Jakou vůni pro mě.?

01. ledna 2015 09:25
Offline woman27
Avatar
302 příspěvků moje polička 06. listopadu 2017 19:13
Reakce na Martula:

Obě nádherné, cena taky. Těžce uvažuji o Sweet Oriental Dream od Montale, není to sice úplně Loukhoum,

ale na mně se rozkládá po půl hodince moc hezky.

Le Plus Beau Jour de ma Vie bych moc ráda alespoň zkusila.

Offline Martula
Avatar
1752 příspěvků moje polička 06. listopadu 2017 19:17
Reakce na woman27:

No jo, ceny nejsou zrovna nízké, ale zase ta kvalita

Offline Fleur blogger
Avatar
6094 příspěvků moje polička 13. listopadu 2017 08:35

Nehledám novou vůni, ale potřebuji poradit s výběrem.

Zadání: pracovní cesta, tedy letadlo, dlouhé přesuny venku v sychravém a deštivém počasí, pobyt v uzavřených místnostech (větších) s velkým množstvím lidí, večeře v restauraci...

Možnosti: vzhledem k tomu, že šatník budu po celou dobu obměňovat jen v dílčích kusech (např. sako zůstane, měnit se budou košile), mohu si vzít jenom takové vůně, které se případně dají převrstvit a nebudou vadit stopy z předchozího dne na šále či kabátě.

Preference: do užšího výběru se mi dostala LHB, Ambre Éternel, Upper Ten for Her, Kismet. Ráda bych něco, čím se ráno navoním a vydrží to až do odpoledne.

Prosím, kterou (případně i z dalších, co mám na poličce) byste doporučily? Do letadla budu pochopitelně dávkovat velmi ohleduplně.

Offline RoSa
Avatar
8248 příspěvků moje polička 13. listopadu 2017 08:57
Reakce na Fleur:

a co vzít 24 Faubourg? klidně celou dobu...

Offline slniecko admin
Avatar
17613 příspěvků moje polička 13. listopadu 2017 09:17
Reakce na Fleur:

To máš ťažké...ja by som si napríklad na seba určite nebrala Ambre Eternel, pretože mi ju síce každý na počkanie chváli, ale to znamená, že na mne každému okamžite padne do nosa a sedieť pri mne trebásrs na konferencii niekoľko hodín by už nemuselo byť únosné.Ak sa na tebe rozkladá jemnejšie, tak to je iné.

Asi závisí aj od atmosféry pracovnej cesty, nakoľko je "business", ak veľmi, prikláňam sa k Rose, ak menej, tak viem, že LHB je ako tvoja druhá koža, tak to.

Ja osobne pre seba by som brala Fiore d´Ulivo.

Offline Fleur blogger
Avatar
6094 příspěvků moje polička 13. listopadu 2017 12:06
Reakce na RoSa:

24 Faubourg mám spojený spíš s létem a jarem, ale do hry bych ho vzít mohla!

Offline Fleur blogger
Avatar
6094 příspěvků moje polička 13. listopadu 2017 12:09
Reakce na slniecko:

Díky za radu, Ambre Éternel jsem tedy vyřadila. Ale jinak pořád kroužím kolem kufru a nevím .

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 13. listopadu 2017 14:31
Reakce na Fleur:

Přimlouvám se za Kismet. Hodí se pro nynější počasí, hodí se na večer a do velkých prostor také ... a navíc dlouho drží a "zbytky" vůně na oblečení jsou kouzelné.

Jinak mě při pohledu na Tvou poličku napadl MPN, který by, myslím, účel také splnil na výbornou. 

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 13. listopadu 2017 14:31
Reakce na Fleur:

A co Bvlgari Pour Femme (Splendida)? Nebo Vanderbilt?

Jako první mě teda napadla Five O'Clock au Gingembre, ale ta asi nevydrží delší dobu, s tou mám pocit, že se musím pořád přestříkávat 

Offline Fleur blogger
Avatar
6094 příspěvků moje polička 13. listopadu 2017 14:36
Reakce na Dalia:

U MPN se bojím, že by každý nemusel dobře snášet ten sladký pomerančový květ. A děkuji za podporu Kismet, tam se mi zdá, že vyloženě nějaké moc konfliktní složky nejsou.

Offline Fleur blogger
Avatar
6094 příspěvků moje polička 13. listopadu 2017 14:39
Reakce na daniela:

Bvlgari Pour Femme  - díky za tip, to byla kdysi moje signature!

