Oblíbený krém na obličej...

11. srpna 2014 18:50
Offline OliveOyl
Avatar
1712 příspěvků moje polička 04. května 2020 07:49

prďola Možná, aby to působilo víc medicinálně?

a blbá otázka: když přidám k olejům rozehřátý bambucký máslo, tak neztuhne?

a ještě by mě zajímalo, kde nakupuješ ty suroviny

Offline Poéma
Avatar
733 příspěvků moje polička 04. května 2020 08:07

baltik Děkuji, dala jsem si ho do "chytré" tabulky, tak zde i pro prďola , aby se mohla juknout, zda ten Polysorbate 20 s 3 a nebo Lactic Acid je nějak moc blbý, když je u něho 4.

http://www.cosdna.com/eng/cosmetic_d699406396.html

Offline Suzam
Avatar
30 příspěvků moje polička 04. května 2020 08:47

prďola Děkuju za rady! Pokud mě nasměruješ někam, kde se dají zmíněné ingredience sehnat, budu moc ráda. :) A ještě, jestli poradíš, kolik do směsi čeho přidávat, aby to mělo smysl.

Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 04. května 2020 11:16

OliveOyl Oleje, do kterých se bambucké bude přidávat, by mělý být také zahřáté cca na těch 40°C a dobře promíchat, výsledná směs potom jen změní viskozitu.

Mimo profláklé domácí eshopy (ekokoza, kosmetické suroviny, a nejčastěji na nature-store) mají skvělou nabídku na italském  glamour cosmetics, německém alexmo cosmetics nebo anglickém active formulas (tady právě nabízí zmiňované 2ml vialky s ingrediencemi pro přidání do už hotového krému).

Pro některé speciality musím do US nebo taiwanských eshopů, ale to je teď úplně mimo hru

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 04. května 2020 11:38

Pomoc, nejak jsem se vysypala, nejdřív jsem podezřívala roušku, ale mám to i na čele, takže na tu to asi nesvedu. Netuším, z čeho to mám, je to taková ta jakoby "krupička" nebo jak se tomu říká, prostě spousta drobných bílých pupínků. Vůbec na to netrpím, absolutně nevím, co s tím, nějaká dobrá rada? nedávnou jsem si koupila nový pleťový krém, tak ten jsem pro jistotu teď vysadila, kdyby to bylo tím, ale teď nějak nevím, čím to mazat? Nebo nemazat vůbec a čekat, že to přejde? Samé otázky. 

Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 04. května 2020 11:40

Poéma Lactic Acid není vůbec nevhodná ingredience, naopak :-) Jedná se o kyselinu mléčnou, kterou se dorovnává/upravuje pH produktu. V naprosté většině se dorovnává tak, aby pH bylo co nejblíž přirozenému pH pokožky, ale občas se musí upravit podle potřeb některých ingrediencí, které učinkují jen v určitém rozmezí pH. Kyselinou mléčnou se pH produktu snižuje, pokud je zapotřebí pH naopak zvýšit, tak se používá třeba soda bicarbona.

Důvod, proč je u této složky uvedená hodnota 4 je ten, že složka sama o sobě může na pokožku působit dráždivě. V produktech se jí přidává opravdu mizivé množství a není nutné z ní mít obavu, pokud člověk není alergický přímo na kyselinu mléčnou.

Složka Polysorbate 20 je v tomto případě použitá jako rozpouštědlo, tj. pokud vodný produkt (což tonic je) má obsahovat nějaké v oleji rozpustné ingredience (v naprosté většině se jedná o esenciální oleje), tak je nutné je nejdřív upravit tak, aby byly schopné se ve vodě rozptýlit. Jinak by vznikl dvousložkový produkt s oddělenou vodnou a olejovou složkou (jako např. některé odličovače make-upu). Množství Polysorbate 20 bývá v produktech většinou malé množství (doporučený poměr k EO je 4:1) a opět - mohl by působit na pokožku dráždivě, ale kupodivu míň než samotné esenciální oleje nebo kosmetická parfemace.

Jen pro info - pokud je třeba ve vodném produktu rozptýlit větší množství olejové složky, používá se Polysorbate 60, a v tomto případě bývá množství výrazně vyšší.

Na ostatní složky toho toniku se mrknu až večer, samotnou mě zajímají hlavně aktivní složky, protože minimalizace pórů je dost fuška.

Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 04. května 2020 11:43

Suzam V odkazech, které jsem psala do postu pro OliveOyl najdeš eshopy, kde se všechno potřebné (tedy aspoň myslím ) dá sehnat. Večer doporučím konkrétní ingredience.

