Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 12. ledna 2022 13:16

Miru Také mám v CR kamenným prachem pokrytou (dřevitou) růži. I ozón a jakési industriálno. Překvapila mě před časem sestřička u doktorky - "Vy voníte nějakými bylinkami?!"

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 12. ledna 2022 13:21
Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 13. ledna 2022 23:51

Affiniscence: Musc Ambre Gris

Ten obrovský dům na útesech jí vždycky tak trochu naháněl hrůzu. 

Pokaždé, když se blížila po prašné cestě vedoucí k němu, musela se zhluboka nadechnout mořského vánku, aby se odvážila vzít za těžkou kovovou kliku vstupních dveří a vejít. 

Stará fotografie ve stříbrném rámečku na zaprášeném klavíru v obývacím pokoji zůstala jen mlhavou připomínkou doby, kdy se chodbami ještě rozléhal jeho veselý smích. 

V mramorovém krbu leží zbytky dávno vyhaslého popela, nikdo v něm nezatopil, aby vyhřál studené vlhké zdi.

...

Než ho poznala, nevěřila, že by někdo mohl číst v jejích očích jako v otevřené knize. 

Jeho hlas a úsměv ji dokázaly okouzlit tak, že okamžitě zapomněla na všechny obavy.

Jenže pak bez varování odešel a obklopil ji chlad a šedá prázdnota...

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 14. ledna 2022 11:55

wendulka 

... ...!

Online Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 14. ledna 2022 13:00

wendulka Já to tak s ním vůbec nemám, ale tvůj popis je nádherný

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 14. ledna 2022 14:16

wendulka potešila si ma tvojou recenziou - príbehom, krásne

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 14. ledna 2022 15:17

Korsičanka 

No já bych ji nosit nemohla, ale od začátku, když jsem ji ještě jako novinku krátce po uvedení vyzkoušela poprvé v Paříži se mi líbí tím, jak je taková krásně smutná, že jsem zkrátka doteď nenašla lepší způsob, jak to vyjádřit.

euridike milacka 

Díky.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 14. ledna 2022 16:56
Reakce na wendulka:

Affiniscence: Musc Ambre Gris

Ten obrovský dům na útesech jí vždycky tak trochu naháněl hrůzu. 

Pokaždé, když se blížila po prašné cestě vedoucí k němu, musela se zhluboka nadechnout mořského vánku, aby se odvážila vzít za těžkou kovovou kliku vstupních dveří a vejít. 

Stará fotografie ve stříbrném rámečku na zaprášeném klavíru v obývacím pokoji zůstala jen mlhavou připomínkou doby, kdy se chodbami ještě rozléhal jeho veselý smích. 

V mramorovém krbu leží zbytky dávno vyhaslého popela, nikdo v něm nezatopil, aby vyhřál studené vlhké zdi.

...

Než ho poznala, nevěřila, že by někdo mohl číst v jejích očích jako v otevřené knize. 

Jeho hlas a úsměv ji dokázaly okouzlit tak, že okamžitě zapomněla na všechny obavy.

Jenže pak bez varování odešel a obklopil ji chlad a šedá prázdnota...

Offline jerry
Avatar
8983 příspěvků moje polička 14. ledna 2022 22:21

Tendre Nuit (Isabey) - růže poprášená sladkým mandlovo pryskyřičným prachem tak, že není skoro ani vidět. A celé to překrývá ledově studené pižmo. Je to jednoduché a přitom nadpozemsky krásné.

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 15. ledna 2022 06:27

jerry 

To zní kouzelně!

(nádherný flakon i s krásným složením)

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 15. ledna 2022 08:44

Cervanek

..viděla jsem v databázi Tvoji recenzi na jednu vůni a okamžitě mi naskočil film "Seznamte se, Joe Black" a jistá scéna, kde to slovo/název vůně zazněl -

Derviche...

(krásné..., složení je velmi slibné, a to, že Tě chytila až na druhé zkoušení, má mnohem větší význam...)

Cervanek
Avatar
15. ledna 2022 10:47

Miru i tento obrázek ze "Joe Blacka" je na Derviche trefný. A ano, vůně co osloví až na podruhé, jsou pak obvykle velké lásky.

Offline jerry
Avatar
8983 příspěvků moje polička 15. ledna 2022 11:25

Miru 

Ta vůně taky kouzelná je. A flakón je ve skutečnosti ještě hezčí než na fotce - a vysloveně sedí k recenzi od wendulka

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 15. ledna 2022 15:03

Cervanek jerry 

...aaach....

(no, tak to předpokládám, že dostupnost a cena už moc pěkné nejsou.?.)

Cervanek
Avatar
15. ledna 2022 16:39

Miru není to tak závratné 30 ml 85 euro na ecuacionnatural.com pod Rogue Perfumery + 10 euro pošta

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 15. ledna 2022 16:42

Cervanek 

...a tak to jde, podu vpně člověku opravdu sedne

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 15. ledna 2022 21:59

jerry 

Jé, tak to mě těší.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 16. ledna 2022 00:50

Pinward

Oxylus

Slede v estragónovej omáčke.

A áno, tú plechovku niekto otvoril na čistinke v hustom ihličnatom lese, počas hnusného počasia, keď je kôra mokrá, rozmočená tráva sa lepí na topánky a ohnisko sa nedá zapáliť, ale v mokrom vzduchu cítiť vôňu obhoreného mokrého dreva.

Do večera to trochu obschne, už to nie je tak hnilobné, slede sú dávno zjedené, len vzduch je ešte vlhký a plný vône vlhkého ihličia. Začínalo to nevábne, koniec je príjemný. 

Treacle

Konečne raz tabak so sladkými tónmi, ktorý nijako a ničím nepripomína Tabacco Vanille. Trochu sušeného tabaku, k tomu čaj s medom, čas od času sa mihne podobný tón beskydiek ako v Erawan od Dusity, ale len občas a veľmi jemne. Postupne sladšie tóny vyprchávajú a uvoľňujú miesto ľahko zaúdeným závanom.

Velvetine

Najprv vianočná jedlička, potom trochu živíc a klinčeky. Nakoniec karamelky. Veľmi príjemná zimná vôňa.

Glühwein (?) - edit: pravdepodobne Christmas Wine

Brusnicový lekvár z Ikea, ktorý postupne zatrnie do poctivého domáceho brusnicového kompótu. Prečo by to malo byť varené víno netuším, ale buď som zle prečítala rozmazaný nápis na vzorke, alebo majú úplne iný recept. V každom prípade, vôňa sa mi páči.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 16. ledna 2022 21:15

Rubini: Fundamental 

To je jednoznačně Itálie. Italský šmrnc a elegance. Citrusy s bergamotem a bylinková šalvěj, Středomoří a slunce, květinový podkres. Nemůže chybět kosatec, kvalitní kožená kabelka jemně impregnovaná voskem. Něco gurmánského navíc – sladké hrozny přímo z vinice – a na vyvážení vetiver a dřevo. Moc hezké.

Offline presix banned
Avatar
příspěvků moje polička 17. ledna 2022 10:17

Jazz Club Maison Martin Margiela

Zrovna dnes jsem to sebral! Miluji sladkou vanilku a tabák. Dle mého názoru voní trochu podobně jako TF Tobacco Vanille. Je to rozhodně těžká vůně, která je na podzim/zimu, ale nemohla jsem si pomoct!