Cvičení doma

08. listopadu 2014 16:45
Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 24. února 2019 20:20

Mutziputzi Takže: kamarádka měla za týden cca 3 skleničky bílého vína, mléko do kávy 1,5% tuku, ale prý jen málo, sem tam Cola light. Jí vejce, šunku, sýry, maso, zeleninu.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 25. února 2019 20:57

Jelikož už týden zase pilně trénuju na rotopedu, rozhodla jsem se, že dozrál čas to zase posunout malinko dál a vyrazila jsem dnes na svou úplně první lekci spinningu v životě...

...a pohoda.

Takže příští pondělí jdu znova.

Offline Karja
Avatar
35805 příspěvků moje polička 25. února 2019 23:01

wendulka Minule ze spinningu sla tak pekna hudba, ze jsem nela sto chuti tam vyrazit, u nas ho navic vede hroznej sympatak, ale nevim no. Nechci se huntovat, trpim na ten zanet u kycli, tohle bude to asi jako delany!

Jinak mam permici do fitka a samozrejme jsem tam tyden od toho nakupu nebyla;-/' Uz ani tech 20 minut jogy necvicim, dite chodi spat pozde, a pozde vecer me joga spis rozhodi. Musim se vic hecnout.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 26. února 2019 00:50

Karja No mně heclo to, že právě v pátek se nám v práci v posilovně porouchal a začal blbnout displej u rotopedu, na který jsem byla zvyklá chodit, tak mi to tak celou dobu lezlo na nervy, že jsem si v sobotu vyrazila spravit chuť k místní konkurenci, kterou mám kousek od baráku, abycch zjistila, že mají přímo spinningový kola, ozkoušela si a zjistila, že mi vlastně vyhovují víc a bez displeje a že na pondělní hodině mají ještě volno, tak to zkusím.

jako jeden z instruktorů (oba taky sympaťáci), tak i paní v recepci mi říkali, že kdybych nezvládala running nebo jízdu do kopce ze sedla, že si můžu na chvilku sednout, no hlavně nepřestat šlapat a že prej napoprvý je to pro některý ženský síla, tak mě maličko znejistěli- Zbytečně.

Jak kyčle, to nevím. Mě třeba čas od času zlobívá pravý koleno - když mě chytne, tak nemůžu dřepy, ani výpady, ale na tom kole to absolutně necítím.

Offline continuity
Avatar
33610 příspěvků moje polička 26. února 2019 08:30

wendulka dobre serizene kolo je na kolena spis potitivni. Nezatezuje a posiluje okolni svaly. Kycle nevim.

Offline Garfie
Avatar
23900 příspěvků moje polička 26. února 2019 08:59

continuity Jj, potvrzuju, mojí mámě (76 let) po operaci kolene doktor rotoped vysloveně doporučil, kupovali jsme jí ho k narozeninám. 

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 26. února 2019 09:53

wendulka Tak jsi dobrá. Já teď posiluju jen doma a hodně chodím pěšky. Tak 8-12 km každý den, ale už se budu muset taky posunout do posilovny 

Offline stes
Avatar
7340 příspěvků moje polička 26. února 2019 09:59

wendulka continuity kolo na kyčle dobrý, aspoň u mě tedy ano..na rozdíl u běhu nebo dlouhé chůze. Teď v sobotu 40 po zimě a cajk. 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 26. února 2019 11:08

Renusatko No já vím, že jsi říkala, že po té chřipce by se ta zátěž měla přidávat pozvolna. Ta první návštěva rotopedu po pauze byla taková nestandardní. Druhá už skoro vůbec a teď už se cítím fakt dobře, tak si říkám, proč ne.

I když trochu jsem si to pozměnila a nechávám si jeden den v týdnu "odpočinkovej", kdy jenom chodím pěšky plus posilování na břicho. Před tím jsem to asi moc napálila, že jsem jela každý den.

A tu zátěž si teda střídám, jak jsi říkala, že ve dny, kdy nejdu na rotoped nebo teď nově spinning, si dávám doma půlhodinový kardio podle youtube, tak uvidím.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 26. února 2019 11:34

wendulka Tak každý den jsem nesportovala nikdy, je potřeba čas na regeneraci, která je stejně důležitá, jak cvičení. Je teda rozdíl mezi rychlou chůzí a posilováním. Takže tím myslím tu posilovnu, že jsem chodila 4x za týden a i to bylo až moc. 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 26. února 2019 11:49

Renusatko Tak u mě se tomu kromě toho spinningu dá říkat sport jen těžko.

Spíš prostě pohyb. 

Offline 0zero7
Avatar
10779 příspěvků moje polička 27. února 2019 04:47

whiskas trva dny az tydny nez telo spali sach, ktere jsou nastradane v tele. Krevni cukr klesne pomalu. U nekoho za tri dny a u nekoho za 14. Je to individualni. Jakmile telu dojdou sach (lze toho docilit pustem nebo konzumaci max 25g sach denne) tak zacne vyrabet ketony a spalovat tuk misto sach. 

