Cvičení doma

08. listopadu 2014 16:45
Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 07. března 2019 21:06

Karja  tak presne tohle potrebuju taky........az to shodis dej vedet.Ale ty jsi ode mne asi o 15let mladsi,tobe to pujde raz dva

Offline Karja
Avatar
35839 příspěvků moje polička 07. března 2019 21:15

Zarinya Jak to tu bylo, to neni o letech, ale o prioritach!:-D:-D. Nevim, cim se nastartivat, chodim do te posilovny, ale tam asi dvakrat nezhubnu, jidelnicek mam bez bileho peciva a sladkosti (krom domacich pecenych, ale to je jednou za cas). S jarem chci vytahnout kolo, ale od toho taky nelze nic moc cekat. Mne nejvic zabiralo vzdycky to behani a plavani...Tak treba se k tomu nejak premluvim, ale ja mam ty behaci trasy stokrat projity s kocarem, to mi to podle me protivi, ze jako je to uz taaak ohrany:-D:-D

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 07. března 2019 21:17

Karja heled hlavne mas cas....Ja zhubla az po roce po porodu a to mi bylo dvacet. za chvilku to budes mit pryc ani nemrknes...to se mnou je to horsi.(asi blby priority)

Offline Karja
Avatar
35839 příspěvků moje polička 07. března 2019 21:24

Zarinya Hele ne, u nas jsou vsechny zenske co jsem kdy videla a mely aspon trosku krve nasi, dost pri tele, myslim, ze k tomu docela sklouzavam a samo to nepujde. Takze musim zmenit priority! No s tebou to mesic v Recku vidim bidne, tam uplne vidim jaky bych mela priority, vsechny by byly na taliri:-D. Takze musis do leta jeste zabrat!

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 07. března 2019 21:33

Karja tak tos odhadla naprosto presne!!

Urcite to das!Ti verim.;-)

Offline Lamicka
Avatar
13349 příspěvků moje polička 07. března 2019 22:17

Karja co svizna chuze s kocarem misto behu? Nevím, jak stare dite máš, ale dokud dite lezelo, tak mi to docela zabiralo, na kg i na kondici, chodila jsme denne treba 10 - 12 km. pak nastalo postavani na hristi nebo tempo 5 km za cely den...

S tim brichem? Nemas jen uvolnenou kuzi a diastazu? S tim se spatne pracuje a vypada to jako spek. 

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 07. března 2019 22:24

Renusatko Ja to mam presne obracene, pokud me teda nepodrti trener, to pak mam odvareny i nohy. Naposled mi dal  okolo boku gumu tlustou a rimskej deadlift jsem delala proti tahu au au

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 07. března 2019 22:28

mám takový dotaz:

mám hodně ortopedických problémů vyplývajících z toho, že mám asi všechny vady páteře. 

je vyloženě vidět, že mám vychýlenou pánev. tedy, bylo. 

rozhodla jsem se to rozcvičit. cvičením jsem si hodně spravila chůzi, odstranila křupání kyčle, odstranila bolest třísel a zlepšila bolest kolen (běhat ale nemůžu pořád). ale...po přidání trianglů z jógy a jednoho cviku na hormonální problémy mě hodně bolí svaly celého levého boku. dnes jsem se z auta spíš vykutálela. cvičím to tak deset dnů, myslela jsem, že bolest poleví, až se to rozcvičí, ale nepolevuje. nicméně - viditelně se mi narovnala pánev. 

co myslíte, mám pokračovat - mně bolest nevadí, něco mě bolí celý život každý den - nebo mám přestat? co si můžu udělat? myslím něco závažného. bolí to jen při pohybu, ne v noci, horké nic nemám. je normální, že ani po deseti dnech nedochází z uvolnění svalů a zmírnění svalové bolesti?

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 07. března 2019 22:35

Jiná Realita Neslo by to konzultovat s fyzioterapeutem?  Ja bych si vubec netroufla radit takhle online

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 07. března 2019 22:38

0zero7 no jestli to nepovolí ještě za týden, asi zajdu za masérem, co i napravuje, šlo mi spíš třeba o nějakou osobní zkušenost.

já myslím, že se nic hrozného stát nemůže, ale když tu to téma je, tak jsem si řekla, že se zeptám :)

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 07. března 2019 22:44

Jiná Realita Souhlasím s tím, co napsala Zero, ale možné to je, teď budu děsit, ale jestli jsi měla špatně postavenou pánev celý život, může to trvat i roky, než než se to usadí a ty svaly si zvyknou, že je najednou všechno jinak a nebudou se mocí mermo snažit do stavu, který znaly...

