Oblíbený krém na obličej...

11. srpna 2014 18:50
Offline ISON
Avatar
327 příspěvků moje polička 05. května 2020 15:10

prďola Tak to je super Teď přes zimu jsem do směsi přidávala bambucké a kakové, každého myslím 5 %, naposled s přilitím do studených olejů a fungovalo to. Jsem to dřív všechno slila a rozehřála dohromady, ale zdálo se mi, že je pak směs celkem horká a že se vlastně nejspíš připravuji o účinné látky v těch olejích.

Moc děkuji za tipy, prozkoumám i zbytek nabídky

Jinak na nature-store jsem našla dva produkty obsahující ceramidy: Avenaplex - extrakt z ovsa a

ovesný lipidový olej, u prvního je uveden 5,5% obsah ceramidů, má to cenu třeba na přidání do pleťového oleje, nebo je lepší vzít rovnou tu čistou formu?

OliveOyl Tak už vím, kde byl zakopaný pes, vyhledávač na stránkách mlčel a povedlo se až přes Google

Offline slniecko admin
Avatar
17514 příspěvků moje polička 07. května 2020 21:36

No, inak hlásim dojmy z lip balzamu značky Smyssly. Naozaj trochu zohreje, ale nedráždi, aj keď zložku Plump Oleofactif prehlasujú za výťažok z granátvého jablka, no. Navrch konzistencia nie je rovnomerná, trochu zrnkovitá, zhruba ako keď to ja laicky celkom neutrafím s maslami , a ako sa otepľuje, tak začína mäknúť, trocha sa bojím, čo by spravil v lete. A blbo sa zatvára.

ALE!!!

Ale je fakt príjemný a pery vyhladzuje, zatiaľ najlepšie, ako som mala, snáď s výnimkou protivráskového balzamu od Juveny, ktorý sa už aj tak ale nerobí (jasné, má náhradu, ale ešte som ju nestihla skúsiť). Takže pravdepodobne až ho miniem, tak si kúpim ďalší.

Offline baltik
Avatar
4409 příspěvků moje polička 08. května 2020 06:22

slniecko ja miluju ten jejich krem na ruce, krasne mandlove voni, jenom by mohl byt levnejsi

Offline slniecko admin
Avatar
17514 příspěvků moje polička 08. května 2020 12:38

baltik ten pri najbližšej príležitosti rozhodne vyskúšam

Offline stes
Avatar
7214 příspěvků moje polička 09. května 2020 07:58

prďola máš prosim nějaké doporuceni nebo zkusenosti s kosmetikou PAYOT? 

Offline Alena_In
Avatar
671 příspěvků moje polička 09. května 2020 10:37

stes Sice nejsem Prďola, ale používala jsem Payot mnoho let. Teď už je to samá chemie, přestalo mi to vyhovovat, ceny šly taky brutálně nahoru, tak jsem přešla na doporučení mé kosmetičky na Larens a k Payotu bych se už nevrátila.

Offline stes
Avatar
7214 příspěvků moje polička 09. května 2020 17:24

Alena_In dekuji... Larens neznam, jdu to prozkoumat. Tak jsem precetla co se dalo, a jako jsem na rozpacich. Protichudne nazory nemam rada

Online prďola
Avatar
3671 příspěvků moje polička 09. května 2020 17:58

stes Souhlasím s Alena_In - Payot jsem dřív (hodně dávno) používala, měl několik poměrně inovativních produktů, ale teď bych ho nechala být. Nejen, že je to samá nevhodná chemie, ale ani  přínosné aktivní složky nejsou nijak zajímavé.

Offline baltik
Avatar
4409 příspěvků moje polička 09. května 2020 18:47

prďola když tě tu vidím, nedívala ses prosím na ten tonik na zmenšení poru?

Online prďola
Avatar
3671 příspěvků moje polička 09. května 2020 18:51

baltik Nestihla jsem, ale nazapomněla jsem na to Než dnes odpadnu do peří, tak určitě napíšu

Offline stes
Avatar
7214 příspěvků moje polička 09. května 2020 19:48

prďola díky 

Online prďola
Avatar
3671 příspěvků moje polička 10. května 2020 01:17

ISON Avenaplex doma mám, jen jsem ho ještě do ničeho nepoužila, ovesný lipidový olej běžně používám a je fajn, ale myslím, že pokud je to třeba, jsou lepší ty ceramidy v co nejkoncentrovanější podobě.

Online prďola
Avatar
3671 příspěvků moje polička 10. května 2020 02:39

Poéma baltik Tonik pro minimalizaci pórů je založený na dvou hlavních složkách - kyselině mandlové (mandelic acid), která působí jako velmi jemný exfoliant, a argininu, který má za úkol pokožku prokrvit a zajistit její optimální fungování. Ostatní použité ingredience fungují většinou jako astringenty - extrakt jetele, mátový a levandulový olej, bergamotová silice, pačuli.

Položka, která mě zaujala je Maltosyl Cyclodextrin, který má zajistit zvýšenou penetraci složek do hlubších vrstev pokožky.

