Cvičení doma

08. listopadu 2014 16:45
Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 10. července 2018 14:05

Luna To už máš za pár.  

Offline 0zero7
Avatar
10798 příspěvků moje polička 10. července 2018 17:29

Renusatko to je super! Ja ted horni polovinu nemuzu vubec, porad jeste, takze NIC. Ale zksuim aspon izolovat paze.

Zada a hrudnik asi nehrozi, grrr, stve me to.

Hele, zas lepsi pomalu nez to prehnat a neco si udelat, ja se zpet na tu drepovou vahu dostavala 9 mesicu, to je faaakt dlouho, ale jsem opatrna jako brko, pac vyhozeny koleno nebo rameno fakt uz nechci. Hlidam formu jak drak. 

Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 10. července 2018 18:00

0zero7 Já jsem teď došla z posilovny, cvičila jsem vrch. Vyzkoušela jsem se u většiny cviků vrátit už na původní váhy a málo opakování a šlo to. Dnes, asi změnou počasí, mě ruka pobolívala od rána. V posilovně u některých cviků celkem dost a teď úplně pohoda. Tak někdy nevím. Doktor mi v týdnu řekl, ať si najdu ortézu na cvičení, že mi na ni vypíše poukaz, abych tu ruku raději trochu odlehčila. 

Nějak mi uniklo proč nemůžeš cvičit? 

Offline 0zero7
Avatar
10798 příspěvků moje polička 11. července 2018 19:20

Renusatko Se maaaas! Zavidim, desne me svrbi cvicit zada! Orteza je dobrej napad ne? Ja nosila na cviceni asi 6 mesicu s knee brace (orteza na koleno?) a pomohlo to myslim. 

Necvicim hodni polovinu moc, protoze mam zatuhly zada a nasledne z toho obcas tuhne hrudni kos a mam malo mista na expanzi plic - dychani. Citim teda jen vetsinou, ze me boli zada okolo patere, obas to migruje ze stredu nahoru napriklad, no uzasny teda. Chodim na chiro a masaze, plavu, lepsi se to urcite, ale pomalu. Hlavne neprestat cvicit myslim, je dulezity, rikal i chiro, ze super, ze uz jsem jen polovicni zelva (zada=krunyr) 

Ja jsem obecne fanousek min opakovani s vyssi vahou, samo teda pri udrzeni formy. 

Hele zajima me jakej mas nazor na smith machine? Myslim, se otmu cesky rika multipres s protizavazim, takova ta klec co ma velkou cinku fixni a hejbe se jen nahoru a dolu... 

Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 11. července 2018 19:58

0zero7 Já teda nemám osobní zkušenost. Nikdy jsem nezkoušela, ale koukla jsem na video a vypadá to dobře. Oproti klasické čince to vypadá bezpečně. Nemusíš se starat o polohu činky a můžeš se soustředit na provedení cviku. 

Offline 0zero7
Avatar
10798 příspěvků moje polička 11. července 2018 21:31

Renusatko No praaaave, a to je imho problem. Jsou na to docela rozporuplny nazory. Ja jsem spis odpurce, protoze to cloveka nenuti davat pozor na formu a v podstate to dela nektery dulezity veci za tebe. 

Treba pro zacatecnika uplne blby, nic se nenauci spravne atd. Za me je to dorby na horni polovinu tela, zbytek, co ted tolik frci (drepy, vypady atd) to vubec. Ja pokazde cumim, kolik holek na tom cvici, podle me je to hrozne jednostranny. Je na to spousta ruznejch nazoru, nekteri treneri to i doporucujou, tak me to prave docela zajima. 

Offline 0zero7
Avatar
10798 příspěvků moje polička 11. července 2018 21:35

Myslim, ze je to dobry po zraneni a pri nejakym omezeni. Jinak bych vzdycky brala volnou cinku. Protoze pri smith machine se nezapojujou vsechny svaly co by mely, tak to ma opacnej nez zadanej vysledek, dlouhodoby pouzivani teda.... je to hrozne popularni ted, protoze je o moc jednodussi drepovat treba vetsi vahu takhle nez na volno. 

Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 11. července 2018 22:29

0zero7 Je pravda, že u nás to taky trenér nemá rád. Prostě to vypadá lehčí a pohodlnější, takže oblíbené. Já cvičím na něčem jiném a to proto, že to v tom počátku šetří kolena a  je tam taky to bezpečí položení. Určitě je to lehčí než s činkou. Nohy jsou tam v poloze před rameny a tím pádem člověk ten zadek hodně cítí, ale vidím na tom spoustu holek cvičit špatně. Prohnutá záda, nohy ve špatné pozici, velké váhy...no chyba se dá udělat všude. 

Offline whiskas
Avatar
19572 příspěvků moje polička 11. července 2018 22:35

Renusatko A na čem tedy děláš dřepy? Na minulé straně jsi psala něco o dřepování na stroji, tak jsem nabyla dojmu, že právě na Smithu, nikoli s volnou činkou .

Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 11. července 2018 22:38

Já už ho sem dávala...něco takového. Systém a postoj je stejný, stroj novější. 

