Oblíbený krém na obličej...

11. srpna 2014 18:50
Offline Poéma
Avatar
733 příspěvků moje polička 28. dubna 2020 15:36

whiskas díky, já mám nějaké tonicum od Lancomé, ne že by bylo špatné, ale zázrak se taky nekoná.

Zkus, fakt je to dobré. 

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 28. dubna 2020 20:28

Poéma Já ale už beru jen zázraky . Dělám si samozřejmě legraci. Díky .

Offline Poéma
Avatar
733 příspěvků moje polička 28. dubna 2020 21:22

whiskas I já.

Offline Candance
Avatar
5342 příspěvků moje polička 29. dubna 2020 13:27

prďola diky, asi to zkusim

Offline Fleur blogger
Avatar
6085 příspěvků moje polička 29. dubna 2020 21:36

prďola S vděčností za všechny rady si dovoluji dedikovat Ti dnešní článek o kosmetice !

Online prďola
Avatar
3724 příspěvků moje polička 29. dubna 2020 22:29

Fleur Jsi milá, děkuji!

Věř mi, že i pro mě je možnost sdílet s vámi získané informace velmi přínosná

Offline Miru
Avatar
13852 příspěvků moje polička 30. dubna 2020 06:31

Fleur prďola 

...kde, jaký článek.?

Offline OliveOyl
Avatar
1712 příspěvků moje polička 30. dubna 2020 06:59

prďola Byla bys tak moc hodná a koukla se na tohle? Přistálo mi to doma a nevím, jak moc mě má znepokojovat ten butan v tom.

Offline Fleur blogger
Avatar
6085 příspěvků moje polička 30. dubna 2020 07:35

Miru jen taková drobnost, na hlavní stránce Parfumanie.

Online prďola
Avatar
3724 příspěvků moje polička 30. dubna 2020 08:22

OliveOyl Mrknu na to jestli jsem to dobře pochopila, tak je butan použitý jako hnací plyn v tom spreji.

Offline OliveOyl
Avatar
1712 příspěvků moje polička 30. dubna 2020 08:41

prďola Jo, to dává smysl, to mě taky mohlo napadnout :)

Offline Suzam
Avatar
30 příspěvků moje polička 30. dubna 2020 13:50
Reakce na prďola:

rozarka S těmi oleji je to právě poměrně dost rozšířený omyl. Pokud používáš jen čisté oleje nebo jejich směs, ale bez dalších aktivních složek (vitamíny, aminokyseliny, ceramidy, ...), tak si pokožka nemá ž čeho vybudovat/obnovit lipidovou vrstvu (chrání pleť před odpařováním vody a před vlivy počasí). Mastné kyseliny v tucích jsou jen jedním ze stavebních kamenů, potřebuješ k tomu ještě přidat pár dalších složek, které v samotných olejích nejsou.

Pleťové oleje považuju za skvělou doplňující péči, ale ne výhradní

​Prosím, co bys doporučila přidat do olejové směsi? Míchám si oleje sama, ale maximálně do nich přidám éterický olej nebo vitamin A (od Nobilisu). Dlouho mi to tak vyhovovalo, ale mám poslední dobou pocit, že bych potřebovala pleti dodat hydrataci a výživu.

Online prďola
Avatar
3724 příspěvků moje polička 01. května 2020 22:40

OliveOyl Zatím jse se nikdy nezabývala složením kosmetiky ve spreji, takže toto byla pro mě novinka

Ohledně složení bych měla dost výhrady asi hlavně ke složkám butan a isopentane - oba slouží jako hnací médium, oba jsou silně těkavé a neměly by být ve styku s pokožkou déle než pár vteřin. I tak - Ispopentane je označován jako toxická složka pro centrální nervový systém

A když se podívám na aktivní složky, které by měly být pro pokožku přínosné aspoň tak, aby vyvážily určité riziko, tak jsou to hlavně ceramidy a stříbro, což mi připadá dost málo. Pokud je produkt určený ke krátkodobému použití protože má primárně řešit nějaký kožní problém, tak snad...

Online prďola
Avatar
3724 příspěvků moje polička 01. května 2020 23:02

Suzam To je skvělé, že si oleje mícháš sama!

Určitě bych doporučila zamíchat do oblíbené směsi třeba i nějaká másla (bambucké, kakaové, ...) - obsahují totiž spektrum mastných kyselin a dalších přínosných složek, které se v lehčích olejích nevyskytují. Stačí, když je budeš velmi opatrně pomalu ohřívat (nejlépe pod 40°C) a roztopené je přimícháš do směsi olejů.

Další ingredience, které můžeš přidávat jsou např. koenzym Q10 (opět stačí přidávat do lehce ohřátého oleje), ceramidy + cholesterol, některé peptidy rozpustné v tucích.

Dál jsou to hlavně vitamíny, které jsou přirozené rozpustné v tucích - vit. E (tocopherol, ale ještě lépe směs tocotrienolů), vit. A, hrozně důležitý provitamin D (7-Dehydrocholesterol). A dokonce i vitamin C se dneska dá sehnat ve formě rozpustné v tucích.

