Oblíbený krém na obličej...

11. srpna 2014 18:50
Offline slniecko spravce
16134 příspěvků moje polička 25. května 2022 21:44

Prosím, neviete, na čo je dobrý ocot na pleť? Na vlasy viem, používam...ale na pleť neviem...viem, že v histórii sa používal, ale to sa používalo kadečo, ehm.

Ako to účinkuje? Je tam o.i. napísané, že ako tonikum...fakt?

(tu som naň narazila, preto sa pýtam...)

https://www.orizaparfums.com/en/colognes/70-80-cosmetic-vinegar.html#/28-size-300_ml

Offline rozarka
3420 příspěvků moje polička 26. května 2022 20:14

slniecko teda, nevím ocet, ale třeba citron se na pleť doporučoval, ne asi koncentrovaná šťáva. Snad že pleti vyhovuje kyselejší ph? To by mě taky zajímalo.

Offline Miru
11730 příspěvků moje polička 26. května 2022 20:16

rozarka 

...citron zesvětluje a stahuje póry. Ale tohle samodomo je ošidné, protože na tu čerstvou šťávu mohou být alergické reakce

Offline Miru
11730 příspěvků moje polička 28. května 2022 11:48

prďola 

...moc dobře jsi mi poradila zainvestovat do dražšího šamponu(VENN), ještě jednou děkuji!.

Tak bych, prosím, potřebovala zase poradit - zda stojí za ty peníze následující sérum:

(jako pocit na hlavě a vlasy pak po umytí = super. Ale jestli to není wow efekt jenom.? Já, jako laik vidím dobré ingredience, no, profík jsi Ty...)

SERUM vlasy

Offline zuka0011
příspěvků moje polička 30. května 2022 07:34

​Zalezi jakou chces intenzitu, kazdopadne bych pockala, nez se srovna oblicej s retinoidem, mas ten 5%?

Ten bych zacala davat mene casto, az si plet zvykne muzes navysit pouzivani, ono by se melo zacinat na 1x tydne, kdyz dobry tak dvakrat atd atd. Tak se omezi riziko loupani pleti.

Nejnizsi cecko Ordinary je Ascorbyl Glucoside Solution 12%

Offline Malenge
3356 příspěvků moje polička 06. června 2022 21:31
Reakce na prďola:

33lejaby 

Pokud bych ti měla doporučit některé produkty The Ordinary, které by bylo dobré přidat k obvyklé péči tak bych se soustředila na tyto: pro zvýšení obsahu vit. C buď 100% L-Ascorbic Acid Powder nebo Ethylated Ascorbic Acid 15% Solution (bude záležet jestli budeš přidávat k vodné nebo olejové péči), Granactive Retinoid 2% in Squalane, sérum Buffet” + Copper Peptides 1% (peptidy mědi představují výrazné obohacení složení původního Buffetu).Nezaměřovala jsem se na jejich produkty, které řeší nějaké specifické problémy a jejich exfolianty. Spíš jen na složky, které The Ordinary obsahuje a např. v péči KR mi chybí nebo nejsou použité v synergické kombinaci.

​já se omlouvám za dotaz na úrovni, jsem naprostý laik, ale nedávno jsem narazila na ten Granactive Retinoid 2% in Squalane, jak ho doporučuješ a u něj se píše něco o používání po péči na bázi vody ale před hustšími krémy.

já nevím, co si pod tou péčí na bázi vody představit, ráda bych něco od ordinary vyzkoušela, pochvalné recenze potkávám často, ale nenašla jsem ještě odvahu, protože nejsem schopná vybrat produkty, aby to dohromady dávalo smysl. odličuju se ve sprše pěnou, pak použiju oční krém a příp. serum, plus noční krém a jdu spát, takže nějakou takovou kombinaci produktů bych si od nich ráda objednala. ráno to mám podobně, ale pleť už by si zasloužila něco pořádného, nejlepší produkt, který mám, je erboristica krém, co se tu kdysi doporučoval, jenže k němu nedělají žádné slušné serum a nic dalšího. plus tedy nevím, zda se u ordinary používá jeden druh séra jeden den a druhý den jiný druh, nebo prostě smíchám ten buffet s pár kapkami něčeho s vit. C a pár kapkami toho retinoidu a dávám naráz? 

Offline alibi blogger
3609 příspěvků moje polička 11. června 2022 12:20

Pod tíhou zdejší diskuze jsem koupila v drmax testovací sadu Klara Rott 45+, pro jistotu 3x a to tonikum. balzám na rty byl jako dárek, no nenech to tam .

Zatím po týdnu zkoušení mi nevyhovuje to dvousložkové sérum (jsem po tom moc opatlana a zacpává mi to póry, bez odličováku se obejdu. Ostatní je moc fajn a ta vůně je super.

Dávám to sem kvůli tomu, že v balení byl kód na slevu. Kdyby se někomu hodil 

Offline Makara
1436 příspěvků moje polička 20. června 2022 19:49

Shamanic Hyaluronove serumSloženítriple hyaluronic acid, zinc PCA, glycols, sodium PCA, sodium lactate, conditioning agentINCI: Aqua, Alcohol denat., Pentylene Glycol, Propylene Glycol, Cetearyl Alcohol, Sodium Levulinate, Sodium Lactate, Xanthan Gum, Polyglyceryl-10 Laurate, Zinc PCA, Glyceryl Caprylate, Sodium Anisate, Sodium PCA, Sodium Hyaluronate, Lactic Acid, Limonene, Parfum, Linalool, Citric Acid, Citronellol, Citral, Geraniol, Benzyl Benzoateprďola ráda bych využila tvé nezměrné laskavosti ohledně posuzování produktů. Konzistencí a vůní je hodně příjemné. Tak jen chci vědět, zda v něm není něco blbého. Momentálně nemám mentální kapacitu na samostudium - a chemie mě ve škole ale vůbec nebavila.

