Cvičení doma

08. listopadu 2014 16:45
Offline Friga
Avatar
1569 příspěvků moje polička 24. dubna 2019 08:39

wendulka zavidim zhubnuti pres bricho! Ja mela bricho vzdycky ploche, ale loni po pulrocnim brani ssri leku se mi udelal na brise spek kolem pupku a nejde dolu. Je sice mensi, nez byl, ale kus ho zustal. Jinak mi prijde, ze jsem si posilovanim vyrobila trochu sirsi zada (ramena ne, ty mam furt stejne siroka jako boky), ale stejne mam porad vrsek tela mnohem slabsi nez nohy. U tech ruznych tahu mam problem pak spis urdzet v rukou tu tyc s vahama nez vahy zvednout. A nejsirsi misto boku mam taky az pod zadkem, toho se myslim ani nejde moc zbavit. Nosim sukne a saty, kalhoty jsem vzdala. Nahore moc nadeleno nemam, se sportovni podprsenkou jsem naprosto bezprsa

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 24. dubna 2019 09:20

Friga To se stalo i mojí ségře. Mívala vždycky ploché břicho. U ní to teda ještě bylo znásobené myomatózou dělohy, ale jakmile jí doktorka napsala Mirtazapin, tak asi během tří měsíců jí vyskočil vyloženě těhotenský pupek, že vypadala jak mezi 4 a 5 měsícem a v jednu chvíli už skoro nemohla zapnout kalhoty. Takže jí to pak doktorka vyměnila za Asentru, po které se to trochu zlepšilo a ještě pak samozřejmě i po hysterektomii, ale menší špek tam má pořád.

Ty jsi ale ve srovnání se mnou drobnější, co jsem měla možnost si tě prohlídnout na srazu, jinej somatotyp. Jako moje ségra, jen vyšší s tím, že i ona je na tom v prsou jak já. 

To já si sportovní Panache nemůžu vynachválit, protože v ní konečně moje prsa vypadaj, že mají úplně normální velikost.

Já ty ruce a ramena nějak zásadně posilovat nechci. Nelíbí se mi to. Menší bicepsy (nebo možná i jiný) se mi udělaly i tak z obyčejného trénování zvedání se z plank do pozice klasickýho kliku. To mi vyhovuje.

Na tom kole jsem se i naučila správně držet tělo, takže jak se mi prsa zhubnutím změnšily z F na E, už mě ani nebolí záda a šíje jako dřív, takže zatím ani nemám důvod se tomu věnovat.

Offline Friga
Avatar
1569 příspěvků moje polička 24. dubna 2019 11:04

wendulka paze jsem mela jaksi vyrysovany vzdycky, i kdyz nemam moc sily v rukou. Mne se nelibi silne paze, ale ani hubene tycky. Ja nechci velke svaly, ale rada bych treba udelala vic nez par kliku a aspon jeden shyb, prijde mi to prakticke :) Jinak velikost podprsenky mam 65DD, vzdycky me prekvapi, kdyz nekdo s kosicky treba E ma velka prsa, ja mam fakt prsa mala, ale z mensich kosicku pretekaj. Mozna je to tim, ze mam uzka zada a celkove drobny hrudnik v pomeru k ramenum a bokum.  

PS: myslis, ze mi ten pupek uz nikdy nezmizi? Jakoze ty leky nejak zmeni rozlozeni tuku na tele? Neni to nijak hrozny, je to takovy ten obly podbrisek, ale jak jsem to predtim nemela, tak se mi to proste nelibi. 

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 24. dubna 2019 11:28

Friga Hubené tyčky jsou zase opačný extrém, ty se mi taky nelíbí. 

Já dám klasický kliky maximálně dva, ale takový zparchantělý Vidíš, shyb jsem ještě nezkusila. Až bude u nás ve fitku někdy prázdno, tak třeba...

Pro mě je z hlediska svalů na pažích praktické akorát to, že jsem schopná zvednout mamku, když někdy upadne v bytě.

...

No u tebe třeba jo, když už ty léky nebereš, ale u ségry je to bohužel dlouhodobá záležitost.

Offline Friga
Avatar
1569 příspěvků moje polička 24. dubna 2019 11:51

wendulka zparchantely klik  taky umim jen zparchantele, udelam maximalne 5. Ten shyb mi prijde prakticky, kdybych treba potrebovala nekam vylezt, vytahnout se nahoru, pokud bych nekam zapadla ci tak. Jinak ja ty leky neberu uz dost dlouho, prestala jsem loni na konci cervence. Sice jsem zase vetsinu nabranych kil zase samovolne shodila, ale ten spek okolo pupiku zustal. 

