Cvičení doma

08. listopadu 2014 16:45
Offline continuity
Avatar
33545 příspěvků moje polička 06. května 2019 19:25

Jiná Realita NE! Ja myslim taky toto, aerobik mne ani nenapadl.

To neni, ze ten nerv je nekde zaseklej a kdyz si zacvicis tak vybehne ven. Vznika to tim, ze se zaniti sval, ten natece a tim zaskrti ten nerv. Fakt si muzes velmi ublizit. Navic tyto internetove diagnozy to muzebytna tom samem miste z ruznych duvodu. ani fyzioterapeutka ( o klasickem maserovi bych ja ani neuvazovala) by ti v tomto stavu nejspis nepomohla. Musi to nejdriv trochu povolit. 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 06. května 2019 19:30

continuity no jenže...jak to povolit? já čekám na povolení víc než týden. už jsem to nahřívala, taky jsem si vzala na noc relaxant.

k ortopedovi nemá smysl chodit, fyzio nedoporučuješ. ale já už chodím jak panák a nelepší se to.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46030 příspěvků moje polička 06. května 2019 19:43

Jiná Realita no nechodit, lezet a brat ty relaxanty a protizanetlive leky. to neprekonas silou, to povoli kdyz to nechas volne...

Offline continuity
Avatar
33545 příspěvků moje polička 06. května 2019 19:48

Jiná Realita fyzio doporucuji, ale nemyslim, ze v tomto stavu ti pomuze tak, jak si ty predstavujes (odejdes domu bez bolesti). 

k ortopedovi samozrejme muzes, ale sama rikas, ze nemas cas. kdyz to bude jo spatne, muze ti to opichat. mela jsem rozepsane, ze bys mohla na pohotovost, kdyby se to zhorsilo, ale zmazala jsem to. (osobne to neznasim, prechazet problemy v pracovni dobe, protoze mam svuj program a pak tam naklusat, kdyz je tam ve sluzbe jeden lekar po nocni).

pokud mas myorelaxanty, muzes to zkusit, to vetsinou pomuze, ale po par dnech, ne po jedne noci. ale odpocivej u toho, at se ti to nesekne zas nekde jinde.  

Offline Renusatko
Avatar
11581 příspěvků moje polička 06. května 2019 20:17

Jiná Realita většinou fyzio totiž nesmí moc ty uvolňovací cviky dělat, vím z naší rehabky. Takže u nás doktorka a nebo kamaradka sportovní masérka a kamarád chiropraktik. Uvolní to a během dalšího dne to většinou odezní. V Brně bych věděla, kam poslat, ale jinak nevím. Sama doma určitě nic nezkoušet.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 06. května 2019 20:27

continuity to si určitě nepředstavuju, problémy se zády mám odjakživa, takže vím, jak to chodí. taky proto ale nesmím přestat na delší dobu cvičit, protože stačí dva dny a budu mít v háji bedra, to mám vždycky, když jsem nemocná tak, že nemůžu dělat aspoň nějaké basic uvolňovací cviky. a pak nebudu moct chodit vůbec, to je prekérka

teď jdu navíc se psem, jestli zas najde ježka a rupne mi tím, tak mě zpátky asi potáhne.

Offline sisa.b
Avatar
1283 příspěvků moje polička 13. května 2019 13:36

wendulka teda ja len tak zbežne dočítavam a ty fakt ideš!

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 13. května 2019 14:23

sisa.b

No pokud se ti povede příští sobotu dorazit do toho Brna s milackou a Micuskou, tak to bude pro tebe asi trochu změna při pohledu na mně asi trochu změna.

S tím běháním se zatím pořád držím jen na tom pásu, no. Nicméně daří se mi to dodržovat dvakrát týdně a jde to pomalinku nahoru. Včera už jsem za tu hodinku dala 9 km, takže zlehka začínám koketovat s myšlenkou, že bych pořídila i boty na ven a v průběhu června vyběhla, ale ještě váhám.

Váhy na posilování toho vršku už tak rychle nejdou, tam jsem se posunula zatím jen na činkách (z 8 na 12) a na zádech (z 12,5 na 20), na stroji na posílení prsního svalstva jsem furt na počátečních 7,5 kg, ale nikam nespěchám.

...

Zatím jedu sama, ovšem už mám kontakt na trenérku, takže zbývá jen najít společnej termín, aby mi pro jistotu zkontrolovala to provedení, jak mi doporučila 0zero7 , které tímto ještě jednou děkuju za skvělý tipy. Nicméně už teď cítím, že i tohle rukám a vůbec celkové kondici náramně prospělo, že jsem to přidala.

Jo a minulej pátek se mi konečně povedlo po lítém boji sehnat padnoucí džíny.

Takže tady, prosím, důkaz, že jsem ti nekecala. S těmi stehny jsme na tom fakt podobně, haha.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 13. května 2019 15:46

wendulka Ty seš jak proutek! 

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 13. května 2019 15:57

wendulka 

...teda, Vendulko!, sekne Ti to!, máš hezkou štíhlou postavu

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 13. května 2019 16:49

wendulka téda, ja ťa nespoznávam, páči sa mi tvoja vytrvalosť a pevná vôľa.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 13. května 2019 16:58

Dalia Miru Děkuju, i když mým somatotypem postavy řekněme raději normální.

