Oblíbený krém na obličej...

11. srpna 2014 18:50
Online Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 21. května 2022 10:57

whiskas 

...no, já jsem také poměrně skeptická ke všem těm "rychlokvaškám" - ať už jde o kosmetiku nebo i o vůně(pomalu každej kecá do parfémů, má svoji značku, atp. Čest vyjímkám...)

Ke všemu - ty české, přece jen, je to hodně o penězích/kvalitě a původu surovin, a domnívám se, že v Čechách těch prachatejch podnikatelů, co investujou hodně peněz do vysoké kvality je asi méně než ve světě jinde. 

A taky - přijdou mi ty české firmy jakoby dělané na koleni. Jako jo, opět - určitě jsou vyjímky, že hlavní člen značky má za sebou nějaké výzkumné chemické studium související s výrobou kosmetiky, fungování pleti, atp. ..., ale taky jich je asi pomálu.

Mám ráda, když značka funguje alespoň pár let, má třeba i nějaká ocenění kvality. Jinak je to risk - buď to bude pro pleť dobré nebo ne.

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 21. května 2022 11:15

Miru Vystihla jsi to naprosto přesně, vnímám to stejně. Občas zaexperimentuji, ale nakonec se vracím k "profláknutějším" značkám.

Offline Catherinne
Avatar
9821 příspěvků moje polička 21. května 2022 14:06

Miru whiskas 

Asi dva měsíce používám čištění od Dermalogiky a jsem nadšená. Mají olej, který na sebe naváže oleje, vmasíruje se, přidá se trochu vody, ono to napění a opláchne se. Následuje mléko, opět se vmasíruje a opláchne. Za mě 1. Mívám hodně podrážděnou kůži v dekoltu, někdy samý flíček a tohle to úžasně srovnalo. 

Online Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 21. května 2022 14:15

Catherinne 

...děkuju za tip

Tu Dermalogicu zmińují kladně dost často na různých místech.

Já dopoužívávám odlič. olej , také se musí na obličeji navlhčit a napěnit a pak smýt.

https://cosibella.cz/product-cze-1800-iUNIK-Calendula-Complete-Cleansing-Oil-Odlicovaci-olej-s-vytazkem-z-mesicku-200-ml.html?utm_source=iai_ads&utm_medium=google_shopping

Oči/řasenku ale neodlíčí. Ovšem, když pak ve sprše ho smyju a "domej" tvář následujícím, tak bezva, jsem spokojená...:

(kupuji opakovaně. Často použiju ve sprše jen to, nepoužívám make-up ani pudr, takže mi to stačí)

https://www.notino.cz/missha/amazon-red-clay-hloubkove-cistici-pena-s-jilem/

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 22. května 2022 08:45
Reakce na Miru:

whiskas 

...no, já jsem také poměrně skeptická ke všem těm "rychlokvaškám" - ať už jde o kosmetiku nebo i o vůně(pomalu každej kecá do parfémů, má svoji značku, atp. Čest vyjímkám...)

Ke všemu - ty české, přece jen, je to hodně o penězích/kvalitě a původu surovin, a domnívám se, že v Čechách těch prachatejch podnikatelů, co investujou hodně peněz do vysoké kvality je asi méně než ve světě jinde. 

A taky - přijdou mi ty české firmy jakoby dělané na koleni. Jako jo, opět - určitě jsou vyjímky, že hlavní člen značky má za sebou nějaké výzkumné chemické studium související s výrobou kosmetiky, fungování pleti, atp. ..., ale taky jich je asi pomálu.

Mám ráda, když značka funguje alespoň pár let, má třeba i nějaká ocenění kvality. Jinak je to risk - buď to bude pro pleť dobré nebo ne.

​Je to tak, jak píše Miru , ale neznamená to nutně, že by ta lokální značka musela být špatná.

