Cvičení doma

08. listopadu 2014 16:45
Offline Catherinne
Avatar
9779 příspěvků moje polička 18. února 2019 23:53

Tepovku 190 jsem tak před 4 lety na H.E.A.T měla běžně. Jako astmatik jsem to dávala tak tak. 

Schválně jsem mrkla na běh 30 km. Průměr tep 148, maximální tep 191. Náročnější terén. 

Běh 8km, průměr 163, maximální 185.

A teď jsem sežrala půlku studentské pečeti

Offline zelene.oko
Avatar
553 příspěvků moje polička 19. února 2019 07:52

viktorka_od splavu já panické ataky a úzkosti znám z vlastní zkušenosti a z toho odkazu výše bych si tu diagnozu pro sebe asi taky nevyvodila (te popis je dost škrobený). A znám i ty hypoglykemie, co popisujete, a je to u mě jasný důsledek stresu a projev úzkosti. Trpím tím většinou takhle na přelomu zimy/jara. A jak se toho zbavit? Jedině duševní hygiena, zvolnit, pohyb, pořádně jíst kvalitní potraviny, věnovat se sama sobě a probrat si svůj současný život pořádně v hlavě. Vím, že to zní jako hrozné klišé, ale mě ta zkušenost s panickou atakou ukázala, že bez duševní hygieny (ať už si každý pod tím najde cokoliv) to nejde.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 19. února 2019 09:03

zelene.oko dekuju. ja vsechny ty popsane ukony v ramci moznosti uz provozuju, asi to bude chtit jeste pritlacit (nebo zvolnit:-) 

zajima me to jidlo, protoze prakticky cely zivot se stravuju v rezimu prerusovane hladovky (a po vestsinu casu jsem nevedela ze to ma nejaky nazev:-)) a vyhovovalo mi to, ted to ale vypada ze je potreba nejaka zmena. takovy ten kontinualni prisun ruznych svacinek ale vubec neumim:-/

Offline zelene.oko
Avatar
553 příspěvků moje polička 19. února 2019 09:24

viktorka_od splavu Možná se zkuste zamyslet nad jídlem a hladinou cukru v krvi, aby nedocházelo k velkým výkyvům, to mě vždycky ještě víc rozhodí, když nejsem v hlavě ok. Takže jídla s nižším glykemickým indexem a možná trochu častěji, než se zase budete cítit dobře. Pak si to upravíte zpět, na co jste zvyklá.

Offline Lamicka
Avatar
13300 příspěvků moje polička 19. února 2019 10:08

viktorka_od splavu nemas posledni dobou treba celkove nizsi kaloricky prijem? Ja totiz jsem ten typ svacinkare a taky se musim rano hned nasnidat. Odbery na lacno jsou moje nocni mura. Mam to od detstvi. Nasi to hrozne resili, protoze jsem obcas i omdlevala a pak nejaka doktorka prisla - slabost nenastane hned po vynechani jidla, ale treba az po nekolika dnech, kdy nejim, jak mam. No a kdyz mam stres, tak jist zapominam a ta slabost vetsinou po par dnech dostavi. Jestli jsi zdravotne ok, tak by to mohlo byt podobne. 

Offline Fiction
Avatar
1486 příspěvků moje polička 19. února 2019 10:13

viktorka_od splavu 

Možná jsi to už někde zmiňovala, ale vlastně nevím, proč nesmíš sacharozu a použiváš xylitol?

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 19. února 2019 13:20

zelene.oko diky, nn ja sladky nejim jak pise Fiction, jednoduche/di cukry mi delaji zdravotne neplechu, ale cukrovku nemam. prakticky hned mi rozjedou ruzny mykoticky projevy. jinak se stravuju normalne a krevni testy mam v norme (KO, cukr a tak). prijem mam dojista prave vyssi, kdyz ke svemu beznemu jidlu pridam jeste svaciny...

Offline Lamicka
Avatar
13300 příspěvků moje polička 19. února 2019 13:32

viktorka_od splavu rozdelis si to jidlo do celeho dne. Jim proti ostatnim male porce, ale jim tech 5 jidel denne. Vim, ze ted se zase doporucuji 3 jidla denne, ale to mne vubec nevyhovuje. 