Nevím jak moc se do toho chceš pustit, ale pokud budeš mít zájem, tak tě nasměruju, kde jednotlivé ingredience sehnat

Offline 0zero7
Avatar
10779 příspěvků moje polička 02. května 2020 01:03

Poéma Ten Clarins je fajn, ja mam jeste radej ten hermankovy. Avene dela tonikum na suchou plet bez alkoholu, jsem asi uz na patem baleni a je porad super. Je to tenhle, ma nejakou slozku ze po smichani se zamlzi jakoby... https://www.eau-thermale-avene.ca/en_CA/face/products-for-daily-use/facial-hygiene-and-cares/gentle-toner

Na ceske strance jsem ho nenasla, ale mozna blbe hledam.

Jeste jsou fajn esence nebo vylozene hydratacni tonik, Claudalie treba. U toho ale neznam slozeni. Esenci ted pouzivam Clarins z te cervene rady, nejsou to ale primo letove vody, spis je to mezikrok. 

Offline 0zero7
Avatar
10779 příspěvků moje polička 02. května 2020 01:15
Reakce na Poéma:

whiskas díky, já mám nějaké tonicum od Lancomé, ne že by bylo špatné, ale zázrak se taky nekoná.

Zkus, fakt je to dobré. 

​melas to ruzovy? Ja mela jedno baleni a ok a napodryhe mi to zalergizovalo plet, no desny.

Jinak ted jedu obcas exfoliacni ronikum s kyselinou, tak jednou tydne, jinak hydrataci, retinoid, peptidy, matrixyl, amino kyseliny a hodne antioxidantu plus ojel nebo krem. POuzivam to vylozene intuitivne, podle toho jaky mam pocit a plet hezka, spanek teda taky dobrej, tak je to, myslim, i tim. 

prďola to je zajimave jak pises o tom smichani oleju, mam dotaz... doma se asi varit kosmetiku neprinutim, ale dava smysl, pripadne bude vysledek stejne pozitivni, kdyz na plet naneses pred olejem pripravek s temi slozkami, jak pises? Peptidy atd, delam to ted docela poctivea prijde mi to dobry.

A ma cenu michat to dohromady v ruce pred nanesenim? U nekterych se mi to nezda, treba na serum na bazi vody dam pred, plej na, michat to je asi horsi? 

Offline OliveOyl
Avatar
1712 příspěvků moje polička 02. května 2020 07:52

prďola Děkuju za rozbor :) Tak to půjde z domu

Offline Poéma
Avatar
733 příspěvků moje polička 02. května 2020 08:30

0zero7 Moc děkuji za doporučení,  Avene jsem našla i u nás, objednám si ho a vyzkouším. 

A ano, mám od Lancomé ten růžový, moje pleť ho snáší dobře, jen nestahuje póry podle mých představ. Mno, jen jestli je nemám tak velké, že jim ke stažení nepomůže nic, ani svěcená voda.

Já jsem teď vcelku spokojená, používám na mytí a občasnou masku tohle

https://www.krasa.cz/kosmetika/peniva-cistici-pece-a-procistujici-maska-2v1-perfectly-clean-multi-action-creme-cleanser-moisture-mask-150-ml.html

jako tonicum na dočištění od Lancomé to růžové

sérum a hydratační krém 

https://www.nafigatecosmetics.cz/e-shop?f464651_age%5B0%5D=50

a oční krém mám vyzkoušený a dobře fungující tenhle

https://www.douglas.cz/p/lancome-renergie-multi-lift-yeux-659369?fs=3494448366

Po všech mých útrapách, než jsem vychytala pleťovou kosmetiku, která mi vyhovuje a neosypu se po ní, nerada moc experimentuji, ale to tonicum vyzkouším.

Online prďola
Avatar
3724 příspěvků moje polička 03. května 2020 22:09

OliveOyl Teda já jsem moc nepochopila, proč někdo cpe krém do spreje Chápu, že u produktu, který má být antikateriální, je snaha zabránit případnému znečištění, ale k tomu naprosto skvěle stačí použít airless nádobky.

0zero7 Není nutné doma něco míchat/vařit existují prodejci, kteří nabízí ingredience připravené tak, že si je velmi jednoduše (většinou v 2ml vialce) můžeš přidat do svého oblíbeného krému. Má to výhodu v tom, že nepřecházíš na nový produkt, ale zůstáváš u toho, který ti vyhovuje, jen si ho trochu obohatíš.

Míchat v ruce před nanesením to asi moc smysl nemá. Pokud dáváš nejdřív péči na bázi vody nebo emulgovanou a až po ní olejovou, tak je to cajk

Offline baltik
Avatar
4426 příspěvků moje polička 04. května 2020 07:26

Poéma narazila jsem ted na tonik, ktery ma v nazvu, ze minimalizuje pory, je od Medik8 (Pore Minimising Tonic), nemam osobni zkusenost, ale pridavam slozeni pro prďola k posouzeni

Aqua (Water), Mandelic Acid, Arginine, Polysorbate 20, Trifolium Pratense (Clover) Flower Extract, Lactic Acid, Thioctic Acid, Gluconolactone, Sodium Hyaluronate, Glycerin, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Sodium Benzoate, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Isopentyldiol, Mentha Viridis (Spearmint) Leaf Oil, Maltosyl Cyclodextrin, Calcium Gluconate, Pogostemon Cablin (Patchouli) Oil, Sodium Hydroxide, Limonene, Linalool.