Offline OliveOyl
Avatar
1712 příspěvků moje polička 04. května 2020 12:29

prďola S tím bambuckým máslem to někdy vyzkouším. Já bych ho nalila do studenýho oleje...

a zrovna na ten nature store jsem se Tě chtěla zeptat, objevila jsem ho asi před týdnem a působí na mě dobře ( a všechno co maj nutně potřebuju ), tak děkuju za tipy, kouknu i na ty zahraniční

Offline Lamicka
Avatar
13336 příspěvků moje polička 04. května 2020 12:58

MP Meri nemuze to byt ze slunicka? Mne se objevila takova divna drobna krupicka na cele, jak jsem se hodne slunila na balkone. S koncem opalovacky mi to postupne zmizelo. Napadlo me, jestli neni slunicko nejak agresivnejsi. 

Offline Poéma
Avatar
733 příspěvků moje polička 04. května 2020 13:29

prďola Moc ti děkuji za obšírné vysvětlení a budu ráda, když ti vyjde chvilka na podívání se na zbylé složky.

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 04. května 2020 14:03

Lamicka Skoro určitě ne, já teď na slunce nesmím. Asi zkusim mazat nejakym fakt basic lehkym kremem, snad to brzy prejde. Diky bohuz za rousku ted, takhle osypana sem v zivote nebyla

Offline Lamicka
Avatar
13336 příspěvků moje polička 04. května 2020 14:31

MP Meri Hm, tak snad to bude brzy pryc. 

Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 04. května 2020 14:37

OliveOylJj, nature-store je hodně dobře zásobený fakt skvělými ingrediencemi, které se ostatně dají přidat do hotových produktů (oligo HA, liposomální A-C-E, protein z hrášku, stoechiol, bakuchiol, fucocert, vegeluron...). Škoda jen, že si majitelka nedala trochu víc práce s doplněním informací, které jsou třeba při z-apracování. Ale zas to není  nic, co by se nedalo dohledat jinde

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 04. května 2020 15:18
Reakce na prďola:

Pro některé speciality musím do US nebo taiwanských eshopů, ale to je teď úplně mimo hru

​Prečo je to mimo hru ?

Nestraš, mám na ceste zásielku z Bali a nutne budem potrebovať nejaké parfémové vzorky z Thajska.

Offline ISON
Avatar
327 příspěvků moje polička 04. května 2020 15:39

OliveOyl Nature store můžu jenom doporučit!

prďola Já se přiznám, že rozpuštěné bambucké máslo přidávám do studených olejů, promíchám a přijde mi, že se rozprostře rovnoměrně. Je v něčem lepší zahřát i ty oleje?

A ještě jeden dotaz, často mezi aktivními látkami doporučuješ ceramidy, můžu poprosit o nějaký kontrétní odkaz z eshopu? Zkoušela jsem je bez výsledku hledat na pár českých eshopech, tak si říkám, že se třeba vyskytují pod nějakým jiným názvem, který neznám a nespojím si to dohromady

Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 04. května 2020 16:35

slniecko No, ono to teď zrovna moc nelítá Mám takhle na cestě asi 5 různých zásilek a furt se jich nemůžu dočkat. Časem to určitě bude lepší!

Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 04. května 2020 16:42

ISON Určitě není nutné oleje přihřívat, trochu bude záležet na teplotě na kterou rozehřeješ to máslo. A taky na tom jestli přidáváš bambucké, které má poměrně nízkou teplotu tání, nebo třeba kakaové, které taje při daleko vyšší teplotě. Obecně - pokud to jde, tak je to lepší bez ohřevu

Odkaz na ceramidy jen co se vrátím z venčení

Offline OliveOyl
Avatar
1712 příspěvků moje polička 04. května 2020 17:57

ISON Já právě našla nature store, když jsem pod vlivem prďola hledala ceramidy

Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 04. května 2020 18:30

OliveOyl V nature-store je bohužel nemají, ale občas stojí za to to ověřit. Anebo možná požádat majitelku, aby rozšířila nabídku

ISON Směs ceramidů nabízela jeden čas ekokoza - to nebyly ty rostlinné ceramidy, které jsou v nabídce dnes - ale už delší čas je nemají. Ideálně připravenou směs ceramidy : cholesterol : mastné kyseliny v poměru 3:1:1, jsem kupovala tady (ten US zdroj uvádím hlavně kvůli skvělé dokumentaci a produktové kartě), ale teď je úplně totožná ingredience k sehnání i tady

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 04. května 2020 18:37

prďola jasné. No, tú zásielku potrebujem až v auguste, akurát teda sa trocha bojím, ako s vrátením platby, keby to nedošlo vôbec (už sa raz odtiaľ stalo...ale na vine bol slovenský kuriér)...no snáď bude dobre.

Vzorky som ešte neobjednala, no uvidím...či vydržím