Stěžovací parfémový koutek

25. srpna 2014 17:43
Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 18. listopadu 2016 10:40

Mrzí mě zpráva o v současnosti probíhající námluvách mezi Maison Francis Kurkdjian a LVMH. Francisi, Francisi, tos mě tedy zklamal!

http://wwd.com/fashion-news/fashion-scoops/lvmh-reportedly-poised-to-buy-maison-francis-kurkdjian-10704909/

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 18. listopadu 2016 11:27
Reakce na domenica:

No já po Fredericovi Mallem nemůžu říct, že by mě tímhle Francis přímo zklamal, ale tahle zpráva mě teda taky mrzí. A zrovna LMVH.

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 18. listopadu 2016 15:18
Reakce na domenica:

V posledních dvou letech mám neodbytný pocit, že jsem v parfémovém světě to nejlepší už zažila. Tohle je jen další zpráva z těch, které mě v tomto přesvědčení utvrzují. Další zklamání nebo spíše rozčarování v řadě, vlastně nic neobvyklého. Bohužel .

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 18. listopadu 2016 19:01
Reakce na cinkja:

Nestraš!  Já jsem se ještě ani pořádně nerozkoukala! 

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 12. prosince 2016 22:30

Tak jako by nestačilo, že mě nakrknula Česká pošta, protože mi ztratili balíček s vůněmi. Teď se k tomu přidal i samotný švédský e-shop, který mi ho odesílal. V pátek jsem jim psala, že je zásilka asi ztracená, načež oni mi odpověděli, že nový pošlou v pondělí. Dnes jsem tedy požádala o nové sledovací číslo.

Objednávala jsem si dvě 15 ml balení Rrose Sélavy od Maria Candida Gentile, na které jsem se hodně těšila. No bohužel následoval i dovětek, že jelikož už zástupkyně e-shopu našla jen jedno, přidala jako druhé 15 ml balení Elephants & Roses od téže značky a k tomu přibalila "nějaká další překvapení od Maria Candida Gentile a Le Galion.

No když pominu fakt, že o Elephants & Roses jsem absolutně nestála a nehodlala za něj proto utrácet pomalu tisícovku, protože mě při zkoušení zase až tolik nezaujala (proto jsem si objednala a zaplatila jen vzorek) a že už znám i ostatní vůně od tého značky a i Le Galion, který je absolutně mimo můj parfémový vkus, štve mě na tom nejvíc fakt, že se zástupkně e-shopu vůbec neobtěžovala zeptat se mě předem, zda s touto "kompenzací" souhlasím.

Že by teda jako solidní obchodník navrhla, že mi peníze za to chybějící balení pošle zpátky? Ale posílat něco, o co zákazník nestál a informovat ho o tom až po té?

Bohužel moje blbost je, že jsem je už za solidní považovala, tudíž jsem objednávku platila kartou a ne PayPalem, tudíž nemám šanci si účinně proti tomuto postupu stěžovat. Teda můžu, ale bude mi to prd platný. Tak jsem si alespoň v poděkování za číslo zásilky neodpustila lehce jedovatou poznámku, co si o té její "kompenzaci" myslím. Nezbývá mi tudíž nic jiného než doufat, že mi v tomhle náhradním balíčku dojdou alespoň ty zbývající vůně, o něž jsem stála. Každopádně teď jsem kromě České pošty zklamaná i ze švédského Fragrance & Art.

Tímto se omlouvám za traktát, ale kratší to nešlo a muselo to ven.

Offline blackviolet
Avatar
3325 příspěvků moje polička 13. prosince 2016 14:30
Reakce na wendulka:

Tak to se teda opravdu nedělá. Je jasné, že žádný obchodník nevrací rád peníze, ale poslat něco jiného bez ptaní je vrchol.

Asi bych to udělala tak, že jim napíšu, že nevyžádanou vůni nechci, protože se mi nelíbí a že ji pošlu zpět. A požádala bych je o vrácení peněz včetně poštovného, které ti vzniklo zpětným posláním vůně (s oskenovaným dokladem). Požádala bych o vrácení celkové částky na kreditku. Slušně a jasně.

