy dopadnout dobře a zase budeš bez péče, kterou potřebuješ.

Mám na mysli toto - možná by se vás na nákup třeba většího balení za jedno poštovné mohlo domluvit víc

Já jsem u nich bohužel nakupovala docela nedávno, jinak bych to klidně přibrala do objednávky.

Offline Ounz
Avatar
19820 příspěvků moje polička 09. června 2020 17:46

prďola Aha, vidíš to přidávání jsem nějak přehléhla, to půjde určitě i do tělového mléka, což. Akorát teď žádný oblíbený nemám, dost bezvýsledně hledám, ale mohla bych to zkusit..a kolik se přidá vypočítám z těch procent? Z celkové váhy? Možná se ptám blbě, ale tohle je pro mě neznámá oblast :) 

Cerave 

Offline rozarka
Avatar
3974 příspěvků moje polička 09. června 2020 18:04

prďola Nevíš o nějakém zdroji těch ceramidů...na českém trhu?

Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 09. června 2020 19:04

Ounz Díky, už si vzpomínám, že na CeraVe jsem se dívala. Podle mě obsahuje úplně stejně namíchaný komplex ceramidů a cholesterolu jako jsou v tom mém odkazu, takže z tohoto pohledu ok. Jen je blbé, že to tělové mléko obsahuje i silikony

Přidávané množství vypočítáš trojčlenkou. Večer ti se můžu napsat velmi jednoduchý mustr pro přepočet.

rozarka Dřív je měla v nabídce ekokoza, ale už jsem je tam docela dlouho neviděla. A oni tedy nabízeli jen  komplex ceramidů, bez cholesterolu. A pro efektivní obnovu lipidové vrstvy (která brání vysychání pokožky) je ideální mít ceramidy, cholesterol a mastné kyseliny (ty většinou jsou součástí olejového základu krému, takže nemusí být dodávány extra) a to vše v určitém poměru.

Možná by stálo za to požádat jednu z provozovatelek českých eshopů (ekokoza.cz, nature-store.cz, kosmetickesuroviny.cz) jestli by je nezařadily do nabídky.

Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 09. června 2020 19:07

A když už jsem tu zmínila ceramidy, tak jen další drobné doplnění k tématu, třeba to někoho bude zajímat

Functions of Ceramides in Skin Care:

Ceramide 2: Improves water balance. Improves barrier  function  of the skin

Ceramide 3: Improves water balance. Restores damaged skin. Protects the skin

Ceramide 6II: Increases desquamation without irritation. Improves skin smoothness  

 Ceramide Levels in Skin:

 AGE  Hands Ceramide Level 

21 - 30 years ... 100 %
31 - 40 years ... 78 %
41 - 50 years ... 63 %
  
AGE Face Ceramide Level

21 - 30 years ... 100 %
31 - 40 years ... 62 %
41 - 50 years ... 37 %

Source: A.V. Rawlings et al. in Biocosmetics-Skin aging, IFSCC, vol. I, 31-45 (1993).
 

The Relationship of Ceramides in Skin Diseases:

Diseases ............ Ceramide Decrease

Psoriasis ............. Ceramide 1, Ceramide 3, Ceramide 6

Ichthyosis ........... Ceramide 1, Ceramide 6

Acne (vulgaris) .... Ceramide 1 through 6

Atopic dermatitis .. Ceramide 1 through 6

Surfactant-induced dermatitis .... Ceramide 3

Offline OliveOyl
Avatar
1712 příspěvků moje polička 09. června 2020 19:30

Ounz rozarka Kdybyste něco objednávaly, tak bych se přidala