Offline prďola
3102 příspěvků moje polička 22. června 2022 16:39

Malenge Makara 

O víkendu napíšu, teď nestíhám

Offline Makara
1436 příspěvků moje polička 22. června 2022 19:06

prďola díky.  Mela jsem rovnou  napsat, že až budeš mít čas a chut

Offline prďola
3102 příspěvků moje polička 27. června 2022 00:53
Reakce na Malenge:

​já se omlouvám za dotaz na úrovni, jsem naprostý laik, ale nedávno jsem narazila na ten Granactive Retinoid 2% in Squalane, jak ho doporučuješ a u něj se píše něco o používání po péči na bázi vody ale před hustšími krémy.

já nevím, co si pod tou péčí na bázi vody představit...

Předpokládám, že ta zmínka péče na bázi vody se týká toniku a že to doporučení vychází z obvyklého schématu denní pečující rutiny, tj. tonik - sérum - krém - popř. SPF ochrana.

Tonik bývá první, čím by ta rutina měla ideálně začínat (připravuje pleť na další péči, srovnává pH pokožky po předchozím čištění, dodává pleti důležité hydrofilní ingredience), a skoro výhradně bývá založený čistě na vodě a složkách rozpustných ve vodě. Občas jsem sice narazila na dvousložkový tonik (voda + olej, před upotřebením se protřepe), ale ten nebývá tak častý.

Ohledně používání více druhů sér Ordinary - myslím, že by ti tady mohly zběhlé uživatelky poradit líp. Já osobně bych Buffet už s ničím nemíchala, a míchat sérum s Retinolem s jiným připravkem s vit. C může být dost ošemetné. Sice je to skvělá kombinace (ještě plus vit. E), ale problematická z pohledu pH - Retinol nemá rád kyselé prostředí, takže je nutné si pohlídat, aby se jednalo o lipofilní formu vit. C (rozpustný v tucích, pH se nemusí řešit).

Takže pokud bych měla doporučit pro co nejefektivnější využití aktivních složek v jednotlivých Ordinary sérech, tak spíš mít jiné sérum na den, jiné na noc, případně je střídat.

Offline prďola
3102 příspěvků moje polička 27. června 2022 01:11

Makara 

To sérum by mohlo vypadat jako docela příjemný průměr, pokud by ovšem nemělo alkohol hned na druhé pozici seznamu složek. Ne vždy bývá alkohol ve složení průšvih, protože většinou se používá k maceraci různých bylin, z kterých je třeba získat složky rozpustné v alkoholu. Ale toto není ten případ. Řekla bych, že v tomto séru se má postarat o rychlé vstřebání a prokrvení pokožky, což by zřejmě mělo vyvolat ten energizující pocit

V každém případě současně pokožku vysušuje a narušuje lipidovou barieru, takže za mě z pohledu složek

Offline Malenge
3356 příspěvků moje polička 27. června 2022 09:19

prďola dekuji moc za odpověď, výstup mít jedno sérum na den a jedno na noc, je něco, co dokážu pochopit a dodržovat i já  myslím, ze se podle toho zaridim a uvidím, jak se to vyvine. Ještě jednou dekuji, jsi hodna

Offline martek01
1206 příspěvků moje polička 27. června 2022 09:33

Holky, prosím vás, dcera bude mít 9 let a začíná mít na čele,nose a bradě pupínky. Prý to je vzhledem k věku relativně normální. ráda bych jí to ale nějak ošetřila. Jenže nevím jak. Poradíte prosím, s čím mají vaše princezny zkušenost?

Offline Pavlena
5635 příspěvků moje polička 27. června 2022 11:36

martek01 hihi. Ordinary. tohle sérum a tenhle toner. A tahle čistící pěna A kdyby to moje koťátko bylo v té péči důslednější, tak má od pupínků naprostý pokoj. Ale není no...

Offline Garfie
17606 příspěvků moje polička 27. června 2022 11:48

martek01 Přidávám se k Pavlena, už jsme to tu probíraly a tohle je asi nejlepší combo. A s tou důsledností je to fakt, moje dcera začala s pravidelnou péčí prakticky až teď, skoro ve čtrnácti! Do té doby jsem ji musela pořád honit, upozorňovat a připomínat, tak počítej s tím, že na to bude kašlat. 

Offline Pavlena
5635 příspěvků moje polička 27. června 2022 11:57

martek01 Garfie Ale teda pozor, já třeba na tu čistící pěnu nějak reaguju.. Ale mladá dobrý.

Offline Evaeva
příspěvků moje polička 27. června 2022 11:58

Pavlena Garfie začínám celkem věřit, že to moje akné, není tak úplně akné. Tyhle produkty používám a ani se nehlo. Ani k lepšímu ani k horšímu.

Offline Garfie
17606 příspěvků moje polička 27. června 2022 12:04

Evaeva Hele, já se teď chystám vyzkoušet rýžovou vodu, prý učiněný japonský zázrak, tak dám vědět!  Buď v klidu, dceři se zlepšilo, ale úplné wau to není. 

Offline Evaeva
příspěvků moje polička 27. června 2022 12:17

Garfie tak jo, když tak mi jí pošleš na oplátku za mák

Pořád myslím na to, jak Pavlena psala, že jí pomohl herpesin. To moje akné mi čím dál víc připadá zvláštní.