Kamaradka si dAva nizkotucne mleko do kafe? To by nemela imho. Nizkotucny vyrobky maji vic cukru tak na low carb nejsou vhodny. Spis bych se ji zeptala kde cerpa informace. Ono nevadi nijak zasadne snist neco co na vic sach. Treba nejaky sladsi zeleniny atd. Akorat se tim nejde cpat porad. Nejlip je hlidat si makra a jist vic proteinu a tuku aby clovek nemel hlad, chute prejdou Po cca mesici. 

Ja dneska treba mela mandlovej chleba s kremovym syrem, na to kruti maso. Pak chili z hoveziho bez fazoli jen s rajcaty plus okurkovy salat se zakysem. A kdyz jsem delala cokoladovou penu (keto ehm) Tak jsem ochutnala. Na veceri kureci vyvar se zeleninou. 

Offline 0zero7
Avatar
10779 příspěvků moje polička 27. února 2019 04:51

whiskas alkohol nevadi pokud je 0 sach jen ho telo pali driv nez spek. Vino jeste jde. Ja si taky dam. Lepsi je sussi nebo bubliny kvalitni. Mliko bych nahradila smetanou nebo kokosovym mlikem z plechu. 

Na zacatku je dobry fakt to sledovat a nekam si hodit co clovek ji. Dost lidi si mysli ze na kaloriich nezalezi kdyz ji low carb nebo keto. Ale neni to pravda. Proste deficit je deficit. Jeste me napada ze je dobry I varit nejaky jednoduchy jidla. Steak a chrest treba apod. Ty vejce a sunka se rychle preji. 

Ja kdyz se kousnu Tak jsem v ketoze za tri dny. Ale telo uz je zvykly. Jestli chces Tak dej klidne kamosce na me kontakt, kdyby se chtela na neco zeptat :)

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 27. února 2019 10:12

0zero7 Moc děkuju! Pokusím se všechno správně předat dál (případně bych jí tedy předala kontakt na tebe, sem ovšem nechodí). Myslím, že ona tedy moc nevaří, taže klasický oběd (tedy většinou maso bez přílohy) má v práci a večer spíše už jen ta šunka, sýr, vejce ... 

A tedy překvapuje mě, že nastartování může trvat tak dlouho, až 14 dní. Ona v tomto režimu jede druhý týden (nenechala se odradit), tedy nejpozději koncem tohoto týdne by už měla být optimističtější. Moc necvičí (hodně pracuje, nestíhá a cvičení ji ani moc nebaví), nesnídá - takže intermitten fasting , rozhodně se nepřežírá.

I mně se tvé rady hodí (jako vždy), jen já jsem ještě na keto nenajela, byť by mi to vážně prospělo .

Díky :-).

Offline 711990
Avatar
17116 příspěvků moje polička 27. února 2019 10:31

whiskas nevim, kolik kamosce je, ale kdyz necvici a jeste kombinuje keto s IF, to mi prijde ze spis v zivote nezhubne, protoze se bude podjidat.

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 27. února 2019 10:51

711990 Kamarádka je mladá :-) (30+). IF není cílený režim, ona nikdy nesnídala a mě jen tak napadlo, že je to slušný IF režim .

Offline 711990
Avatar
17116 příspěvků moje polička 27. února 2019 10:56

whiskas jasny, to chapu:) a urcite neni potreba nikoho nutit snidat, ale pokud vazne ji jen tak, jak jsi nastinila, musi mit hrozne nizky prijem....

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 27. února 2019 11:05

711990 Já to s ní proberu, případně ji nasměruji sem :-D. Svoji stravu mi řekla jen tak obecně, nehladoví (takže předpokládám, že těch potravin konzumuje více). Hlavně vyřadila sacharidy a čeká, co se bude dít. Všude píší, jak to skvěle funguje a skoro hned, u ní se zatím tento efekt nedostavil, tak je zklamaná. Dodávám, že nemá vyloženě nadváhu, prostě nabrala pár kg a štve jí to (přesně vím, co myslí).

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 27. února 2019 11:54

A teď můj dotaz, vážíte se? Najela jsem konečně opět na pravidelné cvičení, jídlo není ideální, nicméně nejím více a dnes jsem vlezla na váhu a mám o kg víc než před týdnem . To jsou chvíle, kdy ztrácím motivaci .

Offline 711990
Avatar
17116 příspěvků moje polička 27. února 2019 11:57

whiskas vazim se kazdej den rano a vaha mi bezne lita o 2kg s ohledem na to, co jsem den predtim jedla a jak jsem otekla nebo ne. Az kdyz vidim, ze ta vyssi je tam aspon 14 dni, tak to beru jako ze jsem pribrala.