Složení je podle mě bezproblémové, jestli bude fungovat bude asi hodně záležet na stavu a typu pleti. Určitě by bylo ku prospěchu, kdyby tonik obsahoval nějaké další nebo významnější ingredience pro optimalizaci produkce mazu (např. kosmetickou síru).

Offline 0zero7
Avatar
10740 příspěvků moje polička 10. května 2020 07:44

Poéma vubec nic nestiham, tak se omlouvam, ze jsem nereagovala driv! Uz mas Avene? Stahovat pory teda nebude taky. Ono s porama je to tezky, nic je ve skutecnosti nezmensi, jen muzou VYPADAT mensi, pokud jsou cisty a udrzovany. Pak to taky ovlivni hormony atd. Pletovy vody co je stahnou (docasne) vetsinou obsahuji alkohol nebo nejakou kyselinu. Clarins dela nejakej pore minimizer, nepouzila jsem to nikdy, ale prodava se to pry dost. Ja uz x let konzultace pece o plet nedelam, protoze s nynejsi praci na to vubec nebyl cas, tak jsem to musela uplne pustit. 

Tu Estee Lauder masku/cistidlo neznam vubec, nejak mi vrta jak to muze byt maska i cistic, nechas chvili a pak vycistis? Jinak pokud je peniva, tak to uplne super neni (penivost je jen na efekt a pleti spis skodi, to myslim psala i Prdola kdysi). J ajsme pouzivala penivy cistice dost, LOccitane penu slamenkovou treba, jedna super ceska levna se kdysi delala, uz si nepamatuju nazev, i Clarins dela penivy cleansery. Presla jsem na olejovy a vodou smyvatelny co nepeni, obcas mi to teda pocitove chybi. Caroline Hirons ma na strankach docela dobry doporuceni na ty, co jsou fajn. 

Ty Nafigate veci vypadaji fajn, ted mam kremy 4 tak nic, zakaz, ale pisu si. 

Lancome jsem vyradila uplne, pro me se postupem casu dost zkazili, takovej lepsi Loreal, ale nektery veci zustavaji fajn  urcite aky zalezi co ti sedne, jak pises.

Ja ted davam hlavne hydrataci a vyzivu a SPF (mineralni), protoze jsem hodne venku. Zacala jsem pridavat do toho Saloos hyaluron sera - to bude mozna zajimat prďola - amino kyseliny s vit B5 a dost to zlepsi ucinek a pocitove produkt na pleti, na to dam olej nebo krem.

prďola diky, presne tak do davam, od nejmensi hustoty po nejvetsi. Obcas pridam neco do kremu co je v baleni, antioxidant nebo tak, ale jinak nemixuju. Diky za info. 

Offline 0zero7
Avatar
10740 příspěvků moje polička 10. května 2020 07:48

baltik prďola ktery je to prosim tonik, nepotrebuju sice, ale jsem zvedava, plus by se info hodilo kamosce. Prehlidla jsem o ktery na stahovani poru jde. Dekuji!

Offline baltik
Avatar
4409 příspěvků moje polička 10. května 2020 08:11

0zero7 medik8 pore minimising tonic

Offline 0zero7
Avatar
10740 příspěvků moje polička 10. května 2020 08:30

baltik Dikes!

Offline Poéma
Avatar
728 příspěvků moje polička 10. května 2020 08:34

0zero7 Avene ještě nemám, už je ale v košíku spolu s nějakými dalšími produkty, které nutně potřebuji ( došla mi Gabrielle od Chanelu ). Je fakt, že v období dospívání mi ty vody s alkoholem pomáhaly, na stažení pórů, na čištění akné, ale to už je 50 let. 

Maska a mycí krém od Lauder, je fakt krém, ne pěna. Po navlhčení pleti a nanesení to udělá spíš takovou vrstvičku bílého krému. Ten buď hned smyji nebo si ho na pleti nechám cca 3-5 minut jako masku a smyji poté.

Lancomé je spolu s dostatečným přísunem tekutin do sebe asi zatím jediná věc, která mi pomáhá proti pytlíkům pod očima. Možná, že by stačily jen ty tekutiny, ale co už, víra tvá tě uzdravila, že?

prďola  Dík za rozborku, zkusím nejdřív ten Avene tonic, pokud se nebude nic dít, vrhnu se na medik8 tonic. 

Offline Gatita
Avatar
7083 příspěvků moje polička 10. května 2020 08:39

MP Meri tu krupici mam ted taky. Obcas se mi to tak dela, tak to nijak neresim, casem to zmizi samo. Taky nevim, cim to je.

Offline MP Meri
Avatar
5403 příspěvků moje polička 10. května 2020 11:59

Gatita Mně se to právě v  téhle míře nikdy neudělalo. Koupila jsem si na to nějaký sensitiv krém od Alverde a je to lepší. Došlo mi, že to bylo možná způsobeno tím, že jsem si nějakou dobu nemohla omývat obličej vodou a čistit, jak jsem zvyklá.