Cvičení doma

08. listopadu 2014 16:45
Offline Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 29. října 2017 17:14
Reakce na whiskas:

Tak jsem si schválně spočítala kaloricky příjem a vyšlo mi na hubnutí 1000, pomalé hubnutí 1029, udrzovacka 1240, bohužel to tak opravdu je, vyzkoušeno. Takže do smrti o hladu.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 29. října 2017 17:15

Tak já jsem zadek zvedla a zpevnila...z placky, protože jsem měla jen 84cm, ale sranda to teda určitě není. Určitě to jde líp ve 20 než ve 40 nebo do konce 50, jenže v těch 20 jsem ho zase nezvedla z gauče.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 29. října 2017 17:17
Reakce na Luna:

To jsi 100% spočítala špatně. Musela bys mít tak 25 kg, 140cm a celý den jen bez hnutí ležet. Těch 1240 nebude určitě ani tvůj bazál.. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 29. října 2017 17:23
Reakce na Luna:

a jak to počítáš?

Offline Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 29. října 2017 17:24
Reakce na Renusatko:

To je potom divny. Zmiňované 0,5kg týdně jsem opravdu hubla při tak nízkém příjmu, jinak ne. A ano, bylo to bez cviceni. Ale bylo to teda hotovy peklo!!!!!!!

Offline Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 29. října 2017 17:29

Flákla jsem to do kalkulačky. Ale tak já jsem měla kdysi štitnou žlázu a ppp, u mě to muže být jiný než u normálních lidi. 

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 29. října 2017 17:34
Reakce na Luna:

Tak jasně...o tom jsme se tady už bavili...hubneš, ale jen do určité doby, než tělo řekne...bože to mi nestačí na fungovaní a musím si dát pozor, vše si uložím. A přestaneš hubnout a tak zase snížíš jídlo. Končíš tím, že máš hlad a začneš zase jíst normálně a nabereš zpět. Organismus se přizpůsobí, ale ty si ničíš metabolismus, zpomaluješ si ho a dostáváš se do začarovaného kruhu. S věkem to pak lepší nebude, protože se ten metabolismus zpomaluje i sám. 

Já jsem malá a mám určitě víc let než ty ...jen můj bazál je 1432 a to je to, co tělo potřebuje na fungování, kdybych leřžela v komatu. To se potom ještě násobí koeficientem aktivity. Mírná aktivita 1,2 žádné tréninky nebo 1, sedavé zaměst, lehká aktivita 1,37 málo aktivit, 2-3 tréninky týdně ,střední aktivita 1,55 aktiv. život. styl, 4-5 tr. týdně ,vysoká aktivita 1,75 manuální práce,6 a více tr. týdně.

Takže kolem dětí určitě 1,37...to je příjem na udržení, od toho se teprve odečítá asi 10% na hubnutí. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 29. října 2017 17:36
Reakce na Luna:

já když si to hodím namátkou do téhle http://www.mte.cz/kalkulacky/kalkulacka-bmr-bazalni-metabolismus vyjde mi přibližně to samý co v kalorických tabulkách a to cca 1400 kcal. a to su stará baba, i kdybys byla menší tak to nemůže být o tolik míň

na výpočet bazálu snad nemá nic z toho co píšeš vliv.

Offline Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 29. října 2017 17:42

Jo, ta tvoje je lepší, tam mám bmr 1351. Ale stejně jsem už 6 let zaseklá na nějaké váze, kterou nerozhodily ani 2 těhotenství hned po sobě. Proste at jim, nejim, cvičím nebo ne, je to furt stejný. Cokoli pod je strašně vydřený.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 29. října 2017 17:53
Reakce na Luna:

no, to je asi tím, že není pravda že bys tu poruchu měla. ty ji máš.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 29. října 2017 17:56
Reakce na Luna:

To teda nevím, co máš za kalkulačku, já si myslím, že jsem menší, starší a tohle má můj 35kg syn. Takové BMR.

