Váš další parfémový nákup?...aneb aktuální parfémová přání/plány

20. února 2015 17:54
Offline Mitzi admin
Avatar
1093 příspěvků moje polička 10. srpna 2014 12:35

Jakou vůni si chcete pořídit příště? Ať už konkrétní nebo třeba i obecně? Proč zrovna tuhle?

 

Offline Mitzi admin
Avatar
1093 příspěvků moje polička 10. srpna 2014 12:37

Já aktuálně chci nový "modrý" Shalimar, ale to zatím počká ;) A proč ho chci? Protože je krásný a protože jsem praštěný sběratel. Sluší jim to, že?

A už delší dobu toužím po LUX od Mony di Orio, ale ta se aktuálně nevyrábí. Podle příslibu (Jakub/Ingredients) s ní značka do budoucna opět počítá. Letos to nevyšlo, ale prý určitě zase bude. Tuhle vůni nechci okukovat, ale nosit. Je dokonale "zářivá" jako její název. Tiše doufám, že nebude reformulovaná.

zdroj fotky: http://www.edeparfum.ru

Jelikož jsem o vůni Shalimar Souffle de Parfum slyšela samá pozitiva, je možné, že mi to čekání na LUX hezky zkrátí. Prý jsou v něm taky hodně povedené citrusy.

Offline kinoma
Avatar
329 příspěvků moje polička 10. srpna 2014 12:43

Strašně moc bych chtěla vyzkoušet i vlastnit alespoň vzorky (klidně ty velké) od April Aromatics...to se mi ale zatím nesplní. 

Offline opoponax
Avatar
108 příspěvků moje polička 10. srpna 2014 12:44

31 Rue Cambon, v októbri, na moje 31. narodeniny :-)

Offline andry
Avatar
2697 příspěvků moje polička 10. srpna 2014 12:45

PG26 Isparta. momentálně byla pro jisté (již veřejně známé :D ) akutnější nákupy přesunuta na jindy, ale třeba na podzim... uvidím... pokud si to nerozmyslím :) a proč... protože v poslední době růži oblibuju, protože to na mně voní jako na "normálních" lidech Portrait of a Lady a protože jeden dusný deštivý den s ní byl úžasný (ne pro zážitky, ale proto, jak božsky voněla).

no a pak mi stále zůstává ve frontě Jovoy Poudré (pro její křehkou elegantní univerzálnost a nádech čistoty) po tom posledním fiasku s nákupem... a taky bych ráda flakon Lalique L'Amour, protože je to dobře nositelná příjemná volnočasovka a člověk je s ní jako v květinové zahradě.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 10. srpna 2014 12:53

...něco od Profumum di Roma.

Kdysi jsem zkoušela Soavissima a mám ji v hlavě - jako dokonalou po všech stránkách - dodnes,

ale pak je i plno dalších, které bych dle složení klidně riskla naslepo.

Toto je ovšem fakt sen...

No, a relativně dostupnější - hrozně ráda bych opět měla vůni

Alessandro Mazzolari nebo Cara Farmacia Annunziata,

a na běžné nošení

Bal d´Afrique Byredo...

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 10. srpna 2014 12:55

...můžeš, prosím, tu Lalique L´Amour, v příslušném vlákně, popsat, případně k něčemu připodobnit.?.

Offline andry
Avatar
2697 příspěvků moje polička 10. srpna 2014 12:59

uložím si to jako úkol pro dnešní den ;) do večera to tam bude.

Offline wiv
Avatar
179 příspěvků moje polička 10. srpna 2014 13:05

 

Asi začnu šetřit na Amouage – DIA. V to letošním dusnu je krásná. Taková „čistá“. I po několika hodinách si voním jako „právě jsem se umyla  růžovým mýdlem “.  Zatím mám jen odstřik.

 

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 10. srpna 2014 13:41

Shalimar Souffle de Parfum (je na cestě) a asi nemá cenu vypisovat proč. Prostě Shalimar  :-).  Těším se na novou French Kiss - pokud bude taková, jak naznačuje složení a pokud bude kvalitou surovin minimálně tak dobrá jako ostatní vůně této řady, tak když to spojím se svou představivostí, je na co se těšit.

Jinak, když téma vlákna pojmu trochu obecněji - aktuální parfémové přání - uvědomuji si, že žádné z mých parfémových přání není akutní, zároveň je pořád po čem toužit, což považuji za ideální stav.

