Cvičení doma

08. listopadu 2014 16:45
Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 10. července 2018 11:32

whiskas Mě už nic nebolí...nebo tak, není to horší při cvičení nebo po cvičení, ale občas tu ruku ještě cítím. Jen asi jsem vždycky měla osvalené nohy a ty nohy jsem teď sice necvičila, ale používala. Takže tam už to po měsíci a půl nepoznám. Tu horní polovinu člověk tak denně nezapojuje úplně běžně a když jsem ještě pravou ruku nepoužívala, tak to jde strašně pomalu zpět. Nečekám zázraky, ale občas si tam třeba tu váhu nastavím omylem a ani s tím nehnu.  Jsem celkem zvědavá, jak dlouho to bude trvat. 

Offline whiskas
Avatar
19572 příspěvků moje polička 10. července 2018 11:56

Renusatko To souhlasí. Nohy bez problémů, ale zátěž ruky prostě musím dát menší, protože, když se neudržím a nandám si běžný standard, tak tu váhu "neunesu" a navíc mě to tedy pak i bolí, takže 10 ani 8 kg jednoručky ani náhodou. Také doufám, že se to zlepší. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 10. července 2018 12:12

Renusatko whiskas To jste dobrý, já si vystačím s dvoukilovkama, doma mám 9kg jednoruč a s tou teda myslím, že bych ani nevzpažila nebo nepředpažila...prostě asi nic bych s ní neudělala

Offline whiskas
Avatar
19572 příspěvků moje polička 10. července 2018 12:16

Mutziputzi Tak já teď taky ne, ale vo tom to stejně nejni 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 10. července 2018 12:18

whiskas Mě jenom napadlo jestli si o ty zdravotní komplikace nekoledujete tou zátěží, mně to přijde strašně moc, ne? 

Offline whiskas
Avatar
19572 příspěvků moje polička 10. července 2018 12:22

Mutziputzi Pravdu? Myslím, že to rameno jsem si tou zátěží opravdu zničila sama. Používala jsem 7, výjimečně 8 kg jednoručky, ale nechala jsem se vyhecovat na ty 10 a výsledek se dostavil. Takže to bylo zcela zbytečné. Bývalo by stačilo dělat více cviků s vlastní vahou, viz např. staré dobré kliky. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 10. července 2018 12:30

whiskas No právě to si myslím, nemyslím, že je důvod to tak přepalovat. Dtto ty dřepy se zátěží, mně to přijde dobrý akorát tak na oddělání kolen, či to má nějakej efekt 0zero7 ? Já jich radši s nulovou zátěží nebo max 5kg kettleballem udělam 2-3x tolik, nevím jestli to může mít lepší efekt s obr zátěží?

Offline whiskas
Avatar
19572 příspěvků moje polička 10. července 2018 12:35

Mutziputzi Já si pradoxně na dřepy moc  váhy nenakládám. Je mi to nepříjemné na kolena i mít tu nálož na ramenou. Měla jsem postupovat stejně v případě cvičení HK.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 10. července 2018 12:39

whiskas jsem si chvíli popřemejšlela co znamená HK, ale přesedla jsem si a mam No mně vyprší permice na konci září a zkusím dát místo posilovny druhou šanci józe a zkombinuju to s pole dance, nějak mě to celkově v posilovně přestává bavit, takže mám tendence tam chodit buď moc (ta permice ať se vyplatí že)))), no a nebo vůbec

Offline whiskas
Avatar
19572 příspěvků moje polička 10. července 2018 12:40

Mutziputzi Stačí prostě více kliků.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 10. července 2018 12:43

whiskas Já kliky nesnášim, vždycky jsem tvrdila, že mi tam buď chybí nějakej sval nebo přebejvá kost, protože neni možný abych to dělala po těch letech stejně blbě a se stejnou námahou

Offline whiskas
Avatar
19572 příspěvků moje polička 10. července 2018 12:44

Mutziputzi Na jógu se chci také vrhnout, ráda bych zkusila i Pilates na strojích, ale tam mě poněkud odrazuje cena za lekci.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 10. července 2018 12:45

whiskas to jsou ty reformery že? Na to jsem taky oukala a taky se mi nechce tolik platit...

Offline whiskas
Avatar
19572 příspěvků moje polička 10. července 2018 12:46

Mutziputzi Ovšem na chození do fitka mi vyhovuje fakt, že si mohu přijít kdy chci a nejsem vázána na žádné konkrétní lekce. 

Offline whiskas
Avatar
19572 příspěvků moje polička 10. července 2018 12:49

Mutziputzi Přesně tak. Před X lety jsem absolvovala jednu lekci mimo ČR a zdálo se mi to fajn. Aby se ale projevil kýžený efekt, tak jedna lekce určitě nestačí. Možná jsou určité slevy v rámci permice, to jsem ještě nezkoumala.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 10. července 2018 12:50

whiskas Tam já mám problém, že buď chodim moc (aby se mi to rentovalo) a jsem unavená a nemám čas na nic jinýho, no a nebo málo, nerentuje se mi to, čili jsem naštvaná...když to po sobě čtu, možná bych mohla 3x týdně cvičit a proložit to sezením u psychologa

Offline whiskas
Avatar
19572 příspěvků moje polička 10. července 2018 13:01

Mutziputzi C je dobrá varianta . Když jsem měla permici, měla jsem to podobně, ale jak teď pendluju, permanentka se mi nevyplatí, takže se dost flákám, z čehož mám výčitky a tedy jsme zase u C  - návštěva psychologa .

Offline whiskas
Avatar
19572 příspěvků moje polička 10. července 2018 13:04

Mutziputzi Reformer zkušební lekce zdarma.

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 10. července 2018 13:05

Mutziputzi Já jsem měla nakonec zánět...a ještě ke všemu se pravděpodobně z  čelisti přesunul do té ruky, takže cvičení na to vliv nemělo. Mimoto teda činky jednoručky mám max. do 5kg, takže nic těžkého. Na kliky mám blbě postavené rameno vrozeně a neudělám je, tak se nesnažím. 

No a ta zátěž na kolena při dřepech, v tom osobně vidím opak. Dělám teda dřepy na stroji a tam mám 60kg. Na zadek je to zázrak . Dřív to bylo děsné a s určitým osvalením se to hodně zlepšilo a žádné bolesti kolen neznám, ale to i záda a kyčle. Jeden čas už jsem nemohla některé dny vylézt z postele. Doktor mi všechno cvičení zakázal a nacpal mi léky.  Jenže jsem si tenkrát říkala, že  v 32 nebudu snad jak důchodce a udělala jsem přesný opak. Naštěstí se mi to vyplatilo. 

Offline Luna
Avatar
10452 příspěvků moje polička 10. července 2018 13:52

whiskas No já mám velký plány od září začít chodit taky, ale na normální pilates a možná na ten core trenink, ten se mi líbil. Prostě děcka už budou v ústavu obě, tak po mně nebudou skákat.