Cvičení doma

08. listopadu 2014 16:45
Offline sisa.b
Avatar
1283 příspěvků moje polička 24. května 2019 10:18

Baby píšte viac, aj každý deň, nech mám čo čítať, nech ma má čo poháňať

Ja po dneskajšku budem mať 400km odjazdených. Ešte mi chýba stovka, to sú dva dni do práce, tak snáď sa budúci týždeň podarí. Do prvej desiny sa mi nedarí dostať, tento týždeň tu stále len lialo a mne to za úraz alebo prechladnutie proste nestojí.

Ako prestať žrať?

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 24. května 2019 10:52

sisa.b Jsi dobrá! Ten zbytek dáš určitě taky.

A s tím jídlem? No dokud se budeš hýbat, tak to půjde jen těžko. To se ptáš, že ti naskočily centimetry?

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 24. května 2019 11:01

sisa.b pri takovym vydeji musis mit poradny prijem! budes samej sval a slacha:-)

Offline onetwoone
Avatar
131 příspěvků moje polička 24. května 2019 11:09

Catherinne no já zase radši terén, silnice mě moc neba a ještě se bojím, že mě budou bolet kolena. Díky, teď jsem najela na tréninkový plán "jak dát deset v kuse", doufám, že ho nepojedu až do září;)

Offline onetwoone
Avatar
131 příspěvků moje polička 24. května 2019 11:13

sisa.b a jaký máš cíl? Zhubnout? 

Jako já s tím jídlem to mám zvláštní, že já vlastně teď ani nemám moc hlad, i když bych podle mě měla. Kila dolů nejdou, možná tělo sysli? To budu muset nějak řešit to jídlo.

Offline sisa.b
Avatar
1283 příspěvků moje polička 24. května 2019 11:35

Schudnúť, lepšie vypadať, lepšie sa cítiť, beriem všetko (kecám, chcem dobre vypadať!)  Ja ani nemám tak problém prinútiť sa cvičiť, ako prestať po večeroch žrať. A tým nemyslím len nezdravé veci, ale napr. moju úžasnú domácu granolu, ktorú som si napiekla, alebo len ovocie, zelenina ... chodím spávať najedená

Vo výsledku je síce fajn, že nepriberiem, ale ani nemám pocit, že by som sa nejak zmenila - váha furt rovnaká, nohavice nepadajú, takže asi aj centimetre rovnaké, len kondička stúpa. To ma potom demotivuje a zas na  čas prestanem. Takže viem, že chyba je v strave - ako teda prestať žrať (keď sa všetci okolo napchávajú)? 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33668 příspěvků moje polička 24. května 2019 11:41

sisa.b no asi jediná rada je vůbec to nemít doma

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 24. května 2019 11:52

sisa.b vynechat to nezdravé, ale i omezit to zdravé, granola je sice fajn, ale plná cukru, na večer není ideální... 

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 24. května 2019 11:52

sisa.b nepřestávej jíst. Sportuješ, potřebuješ kvalitní příjem. Začni tím, že si toho dáš večer jen o trochu míň. 

No ale já taky večer jím, nechodím spát hladová, s kručícím břichem bych neusnula :)

Offline sisa.b
Avatar
1283 příspěvků moje polička 24. května 2019 12:17

Potrefenáhusa to by som rada, ale chlap nespolupracuje A to sme si dali sľub, že sa do leta "vysekáme" a budeme sa podporovať. Jeho podpora je taká, že mi nosí pred telku nanuky, na raňajky kupuje moravské koláče a podobné úlety no a ja nebývam dosť silná.

nolita ja do granoly cukor nedávam, sladím banánom a trochou medu, ale teda sacharidov je tam až-až.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33668 příspěvků moje polička 24. května 2019 12:21

sisa.b sacharidy jsou cukry, ne? 

No to je blby, ten muž, co se tím cpe před tebou, snad jen najit lepší a pritom snesitelny alternativu

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 24. května 2019 12:42

sisa.b tak s takovým to fakt nepůjde :-) chce to vůli no... 

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 24. května 2019 12:50

sisa.b co je granola?:-)

ja te chapu,taky mam cim dal mensi vuli si jidlo odeprit....

