Cvičení doma

08. listopadu 2014 16:45
Offline Potrefenáhusa
Avatar
33608 příspěvků moje polička 08. března 2019 09:14

Miru já bych byt tebou vyrazila napřed na nějakou lekci, kde ti to někdo ukáže, vysvětli a případně i opraví 

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 08. března 2019 09:16

Potrefenáhusa 

...no, zkusím se zeptat, jestli u nás něco je, a v jaké kvalitě...

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33608 příspěvků moje polička 08. března 2019 09:19

Miru mne fyzio doporucovala na YouTube holku, co se jmenuje Kino, ty stránky jsou něco jako Kino yoga nebo yoga with kino nebo tak nějak-ze to dela dobre a dobre to vysvětluje (potrebovala jsem jednu konkrétní pozici a bylo to fakt dobre vysvětleny, jinak podle ni necvicim, ale předpokládám, ze i to ostatní by mohlo byt ok

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 08. března 2019 09:27

Potrefenáhusa 

Díky za inspiraci!.

Jen jsem rychlovkou na ní jukla - a od prvního momentu, od jejího prvního pohybu je vidět, jak má tělo krásné měkké pružné...

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33608 příspěvků moje polička 08. března 2019 09:42

Miru zas s tím se člověk nemůže úplně srovnávat, s instruktorkou, kterou to živí a cvičí hodiny denne, ale fakt narozdíl od instruktorek ruznejch spinningu, zumb a podobně, jsem nezažila instruktorku jógy, která by nevypadala skvěle 

Offline Karja
Avatar
35733 příspěvků moje polička 08. března 2019 10:48

Lamicka Tak jo, ja poprosim fyzioterapeutku mimina, at mi to skontroluje;-).

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 08. března 2019 12:13

Mutziputzi jezus, já mám hodně všelijakých oblíbenců.

třeba yoga with adriene, myslím, že to vysvětluje fajn.

kdybys chtěla dlouhé sekvece pro pokročilé, u kterých navíc rozkošně spinká pejsek, tak třeba tohle. (já to necvičím, ale našla jsem u ní fajn vysvětlení pro jednu pózu).

a taky záleží, co chceš, jestli vysvětlování, nebo už víš všecko a chceš jen sekvence (proto třeba nemám ráda boho beautiful, sice prostředí hezký a všecko, ale ona jen jede a není pro začátečníky).

na psychetruth jsou všechnon možný, včetně jógy, ale podle mě je třeba vybrat cvičitele - někteří jsou divní, ale třeba tohle mi přijde velice dobrý, je to natočené z různých úhlů, abys fakt viděla, jak to dělá. lindsey mi přijde pro začátečníky ideální.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 08. března 2019 12:15

Jiná Realita to co myslim mělo českej název, nemáš tam něco? na to jsem tehdá jukla a to se mi líbilo

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 08. března 2019 12:23

Mutziputzi  tak to jsem asi nebyla já. já jsem myslím nikdy podle nikoho českého necvičila. prohlídla jsem záložky, ale nic.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 08. března 2019 12:26

Jiná Realita teď jsem ťukla Historii a je to nejspíš StillOnTheWay

Offline Zina
Avatar
5845 příspěvků moje polička 08. března 2019 12:41

Jiná Realita Já těch osobních zkušeností mám bohužel docela dost a můžu vám říct jen jedno - mazejte za tím fyzioterapeutem co nejdřív. Stávající problémy si můžete zhoršit, nebo si vytvořit nějaký nový, to fakt nestojí za to. Fyzioterapeut se může na to vaše provádění cviků podívat, říct, co si máte pohlídat, nebo vám navrhnout pro vás vhodný úpravy. 
Sama se při tom cvičení nevidíte, navíc vždycky neodhadnete, čím si škodíte, mně fyzioterapeutka vyházela z hormonální sestavy přes půlku cviků a u orgánový jich zase dobrou půlku zmodifikovala.

Offline Fakirka
Avatar
2103 příspěvků moje polička 08. března 2019 18:58
Reakce na Mutziputzi:

Jiná Realita teď jsem ťukla Historii a je to nejspíš StillOnTheWay

​Ja podle ní zkoušela cvicit, ale nemá těch videí moc. Už dlouho cvičím podle nějaké Markéty. Jmenuje se to Fit jóga s Markétou.

Offline 0zero7
Avatar
10770 příspěvků moje polička 08. března 2019 20:03

Miru 

1 nevadi 

2 cas protahnout muzes, to nevadi, ale nesmi nic bolet nebo byt nepohodlne, s tim opakovanim nevim jak to myslis

3 me napada jen ze muzes treba mit blby obleceni co ti v necem brani nebo spatne dychat, popripade mit spatnou formu u cviku

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 08. března 2019 20:15

0zero7 

:-) ...díky

ad 2

no, píší třeba, že tu kteroú pozici - být v ní 1min - provést, pak jít na další a k té předchozí už se behem celého cvičení nevracet.?, nedelat znovu.?

Jo, a nevadí, když se ty pozice dělají různe na přeskáčku.?

(jasné, začínám s temi méne náročnými na flexibilitu...)

Offline 999
Avatar
17532 příspěvků moje polička 08. března 2019 20:30

Miru Jak tu zaznělo, dej si lekci s trenérkou, pokud budeš mít štěstí, pomůže ti. Pořadí pozic není náhodné, např. po svíčce následuje ryba, nebo most jako kompenzační pozice. Myslím, že pro tebe bude lepši najít si na internetu cvičení, které bude kontinuální, ne jednotlivé pozice. Mně se líbi Rodney Yee.

Offline Karja
Avatar
35733 příspěvků moje polička 08. března 2019 20:34

Mutziputzi Jo, je to stillontheway, to se mi libi, jak mluvi a hlavne se uplne trefi, jakoze rekne ,,ramena drzte stale volne,, a fakt je drzim blbe. Sedi mi to, I cvicim jen podle zvuku a chapu, co mam delat;-). Ta nize uvedena Marketa me desne vytacela, tak neprijemne u toho funela:-D

Offline Luna
Avatar
10435 příspěvků moje polička 08. března 2019 22:35

Mam debilni dotaz: Mam otekly koleno, bohuzel se mi to vratilo, samozrejme zajdu za doktorem a tak...Ale neni blbost tim padem cvicit jen horni polovinu tela? Jakoze lepsi nez nic? Ale tim padem haksny zustanou asi tlusty. Nebo to tak nefunguje a spaluje se celkove? Fakt netusim.

Offline continuity
Avatar
33436 příspěvků moje polička 08. března 2019 23:12

Luna telo samozrejme spaluje, kde ono chce a ne tam, kde cvicis. ale rozhodne bych nejdriv dala do poradku koleno 

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 09. března 2019 06:16

999 

...děkuju...

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 09. března 2019 06:32

Fakirka děkuju, zítra se na to vrhnu