Cvičení doma

08. listopadu 2014 16:45
Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 14. července 2018 20:27

MP Marge viktorka_od splavu No ja vďaka histamínovej intolerancie mám často nafúknuté brucho, záleží na tom, čo zjem. Mliečne výrobky mi síce chutia, ale mlieko som zminimalizovala na minimum. Sme asi jediní “cicavci”, ktorí pijú mlieko po celý život. Mne chutia aj ovčie a kozie produkty, z týchto nie som “tehotná”, takže brucho po ich konzumácii v pohode. Mäso mi chutí, len ho nejem už tak často, ako kedysi. Zrovna včera som pripravila teľacinu na zelenine a pochutila som si. A řízky, ktoré robí manžel inak ako klasika, sú TOP.  

Offline MP Marge
Avatar
5742 příspěvků moje polička 14. července 2018 20:30

MP Marge holt máme nestandardní zažívání

​Ano, neni nad to be "special" 

Online viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 14. července 2018 20:31

milacka uch tak histaminová intolerance zní hodně zle, to teda žádné ty plesnivé sýry, staré víno... snad jen to auto bez střechy by šlo 

no a nesouvisí s tím i to maso? já mám třeba nejraději takové to hutné červené - hovězí, kachní... bez blemcavého kuřecího bych se taky obešla. takže předpokládám že to hovězí ti nedělá dobře? to teda potlapkávám

Offline MP Marge
Avatar
5742 příspěvků moje polička 14. července 2018 20:32

milacka Ten jogurt z koziho mleka uz chci dlouho zkusit, diky za pripomenuti! Pry ho vyborne snaseji i ti, kteri ten z kravskeho mleka nemuzou vubec. Akorat je s nim svizel, ze se neprodava vsude, a jeste je nekrestansky drahej. 

Taky se tady prodava "jogurt" z kokosoveho mleka, ale ten me zklamal. Bylo to takove bez chuti. 

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 14. července 2018 20:38

MP Marge Sú drahšie, to je pravda, ale ja ich výborne tolerujem, všetko kozie mi jednoducho chutí, aj Lučina.

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 14. července 2018 20:42

viktorka_od splavu Plesnivé syry som kedysi mávala v chladničke vždy, teraz ich u mňa nenájdeš. Bože, tak som ich obľubovala. Mäso len čerstvé, odležané alebo marinované znášam zle. Sem tam zhreším...Archívne vína tabu, ale kupujem si bezhistamínové vína, odporúčam.

Offline Lama_z_Lana
Avatar
6124 příspěvků moje polička 14. července 2018 20:46

Se přiznám, že mi někdo nabídnout doživotní xs za to, že se vzdám vína a jiných občasných hřešících pochutin, tak to vezmu "body positivně".

Offline MP Marge
Avatar
5742 příspěvků moje polička 14. července 2018 20:55
Reakce na milacka:

MP Marge Sú drahšie, to je pravda, ale ja ich výborne tolerujem, všetko kozie mi jednoducho chutí, aj Lučina.

​Tak ja je vyzkousim 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 14. července 2018 21:05

milacka Ja som prešla z módu mäso párrát týždenne na mäso občas. Posledné som jedla asi pred 2 týždňami? Predvčerom som zistila že zavreli obchod kde som kupovala skvelé mäso a teraz nemám kde. Dnes som pozerala na mäso v Lidli a teda veľmi sa mi do toho nechcelo tak som ho ani nevzala. Naposledy mi z neho bolo zle. 

A pobavilo ma, že mi minule predavač hotfogu povedal že vyzerám ako veganka, tak to neviem na základe čoho usúdil. 

Intoleranciu ti nezávidím. Mlieko kupujem iba kozie, syry prevažne tiež a robíme si doma tibetský kefír.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 14. července 2018 21:07
Reakce na Lama_z_Lana:

Se přiznám, že mi někdo nabídnout doživotní xs za to, že se vzdám vína a jiných občasných hřešících pochutin, tak to vezmu "body positivně".

​tak já bych to naopak klidně brala a ráda, ale bohužel to takhle nefunguje

Offline 999
Avatar
17566 příspěvků moje polička 14. července 2018 21:22

milacka Tak to jsi první člověk, o kterém slyším, že má taky histaminovou intoleranci. Já ji mám taky, ale ještě další potravinové alergie. A protože HIT mi byla diagnostikovaná jako poslední, řekla jsem alergologovi, že tu dietu nejsem schopna dodržovat, že by to byl pro mě větší stres, než že mi je občas špatně. Zbylo mi totiž jen 15 věcí, včetně nápojů, které bych mohla konzumovat. Takže jsem vypustila jen ty nejhorší věci a ohřívanou stravu a funguju celkem dobře :-). 