Offline 999
Avatar
17489 příspěvků moje polička 23. února 2019 11:49

Ten rozhovor na mě nepůsobí moc sympaticky, pán se bere příliš vážně, ale to téma fascii je dost zajímavé a moc se o něm nemluví.

https://video.aktualne.cz/dvtv/ucim-lidi-chodit-a-dychat-delame-to-nevedome-ale-ne-spravne/r~f047d1b235cd11e9a305ac1f6b220ee8/

Jestli to na sobě chcete vyzkoušet, můžete začít třeba tak, že se v pozici kočky, začnete intuitivně pohybovat dopředu dozadu (jako malé děti, když pérují), pak ze strany na stranu, různě kroužit zadkem, opisovat kruhy na jednu a druhou stranu, prostě co vás napadne. Je dobré si zavřít oči a jen poslouchat tělo, co mu dělá dobře. Mně v tom pohybu vyhovuje dynamika, ale každý to má jinak :-). Ony ty fascie mají mají obecně tendenci tuhnout a "slepovat" se, tohle je rozpohybuje. A pak si samozřejmě můžete dát pár opakování klasické kočky :-).

Offline mitford sister
Avatar
1373 příspěvků moje polička 23. února 2019 13:15

999 tohle dělá kamarádka a všechny lidi, co jsem k ní poslala, jí veleběj

Offline 999
Avatar
17489 příspěvků moje polička 23. února 2019 13:53

mitford sister Taky si myslím, že je to super :-).

Online Miru
Avatar
13812 příspěvků moje polička 23. února 2019 13:55

999 

...to je zajímavé!

A máš ještě, prosím, nějaký tip, co by člověk mohl dělat sám.?

A tu "kočku" děláš třeba jak často a jak dlouho.?

Offline 999
Avatar
17489 příspěvků moje polička 23. února 2019 14:20

Miru Tak hlavně pokud má člověk problém, měl by se objednat k odborníkovi přes tuhle metodu. Já tu kočku uváděla jako příklad k vyzkoušení. Můžeš to samozřejmě zkoušet i u jiných pozic, třeba pes hlavou dolů, kdy si v té pozici stoupáš na špičky, prošlapuješ jednu a druhou nohu, střídavě přenášet váhu dopředu a dozadu... Zase je to intuitivní, hýbeš se tak, jak cítíš, že ti to dělá dobře :-). TTyhle cviky se dají dělat každý den a když to zkusíš, poznáš, že je to minutová záležitost. Jak jsem psala, já je cvičím celkem rychle, dynamicky, asi jako když si představíš to pérující miminko, ale je to individuální.

Online Miru
Avatar
13812 příspěvků moje polička 23. února 2019 14:22

999 

Děkuju

Nemám problém, jen je to zajímavé, zaujalo mě to. 

Co bych to nezkusila, třeba se budu cítit lépe.

(hned jsem podle Tebe tu čičinu zkusila...)

Online whiskas
Avatar
19450 příspěvků moje polička 24. února 2019 18:08

999 Fasciální jógu mi doporučovala kamarádka (fyzioterapeutka) a já se na to pak vybodla (doporučila mi i nějakou literaturu), takže tímto díky za připomenutí .

Online whiskas
Avatar
19450 příspěvků moje polička 24. února 2019 18:11

Mám dotaz ohledně nástupu hubnutí při stravování bez sacharidů. Kamarádka najela na tento režim, sacharidy přijímá jen v zelenině a po cca týdnu nevidí žádnou změnu, tak je z toho rozpačitá. Já se takto nestravuji, takže poradit jí neumím. Uvítám názory zkušených. Díky :-).

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 24. února 2019 18:17

whiskas Mně teda vysazením sacharidů jde váha dolů docela dramaticky Fakt hned, voda samozřejmě v prvních dnech nejvíc, ale podle mě to musí jít každýmu, nekazí si to mlíkem v kávě nebo alkoholem? Nebo nemá nejakej hormonální disbalanc?

Online whiskas
Avatar
19450 příspěvků moje polička 24. února 2019 18:24

Mutziputzi Díky, řádně ji vyzpovídám, protože ztrácí motivaci, což chápu. Také se mi to nezdálo, na základě toho, co jsem slyšela. Hormony by to být mohly , protože jí i dost padají vlasy. Poptám se a pak se případně budu ptát dál. 

No, mně by tento režim také prospěl, poslední dobou se cítím divně. Nestíhala jsem, služební cesty, stres, sice Intermitten fasting (na to jsou služebky dobré ), ale minimum cvičení atd. a dílo zkázy se prohlubuje a tím následně i můj stres.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 24. února 2019 18:54

whiskas ty se nesmíš vnímat tak kriticky, nemáš důvod

Online whiskas
Avatar
19450 příspěvků moje polička 24. února 2019 19:56

Mutziputzi Nebudu tady (opět) hrotit, ale každá z nás se zná a má na sebe určité nároky a představy, takže ... Ne, není to ono