Cvičení doma

08. listopadu 2014 16:45
Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 22. dubna 2019 22:13

wendulka Je pravda, že já jdu ty 2,5 km do práce a třeba z domu k našim pěšky to mám 4 km, k synovi do školy taky 4 km, do města 3. A když chci nachodit něco procházkou, tak cyklostezka má asi 25 nebo jsou tady různé lesy, přehrada a není nutný ani chodit po městě. Chápu, že poletovat z jednoho konce města na druhý je nuda. Já už jsem úplně zrušila šalinkartu, protože jsem zjistila, že Brno je tak malé, že všude dojdu pěšky a ještě nemusím ráno v 6 cestovat totálně narvanou tramvají. 

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 23. dubna 2019 09:05

Renusatko Když mě na klasické procházky nějak neužije. Zdejší stezky mám totiž projité křížem krážem, jak tu bydlím odmala, takže pro mě bohužel nuda i to.

,,

No je fakt, že já za poslední měsíc taky značně ušetřila za MHD a uspořené peníze jsem tak mohla vrazit do většího množství jídla pro mě, přičemž shozená váha furt drží.

...

Tak dneska cítím akorát malinko lýtka a achilovky, i když jsem se před tím pásem včera protáhla, ale to je napoprvé asi normální, že? Kolena dobrý. Když jsem v lednu začínala s rotopedem, tak ze začátku klasicky nejvíc trpěl zadek, než jsem si zvykla.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33708 příspěvků moje polička 23. dubna 2019 09:29

Renusatko wendulka já chodila v průměru tak 12 km denne, z práce pěšky a pak se psem, i s cestou na oběd to bejvalo něco přes 10 pravidelně. 

20 km denne si moc neumim predstavit (samo krom vyletu), leda jestli se chodí v práci a má člověk chytrý hodinky (já nemám) - už jen kvůli tomu, ze to je tak na 3 hodiny a tolik času já na to denne nemám.i ta dochozí vzdálenost domov-práce mi přijde unosna do ty hodiny maximálně 

Offline Catherinne
Avatar
9832 příspěvků moje polička 23. dubna 2019 09:29

wendulka já myslím, že normálka, včerejší výkon super, doporučuju protahovat i po a klidně víc než míň. Celé tělo od hlavy dolů.  Ruce, ramena, prsní svaly...

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 23. dubna 2019 09:41

Catherinne Jo, to já dělám i po. Jsem tak navyklá ze spinningového kola (jsem to zapomněla napsat, že i po) kde jsem zjistila, že tak je to taky mnohem efektivnější.

Offline Ounz
Avatar
19830 příspěvků moje polička 23. dubna 2019 10:00

Potrefenáhusa no, já toho v práci někdy nachodim hodně, ale nepočítam to jako sportovní aktivitu, neběham tam kontinuálně, je to přerušovaný. Prostě taková běžná denní činnost. Z práce, když můžu, jdu taky pěšky, je to hrozně fajn.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33708 příspěvků moje polička 23. dubna 2019 10:05

Ounz to jo, člověk si u toho bezvadně vyčistí hlavu, zanadává na všechny, co ho za celej den nasrali, všechno jim to vysvětlí a domu dojde jako sluníčko

Offline Tulipe
Avatar
2467 příspěvků moje polička 23. dubna 2019 10:07

Camp_L Dík, já už jsem BB byla dvakrát a libí se mi, jak je je to krátký a intenzívní. Snad to u mě bude mít efekt :)  Vedle jógy, běhání a kombinace posilovacího-aerobního cvičení mi to přijde jako dobrý doplněk.

Online nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 23. dubna 2019 10:28

Potrefenáhusa souhlas s tím časem, já chodím ráda pěšky, často to provozuju, ale prostě čas na to ujít 20 km denně nemám, a v práci to nedoženu... cestu pěšky z práce mám taky ráda (a teď jak začalo hezké počasí, tak občas i do práce), ale vlezu se do cca 40 min. dýl by to už pro mě byla ztráta času... 

Offline Ounz
Avatar
19830 příspěvků moje polička 23. dubna 2019 10:39

Potrefenáhusa jj, přesně tak :) nebo si poslechne hudbu..