Já mám třeba vynikající zkušenost s touto řadou https://www.dulcia.cz/prirodni-kosmetika/kolekce-exclusive/, ale musím přivřít oči nad skutečností, že parfemace výrobků není nijak úchvatná, konzistence sér a krémů není vždycky tak superhladká a hebká jako u velkých značek (nemyslím tím, že bych musela po obličeji roztírat nějaké hrudky, ale prostě tam evidentně scházejí takové ty pocitově příjemné a jinak nejspíš zbytečné a zatěžující složky, které umožňují, že při roztírání krém lehounce vklouzne do pokožky). Takže částečně daň za složení, které se snaží být co nejvíce šetrné; částečně určitě scházejí nějaké modernější výrobní technologie (představuju si to jako rozdíl mezi mou parní žehličkou a nějakým parním generátorem v profi čistírně ).

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 22. května 2022 10:44

Jaké krémy používáte na noc? Prosím o tipy.

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 22. května 2022 11:27

FleurMyslíš, že tedy "výkonnost" u produktů nekomerčních značek nemusí být horší (samozřejmě záleží na výběru, značce) oproti "velkým" firmám?

Jak zmiňuješ Dulcia, měla jsem kdysi ve vzorku toto sérum a bylo velmi, velmi dobré a dokonce jsem viděla efekt na pleti :-), byť šlo jen o vzorek a tedy o krátkou dobu používání. 

Tímto díky za oživení paměti :-).

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 22. května 2022 11:48

whiskas Mně tu jejich řadu s peptidy, na kterou jsem dávala odkaz, "proklepla" prďola a schválila ji , že má opravdu účinné složení. 

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 22. května 2022 12:25

Fleur Já teď vybírám hlavně oční krém a z té tebou doporučené řady mají dva (denní a noční oční), tak pročítám složení. :-)

Offline black cat
Avatar
113 příspěvků moje polička 22. května 2022 14:09

Prosím o doporučení kvalitního opalovacího krému na obličej. Snacha, 40 let, má čerstvě odstraněný bazaliom na čele. Má světlou pokožku, lehce se spálí, před sluncem se snaží ochránit, v létě nosí klobouk ale přesto to nestačilo. Děkuji za rady.

Online Garfie
Avatar
23880 příspěvků moje polička 23. května 2022 06:17

black cat Zkuste mrknout na Daylong extreme. Nebo se poradit v lékárně, případně na kožním. 

Offline catch
Avatar
209 příspěvků moje polička 23. května 2022 06:30

black cat Mne po dlhom hladani skvele sadol tento krem NEOGEN DERMALOGY DAY-LIGHT PROTECTION AIRY SUNSCREEN SPF50 BROADSPECTRUM. Tento krem je primarne pre mastnu plet, nelepi, nebieli, vobec o nom na tvari neviem. Pri hladani kremu urcite odporucam zamerat sa na azijske SPF.

Offline black cat
Avatar
113 příspěvků moje polička 23. května 2022 07:43

Garfie Daylong jsem kupovala pro děti ale pak měl špatné hodnocení v dTestu, tak už v něj nemám moc důvěru. Doktoři jí zatím žádný konkrétní přípravek nedoporučili. 

Online Garfie
Avatar
23880 příspěvků moje polička 23. května 2022 08:10

black cat Aha, tak to mi uniklo, měla jsem za to, že je opravdu dobrý. :-(

Offline black cat
Avatar
113 příspěvků moje polička 23. května 2022 08:16

catch Asijské značky prozkoumám. Má spíše suchou pokožku, značku neznám ale dívám se, že má verzi i pro citlivou pleť. 

Děkuji za tip. I Garfie .

Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 23. května 2022 09:51

33lejaby 

Pokud bych ti měla doporučit některé produkty The Ordinary, které by bylo dobré přidat k obvyklé péči tak bych se soustředila na tyto: pro zvýšení obsahu vit. C buď 100% L-Ascorbic Acid Powder nebo Ethylated Ascorbic Acid 15% Solution (bude záležet jestli budeš přidávat k vodné nebo olejové péči), Granactive Retinoid 2% in Squalane, sérum Buffet” + Copper Peptides 1% (peptidy mědi představují výrazné obohacení složení původního Buffetu).Nezaměřovala jsem se na jejich produkty, které řeší nějaké specifické problémy a jejich exfolianty. Spíš jen na složky, které The Ordinary obsahuje a např. v péči KR mi chybí nebo nejsou použité v synergické kombinaci.

