Cvičení doma

08. listopadu 2014 16:45
Offline Magráta
Avatar
7770 příspěvků moje polička 04. března 2019 15:50

Catherinne bývám až někde v sektoru F nebo tak

Offline Catherinne
Avatar
9837 příspěvků moje polička 04. března 2019 15:53

Magráta F jako fajn holka, ne? 

Offline Magráta
Avatar
7770 příspěvků moje polička 04. března 2019 17:08

Catherinne asi

Offline 999
Avatar
17567 příspěvků moje polička 04. března 2019 20:19

Úplně to sem asi nepatří, ale hezká reklama, hezká těla :-).

https://m.youtube.com/watch?v=Uz25ZXiRAok

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 04. března 2019 20:20
Reakce na Miru:

Jo, taky to znám - na spinningu ze mě leje,

a když pominu to, že někdo se při sportu potí minimálně,

tak jiné dámy ze spinnu odejdou na pohodu, jedou si jak "paní doktorová", trikůtek zcela suchý, vlasy bez kapky potu, tváře nezčervenalé.

A pak se diví, že to s nimi nic nedělá... ...no, jasné, když nemakají, tak výsledek nebude nikdy.

​Hihi, jedné takové dámy jsem si všimla na dnešní lekci. Jako měnila polohy, jak říkal instruktor, jakžtakž šlapala do rytmu hudby, ale za celou dobu jsem jí neviděla, že by tím kolečkem určujícím zátěž jakkoliv pohnula, vlasy suchý, triko taky, obličej nezčervenalý, ručník celou dobu přehozený vzadu přes kolo a utřela se až na konci, asi aby se neřeklo.

Paní celkem štíhlá, akorát špeky na břiše, tak mě přesně napadlo, proč tam vlastně chodí...

Offline Sweet Potato
Avatar
34826 příspěvků moje polička 04. března 2019 20:24

wendulka Třeba potřebuje nabrat kondici a nechce to nebo nemůže to na začátku přepálit. 

Plus každý se potí jinak. Měli jsme kamarádku, která byla při sportu okamžitě rudá jak rak, přitom z nás všech byla v nejlepší formě.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 04. března 2019 20:32

Sweet Potato To asi ne. Nováček jsem tam jediná já.

To jsem říkala, že asi chodí prostě jen pro radost a pocit, že má nějakej pohyb. Taky možnost.

Offline 999
Avatar
17567 příspěvků moje polička 04. března 2019 20:38

wendulka Tak bez těch špeků na břiše celá já :-). Nepotím se ani v sauně, vypadám, že jedu z kopce, úsměvy na všechny strany, a když mi dali schválně sporttester, ukázalo se, že jedu celou dobu ve spalující tepovce :-).

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 04. března 2019 20:48

999 Ale jo, to já chápu, že někdo se nepotí. Já když se dostanu do svojí  spalovací tepovky, tak se taky přestávám potit. Jen než se do ní dostanu, tak ze mě leje anebo když z ní vypadnu.

Takový paní tam chodí taky, že se prakticky nepotí (i oproti mně). Tahle jediná mě ale zaujala tím, že jsem jí ani jednou neviděla sáhnout na to kolečko.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 04. března 2019 22:07

Dneska jsem ušla 16 km, bylo tady krásně. Zítra se zase chystám do posilovny, tentokrát na nohy. Jestli to po dnešku půjde. 

wendulka Já se teda taky nepotím, ani když si teda myslím, že makám hodně. Ono ten pot není žádné ukázka námahy, ale jen termoregulace jedince. Ale ve chvíli, kdy mám námahu, tak neustále smrkám. 

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 04. března 2019 22:53

Renusatko Já jsem ale přece netvrdila, že pot je známkou námahy.

Offline Miru
Avatar
13856 příspěvků moje polička 05. března 2019 06:28

Můžete, prosím, někdo dát zase nějaký odkaz na cvičení jógy na cca max půl hodiny, už trošku pro pokročilé.?

Příklad, co Vám vyhovuje třeba.?

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 05. března 2019 10:02

wendulka Já vím, ono je to zmíněné spíš v tom příspěvku na který jsi odpovídala. Spousta lidí má pocit (tím nemyslím tebe), že když z nich u sportu kape pot, tak že paráda a spalují a má to význam a na ty okolo, co se nepotí koukají s tím pohledem, co tam dělají. Tak stejně tak ta dáma na spiningu může být úplně v pohodě a úplně klidně může spalovat při pomalém tempu. Stejně je důležitý příjem a výdej a ta spalovací frekvence bez přesné kalorimetrie je vždy jen hodně orientační. A kalorimetrie se dělá při hospitalizaci v nemocnici, protože před měřením se nesmí od půlnoci vstávat. 