Toužím po zrekonstruovaných starých guerlainech, především: Candide Effluve, Bouquet de Faunes, Fleur Que Meurt, Cachet Jaune, Jasmiralda, Atuana...

Toužím po flakónu Plus Que Jamais ve verzi extrait (asi nenesplnitelnější přání ze všech) a zařazení Quand vient la Pluie a Attrape Coeur do řady Les Parisiennes.

Ráda bych vyzkoušela Memoir extrait a přeji si, aby se ve stávající řadě čistých parfému Amouage objevil i Ubar. 

Ohromně by mě potěšilo, kdyby Chanel začal vyrábět i 31 Rue Cambon ve verzi extrait. A uvítala bych butik Chanel v Praze, s kompletní nabídkou parfémů. Mluví se o tom už několik let, že snad...

Myslím si na Ambre (Mona di Orio), Lumière Noire pour Femme (Maison F. Kurkdjian) 1996 Inez&Vinoodh (Byredo)...

Offline domenica blogger
Avatar
7966 příspěvků moje polička 10. srpna 2014 13:44

Dia je ve vedru opravdu překrásná. Mnoho, jinak skvělých vůní mizí, nudí, vadí... Dia rozkvete! 

Offline Ayuri
Avatar
669 příspěvků moje polička 10. srpna 2014 15:38

Nedá mi spávať Phaedon, takže už je rozhodnuté, že pri najbližšej príležitosti bude Tabac Rouge. Dúfam, že tam ešte dva týždne na mňa počká.

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 10. srpna 2014 15:38

Já uvažuji a nemůžu se rozhodnout - Coromandel nebo Sycomore (???) Nedají mi spát a obě jsou to vůně mimo můj parfémový vkus. Pak ještě chci vyzkoušet znovu Vetiver Tonku (díky Jerry za připomenutí na srazu) - zda by nebyla lepší než Sycomore.

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 10. srpna 2014 15:39

Skvělá volba, ta ti taky bude slušet, stejně jako Sycomore. 

Offline slniecko admin
Avatar
17561 příspěvků moje polička 10. srpna 2014 15:42

No, ja mám v pláne šetriť a sústrediť sa na extraity...ovšem pri mojej parfémovej nedisciplinovanosti...škoda hovoriť...

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 10. srpna 2014 15:52

Shalimar Souffle de Parfum je na cestě, to nejde jinak. Dalším plánovaným nákupem bude už brzy Coromandel, chybí mi.

A dál se nechám překvapovat - Guerlainem a Amouage určitě. Přání mám, ale nevím, zda reálná - Plus que Jamais a Magie Noire vintage.

Offline opoponax
Avatar
108 příspěvků moje polička 10. srpna 2014 15:52

Ďakujem!

Vidím, že Ťa tiež dostala Sycomore. No, ak sa rozhoduješ medzi ňou a Coromandelom, rozhodne viem odporučiť len toľko: jednu teraz, druhú nabudúce :-D

..obe sú totiž dokonalé.

Offline Tassia
Avatar
447 příspěvků moje polička 10. srpna 2014 16:27

Ja podobne ako viaceré, túžim po modrej novinke Shalimar Soufflé, to by sa mi malo splniť, ale výhľadovo po Soavissime, ako Miru. Mám ju v túžobníku už dlho. 

Zaujímajú ma tiež vône Amouage,  z nich hlavne Fate, Memoir, Ubar a Dia. A nesmiem zabudnúť na 28 La Pausa. 

Offline Hoolinkah
Avatar
1641 příspěvků moje polička 10. srpna 2014 16:37

Chanel Coco

Farmacia SS. Annunziata 450

Sisley Soir de Lune

Montale Oriental Flowers

Hermes Hermessence Ambre Narguile

 

...kde já jen na to všechno vezmu....

dusty
Avatar
10. srpna 2014 18:01

Chcem Amouage Lyric, ktorý som rozbila. A čistý parfum. 

Potom určite nový oblačný Shalimar Souffle.

Strašne ma láka Alkemi, ktorú poznám len veľmi zbežne.

Len čo elnino naskladní Chergui, nebudem váhať ani pol sekundy, ako minule!

A nový No 5. Eau Premiere - aj keď ma stará verzia nudila, táto nová bude môj tretí denný favorit.

A keď na parfums.sk fakt naskladnia Parfumerie Generale, tak neviem, čo spravím.