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 24. dubna 2019 12:32

Friga Pravda, to by bylo nepochybně praktické. V tomhle já jsem děsnej lempl, že dokud ta situace nenastane, tak mě to dostatečně nemotivuje. Ty ruce jsem vlastně začala lehce posilovat právě až kvůli tomu s mamkou.

Offline Friga
Avatar
1569 příspěvků moje polička 24. dubna 2019 13:44

wendulka je teda pravda, ze ja to posilovani vrsku tela moc nemusim. Ale prijde mi i nezdrave posilovat jen nohy a trup. 

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 24. dubna 2019 14:14

Friga Tak to nejspíš jo. Ale já cíleně neposiluju, jen to břicho a to už teď taky nehrotim. Moje aktivita je zaměřena hlavně na spalování. Posilování je v mém případě jejím vedlejším efektem nebo jak to říct. 

Offline whiskas
Avatar
19540 příspěvků moje polička 24. dubna 2019 14:26

0zero7 Jasně .

Posun v náloži vah? Jo, to je taky super, ale pro mě je vždy důležitější výsledek, než jak dávám těžkou nálož .

Offline Friga
Avatar
1569 příspěvků moje polička 24. dubna 2019 14:51

wendulka tak to ja zase posiluju. Ja nijak hubnout nepotrebuju, jen to bricho bych rada mensi, ale zatim jsem doufala, ze zmizi postupne samo, jak se telo vzpamatuje z leku. Navic me to posilovani bavi, ja nerada rychly pohyb :)  Stve me, ze se mi udelal zanet na kycelni burse, takze bych nemela moc chodit a stat a bohuzel jsem v praci na nohou skoro porad. Ted kvuli tomu moc nechodim na prochazky, abych tu nohu nepretezovala. 

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 24. dubna 2019 15:43

Friga No já už taky hubnout nechci, ale mě tenhle typ pohybu zatím baví, že přitom vybiju přebytečnou energii. Až přestane, tak se nejspíš vrhnu na to posilovani.

Je, to je smůla. 

Offline Friga
Avatar
1569 příspěvků moje polička 24. dubna 2019 16:11

wendulka ja prebytecnou energii nemam  jsem ten unavenej a pomalej typ cloveka. Rada bych zvysila svoji kondici, abych se tolik nezadychavala, kdyz treba dobiham vlak, ale mam problem se dokopat zacit treba behat, protoze co? Zadycham se u toho

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 24. dubna 2019 17:48
Reakce na wendulka:

0zero7

Momentálně jsem to srazila na 33 cm. Jenže já mám to nejširší místo posazeny až pod úrovní boků (kyčlí). Zhruba v místě, kde končí zadek a začíná vnější strana stehen nebo jak to popsat . Proto mi to u těch kalhot dělá takovou disproporcni paseku. 

Já mám od přírody nadeleno nahoře. I teď, jak jsem shodila a nabrala svaly, mám furt E. Takže ke mně tenhle střih díky pasu sluší, že právě jak dojicka nevypadám

​aha, uz to chapu, podle popisu s tim nejsirsim mistem. To je pak na kalhoty slozity. Me sednou bud nizsi sed a nebo ty co maj osetrenej uzsi pas versus zadek. 

Ja to asi zas nekde vyzkousim, nedavno se mi libily jedny modry saty s vystrihem a sukni do A, no ne jako, fakt. Prsa mam DD a momentalne 96cm, v pase 74. Vyfotila jsem si to (sem to teda davat nebudu, protoze uplne jasne vidim, ze tak ne) a myslim, ze to je i tim, jak jsem mala. Ty uzsi strihy mi vic sedi. Klasicky maly pivo proste. 

Kamoska ma more hezkejch satu rozsirenyho strihu a vypada to na ni bajecne, je o 10 cm vetsi nez ja. Jo a vlastne jsem si jedny neuzky ted o vikendu koupila! Trochu 70tky, jeste jsem je nemela, ale jsou moc prijemny, dam do nakupovaciho vlakna.

Zis to je zas roman, pardon...

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 24. dubna 2019 18:03

whiskas no u me je to primo umerne, takze cajk. Vetsi naloz, lepsi vysledek.

