Stěžovací parfémový koutek

25. srpna 2014 17:43
Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 03. února 2021 14:37

Fleur Vesmír ti říká, že si máš prostě nechat co přijde. 

To je do jiného tématu, ale když si stěžuješ, tak to dám sem. Já se teda tomu oblečení a botám přes internet dost vyhýbám, protože vím, jaký problém mám, aby mi věci seděly. V den, kdy v Brně začalo sněžit, se mi rozbil zip na mých oblíbených kozačkách. Jelikož jsou fakt stoleté, tak jsem si koupila jiné. Dlouho jsem vybírala. Při prvním zkoušení mi kluci řekli, že to mám jak holínky na pole. Tak dlouho jsem přemýšlela, až mi z nich kočka utrhla cedulku a tak jsem si řekla, že si je nechám. Od té doby jsem je teda neměla, protože tady je pořád počasí, že chodím v teniskách nebo nízkých botách. Ještě ke všemu nejdou uklidit do žádné skříně, takže jsou tady pořád na očích s otázkou, kdy už je konečně začnu nosit.

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 03. února 2021 14:49

Fleur Na jejich řešení jsem taky zvědavá

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 03. února 2021 14:59

Sweet Potato blackviolet Renusatko Já jsem z toho byla v první chvíli zmatená. Vybalila jsem flakón z celofánu, z papírové krabičky, přivoněla k zátce - a šok, protože to vonělo jinak, než jsem čekala. A potom jsem celý den opatrně namáčela pipetu do nového flakónu a jinou do mého původního a porovnávala a vyhodnocovala... Před spaním už jsem nevěděla, čí jsem, ale jestli jsem si včera byla jistá záměnou Spirituelle za Inspiratrice tak na 90%, dnes jsem si jista na 99,99%. Ony jsou si totiž obě něčím trošku podobné - jen ve Spirituelle je nadýchané pižmo, zatímco v Inspiratrice je zemitější pačuli. Unosila bych asi i tu Inspiratrice , ale chtěla jsem Spirituelle a oba flakóny si teď finančně nemohu dovolit.

A jinak dorazily třetí šaty z COS a přesně jak jsem předvídala, poputují zase zpátky (mám pocit, že pokud to nemá střih indiánského týpí, asi vůbec se nepočítá s tím, že by žena měla normální ňadra). Tam mám tedy jen výčitky kvůli životnímu prostředí ; omlouvá mě snad to, že za normálních okolností tohle nedělám.

Renusatko Když budou mít ty kozačky na očích, tak si na ně zvyknou .

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 03. února 2021 15:00

Korsičanka Dám vědět. Od včerejška obsedantně kontroluji mail včetně spamu a zatím nic...

Online viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 03. února 2021 21:02

Fleur no tedy, kam se hrabe COS se svými matoucími velikostmi:-( 

boty online nakupuju ráda na eobuv.cz, protože mají jednoduché bezplatné vrácení přes českou poštu a u té mi to připadá i ekologicky celkem nezávadné, protože ta pošťácká auta jezdí tak jako tak

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 03. února 2021 21:09
Reakce na Sweet Potato:

Fleur To je tedy neuvěřitelné. Kolik lidí to asi ani nepozná?

​Pokud tu vůni zdají důvěrně, tak to poznají. Ono se to u těch ručně plnitelných a balených flakonů ve zcela mimořádných případech stane, že dojde k nechtěné záměně etiket a pak i krabiček - zažila jsem to před pár lety a jiné zdejší člence pár let před tím taky (Xerjoff, kdy ve flakonu od Ibitiry byla omylem Lua), které jsem s tím tehdy taky pomáhala to řešit..

Ale tak to se dá řešit. Horší je, když značka s ne úplně levnými niche vůněmi v tichosti zadá zásadní reformulaci jinému parfumérovi, zákazník si objedná v domnění, že je stále stejná. Viz např. Orlov Paris a Star of the Season.

Fleur 

Soucítím. Držím palce, ať se ti ozvou co nejdříve a vše vyřeší k tvojí spokojenosti.

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 03. února 2021 21:34

wendulka Také jsem zvědavá, jak to budou řešit. A zajímalo by mě, jestli se jim to už v minulosti stalo.

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 04. února 2021 00:18

No tak sem musím taky. Zrovna když jsem si konečně ujasnila, že bych z Aura Sublime udělala stálici svojí poličky a chystala se objednat do zásoby, jsem zjistila, že momentálně není nikde dostupná.

Na stránkách značky teda zatím stále visí v kolekci, ale tam objednat nejde, tak tajně doufám, že se jedná jen o nějaký dočasný výpadek ve výrobě a dodávkách a snad neskončila úplně.

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 04. února 2021 09:16

wendulka Držím palce, ať se jedná jen o výpadek!

Offline blackviolet
Avatar
3326 příspěvků moje polička 04. února 2021 09:21

wendulka Máš pravdu, fakt nikde není . To by mě mrzelo, kdyby skončila.

Offline Paris
Avatar
příspěvků moje polička 04. února 2021 20:47

Rozhodla jsem se pro redukci poličky. Po pořízení některých nových vůní jsem na některé starší už dlouho nesáhla a zřejmě ani nesáhnu. Jenže teď se tady tím prohrabuju a váhám, jestli je to dobrý nápad.