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 24. května 2019 13:14

sisa.b Jasný. A hlídáš si na tom kole, když šlapeš, jestli zároveň spaluješ, pokud teda chceš centimetry dolů? Já s tím totiž ze začátku dost bojovala.

U běhání v pohodě, tam nemusím hlídat nic, ale na tom kole pořád.

Offline sisa.b
Avatar
1283 příspěvků moje polička 24. května 2019 13:25

wendulka myslíš akože spaľovací tep? No ten na ceste nesledujem, idem tak nejak pocitovo, ale vždy mi to vychádza dobre. Dnes som dala napr. 70% z cesty v správnom tepe.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 24. května 2019 13:54

sisa.b Jo, myslím. 70 % je slušný. No na tom kole ty centimetry dolů nejdou tak rychle, než se to samo nakopne. Tuhle demotivující fázi znám velmi dobře.

Jako na jídle bych si já osobně určitě neubírala. S kručícím břichem bych neusnula. Jen jí malinko přeskládat. Třeba granolu bych já osobně spíš snídala. Večer se snažím jíst hlavně zeleninový saláty a jogurt s vlákninou, ale jsou normálně i dny, kdy večer schroupu pytlík hrachových chipsů s mákem nebo se nacpu zmrzlinovým sorbetem a váha se furt drží hele.

Nicméně chápu, jak to myslíš s tím jídlem, zpočátku bylo i pro mě demotivující vidět, když se doma okolo tebe cpou večer křupkama, brambůrkama, koláči a já nevím čím, ale právě v tom momentě, kdy jsem to přestala řešit a začala jíst normálně, se to paradoxně konečně zlomilo.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 24. května 2019 14:07
Reakce na Potrefenáhusa:

sisa.b sacharidy jsou cukry, ne? 

Jen ty jednoduché.

Ale je pravda, že lepší je třeba pohanka nebo ovesné vločky. Sacharidů mají sice srovnatelně, ale cukrů oproti té granole podstatně méně.​

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33668 příspěvků moje polička 24. května 2019 14:08

wendulka to jo, ale jestli si to osladíš medem nebo cukrem je podle mě celkem jedno 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 24. května 2019 14:18

Potrefenáhusa Tak určitě lepší med než rafinovaný bílý cukr, i když samozřejmě záleží na tom, jaký med a do čeho. Ale chce-li člověk centimetry dolů, tak to máš pravdu, že ani ten med není optimální. To jsem přehlídla, že sisa.b psala. Uznávám, ten teda vynechat a sladit jen tím banánem.

Já naštěstí na med nikdy moc nebyla. Ale jela jsem v hrozným množství bílýho cukru do čaje. Odnaučila jsem se to až přes třtinovej a kokosovej a kvalitní čaje a kávy, díky nimž jsem zjistila, že si ty sacharidy a cukry můžu místo toho dopřát někde úplně jinde.

Offline sisa.b
Avatar
1283 příspěvků moje polička 24. května 2019 14:30

Tá granola nie je skoro vôbec sladká, dala som 2 banány a 2PL medu na dva poriadne plechy granoly. Aj to len preto, aby mi to jedli deti namiesto tých čokoguličiek, ktoré im manžel a svokra kupujú Každopádne vločiek je v nej dosť.

wendulka mne teda viac vyhovovali sacharidové večere (rozumej kaše s ovocím na rôzne spôsoby) a váha šla dole lepšie, než keď som to robila naopak. Jednak som už večer nemala chuť na sladké ako pri bielkovinovo-zeleninových večerách a keď som šla spať, tak už bola večera strávená, kdežto mäso mi leží v žalúdku celú noc. Sledovala som dvoch trénerov na jednom webe a obaja sa na tomto zhodli, čo ma teda dosť prekvapilo, lebo všade tie sacharidy poobede neodporúčajú. No viaceré dievčatá sa zhodli, že práve toto im funguje. Asi by som si zas mala zapisovať tabuľky

Dievčatá a nejaké nové úspechy nemáte? Taká som bola nabudená, keď som tu dočítala posledný polrok a teraz to mám čítať zas?