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 07. března 2019 22:44

Jiná Realita no mozny je ze jeden z tech dvou cviku delas blbe, proto te to pak boli, tak v prve rade bych zkontrolovala formu v zrcadle asi. Podle toho co pises, je to spojeny s tou bolesti, jestli jsi ji predtim nemela. Triangl uplne hroznej neni, ale dost lidi ho dela blbe. Nevim co mas to dalsiho :) 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 07. března 2019 22:53

0zero7 takové přesedávání v kleku nalevo, doprostřed a napravo, nevím, jak to líp popsat. sedneš na paty doleva, zvedneš se nahoru, sedneš na paty doprostřed, zvedneš se a sedneš na paty doprava. krom toho, že mě bolí bok (možná z toho) mi to dělá na všechno ostatní fakt dobře. dokonce je zezadu vidět, že se mi srovnala nerovnost ehm...půlek (aneb co na sebe člověk práskne na netu).

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 07. března 2019 23:05

Jiná Realita Aha, tak u toho bych zkontrolovala to samo, formu v zrcadle podle neceho co je dobrej zdroj 

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 07. března 2019 23:05

Jiná Realita zrovna tenhle cvik umím provést úplně blbě  což teda samozřejmě nemusí být tvůj případ, ale určitě souhlasím s agentkou, nechala bych se zkouknout odborníkem.

Offline Karja
Avatar
35839 příspěvků moje polička 08. března 2019 02:32

Lamicka S tim sviznym chozenim s kocarem mi ani nemluv, tady jsou super trasy, I mam kamaradky, co by chtely chodit se mnou, co I svizne kazdej den chodej, jenze me z rychle chuze hrozne boli kycel (nekde jsem uz tady rozmazavala tu bursitidu, tak tohle je pro ni nejhorsi druh pohybu). Diastazu jsem nemela, zkusim zase proverit, zda se to rou posilovnou nejak nezmenilo, ale souhlas kuze je hrozne uvolnena a desne mekky bricho.

Online Potrefenáhusa
Avatar
33717 příspěvků moje polička 08. března 2019 06:37

Jiná Realita šla bych přímo za fyzioterapeutem, já mám taky zrotovanou panev a dala mi cviky vyloženě na to, cvicim je jen na jednu stranu. Když je člověk asymetrickej, tak i ty cviky děly asymetricky a muze si tu vadu zhoršovat. Nejhorsi mi přijde náprava pohybových stereotypu, a to je dobry rozebrat prave s tím fyzioterapeutem, protože všechny ty ulevovy pozice, co jsou člověku pohodlný, to taky zhorsujou - tu zrotovanou panev jednostranný sezení s nohou přes nohu nebo vychýlení nohy do strany při spaní, sezení....fakt mi přijde, ze to člověk sám neopravi

Offline Lamicka
Avatar
13349 příspěvků moje polička 08. března 2019 08:38

Karja ono staci upravdu malo,na jeden dva prsty, nemusi to byt zadny extremni rozestup. Bricho zkus dost mazat, mne se to po prvnim ditet do roka stahlo, ale s druhym jsem mela obri bricho a vznikla mi diastaza, kuze uz se nestahla, ale nastesti v obleceni to tak videt neni. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 08. března 2019 08:39

Jaká ta jóga se tady na Youtube doporučovala?? Tys to psala, viď, Jiná Realita ..lupni mi to ještě, prosím

Offline Miru
Avatar
13856 příspěvků moje polička 08. března 2019 08:48

Mám taky jógovej, teda, cíc dotazů, a asi blbé:

1. nevadí, když si jednotlivé pozice hledám na netu a tím pádem mám mezi jednotlivými pozice mi pár sekund prostoj?

2. když u některých pozic píší dobu trvání třeba 30 - 60 sec, ten čas se nemá prodlužovat přes.?, a ta pozice už se nemá opakovat a má se pokračovat s další jinou.?

3. je něco, co/cokoliv vás napadne, jako opravdu nevhodné v souvislosti s jógou.?

...kuji