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 13. listopadu 2017 16:25
Reakce na Fleur:

Tak dej pak vědět, co jsi vybrala a jak celý pracovní výlet probíhal z hlediska použité vůně 

Offline Ayuri
Avatar
669 příspěvků moje polička 13. listopadu 2017 17:43
Reakce na Fleur:

S tých zmienených by som si zobrala určite Kismet, ale rovnako použitelná a nekonfliktná by bola aj Black Jade

v poslednom čase som si ju veľmi obľúbila a aj keď som ju mala pôvodne zaradenú ako jarnú vôňu, dnes je pre mňa univerzálna.

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 14. listopadu 2017 23:56
Reakce na Fleur:

No dlouhé přesuny venku v sychravém a deštivém počasí, tomu by nevadilo nic, ale to ostatní, co píšeš, tak z Tvého předvýběru bych vzala akorát tu L´Heure Bleue. Kismet taky můžeš, ale tu určitě ne do letadla a jakýchkoliv menších uzavřených prostorách - vypadá sice nekonflitkně, ale i ve velmi ohleduplném množství dovede být rozpínavá a potrápit - mám zjištěno z vlastní zkušenosti v mém příliš neparfémově políbeném nejbližším okolí. To bych teda já osobně sáhla spíš po Black Jade.

Souhlasím s navrženou Bvlgari pour Femme a No. 19 taky nic nezkazíš.

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 15. listopadu 2017 06:43

Já bych jednoznačně volila L´Heure Bleue .

Offline Martula
Avatar
1752 příspěvků moje polička 15. listopadu 2017 18:53

Hlasuji pro Bvlagri pour Femme. Nekonfliktní složky, zároveň je vůně dostatečně elegantní, aby se hodila i k formálnějšímu oblečení. To letadlo dost komplikuje situaci, bez něj bych hlasovala pro jiné vůně..

Offline Fleur blogger
Avatar
6094 příspěvků moje polička 20. listopadu 2017 10:31

Děkuji všem za rady, zařídila jsem se podle nich. Do kufru jsem napakovala odstřiky L´Heure Bleue, Black Jade, Bvlgari pour Femme, 24 Faubourg. Nakonec jsem přes den nosila Black Jade a na večer si brala L´Heure Bleue.

Na samotnou cestu jsem se doma jen tak lehce přestříkla Eau d´Hadrien. Této ohleduplnosti jsem zalitovala hned po nastoupení do letadla, když se vedle mě uvelebil obézní teenager a ještě před vzletem stačil spořádat celý pytlík chipsů se slaninovou příchutí. Chvíli jsem předstírala asertivitu, ale když se ta špeková smršť provázená ohavným chroupáním a zakončená mlaskavým olizováním mastných prstů přehnala a on vzápětí vylovil z útrob batohu nový pytlík, tentokrát se sýrovou příchutí, přehodnotila jsem laskavý postoj k lidstvu a nekompromisně kontrovala výhrůžným tasením tří hojně zkropených testovacích papírků. Na jednom byl Santal Royal, na druhém Oud Essentiel, na třetím Youth Dew. Tímto vějířem jsem se pomstychtivě ovívala, dokud na vedlejší sedačce neskončily chipsové hody.

Zpáteční cesta byla v pohodě. Na letišti jsem bohatýrskou dávkou vyzkoušela Galop od Hermes a v jeho oblaku se poté vznesla nad oblaky. Seděla jsem mezi dvěma muži a jeden se mě na konci cesty zeptal, co mám na sobě za nádhernou vůni.

Offline barbucha blogger
Avatar
30681 příspěvků moje polička 29. listopadu 2017 17:13
Reakce na Fleur:

My si ho budem muset koupit 

Tlustoprd fuj! ale popis pobavil a pomsta, jak vidím, byla nejen sladká, ale i řádně výživná. Mladistvý nenažranec bude mít možná ty chipsy již navždy spojené s mocným závanem zmíněných vůní. Třeba zhubne.  

Offline Fleur blogger
Avatar
6094 příspěvků moje polička 29. listopadu 2017 17:29
Reakce na barbucha:

Tak až někde uvidíš Galop za přijatelnou cenu, pořiď nám ho . Já jsem to evidentně prošvihla; jak nádherná vůně to je (a jak krásně drží), jsem konstatovala až po přistání.

Offline barbucha blogger
Avatar
30681 příspěvků moje polička 29. listopadu 2017 17:54
Reakce na Fleur:

Co je to přijatelná cena? Šest tisíc za padesátku asi ne, co?  Proto doufám, že časem vyjde i nějaká jiná koncentrace - kvůli který nebudem muset vyloupit banku.