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 14. července 2018 21:33

paktofonika Závidieť nie je čo, na druhej strane úpravou jedálnička sa mi výrazne zlepšil zdravotný stav, takže všetko zlé je na niečo dobré. Denne si varím jednoduché jedlá, pretože aj prihrievaním sa zvyšuje histamín v jedle. V Trnave  v “Čarovni” som vyskúšala vegetariánske jedlo, denne varia len jedno, polievku a hlavné jedlo, veľmi kvalitné, párkrát som tam obedovala a zistila som, že mi takáto strava vyhovuje. Navnadili ma.  Mäso kupujem len overené, s certifikátom Bio alebo z domácich dvorov, možno sa niekto teraz zasmeje, ale z reťazcov už nekupujem. Dôvodom je moja diagnóza. Čerstvosť, kvalita, rýchle spracovanie. Žiadne polotovary, éčka, čo najmenej chémie. Momentálne sa cítim veľmi dobre, bez zápalov, svrbenia, nespavosti, nevoľnosti, ženských chorôb atď.  A keďže sme vo vlákne o cvičení, mám zakázané kardio, chôdza mi vyhovuje, bicyklovanie menej, ak, tak pomalé tempo, ale poctivo drepujem, snáď ten zadok dostanem do pekného tvaru. Raz.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 14. července 2018 21:40

milacka Takisto som prestala nakupovať mäsné a mliečne výrobky v reťazcoch, počas sezóny ani ovocie a zeleninu. U nás bol obchod ktorý predával lokálne výrobky z okolitých fariem no ale zavreli ho. Vôbec nevylučujem že časom prestanem jesť úplne. Vôbec mi nechýba. 

Ako si prišla na tú intoleranciu? Aké si mala príznaky?

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 14. července 2018 21:44

999 Vitaj v klube. Ja som bola tiež šokovaná, stres z toho, čo všetko nemôžem už nikdy, bol ešte horší ako samotná HIT. Dnes je všetko inak, som optimistka, počúvam svoje telo, HIT je veľmi individuálna, každý toleruje niečo iné. Už nestresujem, po troch rokoch sa mi zlepšil zdravotný stav, takže ja som vlastne spokojná. Nažívam si s mojou HIT  celkom dobre. A samozrejme, že zhreším aj ja, včera napr. rajčinami. 

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 14. července 2018 21:47

milacka Kozí sýry mám ráda, ale jogurt,mléko, to nejsem schopna pozřít. Ale možná jsme jen nenarazila na ty správné produkty.

Offline 999
Avatar
17566 příspěvků moje polička 14. července 2018 21:48

milacka Tak zrovna na rajčata mám alergii, to vůbec nepokouším... Ale jinak to mám stejně jako ty, cítím se dobře, jsem spokojená. 

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 14. července 2018 21:49

milacka Též by mě to zajímalo. Můj syn totiž postupně vyřazuje z jídelníčku skoro vše...už nám zůstává moc málo jídel a pořád mi tvrdí, že je mu po všem špatně. Alergie žádná. Nesní absolutně nic mléčného a zeleného. Podle potravin, co nejí sázím, že mu vadí vápník. O HIT jsem nikdy neslyšela. Nebo slyšela, ale nezajímala se. 

Offline 999
Avatar
17566 příspěvků moje polička 14. července 2018 21:52

Renusatko Mně to zjistili na základě dost rozsáhlých alergologických a imunologických testů. Ale když si řeknete přímo o test na HIT, měli by ho synovi udělat.

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 14. července 2018 22:15

paktofonika Alergička na kvitnúce trávy a stromy som dlhé roky, asi to spolu súvisí. Po pôrode sa mi alegie umravnili,  ale pretrvávajú v miernejšej forme. Na imunológiu som prestala chodiť. Nebrala som ani antihistaminiká. Bola som však často chorá, chudokrvná, opakovali sa mi vaginálne infekcie. V noci ma svrbeli predlaktia, na lícach sa mi robili napuchnuté fľaky, podobné uštipnutiu komárom. Ranné nevoľnosti, hnačky, napuchnuté očné viečka alebo brucho ako balón. Mávala som po určitom jedle čemer, ak vieš, čo to je. Nespavosť, tep v ušiach, ale taký silný, že som sa išla zblázniť, rôzne zápaly.

Praktická lekárka ma poslala na imunológiu a tam mi potvrdili HIT. Pamätám si, že som plakala, keď som videla zoznam zakázaných jedál. Nevedela som si predstaviť, ako budem vôbec žiť, čo budem jesť. 

Žijem, jem a cítim sa celkom dobre. Horeuvedené príznaky mávam už len občas, ženské infekcie už vôbec. Keď si občas doprajem vysokohistamínové jedlá, HIT sa mi pripomenie, no, no, no, som tu, nepreháňaj to. HIT ma naučila zdravo žiť. 

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 14. července 2018 22:22

Renusatko Zájdi so synom na imunológiu, môže mať aj potravinovú intoleranciu, nemusí to byť hneď HIT.