Váš další parfémový nákup?...aneb aktuální parfémová přání/plány

20. února 2015 17:54
Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 06. března 2016 16:56

Zcela výjimečně napadá a tentokrát dokonce z hlavy: Patchouly Nosy Be (Perris Monte Carlo) a Envoutant (Francesca dell´Oro) - ale tu druhou už máš myslím poznačenou.

Online andry
Avatar
2705 příspěvků moje polička 06. března 2016 16:59

ano, tu druhou jsem si poznačila nedávno. přidám i tu první díky!

Offline Mitzi admin
Avatar
1093 příspěvků moje polička 07. března 2016 22:04

Nepatří to do úlovků ani koupí, ale dneska jsem viděla poprvé plánovaný Muguet a měla jsem skoro srdeční zástavu

Ach!

Já jsem na ty sudé roky prostě nějak extrémně zatížená 

Offline domenica blogger
Avatar
7986 příspěvků moje polička 07. března 2016 23:12

Navíc tentokrát bude zajímavé, jak se tématu "Muguet" zhostí Thierry Wasser (jasně, na poli vytyčeném jeho chlebodárci) a o kolik se bude jeho konvalinka lišit od té Jeana-Paula Guerlaina. 

Offline Mitzi admin
Avatar
1093 příspěvků moje polička 08. března 2016 07:44

On je ale uveden jako autor i u těch předchozích. 

Minimálně u třech posledních. Myslíš, že to je chyba? Nebo že letos dostal poprvé větší autorskou volnost?

Offline domenica blogger
Avatar
7986 příspěvků moje polička 08. března 2016 11:40

Svým způsobem, a když to vezmeme přísně, tak to vlastně chyba je.  Verze z roku 1998 (která volně vychází z původního Muguetu z roku 1908), kterou vytvořil Jean-Paul Guerlain, a která se vrací každý rok s minimálními, někdy téměř nepoznatelnými rozdíly, by asi měla být až do minulého roku připsána právě J.-P. Guerlainovi. Podobně tak, jako je u Shalimaru stále uveden Jacques Guerlain - přestože dávno nežije a vůně prošla různými úpravami, třeba i z rukou Wassera, stále je to jeho Shalimar (a Wasser je podepsaný pod Shalimarem Souffle nebo Shalimarem Cologne).  V případě Muguetu ale hraje asi i to, že v posledních letech nechtějí spojovat uvádění novinky, byť je to stará vůně ale v novém flakónu, s tím "problematickým" Jeanem-Paulem, kterého vykopli.

V každém případě, letos s má vůně po 18 letech změnit - Wasser do kompozice zasáhne víc než obvykle, bude to jeho verze, jeho "moderní" interpretace Muguetu. Tak to jsem zvědavá. Ale jak moc to může být jiné? Muguet je Muguet. 

Online blackviolet
Avatar
3333 příspěvků moje polička 08. března 2016 15:34

Ten flakonek je úplně nový nebo se už něco takového kdysi objevilo?

Offline domenica blogger
Avatar
7986 příspěvků moje polička 08. března 2016 15:51

Podobný flakón, jen jinak zdobený, byl v roce 2011

Online blackviolet
Avatar
3333 příspěvků moje polička 08. března 2016 16:11

Díky. Letošní se mi líbí víc.

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 10. března 2016 22:58

No tak to plně chápu. Ta letošní se mi stejně jako blackviolet líbí víc, jak verze z roku 2011.

Vůbec s konvalinkou si letos užiješ. Koukala jsem, že konvalinku chystají i u Hermèse v Hermessence Muguet Porcelaine - už jsi to četla  ?

Ale podobně jako jste teď řešily Muguet, mě zaráží, že první zdroje ji přisuzují ještě pořád Ellenovi, i když ho už oficiálně vystřídala Christine Nagel. Každopádně mě budou zajímat obě.

Offline Miru
Avatar
13873 příspěvků moje polička 11. března 2016 09:02

Narciso Poudrée

Poison Girl

Elie Saab Rose Couture

Offline slniecko admin
Avatar
17613 příspěvků moje polička 11. března 2016 13:22

Valentino Donna si skúšala? Pri testovaní si mi vyslovene napadla, že čo by si na ňu hovorila.

Offline Miru
Avatar
13873 příspěvků moje polička 11. března 2016 15:33

...zkoušela, dokonce jsem měla objednanou...,

ale zrušila jsem to.

Mám s vůněmi Valentino problém ten,

že ty vůně - pro mě  - nic moc(jakoby ploché...),

...takový průměr za víc peněz, než zaslouží,

a konkrétně Donna málo intenzity, málo výdrže.

(u klasické Valentiny mi zas kromě podprůměrné intenzity i výdrže vadil cedr, kazil mi celou kompozici).

Já prostě na sobě levné(a není to vždy o ceně...) vůně nesnesu...

Offline náťa66
Avatar
2269 příspěvků moje polička 12. března 2016 10:36

Na Parfums za super ceny !!!!

Offline bubena
Avatar
143 příspěvků moje polička 12. března 2016 10:44

jeeej,dakujem za upozornenie,ked som pozerala pred tym,nebola tam

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 16. března 2016 16:59

Tak jsem podobně jako Foteini dostala chuť na pomeranč, včera jsem znovu po delší době přezkoušela L´Elixir de Merveilles a já ho asi budu potřebovat i ve flakonu.

Offline náťa66
Avatar
2269 příspěvků moje polička 16. března 2016 17:58

já zase přemýšlím nad ovocem v Kirké....

Offline Fleur blogger
Avatar
6097 příspěvků moje polička 16. března 2016 20:26

Já to mám jasné: nutně budu potřebovat celý flakón Ambre Éternel. Jak je neprůhledný, tak začínám být celá nervózní, že v něm nějak málo šplouchá...

A dále na mě přicházejí jarní chutě po něčem svěžím, novém, co jsem ještě neměla. A tentokrát by to mělo být zároveň umírněně elegantní a přitom osobité, ale aby mě to nezruinovalo. Ovšem to už je spíš na dotaz do parfémové poradny .

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 17. března 2016 08:57

" umírněně elegantní a přitom osobité, ale aby mě to nezruinovalo."

Až takovou  najdeš, dej vědět!

Offline Alena_In
Avatar
671 příspěvků moje polička 17. března 2016 13:54

Mám chuť si pořídit nějakou jiskřivou vůni, poctivou svěženku, klidně i se zeleným jablkem, frézií nebo melounem. Jenže se mi nechce chodit očichávat do parfumérií, protože se mi nechce mezi davy do obchoďáků, ale zase chci něco nového (no jo, jaro) a nevím co.

Ještěže mám teď Shalimar Cologne - ale když já bych chtěla ještě něco.