Miru I když Ty mě vlastně z našeho setkání pamatuješ v době, kdy jsem oblékala džíny velikosti 46, že jo? Tak tohle jsou Tom Tailor 30, čili nějaká 40? - takže jo, malinko jsem se posunula. Ale já už víc hubnout nechci, to bych pak musela už komplet obnovit šatník a na to nemám nervy. Proto se teď pomalu přeorientovávám i na to posilování, že už se jenom udržuju a formuju.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 13. května 2019 17:04

milacka Tak když jeden vidí výsledky, tak to jde snadno. Pro mě je navíc velkým motivačním faktorem, že u toho konečně jím jako normální člověk, to je na tom pro mě asi ta největší sranda.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 13. května 2019 17:24

wendulka Před nemocí jsem nosila džíny č. 27. Během léčby jsem díky kortikoidům přibrala a musela jsem si pořídit vel. 30. Tu nosím stále, ale pomalu mi začíná být velká.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 13. května 2019 17:40

Dalia Kortikoidy jsou strašný. Kolegyně v práci, co je vysadila, měla během dvou měsíců pět kilo dole. 

Offline sisa.b
Avatar
1283 příspěvků moje polička 14. května 2019 09:28

wendulka si skvelá! Keď čítam, ako si pekne postupovala, tak to obdivujemKeby si dala foto pred-po vedľa seba, tak by to bola riadna zmena.

Možno som sem mala chodiť pravidelne aj ja čítať, lebo ja sa vždy tak namotivujem a po mesiaci ma to prestane baviť A tak moja "novoročná výzva" dopadla -4kg, dva mesiace na to +2kg (no hej, 40ku som oslavovala cez 3 víkendy). Teraz som klikla novú výzvu + každý rok v máji súťažime s kolegami v súťaži "do práce na bicykli", tak zas dva týždne makám. Ale teda pre mňa cvičiť nie je taký problém, ako nežrať! Večer začne manžel k telke vyťahovať kadečo a Sisa je slabá, keď pred ňu položí nanuk alebo otvorí fľašu piva Už sme sa bavili na túto tému x-krát, že teda bude sa snažiť aj on (veď má nadváhu + fajčí, takže žiadna sranda) a on mi druhý deň na raňajky kúpi moravské koláče. Neviem sa voči tomu obrniť a nedať si, no

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 14. května 2019 10:53

sisa.b Tak nanuk a koláče by neměly vadit, pokud cvičíš, ne? Já se zmrzlinovým sorbetem nebo veganskou zmrzlinou láduju prakticky obden i večer, no fakt. Jen ty koláče musím veganský bez laktózy, pokud nechci zase nějakej nemilej pozdrav v obličeji

Pivo teda ale nepiju, nechutná mi. Tak možná na tom šprochu něco bude, že pivo dělá hezká těla.

No já vlastně loni v prosinci taky začínala výzvou na břicho a když jsem měla splněno, tak jsem si pak řekla, co bych mohla zvládnout ještě dalšího a nějak se mi to na to nabalilo, že i k tomu běhání jsem se dopracovala...

Jak daleko to máš do práce? Já jsem tam svižnější chůzí za půl hodiny, takže mě by výzva "na kole do práce" moc nepomohla, takže pokud nepadají trakaře, tak chodím do i z práce po svých.

EDIT: A jak jsi chtěla tu srovnávací "před a po" k těm džínům, našla jsem jednu z loňského dubna, na které jsou ty moje původní kejty velikosti 46 obzvlášť hezky vidět v detailu.

Offline sisa.b
Avatar
1283 příspěvků moje polička 14. května 2019 12:10

wendulka ja to mám 25km jedna jazda, zatiaľ som zvládla 6. Počasie nejak nespolupracuje Zajtra som chcela ísť obojsmerne a zas vietor a dážď. Keby som to mala do 10, tak neriešim, ale toto je fakt hodina a mne to za pobabrané zdravie nestojí. Ešte včera som bola 14ta, dnes už som padla na 16 miesto. A to som dúfala, že tento rok dám konečne tých požadovaných 500, aby som mohla byť zaradená do losovania o ceny Inak priznávam, že by som na bicykel nesadla

Beh je skvelý, len mne ho zakázala fyzioterapeutka - že tie dopady nerobia dobre mojej krčnej, s ktorou mávam problémy. Ale rýchla chôdza je tiež fajn, najmä ak môžeš vybehnúť do prírody

Brucho mám nepublikovateľné a už ani nikdy iné nebude, ale tú celulitídu by som fakt nemusela mať!

A ty si skvelá!

Offline 999
Avatar
17540 příspěvků moje polička 14. května 2019 13:25

wendulka Já tě budu dávat za příklad, až mi zase nějaká paní bude povídat, že s tím svým tělem nic nenadělá :-).

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 14. května 2019 13:43

sisa.b Tak to je na kolo ideální vzdálenost. Akorát nevím, jeslti by mě bavilo to převlíkání do cyklistickýho.

Jo aha, ty internetový výzvy jsou spojený s cenama? Tak to jsem netušila...

No jako já s tím během neaspiruju na žádnej půlmaraton jako třeba Catherinne taky proto, že ani mě ho doktorka kdysi nedoporučila. Ale tohle joggingové tempo mi zatím vyhovuje, zdá se.

Tak celulitidu mám taky pořád, úplně mi nezmizela, no teď už je alespoň jakžtakž publikovatelná do vhodně střižených plavek.

P.S.: Ty prej do Brna nedorazíš, jsem teď četla?

...

999

Tak jo.