Cvičení doma

08. listopadu 2014 16:45
Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 04. července 2017 15:21
Reakce na Mutziputzi:

Já to nikomu nevnucuju, jen těm, co chtějí opravdu zdravě zhubnout . Ale dřív jsem si myslela to stejné. Po rohlíku ráno kilo nahoru. Představa jídla, jako mám teď by mě zabila . Mám jen 49 kg...teď s výškou 158cm a tohle je jediný způsob, jak svou váhu udržet. Dřív jsem skoro nejedla a váha lezla pořád nahoru, po všem co jsem snědla. Čím víc jsem sportovala, tím víc jsem nabírala tuk. 

Právě...problém je zničený metabolismus, pomalý, je potřeba ho obnovit. A snižováním jídla ho ničíme čím dál víc...až prostě nefunguje a přiberem i po vodě.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 04. července 2017 15:23
Reakce na Renusatko:

Ale jo beru, já nechci zhubnout, spíš nechci ztloustnout, takže musím skončit s obžerstvím.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 04. července 2017 15:26
Reakce na Renusatko:

300 g brambor a takovy porce 5x denne? smarja

ja nemam zajem hubnout, akorat se nepotrebuju vykrmit

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 04. července 2017 15:29

To je jen oběd, večeře je menší :-D. 

Já taky nechci hubnout, ale nechci přemýšlet, jestli si můžu dát v létě zmrzlinu nebo pivo. Je mi 42, tak už by to bylo jen horší. Nahození do součastného stavu mi trvalo asi 4 měsíce, ale teď jsem ráda. Jsem najezená, dám si na co mám chuť a váha je stejná ráno, večer, po jídle o půlnoci. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 04. července 2017 15:32
Reakce na Renusatko:

no, ja se obavam uz postoupila do dalsi faze, tohle mam za sebou. tak at to vydrzi

Offline Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 04. července 2017 16:02

Žravou mám teď taky, tak to budou asi nějaké erupce na slunci :-/

A to jsem teď měla velký stres, takže jsem během týdne shodila asi tři kila, ale dvě už mám zpátky. Můj problém je paradoxně ovoce a zelenina, sežeru toho strašně moc, přesně jak píše Mutziputzi kilo třešní, na to půl kila hrášku a meloun a za chvíli mám hlad-nemluvě o tom, že po takovém nášupu ovoce nebo zeleniny mám břicho jako těhotná. Přitom vím, že když se stravuju "normálním" způsobem, snidám pečivo, obědvám normální oběd, klidně i prasácký, tak nepřibírám a klidně i kilo shodím, ale mě to neba, miluju ovoce a zeleninu a teď v sezoně je ze mě úplný závislák!

Online Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 04. července 2017 16:32
Reakce na Renusatko:

Můžu se zeptat, jak ses do toho stavu nahodila?  Já jsem pořád ve fázi "bojím se sníst víc než 1500 kal denně" a pořád vážím a počítám...a se.e mě to pochopitelně. A teda bohužel nehubnu, sice ani netloustnu, ale chci si občas moct dát s víno! Nevidím dobrou věc, jen čísla. A to bych řekla, že je to o hooodně lepší. Byla jsem totálně posedlá a cvičila jsem denně. Teď jen tak když si vzpomenu a jen co mě baví.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 04. července 2017 16:56
Reakce na Luna:

Původně správně spočítaným příjmem...jedla jsem jen kolem 1200-1300kcal. Když jsem se o to začala zajímat, tak jsem zjistila, že 1450 potřebuju jen když budu ležet a nebudu se hýbat a to jsem hodně malá. Se cvičením, co mám 4x týdně mám příjem na udržení 2000kcal. V první chvíli byl vůbec problém tolik jídla do sebe dostat...ještě ke všemu víceméně zdravého. Ale kupodivu jsem hned první týden měla dvě kila dole a to jsem skoro pořád jedla. Do 5ti porcí jsem to nebyla shopná nacpat. Po dvou letech už nepočítám. Odhadnu, kolik  asi jím, ale jak polevím a jím méně...třeba 3 týdny, tak už to zase vidím. V tom velkém množství jídla už se zmrzlina a víno ztratí. 