Nemám problém se rozloučit s vůněmi, které jsem koupila na slepo a nesedly mně. Ale s těmi, které se mně dřív líbily (vlastně se mně líbí pořád) a teď už mě nějak neberou a nenosím je, to mám jinak. Často jsem je problematicky scháněla a měla radost, že jsem je ulovila. Jenže stejně vím, že dám zase přednost těm oblíbenějším a tyhle mně tady budou ležet. Kdybych věděla, že vydrží navěky, tak fajn. Ale bojím se, že se tímhle stylem tak akorát časem zkazí.

Jak to máte vy? 

Offline Mitzi admin
Avatar
1093 příspěvků moje polička 04. února 2021 21:08

Fleur Jak já Ti rozumím... !!! Tohle jsem zažívala na jaře. Naštěstí jsem vracela ty balíky s nepadnoucím a jinak barevným oblečením jen v tuzemsku. A i teď mi zvoní pošťáci a různí přepravci aspoň třikrát týdně protože pořád něco potřebuji. Dneska třeba vánoční ozdoby. Protože přece běží "výprodej" a v prosinci jako když najdeme! A doufám, že skutečně najdeme  

A jak jsem psala na IG, člověk objedná něco přes půl světa, dostane to do Evropy za šílené poštovné, s proclením, s DPH... pak to vybalí a uvnitř je... no... někdo by řekl zmetek, někdo raritka. Nehodlám se tím trápit ani zlobit... stalo se, stalo. Tak nemám v kalendáři dvanáctku a mám dvě devítky. Kdo z vás to má!?

Offline Jitka77
Avatar
1134 příspěvků moje polička 04. února 2021 22:29

Paris Když si nejsem jistá, vytvořím nabídku a pozoruju, s jakými emocemi inzerát ukládám, jestli se objeví pocit "ne, tuhle nedám". A pak to beru trochu jako ruletu, co se ujme a půjde do světa (inzeráty obvykle během pár dní mažu, nepěstuju si je týdny a měsíce). V minulosti jsem párkrát znovu zahořela i k vůním, které už takříkajíc seděly na lopatě a zůstaly mi jen proto, že je nikdo nechtěl. Opravdu lituju jen jediné věci, kterou jsem prodala, a to jich byly celkem určitě vyšší desítky. 

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 04. února 2021 22:39

Paris Mám to úplně stejně. Nepodařené slepáky klidně, ale loučit se s něčím, co se mi líbí, ale nenosím to, to mi nejde. 

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 04. února 2021 22:51

Paris zbavují se jen toho, co mi na polici překáží.  taky bych nerada poslala do světa to, co se mi pořád libi, jen zahalí, protože většinou zas přijde nálada na připomenutí

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 04. února 2021 22:56

Paris To důvěrně znám. A raději neredukuji; jedině občas vůně, u nichž jsem si pořídila zbytečně velké zásoby, nebo se nečekaně setkaly s negativní reakcí blízkého okolí. A už mnohokrát jsem si blahořečila, že jsem nepodlehla uklízecí mánii a nevypravila jsem je z domu, protože pak najednou přišel ten okamžik, kdy jsem po nich opět silně zatoužila. A jestli se mi někdy něco zkazilo, tak to většinou byly odstřiky, ve flakónech vydrží opravdu hodně dlouho.

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 04. února 2021 22:57

Mitzi Máš jedinečnou kolekci !

Online andry
Avatar
2699 příspěvků moje polička 04. února 2021 23:36

Paris mimo nepodařených nákupů posílám o dům dál, co se mi "jen" líbí, ale obejdu se bez toho nebo mi to prostě nesedí, a potom to, co se mi líbit přestalo nebo už nosit nějak nemůžu.

Offline Paris
Avatar
příspěvků moje polička 05. února 2021 08:53

Jitka77 to je dobrý nápad. Už jsou v krabici, nechám je v karanténě, možná i nafotím, ale s tím konečným verdiktem nebudu pospíchat. Uvidím, jak to budu vnímat s odstupem pár dní. Prozradíš, která vůně ti chybí?

Renusatko to je situace, že? Kdybych měla menší počet vůní, tak to asi neřeším a nechám si i ležáky. Ale už jsem dávno za svou hranicí 50...

Fleur já se obávám, že už po nich nezatoužím. Například... moc se mně líbila pivoňka od Fragonard. Po pořízení pivoňky od Penhaligon's vím, že pokud budu mít chuť na pivoňku, sáhnu po té druhé. Ta je prostě po všech stránkách lepší a nevím, co by se muselo stát, abych názor změnila.

andry máš pravdu... budu si muset položit otázku, jestli se bez vůně obejdu. Respektive spíš si stanovím seznam, bez čeho bych v žádném případě "nepřežila" a uvidím, jestli tam budou spadat i tyto vůně. Snad se dostanu do té fáze, ve které jsi ty. Zatím jsem ve fázi "křeček".

To jsou starosti .... no jo, ale když je to srdeční záležitost...

Offline Jitka77
Avatar
1134 příspěvků moje polička 05. února 2021 10:19

Paris Původní verze Aimez-Moi od Caronu, ta mě opravdu mrzí.