Cvičení doma

08. listopadu 2014 16:45
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 26. června 2017 21:27
Reakce na Renusatko:

aha tak to já se hýbala vždycky, rekreační sporty a intenzivně cca 10 let to ježdění, ale nepochopila jsem to cvičení pro cvičení. tělocvik teda vůbec páč většina tělocvikářek byly uplný  (ale o tom byly opakovaně dloouhatý debaty na mp:-)) celkem mě bavil kdysi aerobic, ale to bylo super cvičitelkou která měla fakt výborně propracovaný hodiny včetně posilování a protahování. "cvičení pro cvičení" jsem začala provozovat sice už hodně dávno, ale výhradně jen chvíli ze zdravotních důvodů a víceméně to tak mám furt (když chvíli necvičím nemůžu na záda) a teď teda i aby na mě za chvíli kůže nevisela a pupek neměla až na kolena... ovšem nic víc teda:-P takže věnovat tomu nemíním ani o minutu víc než je nutný

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 26. června 2017 21:35

Já jsem nikdy nechápala cvičení pro radost  . Divím se občas sama sobě, ale loni na jaře jsem měla zdravotní problémy, nemohla jsem cvičit  a dr. na kardiu mi řekl, že mám absinenční příznaky. 

Offline Catherinne
Avatar
9823 příspěvků moje polička 26. června 2017 21:39
Reakce na Renusatko:

Jo, klasický absťák. Od středy jsem nebyla běhat, protože mě bolí kyčel nebo zadek a mám ho. Zítra jdu na fyzio a doufám, že najdeme problém.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 27. června 2017 10:42

Chci mít výraznější pas, co si myslíte o tomhle?

http://waistclique.com/produkty/9-set-flexi-latex.html

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 27. června 2017 11:19

jen bych si dovolila upozornit na (pro mě) překvapivou skutečnost, že mýtus o glykemickém indexu potravin se ukazuje býti mýtem a ne exaktní pravdou:-O

http://www.bbc.co.uk/programmes/articles/2lw8qKp7NFf7N7mhbXmsY34/why-do-some-people-put-on-weight-and-not-others-and-can-we-change-it

Online Potrefenáhusa
Avatar
33668 příspěvků moje polička 27. června 2017 11:25

já si skoro myslim, že je zbytečný se něčím takovým ještě vzrušovat, protože všechny největší pravdy se nakonec ukázaly jako největší omyly, u těch potravin je to furt něco

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 27. června 2017 11:37
Reakce na Potrefenáhusa:

tak já se tim nijak zvlášť nevzrušuju:-) ale zrovna tohle mi připadalo poměrně logický a vida:P

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 27. června 2017 12:05

U potravin, kalorií a cvičení existuje tolik mýtů. Některé přetrvávají spoustu let, aniž by měly vůbec nějaké vědecké podklady . Já už se nedivím ničemu, mám nějaký základ o výživě ze školy, něco z kurzů, ale nejvíc stejně načteno ze zahraničních studií. Občas žasnu, co se tady opakovaně o výživě učí .

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 27. června 2017 12:09
Reakce na Renusatko:

Například?

Offline 999
Avatar
17547 příspěvků moje polička 27. června 2017 12:11
Reakce na Mutziputzi:

Nejvíc mě v tom popisu pobavilo: pomáhá při potlačování hladu..

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 27. června 2017 12:14
Reakce na 999:

No to přesně ale potřebuju, ty místní výkřiky o tom jak ve vedrech jenom o ovoci beru jako hnusnou provokaci, já bych si svíčkovou se šesti dala i ve 40 stupních na přímym slunci

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 27. června 2017 12:16
Reakce na Mutziputzi:

Například se tady v kurzu pro výživové poradce stále učí, že se sacharidy nemají jíst večer. Přitom to nemá žádný věděcký podklad. Sacharidy nemají hodinky, můžete si je dát klidně o půlnoci naopak je dokázáno, že se po nich lépe spí. Důležité není časování sacharidů, ale celkový denní příjem a množství sacharidů za celý den. Ale takových věcí by se dalo najít spousta...například ještě, že nadmíra bílkobin způsobuje problémy ledvin. Tenhle mýtus též není nijak ověřený a pokud člověk nemá problém tak bílkoviny mu ho nezpůsobí. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 27. června 2017 12:21
Reakce na Renusatko:

To se zrovna přiznám, že moje sacharidy hodinky asi maj, protože já když bych je jedla navečer, ráno s probudim oteklá a zavodněná, nemá to samozřejmě co dělat s kalorickou hodnotou, tomu rozumim, ale u mě to funguje. A v podstatě se i přiznám, že věřím, že výrazná přemíra bílkovin ledvinám škodí, to jsem jako kontraindikaci např. ketodiety slyšela a četla od více lékařů.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 27. června 2017 12:22
Reakce na Mutziputzi:

no ale kdybys mi verila;-)) ze ta fruktoza jde rovnou na speky tak bys nikomu nacpavani ovocem (=cukrem) nezavidela;-P

Offline 999
Avatar
17547 příspěvků moje polička 27. června 2017 12:22
Reakce na Mutziputzi:

Ve čtyřiceti stupních ty kila v tom latexu odpotlš jedna dvě...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 27. června 2017 12:34
Reakce na Mutziputzi:

jinak pokud se rano budis otekla a ty sacharidy nejsou z chlastu tak by to lekare chtelo, o tom zadna

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 27. června 2017 12:39

No nebudim, páč ty sacharidy nejim, ale vim, že dát si hromadu těstovin, nedejbože bagetu, ráno oteklá budu. Nemyslím tim, že mám oteklou třeba hlavu, ale o plochym břiše se moc hovořit nedá

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 27. června 2017 12:41
Reakce na Mutziputzi:

:-)

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 27. června 2017 12:42
Reakce na Mutziputzi:

Ono je taky rozdíl sacharidya cukr, ale otok by způsobit opravdu neměly.  Sacharidy sice vážou vodu, ale ne že by člověk otekl...spíš je to naopak. Je ale zase jasné, že každé tělo je jiné a jinak reaguje. 

A ketodieta je nebezpečná všeobecně, právě i kvůli absenci tuků a sacharidů a nízké kalorické hodnotě. pokud si ji sestaví člověk sám a nemá dostatek informací o výživě, tak je to hodně nebezpečné. Pokud si nakoupíte drahé pytlíky, polévky a koktejly, tak zase po sečtení všeho jede tělo v těžkém deficitu. Člověk zhubne, ale totálně nezdravým způsobem s jo-jo efektem, který logicky nastoupí. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 27. června 2017 12:44
Reakce na Renusatko:

U ketodiety se neomezujou tuky a ani kalorie a troufám tvrdit, že sacharidy a cukry jsou synonyma