Pokud si váhu s tímhle příjmem držíš, tak je tělo vyčerpané omezením a drží si svoji vrstvu tuku. Podle poškození metabolismu...délkou omezení, dietami a stresem se může v začátku váha i zvednout, ale ne nějak dramaticky. Jak si tělo zvykne, že nemusí šetřit, tak to začne fungovat. 

Moc pěkně udělané knížky na tohle téma má Michal Josef Tóth v knížkách Co vám výživový poradci neříkají, protože to nevědí a Projezte se k novému tělu. 

Online Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 04. července 2017 17:11
Reakce na Renusatko:

Děkuju.  Já právě navyšuju, jedla jsem taky 1200-1300 asi půl roku. A pořád mi moc nejde přepnout na víc... Teď mám teda asi 1500-1600 a nechápu, jak jsem mohla vydržet při cvičení jíst tak málo, asi jsem měla ten mozek úplně zatemněnej. A to chci zhubnout fakt jen trochu. Nebo možná to je ten problém, že ty poslední špeky nechtejí pryč.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 04. července 2017 17:16
Reakce na Luna:

To byl i můj problém...posledních pár kilo a čím víc jsem dělala vše pro zmizení, tím to bylo horší . Taky jsem cvičila jak blázen a skoro nejedla. Potom jsem na netu poznala právě Michala a začala jsem se o to zajímat. Kvůli sobě, kvůli svým hubeným dětem a kvůli pacientkám u nás v práci. 

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 04. července 2017 17:42

Tak nikdy nezůstane u jednoho a navíc mi maminka pěkně nabalí s sebou, abych jako nestrádala . A HAK, není to od určitého věku zbytečné do sebe cpát chemii? 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 04. července 2017 18:00
Reakce na whiskas:

nojo, maminky to mysli dobre:-)

od jakyho veku jako??;-))

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 04. července 2017 18:03

Tak přes 40 Ti nejspíš bude, ne?

Myslela jsem to tak, že vyšší věk, schopný partner a případně nějaká další metoda jsou dle mého dostačující a není třeba do sebe rvát HA.

Offline Isca
Avatar
4455 příspěvků moje polička 04. července 2017 18:03

"Maminko, budeš babičkou" - "Synu, budeš strýčkem." 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 04. července 2017 18:04
Reakce na Isca:

:-))

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 04. července 2017 18:10
Reakce na Isca:

To zní strašidelně. 

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 04. července 2017 18:59
Reakce na Isca:

Přesně toho se bojím...opravdu už po 40 dítko nechci. 

Offline Friga
Avatar
1565 příspěvků moje polička 04. července 2017 19:09
Reakce na Isca:

To k nam na zakladku chodila holka, kterou meli jeji rodice takle omylem, ze si mysleli, ze pani je uz po prechodu. V dobe kdy se spoluzacka narodila, bylo jeji matce 49 a otci 55, meli uz dve vnoucata od starsich deti.

A pro ty, ktere uz nechteji deti: neni pak taky moznost sterilizace? (To nemyslim jako rypani, jen jako navrh dalsi moznosti, ktera se vyresi jednou a pro vzdy)

Online nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 04. července 2017 19:44
Reakce na Renusatko:

uff, kdybych jedla 5 velklých jídel denně (mezi které vložím ještě nějaký hřích v podobě zmrzliny apod.) tak nedělám nic jiného, než se s mini přestávkami celý bdělý den jím.... děsivé ....

Online Ounz
Avatar
19821 příspěvků moje polička 04. července 2017 19:51
Reakce na Mutziputzi:

Můj největší problém je ten, že normální člověk misku třešní, já kilo na posezení, mít 2 kila, taky je sežeru, meloun klidně celej, obecně jak něco načnu, tak to celý sežeru, sýr, pistácie, bagetu, všechno, normálně votesánek, sedláka s povozem, děvče s jetelem, a do toho jsem líná cvičit

Nevěřim 

ne vážně, to není exotika, některý lidi to tak maj. Moje máti dá půl melounu a když by hodně chtěla, tak celej..

edit: ale samozřejmě ne denně..