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 05. března 2019 11:03

Renusatko Tak přiznávám, že jsem původně taky v tomhle domnění žila. Až když mi po prvním týdnu na rotopedu váha vyskočila skoro o 3 kila, jsem se konečně uráčila si přečíst, že s tím spalováním to funguje trochu jinak, spočítala si svoje přibližné rozmezí a zakoupila sporttester, abych zjistila, že tělo se mi ve spalovací tepovce vlastně chová úplně jinak, než když se potím. Do toho dost zásadní změna stravovacího režimu, na který jsem byla léta zvyklá, že kromě příjmu a výdeje to bez dostatečného množství bílkovin a vlákniny to taky nebude fungovat, jak píšeš, takže mi nějakou dobu trvalo, než si to sedlo a už to dělám automaticky. A vlastně na ta stehna, o která mi šlo nejvíc, to pořádně začalo fungovat teprve před dvěma týdny.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 05. března 2019 11:13

wendulka Hlavně, že to funguje. Myslím, že si každý projde nějakým vývojem, kdy zjistí, že něco nefunguje a zjišťuje proč a co má dělat jinak. Je dobře, že to hned nevzdáš.

Offline Karja
Avatar
35845 příspěvků moje polička 07. března 2019 19:25

Musim shodit tri kila, z toho dost cm na brise. Jak ja to jen dam.....Driv jsem behala, ale to se mi ted strasne nechce, sice uz bude vecervidet, takze nemam ani vymluvu, ze nemuzu, zabere to minimum casu, sport primo od domu, jenze mi do tohodle spoetu uplne hodne psychicky nechce. Vlastne ani nevim, proc to sem pisu, s vuli nezrat a vic se hybat mi nikdo druhej asi nepomuze:-D

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 07. března 2019 19:30

Vcera jsem mela po delsi dobe session s trenerem a hajzlik mi dal! Necitim paze, ruce nenarovnam a predlokti v.... ale pocit dobrej. Cvicim vic spodni polovinu (vic me to bavi), tak jsem vyrizena dneska, uffff. Rozehrati 15 min, hodinu posilovani a 2.5 km na ellipticalu. Na veceri krevety a chrest, mnam. 

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 07. března 2019 19:33

0zero7 Už jsem taky začala. Překvapil mě opak. Vršek jsem odcvičila v pohodě a nohy strašný. Ještě dneska jsem si nemohla sednout. Váhy nic extra, opakování málo a úplně katastrofa. Přitom jsem si myslela, že ty nohy mají zatěž dost, když jsem pořád na eliptikalu a hodně chodím. 

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 07. března 2019 19:53

Renusatko Hele to asi cvicis poctive nvrsek ne? Ja prave cvicim docela poctive nohy a zadek atd, ale vrsek moc ne a poznam to. On mi dal teda. Paze, ramena, hlavne teda tah, protoze je to min zatezovy nez tlak a ukazal mi co muzu cvicit bez problemu skrz zada a levy rameno. No a stabilizacni veci jako plank a dotykat se rukou ramene atd. A nakonec mi rozbalil rebrik na zem a pekne v planku se posunovat 15 m tam a 15 zpet rikama v tech mezerach plus po kazdym posunu se dlan musi dotknout opacnyho ramene, jestli to teda dava smysl. 

Na nohy jsem zvykla drepovat 50kg, ale to ted nedam po pauze, takze jedu tak 20. Mrtvej tah dam 5x 75 ale taky jsem to hodne stahla, zalezi teda jestli je to klasickej nebo rimskej, kde se nohy nehejbou.

Jo a zkoumala jsem nedavno hamstring curl (nevim jak se to rekne cesky, pardon) a daleko vic citim, kdyz si dam mezi kotniky cinku a delam to na brichu na lavicce, nez kdyz je to na storji, sto a jedna jako! Tak doporucuju. 

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 07. března 2019 20:12

0zero7 Normálně cvičím 2x za týden vršek a 2x nohy, ale teď jsem byla po půlroce. Oboje poprvé. Tak mě překvapilo, že ruce, záda, břicho, prsa, vše pohoda a nohy katastrofa.