Offline Luna
Avatar
10439 příspěvků moje polička 23. dubna 2019 10:56

Renusatko Tak nakonec se to vyresilo. Navysili mi uvazek a nestihnu nic. Zas ty penize navic pomuzou, zejo.  Takze domu pekne vlakem. Budu rada, kdyz stihnu skolku, proste zacnu poradne neco delat asi az ty deti vyrostou.

Online Garfie
Avatar
23925 příspěvků moje polička 23. dubna 2019 11:51

nolita Potrefenáhusa Děkuju, že to říkáte, protože já jsem schopná vyrazit dejme tomu na hodinovou procházku (to může být cca 5-6 km?) + nějaká ta chůze někam, ale 20 kiláků denně v běžném režimu mi přijde úplně neuvěřitelná. 

Offline rozarka
Avatar
3978 příspěvků moje polička 23. dubna 2019 11:57

wendulka Taky mě moc nebaví chodit bez cíle a už vůbec stále stejnou trasu. Ted' na jaře se to zlepšilo, díky tomu, že je po čem koukat. Příroda se denně mění a je to zajímavější. Denně dám 5-7 kilometrů, někdy víc. Co mě ale překvapilo, kolik kroků udělá člověk jen po bytě. Jednou jsem zkusila nosit mobil v kapse a za cely den to hodilo dost. Když to naskáče i v práci ( kdo takovou má), je to slušný. 

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 23. dubna 2019 12:10

Garfie Tak já pracuju jen 6 hodin denně a chodím na 6:15. Děti už mám velké a když jdu z práce, tak už mám v pohodě nachozených 10 km s cestou do práce a z práce. Večer každý den s manželem těch 7 chodíme, za hodinku a něco jsme doma. Kolikrát jdu pěšky k rodičům nebo si prodloužím cestu z práce pochůzkama. Ani nemusím počítat nějak extra to, co nachodím nějak samostatně po bytě a tak, to by ještě naskákalo. 

Online Garfie
Avatar
23925 příspěvků moje polička 23. dubna 2019 12:35

Renusatko Jj, já četla, že chodíš z práce a máš to daleko, ty velké děti hrají taky roli, navíc to máš zjevně jako prioritu. A zatím co my si s mužem dejme tomu večer otevřeme víno, vy se jdete místo toho projít.  Já věřím, že je to možné, ale myslím, že fakt spíš výjimečně, jako v tvém případě :-) On je to vůbec časově docela náročný koníček, teď jsem si to uvědomila u kamaráda, který běhá maratony, je do běhu fanatik. Jako super, ale prakticky denně běhá nějaké tři hodiny, doma tři malé děti, jeho žena možná nemusí být úplně nadšená....

Offline Sweet Potato
Avatar
34821 příspěvků moje polička 23. dubna 2019 12:43

rozarka Když mně přijde, že ty kroky po bytě nebo pracovišti (kancelářích a tak) se úplně počítat nedají. Klasické krokoměry je často ani neregistrují, domácí popocházení nim není dostatečně rázné.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 23. dubna 2019 12:54

Garfie Jako prioritu určitě ne, ale je pravda, že jsme oba abstinenti a sportujeme. Tak pro nás večerní procházka a popovídání si v klidu bez dětí je spíš pohoda než sport.

Online Garfie
Avatar
23925 příspěvků moje polička 23. dubna 2019 13:14

Renusatko jj, já myslela celkově sport, je to tady poznat. Já to mám spíš takové "musím, abych se nerozsypala a dlouho vydržela v přiměřené kondici" :-), když už se do nějaké sportovní aktivity pustím, většinou mě baví, ale v 90% případů, kdy jdu sportovat bych si raději četla nebo tak něco...:-) Ale chůzi mám ráda a když to jde, taky jdu raději pěšky než tramvají. 

Offline Luna
Avatar
10439 příspěvků moje polička 23. dubna 2019 13:23

Garfie No prave, to je taky muj problem. Sport me bavi, ale cteni, kresleni, kecani s lidma u kafe a vina... Je proste zabavnejsi.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 23. dubna 2019 13:23

Garfie Já teda rozhodně jsem pohodlná a líná. Sport určitě nedělám pro zábavu, ale taky proto, že musím. Jen mám jednu diagnózu, kde budu muset vždycky mnohem víc zabrat, abych se hýbala jako ostatní a nedopadla jako ležák.