Cvičení doma

08. listopadu 2014 16:45
Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 05. července 2018 21:11

whiskas To tě chápu. Já mám po tom zánětu i viditelný rozdíl. Pravou jsem dlouho nemohla dělat nic a vše přebrala levá. Teď úplně vidím, jak mi na pravé biceps i triceps chybí  a na levé je mnohem viditelnější. Už jsem se teda po měsíci dopracovala k váhám, jak před potížema, takže pokud se něco zase nepo..., tak to snad půjde rychle zpět. 

Offline whiskas
Avatar
19572 příspěvků moje polička 05. července 2018 21:15

0zero7 Píšu o té ruce, se kterou jsem nemohla cca 4 měsíce pořádně cvičit, tak na ní je ta ochablost celkem logická - jako u všeho, co se delší dobu nepoužívá. 

Offline whiskas
Avatar
19572 příspěvků moje polička 05. července 2018 21:16

Renusatko To je fajn, že už jsi v pohodě, vše se určitě brzo vrátí k normálu. 

Offline 999
Avatar
17616 příspěvků moje polička 06. července 2018 12:05

0zero7 whiskas Já právě na bikram nechodím, nevyhovuje mi, že se tam cvičí pokaždé stejné pozice ve stejném pořadí. A navíc ten gestapácký přístup... Chodím na klasickou jógu pro pokročilé, dynamická varianta, cvičí se taky ve 42 stupních, ale je to dost rozmanité, pokaždé jiné...

Offline Pherenike
Avatar
70 příspěvků moje polička 06. července 2018 20:47

Nemáte někdo doporučení na běžecké boty? Běhám hlavně po chodnících a silnicích. Les atd. spíš výjimečně. Teď jsem se k běhání po několikaleté pauze vrátila, ale boty už mám staré, a docela cítím při běhu pravé koleno. Trochu mám podezření, že by to chtělo obměnit tu obuv...

Offline 0zero7
Avatar
10798 příspěvků moje polička 06. července 2018 21:23

999 aha, tak to jo, Ja jsem zkousela oboji, bikram i tu kde je to hot joga a meni se to podle toho, co je za hodinu. treba flow atd. Me u bikram ty stejny pozice prave vyhovujou, mam to uplne naopak 

Gestapackej pristup zni hrozne teda, to jsem nezazila, uffff. To bych taky nesla. Ja mam nektery instruktory rada vic nebo min, ale prijemni jsou vsichni a fanatik zadnej :)

Offline Vlaaa_p
Avatar
56 příspěvků moje polička 06. července 2018 21:35

Já bych zašla do spec. Obchodu - vyberou vám boty přesně pro vás. 

Ja běhám v mizuno wawerider, ale vytipovali mi je v běžeckým obchodě. Já už pak vybrala jen barvu. 

Offline Proč ne Eva
Avatar
408 příspěvků moje polička 06. července 2018 22:00

Pherenike  na silnice mám už několikátý typ Adidas boost. Jsou hodně odpružené. Prostě bačkory

Offline KapkaMM
Avatar
325 příspěvků moje polička 06. července 2018 22:13

Pherenike  Mám  Mizuno Wave Inspire, jsou hodně tlumené a vyrábějí je i ve více šířkách. Podobně jako kolegyně výše mám již několikátou generaci a jsem spokojená. Vybrali mi je tedy taky v běžeckém obchodě kdysi před lety, jen si zhruba každý rok koupím nové. Pak mám ještě jedny trekové do mokra a bahna, ale ty mám z Lidlu, protože v takovém terénu vyběhnu zpravidla tak dvakrát, než mne to začne štvát a tak se mi za drahé speciálky utrácet nechce. 

Offline Tulipe
Avatar
2468 příspěvků moje polička 06. července 2018 22:19

Pherenike Mne vyhovuji Asics Kayano, taky beham prevazne po tvrdsim povrchu. I ja si po opotrebeni kupuju vzdy novou generaci 

Offline Pherenike
Avatar
70 příspěvků moje polička 08. července 2018 11:42

Díky za tipy, já mám nějaký starý model Nike Air. Vyhovovaly mi, ale pak jsem měla pauzy v běhání, pak nebyly na rodičovské moc finance na nové... už jsou prostě určitě za zenitem. Teď bych si chtěla udělat radost, ale moc se v tom právě nevyznám. Včera po vyběhnutí mě chvíli dost bolelo koleno. Další den jsem o něm teda vůbec nevěděla. Jen tomu nechci špatnou obuví přispívat. Možná i špatná technika běhu, když mě bolí jen jedna noha?

Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 08. července 2018 11:44

Pherenike Nejlepší je zajít někam, kde mají i diagnostiku došlapu. Vyberou se potom opravdu vhodné boty a nemusí stát několik tisíc. 

Offline Pherenike
Avatar
70 příspěvků moje polička 08. července 2018 11:48

Renusatko Aha, a to udělají tedy v tom obchodě přímo? 

Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 08. července 2018 12:07

Pherenike Většinou to dělají přímo obchody s běžeckou obuví. Ve větších městech je to jednoduché. Něco se za to platilo..tuším 200 nebo 300 a vybrali mi boty v několika cenových relacích i podle toho, jak často a po jakém povrchu jsem chtěla běhat. 

Offline Pherenike
Avatar
70 příspěvků moje polička 08. července 2018 12:15

Renusatko Ok díky za tip, tak zkusím zjistit jak je to u nás. Snad se to tu dá za větší město považovat :-).

Offline KapkaMM
Avatar
325 příspěvků moje polička 08. července 2018 23:20

Pherenike Jestli hrají roli finance a jestli vám ty boty vyhovovaly, tak kupte novější model. Každý rok jde do prodeje nový, takže ten loňský jde do slevy. Svůj došlap určitě znáte (pronace - vtáčení chodidel x supinace - vytáčení x normální došlap), pokud ne, tak velké obchody, jako Intersport aj., nabízejí měření, aniž byste musela něco kupovat. Ale důležitější než došlap je hlavně tlumení. Takže vybírejte podle povrchu, kde běháte a kolik běháte. 

Online Catherinne
Avatar
9880 příspěvků moje polička 08. července 2018 23:28

Pherenike nevím jak jinde, ale v Praze jsem za běžeckou diagnostiku neplatila nikde. Zjistí typ došlapu a vyberou odpovídajicí typ bot. Kdybys došlapávala špatně (pronace) a měla boty s neutrálním došlapem neni to dobře. Ta výplň, výztuha vnější klenby pomůže nohám došlapovat správně.

Jako jo, někdo samozřejmě řekne, že běhat se dá ve všem  ale je to právě o tom následném zdraví. 

Špatný došlap, kotníky dělaj neplechu, odnášejí to kolena a následně kyčle.

Nedám dopustit na obchod Trixpert. Ale ten je je  Praha/Brno/ Ostrava/ Č. Budějovice/ Hr. Králové. Když tak si najděte alespň webovky, něco načtěte a budete zase při vybírání chytřejší.

Offline 0zero7
Avatar
10798 příspěvků moje polička 10. července 2018 05:35

Dneska drep 3x5 opakovani 35kg a pak jen pro srandu 3 opakovani 38kg a dve 43 kg. To je vic nez jsem drepovala pre 2 lety, kdyz jsem si tim nevedomky odrovnala koleno. Takze super. Asi poridim dalsiho trenera, at mi hlida formu 

Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 10. července 2018 10:51

0zero7 

Já  chodím teď měsíc a půl. Nohy už v klidu cvičím, jak před nemocí, ale ruce, prsa a záda , to je děs.  To je pořád mnohem nižší váha i méně opakování. Sice se to zlepšuje, ale mnohem pomaleji, jak nohy. Dnes po obědě jdu na to. 

Jinak večer chodíme s manželem na rychloprocházky po cyklostezce podél řeky. Je to 7 km. Manžel to v Kamence zakončuje pivem

Offline whiskas
Avatar
19572 příspěvků moje polička 10. července 2018 11:12

Renusatko Tak zraněné části těla nemá cenu přetěžovat (vlastní zkušenost), raději vydržet. Když jsem dělala rozpažky, říkala jsem si, jestli se přizpůsobit nejslabšímu článku, nebo si vzít do každé ruky jinou váhu. Po té, co jsem byla opět ve fitku, jsem nebyla, díky tomu rameni, schopná udělat ani klik, což mě deprimovalo. Už se to zlepšuje, ale nebudu nic rvát přes bolest.