Já jsem taky měla pořád tak nějak stejně, neměla jsem z čeho ani moc ubírat, když jsem chtěla zhubnout, takže jsem taky skoro nejedla. Jak říkáš...bylo to vykoupené hlavně hladem a zničeným metabolismem.  Když mi potom vyšel tenhle šílený příjem přes 1700, tak jsem asi i 4 kg přibrala. Pak jsem ale během dvou měsíců byla na své školní váze a 3 roky už nemám problém. Naštěstí jsem nikdy nedržela dietu, jen jsem všeobecně málo jedla a režimem s nočníma málo spala a měla hodně pohybu. Do těch asi 35 to fungovalo samo. Takže ten svůj zničený metabolismus jsem opravila a nastartovala celkem rychle.Kamarádka hubne ze 100kg, kdy nabírala už fakt i z vody, skoro nic nejedla, držela pořád nějaké šílenédiety.  Ta teda nabrala 110, ale naštěstí to nevzdala. Teď po roce má 60 a ještě si chválí to, že je vlastně konečně najezená...jo a nesportuje...jde pěšky max před dům. 

Offline Luna
Avatar
10441 příspěvků moje polička 29. října 2017 17:56

Ano, mám, jen v jiné formě, to už je napořád. Teď mám panickou hrůzu, že budu vypadat jako v mladí.

Offline rozarka
Avatar
3979 příspěvků moje polička 29. října 2017 18:13
Reakce na Renusatko:

To zní pěkně,z metráku na šedesát. Ale je fakt,i když někdo tvrdí,že ne,v určitém věku to není sranda. Já jsem s váhou na tom zhruba 20 let stejně,ale navzdory pohybu,kterého nemám málo,začínám pudinkovatět. Tady se toho tolik ví,co a jak cvičit,abych měla zase stehna a zadek? Všude nacházím,jak se toho zbavit.

Offline Sweet Potato
Avatar
34833 příspěvků moje polička 29. října 2017 18:28
Reakce na Luna:

Jestli to nakonec nebude tvoje správná váha

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 29. října 2017 18:29
Reakce na rozarka:

Já myslím, že věk s tím hodně souvisí, po 40 se metabolismus zpomaluje a po menopauze už má dost velký útlum. Kdo si ho za život ještě zpomalil pomocí diet a nejezení, tak už má hodně velké potíže. Taky ten pocit, že jsme silnější při stejné váze dělá i to, že se dost snižuje výška. Kolem 40 let už to bývá o 1-2cm v pozdějším věku i o 10. Jídlem se z 90% vyřeší váha, ale zpevnění jen tím cvičením, na to žádné zhubnutí nepomůže. Takže je určitě pohyb a pohyb...zahrádka, chůze pěšky, pohyb kolem dětí, vnoučat a práce to určitě tělu prospěje spíš v tom, že se tuk neukláda, ale svaly, které jsou pořeba na ty nohy a zadek to nevytvoří. Já jsem třeba jablko, ještě ke všemu nijak sportovní typ a i ve 40 jsem se docela namakala, abych ten zadek měla, pořád mám víceméně 2x týdně cvičení zaměřené na tyhle partie. Tak je to určitě i o tom, kolik tomu člověk chce a může dát. Jak moc mu na tom záleží. Takže jedině ty svaly posilovat. 

Offline rozarka
Avatar
3979 příspěvků moje polička 29. října 2017 18:57
Reakce na Renusatko:

S tím souhlasím,nejde mi taky o hubnutí. Ani nejsem zásadně nespokojená s figurou,jsem taky jablko a ty hubené nohy a zadek bych trochu vycvičila ráda. Ale napadá mě jen dřepování,myslela jse,jestli by někdo měl ještě jiný nápad. Bez nutnosti posilovny,fitka,něco na doma.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 29. října 2017 19:00
Reakce na rozarka:

Všechny cviky třeba na youtube, které jsou zaměřené na zadek a nohy  jsou na posílení.  Právě  cvičením určité partie tu partiii nezhubneme, ale posílíme a vytvarujeme. 

Edit...právě na youtube se dá najít neskutečné množství cviků a zrovna na tyto partie jsou dokonce lepší cviky ty domácí. 

Offline Miru
Avatar
13858 příspěvků moje polička 29. října 2017 19:09
Reakce na rozarka:

Schody, do zemdlení.

Výpady, taktéž...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 29. října 2017 19:48
Reakce na Miru:

lepsi nez vypady, mnohem, je ten "krok" dokoncit, udelat dalsi. zkus

misto schodu obycejna zidle.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 29. října 2017 19:55

Nebo dřep s výpadem  dřep

Ještě lepší je to s otočením do boku, to nemůžu najít a dřep ve výpadu 

Postupně lze ještě přidat do rukou činky nebo lahve s vodou nebo pískem. Těch cviků na zadek je moc a je potřeba je po krátké době střídat, zadek si moc rychle zvykne.