Offline mitford sister
Avatar
1379 příspěvků moje polička 23. května 2022 11:01

black cat https://www.pilulka.cz/garnier-ambre-solaire-sens-advanc-krem-of50-200ml?gclid=CjwKCAjw4ayUBhA4EiwATWyBri7D_JtN1CaVotwHOsw2CRFTmANs0c9UQL62JZO373ZaaDYmyi7qFhoC7LQQAvD_BwE 

Tenhle je vyborny a vzhledem k mnozstvi i levny, na obliceji uplne bez problemu. Jinak asijske, ty jsou vesmes vsechy skvele

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 23. května 2022 12:11

prďola prosím o radu

dostala jsem vzorek očního krému (firming eye cream) a dělá mi moc dobře (ale jen týden používání)

mám jít do celého balení? dá se z toho složení poznat, které ty složky mi zesvětlily a vyhladily kruhy pod očima a napnuly kůži, kdybych se případně koukala po jiných krémech

AQUA (WATER) , C10-18 TRIGLYCERIDES , BUTYLENE GLYCOL , TRIBEHENIN , HEPTYL UNDECYLENATE , GLYCERIN , GLYCERYL STEARATE , SQUALANE , CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE) , HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER , SODIUM PCA , SYNTHETIC FLUORPHLOGOPITE , HYDROXYACETOPHENONE , TOCOPHERYL ACETATE , CAPRYLYL GLYCOL , POTASSIUM CETYL PHOSPHATE , XANTHAN GUM , ETHYLHEXYLGLYCERIN , SODIUM POLYACRYLATE STARCH , LEPIDIUM MEYENII ROOT EXTRACT , MALTODEXTRIN , POLYSORBATE 60 , SORBITAN ISOSTEARATE , SODIUM PHYTATE , TIN OXIDE , TOCOPHEROL.

Offline 33lejaby
Avatar
471 příspěvků moje polička 23. května 2022 20:34
Reakce na prďola:

33lejaby 

Pokud bych ti měla doporučit některé produkty The Ordinary, které by bylo dobré přidat k obvyklé péči tak bych se soustředila na tyto: pro zvýšení obsahu vit. C buď 100% L-Ascorbic Acid Powder nebo Ethylated Ascorbic Acid 15% Solution (bude záležet jestli budeš přidávat k vodné nebo olejové péči), Granactive Retinoid 2% in Squalane, sérum Buffet” + Copper Peptides 1% (peptidy mědi představují výrazné obohacení složení původního Buffetu).Nezaměřovala jsem se na jejich produkty, které řeší nějaké specifické problémy a jejich exfolianty. Spíš jen na složky, které The Ordinary obsahuje a např. v péči KR mi chybí nebo nejsou použité v synergické kombinaci.

​moc moc děkuji, já prostě nechci pořád dokola tápat, co mám používat, co koupit, co pleť potřebuje...tahle aspoň mám vyřešeno jak se postarat o pleť v optimální míře a můžu se soustředit na jiné aspekty života.

Moc moc děkuji za tvůj čas

Offline Emi
Avatar
1038 příspěvků moje polička 25. května 2022 20:55

black cat Garfie Taky mám s daylongem dobré zkušenosti a myslím, že ty testy v dtestu byly nějaké divné. Mj. tam vytýkali voděodolnost, ale mám velmi světlou pleť a u moře mi vždycky stačilo se daylongem natřít jen jednou, koupání ani otírání ručníkem ho neodstranilo. Kdyby nefungoval, udělaly by se mi na kůži puchýřky od slunce nebo bych se strašně spálila. A spálila jsem se jen jednou, na nose, protože jsem měla rýmu a to opakované otírání kapesníkem daylon fakt odstanilo.