Cvičení doma

08. listopadu 2014 16:45
Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 18. února 2019 15:35

Renusatko No já v práci bohužel nenachodím nic.

Jj. vím, že ta zátěž se musí střídat. Ale jen samotná chůze na mě fakt nefunguje a je úplně jedno, jestli za den nachodím těch standardních 7 anebo 12, když si zajedu do Prahy na výlet - v obou případech si samozřejmě hlídám adekvátní příjem.

Offline Renusatko
Avatar
11581 příspěvků moje polička 18. února 2019 16:21

wendulka Ono si kolikrát myslíš, kolik toho nachodíš a třeba ta alikace co mám, tak mi napočítá kroky, kilometry, ale taky zdravé tempo. To v chození v práci mi vůbec nepočítá jako to zdravé tempo a z té cesty do práce asi 4 km z pěti. Takže z 13 km jsou rázem 4 km.  Já teda nechodím kvůli hubnutí, takže to nějak nesleduju, ale když jsem chtěla hubnout, tak jsem víc využívala hiit cvičení na eliptikalu, to mělo účinnek velký a pokud se provádí správně, tak to spalování probíhá ještě několik hodin potom. Přitom jsem tomu věnovala tak 25 minutu času. 5 minut zahřátí 10-15 minut střídání toho maximálního a oddechového tempa a 5 minut volné tempo. Nejlepší na to maximální tempo je  běh, jde to i na kvalitním eliptikalu, kde nemáš strach, že se ti to rozsype, na běžeckém pásu, pokud to opravdu umíš. Na kole nebo rotopedu se to asi dosáhnout nedá. 

Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 18. února 2019 20:09
Reakce na Renusatko:

Ono si kolikrát myslíš, kolik toho nachodíš a třeba ta alikace co mám, tak mi napočítá kroky, kilometry, ale taky zdravé tempo. To v chození v práci mi vůbec nepočítá jako to zdravé tempo....  

Přísná apliakce  Ona i ta rozkouskovaná chůze je pozitivní, ale aby to bylo efektivní chození, hubnoucí nebo udržovací, to chce aspoň kolem těch 40 minut svižně, v kuse. Já bych snad, kdybych neměla kde a kam chodit, tak radši než chodící pás ve fitku, obcházím blok. Potřebuju u toho vzduch, prostor, ideálně kochat se přitom přírodou, architekturou....

Když jsem chtěla něco shodit po porodu, hodina a víc svižné chůze s kočárkem, jednou nebo dvakrát denně (třeba taková trasa z Letné na Smíchov přes všechny možné parky je luxusní) plus 3-4 minuty posilovacích cviků doma na koberci, maximálně se dvěma lehounkými (snad kilo, později dokonce dvoukilovými  ) činkami, mě vrátilo nečekaně bleskurychle do lepší formy než před těhotenstvím. Nejspíš to souvisí taky s něčím, co nazývám laicky "svalová paměť", totiž že tělo si pamatuje tréninkovou nálož z dětství, při sportování, a pak stačí relativně málo... a aspoň na něco málo, matně, si vzpomene. 

Offline Renusatko
Avatar
11581 příspěvků moje polička 18. února 2019 20:32

domenica Jj, přísná . Ona změřila každý krok, ale jako zdravé tempo jen tu rychlejší chůzi v kuse. Bylo to dnes takové orientační měření, protože nás zajímala ta práce. Rozhodně nemám v plánu to sledovat denně.

Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 18. února 2019 20:34

Renusatko 

Každopádně je to zajímavé.  A pohybu máš (jakéhokoli) opravdu dost, to je fajn.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 18. února 2019 20:39

Renusatko Jj, měla jsem na mysli přesně tohle hit cvičení. Jsem ve fázi, kdy ruce, břicho i zadek mám už v cajku a tuk usazenej už jen na stehnech a ten už obyčejnou svižnou chůzí prostě dolů nedostanu, i kdybych se rozkrájela, no.

Mně právě už kdysi doktorka řekla, že pro mě běh není vhodný. Spíš to kolo.

Ale jo, na tom rotopedu se dá. Teď už to mám natrénované, takže vím, jakou průměrnou rychlost nasadit hned od začátku, abych si puls zhruba tak po té půlhodince vyhnala na potřebnou hodnotu, kdy už se spalujou tuky a pak už ji udržím. Tuhle fázi mám nejradši, protože si při ní vždycky skvěle vyčistím hlavu.

