Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Korsičanka
Avatar
12845 příspěvků moje polička 07. dubna 2022 18:51

Miru Teď mě tvůj popis Love Toxin vytočil k recenzi, jinak se nedonutím

Offline Miru
Avatar
13863 příspěvků moje polička 07. dubna 2022 18:54

Korsičanka 

...však to je dobře

Jo a představ si, KONEČNĚ mi naskočilo, co mi připomíná vůně

Per Fumum Ambar!.

(...já věděla, že to znám, že už jsem to někde cítila, jenže jak teď zkouším málo, tak mi ty názvy vůní, co jsem kdy zkusila, naskakují hůře/déle...)

Je to Amber Absolute Tom Ford Private Blend

(co se týče srdce a základu, tak recenzi na Amber Absolute bych klidně mohla zkopírnout pod Per Fumum Ambar...)

Ta původní, bez reformulací

(měla jsem flakon, a dodnes ho mám, byť prázdný, schovaný...).

Offline Miru
Avatar
13863 příspěvků moje polička 07. dubna 2022 18:57

Korsičanka 

...není to o tom, jak vnímáme vůně, ale spíše o chemii těla každého jednotlivce.

Tak jako jsme každá úplně jiná osobnost, tak je jasné, že ani nemůžeme stejnou vůni vnímat/citit na sobě shodně...

Offline Korsičanka
Avatar
12845 příspěvků moje polička 07. dubna 2022 19:16

Miru My dvě máme tedy tu chemii - a nejde jen o kůži, ale spíš o čichové buňky a představy od nich se odvíjející - hooodně odlišnou. Takže vidíš, že můj názor na vůně právě ty nemůžeš brát za bernou minci

Offline Miru
Avatar
13863 příspěvků moje polička 07. dubna 2022 19:22

Korsičanka 

...ale můžu. Když mě zajímá nějaká vůně, tak mě pak na ni zajímají VŠECHNY názory, reakce.!

(já si pak v hlavě dělám takovej osobní rozborvšeho, co o tom přečtu)

Je fakt, že pak člověk už tak trochu ví, že když se ta která vůně jisté dámě líbí, tak mně asi nebude, a naopak - když je něco divný pro někoho určitého, tak mně by se to právě líbit zrovna mohlo.

No, je fakt, že vůně, které Ty vnímáš jako silné, tak já občas ne(viz třeba teď Jasmin de Pays nebo Baccarat)

Offline Korsičanka
Avatar
12845 příspěvků moje polička 07. dubna 2022 19:32

Miru JE to zajímavé, protože většinu parfumaniaček kolem mě by moje vůně ( a mých 5-8 střiků) zahlušily

A u Jasmin de Pays či Love Toxin i mně stačí 2-3 střiky

Offline Miru
Avatar
13863 příspěvků moje polička 07. dubna 2022 19:36

Korsičanka 

...však obě ty vůně mají fakt moc pěkné složení!, a já myslela s tím jasmínem, že to bude tutovka...

No, je to zajímavé a člověka to baví, to objevování...

(někdy by stálo zato, kdybychom byly vedle sebe a stříkly na sebe stejnou vůni, aby se vidělo)

Offline Miru
Avatar
13863 příspěvků moje polička 07. dubna 2022 19:39

...náhodou jsem natrefila na obrázek pro

Love Toxin

(s mojí kůží...)

((akorát bych tam přistavila kýbl s vodou a Mr.Propprem a barvy hodně vyfiltrovala do bleda...))

Offline Korsičanka
Avatar
12845 příspěvků moje polička 07. dubna 2022 19:53
Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 08. dubna 2022 09:04

Miru .... ale to vůbec nemusí být špatná vůně!?

Offline Miru
Avatar
13863 příspěvků moje polička 08. dubna 2022 09:12

Hanka H 

...věřím, že na správné nositelce není špatná, může být i krásná klidně. Ale fakt není pro mě...

