Jakou vůni pro mě.?

01. ledna 2015 09:25
Offline Fleur blogger
Avatar
6099 příspěvků moje polička 06. června 2017 10:58
Reakce na paktofonika:

Klidně se ptej. Ale musíš zadat alespoň nějaké východisko .

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 06. června 2017 12:07
Reakce na Fleur:

Super. 

Ide o vonu pre priateľa. Chcela by som mu ju kúpiť k sviatku. Samozrejme nie bez vyskúšania. Predstavovala som si to tak, že objednám vzorky rôznych vôní, takže potrebujem poradit ktore vône objednať.

Na otázku akú druh vône by sa mu páčil odpovedal: citrusovo-drevité, ale nie velmi citrusove  Teraz ma Yves Rocher Bois de Cedre et citron Vert. Podla jeho slov je až velmi svieža a citronova, plus nieje spokojný s vydržou.

No tak neviem či tento kratky popis k niečomu bude. Ja sa v tejto oblasti zatial tiez velmi neorientujem.

Offline Fleur blogger
Avatar
6099 příspěvků moje polička 06. června 2017 12:28
Reakce na paktofonika:

Zkusila bych prostudovat recenze na následující vůně:

La Nuit de l´Homme od YSL (začíná bergamotem, pak je příjemně dřevitá), Voyage od Hermes (krásné citrusy a v koncentraci čistý parfém, která není cenově likvidační, má vůně solidní výdrž; je unisexová, ale já jsem se jí například vzdala kvůli synovi, kterému slušela podstatně lépe než mně; jako bonus je nápaditý flakón); L´Eau par Kenzo (tam jsou v hlavě citrusy společně s vodními tóny).

Pokud chceš zabrousit do niche vůní, tak třeba Atelier Cologne má hodně vůní postavených na citrusově kolínském začátku: Cedrat Enivrant, Trefle Pur (citrusy spolu s vůní čerstvě posečené trávy), Pomelo Paradis (grepově nahořklá vůně). Od Byreda třeba Encens Chembur (citrusy se zázvorem a kadidlo). Prozkoumej i značky Comme des Garcons a Mark Buxton - tam lze najít spoustu pánských i unisexových citrusových vůní doplněných dalšími složkami.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 06. června 2017 12:40
Reakce na Fleur:

Este dodam, ze som upravila svoj prispevok. Bola tam chyba. Myslela som citrusovo-drevité vône a aby neboli príliš citrusove. Teraz neviem či to vone ktore si uviedla spĺňajú.

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 06. června 2017 12:50
Reakce na domenica:

Amarige byla moje druhá "drahá" vůně a cesta k ní vedla přes extrait Arielle od Fragonardu. Koupila jsem si ho tedy přímo v Éze ve výrobně a byla jsem z ní nadšená. Slečna, která nás tehdy provázela, u některých vůní uváděla, pod jakou značkou a názvem se pak (nebo předtím)prodávají. Arielle měla být Amarige a já si jí pak koupila dárkový set.

Schovávám ještě malý kabelkový flakónek s peříčkem, který byl jeho součástí. Dost jste mě nalákaly na její nové vyzkoušení.

Offline RoSa
Avatar
8248 příspěvků moje polička 06. června 2017 12:53
Reakce na paktofonika:

Já doporučuji Chanel Allure Homme Sport Cologne - je krásná, a případně ji můžete používat oba (já jsem ji jedno léto moc ráda nosila)

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 06. června 2017 12:56

A keď už som tu, další blbý dotaz:

Pokazil sa mi rozprašovač na flakóne Alien, zostalo mi tam cca 15ml. Ako vôňu dostať von bez väčších strát?

Offline slniecko admin
Avatar
17613 příspěvků moje polička 06. června 2017 13:07

Mugler Cologne je síce citrusová, ale byliny to držia na uzde a podľa mňa celkom drží, potom Cologne Noire od Van Cleef & Arpels je zas viac drevitá, a vyhnala by som ho poskúšať pánske vône od Hermes.