Offline Catherinne
Avatar
9884 příspěvků moje polička 11. července 2018 22:38
Reakce na Mutziputzi:

Renusatko whiskas To jste dobrý, já si vystačím s dvoukilovkama, doma mám 9kg jednoruč a s tou teda myslím, že bych ani nevzpažila nebo nepředpažila...prostě asi nic bych s ní neudělala

​ja mám jen kilovky... (ale zas musím ten fén udržet i po cvičení, že jo)

Offline whiskas
Avatar
19572 příspěvků moje polička 11. července 2018 22:41

0zero7 Já si nemyslím, že Smith stroj je špatný. Pro někoho může být naopak velmi nápomocný, protože je na něm lehčí udržet balanc. A že by se neprocvičily kýžené svaly? To se mi taky moc nezdá, ale nejsem tedy odborník . Já střídám Smith i volnou činku - s tou se mi zdá dřep náročnější. 

Offline whiskas
Avatar
19572 příspěvků moje polička 11. července 2018 22:41

Renusatko Aha, tak ten neznám vůbec. Ve fitku máme podobné monstrum, ale  tedy na lýtka .

Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 11. července 2018 22:45

whiskas Tak když na tom stojíš rovně a stoupáš na špičky, tak je to na lýtka. To jsem teda nikdy nepotřebovala. Lýtka mám svalnaté až dost i bez toho, abych je posilovala. Jde to tak nějak společně s jinými cviky. 

Offline whiskas
Avatar
19572 příspěvků moje polička 11. července 2018 22:47

Renusatko Já na tom necvičím (jen jsem to vyzkoušela), jen jsem psala, že u nás je podobný stroj na procvičení lýtek .

Offline 0zero7
Avatar
10798 příspěvků moje polička 11. července 2018 23:26

whiskas Zkus si o tom neco dohledat, ja nejsem fanousek fakt az po tom, co jsem teda slysela od treneru proc a zac, ale taky jsem dohledala ruzny nazory atd.

Myslim, ze benefit to ma, kdyz je nekdo napr po zraneni (bavim se ted o striktne dolni polovina tela) a nebo kdyz je nekdo kovanej a umi 100% cvicit s volmnou cinkou a pouziva to jako variace. Co si myslim, ze je docela k nicemu, je kdyz holky tahaj na smithu tezkou vahu co by v zivote nedali s volnou atd. Treba nemusis moc brace the core (nevim jak se to rekne, ale v podstate zpevnit svaluy hrudniho kose a abs, kdyz jsi na smithu. Tzn nezapojis je stejne jak kdyz drepujes s volno pri spravne forme. 

Offline 0zero7
Avatar
10798 příspěvků moje polička 11. července 2018 23:32

Tady je citace z clanku o benefitech a zaporech volne vahy a stroju, v podstate s tim souhlasim, benefity to ma, pokud se spravne pouzivaji, vetsinou na izolaci. Na compound to podle me nema moc smysl. Pardon, ze je to v AJ, nestiham :) 

All things considered, free weight exercises are better than machines.

They activate more muscle with every rep, which leads to more muscle growth in the long-run.

That said, you don’t have to choose one or the other.

Machine exercises can be helpful for bringing up lagging muscle groups, especially the arms, shoulders, and calves.

If you want to build as much muscle as possible, you’ll want to use free weights for the majority of your training, and then strategically use machines to work on the muscle groups you want to grow the most.

Offline whiskas
Avatar
19572 příspěvků moje polička 11. července 2018 23:33

0zero7 Četla jsem pár názorů, i na ten stroj od Renusatko , většina preferuje klasickou formu dřepu (přesně, jak píšeš), ale myslím, že na prostřídání a není-li člověk profi, což tady asi nikdo nejsme, tak na tom nic tak šíleného nevidím. Samo, pokud cvičící ovládá základní principy dřepu. A to jsem vlastně zase u toho, co píšeš ty. Nejlepší je zřejmě zvládnout techniku dřepu jako takovou, klidně i bez, nebo s minimální zátěží a pak si klidně cvičit na mašinách. Řekla bych, že někoho právě láká fakt, že s volnou činkou by tak vysokou váhu, jako na některém ze strojů, prostě nedal. Byť asi víme, že o tu váhu zas až tolik nejde. Ale znáš to ... .

Offline 0zero7
Avatar
10798 příspěvků moje polička 11. července 2018 23:36

whiskas No presne, v podstate pisem to samo. Je to neco, co delam az to ostatni umim poradne, me desi pocet slecen co se na to vesi vylozene podle instagramovejch fitnessek, ktery se predhanej v tom co na tom dokazou vymyslet, neco teda fakt hruza! Vetsina z nich drep v kleci nikdy neudelala, vis jak. Tak ale jak se tady rika, its not my monkey, aspon mam volnejsi klece haha

Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 12. července 2018 00:32

whiskas já jsem to pochopila..na tom u nás v posilovně cvičí většina holek taky lýtka. Je to prostě na víc cviků. Bude to asi to stejné, jen je to modernější. Nenaklådají se na to kotouče, ale klasicky zåvaží přes kladku. 

0zero7 tak já tohle mám jen jeden ze cviků. Pokud tě cokoliv naučí trenér pořádně, upozorní na chyby a udělåš si dobrý návyk, tak je to v pořádku. Nejhorší dle mého je to vidět jen cvičit někoho před tebou a hned to jít taky dělat, aniž bys věděla co vůbec máš dělat. A pravidelně to vidíš, kdo cvičil s trenérem a kdo si poradit nenechal.