Stěžovací parfémový koutek

25. srpna 2014 17:43
Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 28. května 2016 20:34
Reakce na Evanilla:

...tak si nech koupit pořádné zlaté náušnice.!

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 28. května 2016 20:34
Reakce na Miru:

Tak od všeho trochu, typově asi orientálně-květinová vůně s více vrstvami. Sladká, ale ne moc, klidně s "jedlými" tóny, ale inteligentně zakomponovanými. Aby nepůsobila moc banálně.

Vyzkoušela jsem mj. 4 vůně Divine, tři se mi líbí, ale jsou slaboučké Pořád vítězí Noir de Noir, ale i ta mi přijde docela nevýrazná. Možná je to momentálním rozpoložením/počasím?

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 28. května 2016 20:46
Reakce na Evanilla:

Cuir Velours

Loukhoum Soir de Parfum Keiko Mecheri

Peau de Peche Keiko Mecheri

Diadema Moresque

Stella Cadente Linari

Ta´if Ormonde Jayne

Precius Oud Van Cleef Arpels

Tobacco Franck Boclet

Omluva za OT

Bond No.9

Fontana di Trevi XVIII Aqua di Genova

Offline Tezulie
Avatar
232 příspěvků moje polička 28. května 2016 21:03
Reakce na Evanilla:

Zkoušela jsi /znáš Cafe Chantant? Ta by mohla odpovídat požadavkům.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 28. května 2016 21:05
Reakce na Tezulie:

...to vypadá dobře.!

Není to něco jako Lolita Lempicka EdP či LPRN.?

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 28. května 2016 21:08
Reakce na Tezulie:

Koukala jsem po ní při posledním výběru vzorečků, ale nakonec jsem ji tam nepřihodila. Mrknu.

No a Miru, Ta'if se mi líbí moc, o té bych uvažovala. Precious Oud naopak nesnesu. Ostatní neznám.

Offline Tezulie
Avatar
232 příspěvků moje polička 28. května 2016 21:41
Reakce na Evanilla:

Napiš mi do sz adresu, pošlu ti vzorek, nebo kdybys měla cestu do Prahy donesu.

Offline Tezulie
Avatar
232 příspěvků moje polička 28. května 2016 21:47
Reakce na Miru:

Jako LL není, sice si ji už úplně nepamatuji, ale řekla bych, že Cafe je méně sladká a taková komplikovanější, pestřejší. Určitý tón z LPRN má, ale je to víc orientalka, jde do prostoru a drží (a to na mě fakt nedrží skoro nic). Typově je to pro mě spíš Ford než Guerlain jestli mi rozumíš (méně elegance a víc drzosti).

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 19. července 2016 21:59

Jsem trochu rozpačitá z nose.fr. Minulý týden jsem si u nich objednala vzorky. Už potřetí, zase 7 kusů. Poprvé byli bezvadní, hned druhý den mi napsali, že jeden ze vzorků už bohužel nemají, ale poslali mi dle mého výběru ještě ten den náhradní společně s ostatními. Jeden se tedy malinko vylil, protože ho pořádně nedocvakli.

Podruhé tedy poslali dva vzorky trochu jiné, než které jsem si objednala, ale od téže značky a neznala jsem je, tak jsem to taky neřešila.

Ovšem tentokrát mi jaksi vzorků přišlo pouze 5. Obálka neporušená, takže je jasné, že je tam prostě nedali, což mě zaráží vzhledem k první zkušenosti. Tak jsem jim obratem včera odpoledne napsala, jestli tedy mi ty zbývající dopošlou nebo mi tedy refundují za ně peníze. Ale tentokrát ticho po pěšině.

No bohužel mají jen platbu kartou, PayPal nenabízejí, takže mám asi smůlu. Není to závratná částka, jen jsem to tedy takhle napotřetí nečekala. Na druhou stranu je možná dobře, že to byly jen vzorky.

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 19. července 2016 22:09
Reakce na wendulka:

Ty máš fakt smůlu! Já od nich tedy objednávala jen jednou a taky vzorky, však jsem ti obchod vlastně doporučila... a všechno bylo v pořádku. Nenech si to líbit, musí vrátit peníze. To bych se tedy připomínala.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 22. července 2016 11:22
Reakce na Evanilla:

Tak hlásím, že jsem včera po příchodu domů našla od nose.fr další obálku s těmi chybějícími 2 vzorky. Datum na obálce bylo 19.7., takže je poslali obratem ještě ten den, jak jsem napsala, ale že by se obtěžovali napsat mi o tom alespoň jednu větu, že teda jo, posíláme, to ne a to i přesto, že jsem se jim předevčírem znovu připomínala.