Jedovatou poznámku skousnou, ale vrácení částky za vůni s poštovným by je mělo poučit, že nemůžou posílat jiné parfémy aniž by se předem zeptali.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 13. prosince 2016 15:57
Reakce na blackviolet:

To mě původně taky napadlo. Jenže jak jsem psala, moje chyba je, že jsem platila kartou místo PayPalem, tudíž je k refundaci nemůžu donutit. A o tom, že by mi vrátili i poštovné, když bych jim nevyžádany flakonek poslala zpět, si už vůbec nedělám iluze. To tenkrát chtěla andry po allaviolettaboutique, když reklamovala Poudre od Jovoy a ani PayPal jí v tom nepomohl. Navíc já momentálně ani nemám jistotu, zda mi tenhle druhý balíček neschopná pošta zase neztratí, abych měla vůbec něco. Toho se teď bojím nejvíc . No nemám z toho vůbec radost. 

Offline blackviolet
Avatar
3325 příspěvků moje polička 13. prosince 2016 16:03
Reakce na wendulka:

Možná, že ti nakonec dorazí oba dva . Držím palce.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 13. prosince 2016 17:35
Reakce na blackviolet:

Myslíš jako ty vzorky z TPC loni? No podle zkušenosti, kterou z usteckym přepravním uzlem udělala teď na podzim zdensy se spíš obávám, že tam začala fungovat nějaká straka . Ale kéž bys měla pravdu a loňský rok se opakoval. Každopádně pro mě je to poučení prostě platit PayPalem všude, kde se ta možnost nabízí. Těch pár usetrenych korun na kurzu se za ty nervy nevyplatí. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30575 příspěvků moje polička 13. prosince 2016 20:27
Reakce na wendulka:

Zkus jim přece jen napsat a oznámit, že jim vůni vracíš a žádáš o vrácení peněz. Ještě než ji odešleš  Uvidíš, jak se k tomu postavěj... Přece Švédi, tak úzkostlivě seriózní - měli by ti vyhovět, a rychle!

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 13. prosince 2016 20:42
Reakce na barbucha:

Já vím, že jsi tady Švédy takhle popisovala kolikrát, ale na tomhle příkladu vidíš, že bohužel úzkostlivě seriózní asi nebudou všichni, když je ani nenapadlo napsat mi rovnou, jestli chci za chybějící kus něco jiného nebo vrátit peníze, což dělají Němci úplně automaticky (kromě ALZD to dělá dokonce i ta pitomá essenza nobile, která mě už taky stihla jednou otrávit) a ne jednostranně mi vecpat něco jiného podle jejich výběru.

No zkusit to můžu, pokud ten druhej balíček dorazí, což ale bude zřejmě akorát těsně před Vánocemi, když budu mít jó štěstí, že teda opravný balíček dorazil, ale že s tím "držhubným" v žádném případě nesouhlasím a požaduju refundaci. Teď to psát asi nemá význam.

Každopádně to nemění nic na tom, že tohle rozhodně nebyl z jejich strany seriózní postup.

Offline barbucha blogger
Avatar
30575 příspěvků moje polička 13. prosince 2016 20:44
Reakce na wendulka:

To nebyl.

Tak počkej a napiš jim pak, ale rozhodně se ozvi. Takhle by to nešlo 

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 16. prosince 2016 00:20
Reakce na barbucha:

Hele tak měla jsi nakonec pravdu, že se Švédové přece jen zastyděli, i když jsem to měla placený pouze kartou. Náhradní balíček dorazil už dnes, čímž je jasný, že ten první balík v tom Ústí fakt ztopili. A skutečně mi během dvou hodin na mou velice slušně formulovanou žádost odpověděli, že O.K., částku mi teda obratem refundují, jen to bude trvat, než se mi to připíše, ovšem to je pochopitelné.

Samozřejmě ten náhradní 15 ml flakon Elephant & Roses posílat zpátky nechtěj. Bodejť taky jo, když je na rozdíl od těch ostatních bez krabičky.