Abych jí nekřivdila, dala jsem ji včera na ruku znova. A nee. Když teda se budu hodně soustředit, tak tu "čisticí chemii" mi dělá navalující zpracování větvičníku, santalu a ovocných, tmavě kvasivých tónů, je to taková hodně stará chypré. mně fakt hodně navalující(jak v zatáčkách ve studeným autě na zadním sedadle...). Jakoby těžce sladce nesladká. Absolutně nenositelné pro mě.

No, naštěstí drží jen pár minut.

Offline slniecko admin
Avatar
17606 příspěvků moje polička 08. dubna 2022 15:20

Miru ja som zvedavá, čo na Tebe spraví French Flower od Matière Première, až bude v predaji. Mala som možnosť pričuchnúť si k testeru a malé balenie mám rovno objednané...

Offline Miru
Avatar
13863 příspěvků moje polička 08. dubna 2022 15:24

slniecko 

...no, koukla jsem na složení, a pokud ta tuberoza nebude příliš zelená a zeleně pikantní díky zázvoru, a pokud ta hruška na začátku nebude moc naivní a přeslazená a pokud nebude ve vůni furt,

resp. pokud to bude vůně hustá, s plnou a hutnou, hruškově nasládlou máslovou tuberozou, tak jo, to bych brala.

Offline slniecko admin
Avatar
17606 příspěvků moje polička 08. dubna 2022 18:36

Miru no, som zvedavá, čo to spraví na tebe. Okrem nádhernej tuberózy je tam ešte aj krásny zelený čaj, ale taký veľmi hutný. Ale primárne je to plnokrvná a nekompromisná tuberózovka.

Offline Miru
Avatar
13863 příspěvků moje polička 08. dubna 2022 19:13

slniecko 

...tak zní to od Tebe dobře

Offline Woody
Avatar
příspěvků moje polička 08. dubna 2022 21:10

Basilica od Milano fragranze 

Zastihl jsem metresu oděnou v krémové tunice, jak po koupeli v teplém mléce, v chrámu prohřátém řeckým sluncem, na vlažný mramor, klade prostopášnou obětinu slastné Afroditě. Jedná se o pečené kuřátko,mezi stehýnky trčì bylinková nádivka, po krustičce stéká přepuštěné máslo, kapky se vsakujì do dřevěného prkénka. Ta vůně je zcela autentická, ten kontrast ideálu a reality. Složky jsou plné a zároveň sametově oblé. Héra se pomstila : 1. K rozmarýnu přidala oregáno a tymián 2. Mléko řìzla máslem v poměru 1: 100. 

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 09. dubna 2022 17:49

January Scent Project: Smolderose

Je opravdu doutnající orientální, pačuliově kořenitou růží s oudem.
Jakmile její loď přestala sužovat štiplavá kadidlová mračna, zakotvila v bergamotově sargasových mořských vlnách nejblížšího přístavu a vystoupila na břeh.
Je zahalená do šafránového semiše a kůže.
Její hrdlo zdobí náhrdelník z bezových bobulí.
Její tvář jemně ozařují paprsky propolisové ambry.
Její první kroky vedou na útesy, porostlé mořským mechem.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 10. dubna 2022 16:34

wendulka Moc pěkná recenze i obrázek ní.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 12. dubna 2022 18:44

Dalia 

Diky.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 12. dubna 2022 20:28
Reakce na Korsičanka:

Miru Teď mě tvůj popis Love Toxin vytočil k recenzi, jinak se nedonutím

​Mám Love Toxin akorát rozkoušenou a teď taky zírám, o čem to Miru píše. Jediné, v čem se s ní shodnu, je, že je docela intimní na tento typ hutné vůně. 

Jinak ale souhlasím s tebou. Ovocná, žvýkačková, krémově bílokvětinová na chypre základu. Nazelenalý v ní leda trošičku ten jasmín. Trochu rozpustilá, no ani v nejmenším uřvaná. Taková mladší pestrobarevnější variace na Poison (Esprit de Parfum) s jahodama a kokosovou gardénií navíc.

A že já ty tuberózovky a kokos fakt nemusím. Tohle je hodně dobrý!