Offline andry
Avatar
2697 příspěvků moje polička 22. července 2016 12:48
Reakce na wendulka:

No tak hlavně že to aspoň poslali... Je to radost teda.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 23. července 2016 16:59

Objevil se u mě další problém. Zjistila jsem, že najednou už nemůžu Lyric Woman v koncentraci EdP. Nejprve to bylo, že jsem ho nosila jen občas, pak jsem myslela, že v teple se to zlepší, jako jsem to měla dřív, ale je to přesný opak. A to jsem před tím normálně už flakon unosila.

Čistý parfém se mi naštěstí ještě líbí, ale co budu dělat se skoro plným flakonem EdP, to je mi teď záhadou.

dusty
Avatar
23. července 2016 17:19
Reakce na wendulka:

Urob to ako ja - rozbi ho v kúpeľni.  Podarilo sa mi z najväčšieho črepu zachrániť cca 11 ml, ktoré mi asi vydržia do konca života. Príťažlivosť skrátka odišla. Chvíľu som uvažovala o kúpe, dokonca aj parfumu, ale 250 eur bolo priveľa a nakoniec už po Lyric Woman netúžim vôbec.

Nápodobne som to mala s Lilac od Roja Parfums v 7 ml flakóniku, ktorý mi dali do k nočnému stolíku v hoteli v Ománe. Najprv tri dni uveličenia, nakoniec som ho rozstrekovala po izbe.

Faubourg 24 forever.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 23. července 2016 19:08
Reakce na dusty:

Zajímavý návrh. Já jsem si původně chtěla flakon schovat do sbírky (mám už prázdný Gold), jenže když je skoro plný, tak mi přijde barbarské vyplácat ho jako bytovou vůni. A mamce ani ségře se jako na potvoru taky nelíbí.

Lilac od Roja Parfums se mi líbil, ale zkoušela jsem ho jen ze vzorku. Svůj dokonalý šeřík pořád hledám. Hodně velké naděje vkládám do Lilac Love od Amouage, až se v září konečně uvolní do širšího prodeje.

Ano, tyhle jistoty na poličce jsou k nezaplacení.

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 23. července 2016 20:59
Reakce na wendulka:

Nechci ti kazit naděje, ale co jsem tak vyčetla, tak Lilac Love šeříková ve finále není I když já bych si to moc přála...

A Lyric bych šoupla k prodeji. Stejně tě už asi těšit nebude takže čím dřív, tím líp...

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 23. července 2016 23:10
Reakce na Evanilla:

A tak já se vždycky radši spoléhám na vlastní nos - viz třeba recenze, které tvrdily, že Angel Muse se od klasiky ničím neliší. Navíc já nehledám šeříkový soliflor jako je v En Passant, ale takový, abychom ho mohla nosit, takže na rozdíl od Myths, u níž jsem předem věděla, že nebude pro mě a při zkoušení jsem si to potvrdila, se pořád ještě těším.

Hm, s tím Lyricem máš pravdu. Asi bych to měla zkusit. Akorát mě to mrzí, protože jednu dobu jsem edp nosila intenzivně a byla z něj nadšená víc jak z Memoiru. No nemůžu mít všechno. Jen se děsím, aby se mi vydržel líbit alespoň ten čistý parfém.

Offline slniecko admin
Avatar
17558 příspěvků moje polička 24. července 2016 11:38
Reakce na wendulka:

Vendulka, teraz je dosť extrémne počasie, ja zas neverím vlastnému nosu nad tým, čo na mne robí Les Nuits de Hardien, proste žiadne ovocie, žiadne citrusy, ani prsk do koktejlu, keby som ho mala hodnotiť ako mi ehm "vonia" teraz, letel by do kúpeľne medzi dezinfektanty.

Jo a s tým flakónom do zbierky, veď ho skús rozpredať na odstreky....aj keď ja na tvojom mieste ho zaarchivujem na jeseň.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 24. července 2016 13:58
Reakce na slniecko:

To není aktuálním počasím. Ono se to táhne už od loňského podzimu a spíš se to zhoršuje. Něco podobného se mi stalo i s tím Goldem, ale od toho jsem měla naštěstí jen jeden flakon, takže jsem ho stihla donosit. Tady jsem holt neprozřetelně nakřečkovala druhý.

To už jsem zkoušela s odstřiky dřív a bohužel bez úspěchu od doby, co se Amouage objevily na elninu a parfums. No já už jsem to od včera nějak rozdýchala a smířila se s tím, že mi asi zůstane jen ten flakon s čistým parfémem.

Offline slniecko admin
Avatar
17558 příspěvků moje polička 24. července 2016 14:37

Hm, ja som si už dala záväzok, že zo všetkého najmenšie balenie...už ho len začať dodržiavať, ehm...no, tak potom fakt len sa pokúsiť predať.