Offline slniecko admin
Avatar
17613 příspěvků moje polička 06. června 2017 13:09
Reakce na paktofonika:

A keď už som tu, další blbý dotaz:

Pokazil sa mi rozprašovač na flakóne Alien, zostalo mi tam cca 15ml. Ako vôňu dostať von bez väčších strát?

Sabráž ?

Offline Fleur blogger
Avatar
6099 příspěvků moje polička 06. června 2017 14:30
Reakce na paktofonika:

S výjimkou Kenza a Cologne Atelier uvedené tipy platí.

Offline Evanilla
Avatar
1212 příspěvků moje polička 10. června 2017 11:17

Zdravím po delší době  a prosím o radu... Dávala jsem si teď s parfémy pauzu, jednak v nákupech, ale i v používání - nosím poslední dobou převážně Chanel a velká část mé poličky jde úplně stranou. Ale teď objednávám pro mamku a pro sebe něco na Elninu (pro sebe Trussardi My Scent) a koukám, že je tam pár nových niche vzorků. Něco bych chtěla přihodit do košíku, jenže jsem úplně mimo ohledně novinek.  Poradíte něco, co by se mi z jejich nabídky mohlo líbit? Cokoli, co vás zaujalo. Na typu vůně nezáleží, je to spíš jen pro zábavu.

Děkuji moc za každý návrh

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 11. června 2017 08:05
Reakce na Evanilla:

Teď na to koukám.

No pokud jsi ještě neobjednala, možná si můžeš přihodit Orange Sanguine od Atelier Cologne a Mdonna Truth or Dare, pokud jsi je ještě nezkoušela, ale jinak tam fakt nic nevidím.

Offline woman27
Avatar
302 příspěvků moje polička 14. června 2017 20:49

Prosím o radu. Sladká vůně, zároveň vzdušná, květy, ovoce, vanilka - resp. v tomto duchu - spíše na večer. Předem děkuji za rady.

Offline Miru
Avatar
13873 příspěvků moje polička 14. června 2017 20:56
Reakce na woman27:

Carolina Herrera CH L Eau

Offline Korsičanka
Avatar
12854 příspěvků moje polička 14. června 2017 21:01
Reakce na woman27:

Nishane Hundred Silent Ways

Offline woman27
Avatar
302 příspěvků moje polička 14. června 2017 21:06
Reakce na Miru:

Děkuji, s CH si moc nesedíme, ale zase to bude přijatelná cena. Děkuji.

Offline woman27
Avatar
302 příspěvků moje polička 14. června 2017 21:10
Reakce na Korsičanka:

Tak to je vyloženě výzva, ale krásky této značky by mi bohatě stačily v odstřiku. Složení je velmi lákavé. Napadla mě ještě Juste un Réve (Nicolai), ale nejsem si jista, nebo Kiss Me Intense téže značky. 

Offline Korsičanka
Avatar
12854 příspěvků moje polička 14. června 2017 21:51
Reakce na woman27:

Na mně jde Just trochu do tuctova, ale lehká je:) A Kiss me si už nepamatuji, tudíž se mnou taky nezamávala. Ovšem vůně Nicolaï jsou krásné všechny a po 1 zkoušení nad nimi nelze mávnout rukou.

Offline woman27
Avatar
302 příspěvků moje polička 05. listopadu 2017 19:56

Prosím o radu. Louve už asi neseženu. Hledám nějaké hezké mandličky a mám dvě zcela rozdílné představy. Ta první je gurmánka jako řemen ve stylu Louve (tady mě napadá Heliotrope - Etro), ale něco mi tam chybí. Druhá je něžná, vzdušná vůně, kde jsou mandličky pouze doplňkem (napadá mě pouze Amande Persane - ale já ji neznám, nebo vůně od Prady chumlací mandličková). Budu vděčná za každý nápad.

Offline Martula
Avatar
1752 příspěvků moje polička 05. listopadu 2017 20:04
Reakce na woman27:

Co tyto dvě?

Loukhoum (Keiko Mecheri) = gurmánka jak řemen

Le Plus Beau Jour de ma Vie (Guerlain) = něžně mandlová