No a ze slavného držhubného překvapení se vyklubala 222 od Le Galion, takový ten 7,5 ml minisprej bez víčka a 5 ml miniatura Kitrea od Maria Candida Gentile taky bez krabičky, kterou už dávno znám. Ty si teda prý taky můžu nechat. No super, to je mi platný.

Je to teda trapas muset si říct o zcela jasný nárok na refundaci sama - marná sláva, německej ordnung to není - ale nakonec to pro mě ve srovnání s francouzským Lutensem, od něhož jsem se loni reklamované chybějící miniatury nedočkala, dopadlo dobře, dá se říct.

Offline barbucha blogger
Avatar
30575 příspěvků moje polička 16. prosince 2016 09:16
Reakce na wendulka:

No tak sláva. Líná huba holý neštěstí  Možná před vánocema nemají tolik času všechno kontrolovat, ale hlavně že to uznali

Offline andry
Avatar
2699 příspěvků moje polička 17. prosince 2016 16:20
Reakce na wendulka:

taky bych jim nevyžádanou vůni zase hezky odeslala zpět a žádala vrácení peněz včetně pošty. a popravdě, taky bych neočekávala, že tu poštu z nich vymámím, ale zkusila bych to. a rozhodně bych si u nich přestala objednávat - protože takový zákazník já prostě jsem: jak nedostanu stoprocentní servis, končím, protože zjevně jim moje peníze nejsou dost dobré a tudíž o ně asi nestojí.

a PayPalem platím všude, kde lze - nedělám si iluze...

ovšem pokud by ti nakonec přišly oba balíčky, tak by té pošty zpět ani škoda nebylo

edit: aha, koukám, že jsem to měla dočíst do konce ten vývoj, než jsem zareagovala, ale i tak

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 17. prosince 2016 21:19
Reakce na andry:

Já vím, že ty bys s nima skoncovala jednou provždy, jenže když bych měla převzít tvojí filozofii na sto procent, tak s mými dosavadní zkušenostmi a mojí smůlou bych takhle mohla nakonec mohla objednávat asi už jen z ALZD.

No v to jsem chvíli taky naivně doufala, že by mohly přijít oba, ale teď už jsem nabyla přesvědčení, že ten první pošta opravdu ztratila.

Každopádně je jasné, že pokud mě někdy v budoucnu zklamání přejde, tak znovu u nich jedině PayPalem a obecně ho asi opravdu kromě ALZD začnu raději používat úplně všude.

Online RoSa
Avatar
8205 příspěvků moje polička 18. prosince 2016 21:49

Žádná vůně z mé poličky mě teď nebaví - stojím před flakony a nevím, na co mám chuť.

A je jedno, jestli je ráno nebo večer... Co s tím? (pozn.: a na nic nového taky nemám náladu...)

Offline Miru
Avatar
13854 příspěvků moje polička 19. prosince 2016 04:20
Reakce na RoSa:

...tak se prostě nevoň.

A pak jdi do parfumerie a zahraj si hru, že chceš jako od "asistentky prodeje" poradit, co by Ti doporučila k Tvé osobnosti..?

No, buď se jen dobře pobavíš a nebo Tě něco fakt osloví, případně navede k vůni, kterou si pořídíš...

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 19. prosince 2016 06:55
Reakce na RoSa:

Žádná vůně z mé poličky mě teď nebaví - stojím před flakony a nevím, na co mám chuť.

A je jedno, jestli je ráno nebo večer... Co s tím? (pozn.: a na nic nového taky nemám náladu...)

Tak si stoupni před ledničku .

Online RoSa
Avatar
8205 příspěvků moje polička 19. prosince 2016 07:29
Reakce na cinkja:

No jo, to bude vono: stojim před špatnym regálem!

Nedávno jsem si na kutilově koupila vůni typu Dove, a ta mě teď nejvíc uspokojuje. Kapu to do aromalampy a když si otřu prsty o oblečení, je to nádherná uklidňující vůně.

Neexistuje něco takového mezi parfémama?

Nebo jak a v čem mám tu esenci naředit, abych se s tím mohla cákat?