Dnes jsem byla prvně po té chřipce a šlo to jedna radost.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46034 příspěvků moje polička 18. února 2019 20:46

i v souvislosti s vedle diskutovanou "psychosomatikou" jsem si dneska (už teda opakovaně, ale poprvé jsem to dala trochu do souvislostí) všimla takové zvláštní věci - bývala jsem vždycky takový ten stresově hubnoucí typ a popravdě jsem nechápala jak někdo ve špatném duševním rozpoložení může vůbec mít pomyšlení něco jíst... no, takže teď v situaci, kdy se nějak rozruším, tak se rozklepu a udělá se mi mdlo a musím něco sníst... jako dřív jsem takovéto hypoglykemické stavy občas (třeba jednou měsíčně, ne často) mívala, studený pot a třesavku a nutnost něco pojíst, teda něco sacharidovýho... ale teď tohleto je jiný a daleko častější a co s tím?

koukám že s cvičením to moc nesouvisí, to jsem se teda netrefila, ale co už

Offline Renusatko
Avatar
11581 příspěvků moje polička 18. února 2019 20:49

wendulka Tak to je něco jiného, protože hiit cvičení má opravdu trvat těch 10-15 minut, kde střídáš tepovou frekvenci třeba 30 vteřin v té maximální, což je kolem 180-190 a 90 vteřin zklidnění (pro začátek).  Na kole si neumím představit, že bych se na tu maximální dostala v té půlminutě. Víc než těch 10-15 minut se takhle nedá moc zvládnout. Nebo já bych to nezvládla, když jsem takhle cvičila, tak jsem slezla polomrtvá. Nesmí se to ani denně, ale výhoda je, že zvýšené spalování trvá potom ještě několik hodin. 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 18. února 2019 21:02

Renusatko Aha, tak to jsem opravdu blbě pochopila. Myslela jsem, že tím maximálním tempem myslíš tep maximálního spalování tuků a to mi měřením vyšlo, že ten mi vzhledem k mému klidovému tepu začíná kolem 128.

Ty jo, 190 jsem snad v životě ještě neměla. To bych už asi fibrilovala.

Nejvíc 150, když šlapu hodinu a čtvrt a to už je teda hukot, že se leknu a radši zvolním.

Offline Renusatko
Avatar
11581 příspěvků moje polička 18. února 2019 21:15

wendulka Tak já jsem teda taky pokaždé měla strach z infarktu. Na těch 190 jsem se nedostávala spíš 185, ale to je opravdu pár vteřin. 

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 18. února 2019 21:42

viktorka_od splavu no a nemas nabeh na nejakou lehci panickou ataku? 

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 18. února 2019 21:44

wendulka 190 byla ma bezna tepovka pri mirnem behu, kdyz jsem zacinala . jo, jo, takhle se pozna lemracek, co mel vzdycky postavu zadarmo a nevelkou motivaci se hybat.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 18. února 2019 21:53

Krehutka Budu dělat, že jsem tohle vůbec nečetla.

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 18. února 2019 21:57

wendulka  (ale je z toho doufam poznat, ze mluvim o sobe?)

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 18. února 2019 22:08

Krehutka No jasně, že je. Sprostě závidím.

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 18. února 2019 22:21

wendulka jo aha, ja uz si rikala, abych se nekoho nedotkla tim lemrackovstvi . Ale i na me doslo, letosni unor jsem vyhlasila sportovnim mesicem a zatim se mi 6 dnu v tydnu dari cvicit (+teda - 2 cm v pase a tak 1az 2 pres bokozadek). Jako bonus jedu taky suchy leden a unor ... no, chtivi dedicove me jednou budou muset umlatit .

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46034 příspěvků moje polička 18. února 2019 22:29

Krehutka to snad ne, jak se to pozna? nebo lepe: jak se toho zbavim? jinak brzo neprojdu dverma

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 18. února 2019 22:49

viktorka_od splavu s tim jidlem nevim, me to spis napadlo, jak si tady nekde zminovala ty fyzicke projevy po pracovnim telefonatu a ted ten tres a mdloby. Ale to spis budes muset posoudit ty nebo nejaky odbornik.

https://www.wikiskripta.eu/w/Panická_porucha

Offline domenica blogger
Avatar
7968 příspěvků moje polička 18. února 2019 22:51
Reakce na Krehutka:

190 byla ma bezna tepovka pri mirnem behu, kdyz jsem zacinala . jo, jo, takhle se pozna lemracek, co mel vzdycky postavu zadarmo a nevelkou motivaci se hybat.

​Jo, já na tohle sice měření nejsem... v období, kdy mě to zajímalo (jak zařídit, abych mohla dobře a bez omezování jíst, nemuset chodit do tělocvičny - hýbat se podle svého - a přitom vypadat tak, abych byla v pohodě a nemusela se vyhýbat pohledu do zrcadla) po teoretické stránce jsem nastudovala... a pak se řídila už jen instinktem. Ale pamatuju si, že těch 190 jsem tam měla hned, bez výrazné námahy.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46034 příspěvků moje polička 18. února 2019 22:58

Krehutka fiha diky, tak to vazne nemam, uff:-)