Friga ja mam kliky ted zakazany jeste tak delam veci kde se taha spis. Nejvic me bavi ty compound lifts (cesky jak? to nevim) protoze to cvici skoro vsechno, kdyz se delaji spravne :) 

Offline Friga
Avatar
1569 příspěvků moje polička 24. dubna 2019 19:26

0zero7 ty jo, to mas nejaky problem s rameny? To me mrzi. Ja delam spis par kliku a pak se jen kontrolovane spoustim az na zem, jestli chapes, co myslim. To je taky zahul :) U tech tahu mam problem s bolavym zapestim a tim padem udrzeni vetsich vah. Stve me to, ale ta zapesti nesmim pretezovat. Tema compound lifts myslis to, jak cinku tahem zvednes k pasu a pak jakoby vyhodis nad hlavu? Ja taky neznam tyhle terminy cesky, ja je znam zase pro zmenu finsky  

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 24. dubna 2019 19:33
Reakce na Friga:

wendulka ja prebytecnou energii nemam  jsem ten unavenej a pomalej typ cloveka. Rada bych zvysila svoji kondici, abych se tolik nezadychavala, kdyz treba dobiham vlak, ale mam problem se dokopat zacit treba behat, protoze co? Zadycham se u toho

​Taky jsem nemivala. Já na to šla přes ten spinning, k tomu náprava špatných stravovacích návyků a najednou to jde doběhnout, i bez zadýchání se

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 24. dubna 2019 19:34

Friga no s ramenem a se zadama, ale je to jen nekdy. Tak proste cvicim co to jde. To kontolovany spousteni znam, tez masakr. Jo aha, tak to dava smysl, chtela jsem ti doporucit farmers walk s cinkama na posileni tech predlokni a udrzeni cinky, ale to asi nemuzes teda. 

compound lift je cokoliv, kde zapojis vic svalovych skupin, takze drep nebo mrtvy tah, to je asi nej priklad. ten snatch nad hlavu to je olympijskej lifting. Tam se casem snad dopracuju taky. Jinak u tech drepu atd musis zapojit trup a bricho, jinak neuzvednes, na me to ma daleko lepsi ucinek nez nejaky sedy lehy. plus jedou nohy a zadek atd. 

Offline Friga
Avatar
1569 příspěvků moje polička 24. dubna 2019 20:13

wendulka ze bych taky zkusila spinning 

0zero7 ja mam problem s karpalama, ruce v podstate porad pouzivam v praci, takze je neustale zatezuju. Snazim se ty ruzny cinky pouzivat, ale jakmile zapesti/predlokti zacne pobolivat, musim prejit na jiny cvik ci lehci vahu. Treba vcera jsem delala mrtvy tahy s rovnyma nohama postupne jsem navysila na 40 kg, ale pak ruce zacaly protestovat. U normalniho mrtvyho tahu jsem se dostala jen na 30 kg a vic uz ruce nedaly, jak byly unaveny z tech predchozich serii, jsem pak delala bulharsky drepy a nakonec jsem jeste sla na leg press masinu. 

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 24. dubna 2019 20:30
Reakce na 0zero7:

​aha, uz to chapu, podle popisu s tim nejsirsim mistem. To je pak na kalhoty slozity. Me sednou bud nizsi sed a nebo ty co maj osetrenej uzsi pas versus zadek. 

Přesně tak. Mám takový jediný černý po mamce, do kterých nemusím pásek (ani na něj nemají poutka) a přitom mi teď perfektně sednou. 

Vyložený bokovky už zase nechci, protože se mi nelíbí, když z kalhot leze spodní prádlo.

Ja to asi zas nekde vyzkousim, nedavno se mi libily jedny modry saty s vystrihem a sukni do A, no ne jako, fakt. Prsa mam DD a momentalne 96cm, v pase 74. Vyfotila jsem si to (sem to teda davat nebudu, protoze uplne jasne vidim, ze tak ne) a myslim, ze to je i tim, jak jsem mala. Ty uzsi strihy mi vic sedi. Klasicky maly pivo proste. 

Kamoska ma more hezkejch satu rozsirenyho strihu a vypada to na ni bajecne, je o 10 cm vetsi nez ja. Jo a vlastne jsem si jedny neuzky ted o vikendu koupila! Trochu 70tky, jeste jsem je nemela, ale jsou moc prijemny, dam do nakupovaciho vlakna.

Zis to je zas roman, pardon...

​No já mám sice 170, ale nohy relativně krátký, mi přijde. Respektive krátký lýtka ke stehnům.

Jo a tady teda můj dnešní sixpack.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 24. dubna 2019 20:34

Friga To zápěstí znám. Po loňském zánětu ho taky pořád citím, ale nemám teda stejný problém. Největší bolesti mám při používání jemné motoriky, psaní, šití, občas krájení. Kupodivu u zvedání činek se to nijak nezhoršuje. 0zero7 Chápu tvoji radost. Dnes jsem s kontrolou dřepla se svojí váhou. Už mě konečně ta posilovna zase začíná trochu bavit.