Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 04. ledna 2022 21:09

Axum (Morph) - suché kořeněné kadidlo s rozemnutým na troud vysušeným jedlovým jehličím, ale je to celé nasládle studené, postupně přecházející až do ledově pižmového kadidla. V dojezdu pak ještě sušená šalvěj v množství větším než malém. Solidní inzenzita i výdrž. Pro mě nejlepší vůně od Morph.

Offline jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 05. ledna 2022 13:24

New York (Parfums de Nicolaï) - citrusy ostré jako břitva, které ale velice rychle přešly do nahořkle bylinné sametovosti - hodně připomíná Shalimar Cologne ve výrazně sytější podobě. Mírný odklon nastal při nástupu jemné měkké mýdélkově nasládlé kůže, z pod které vykukuje pár suchých lístků levandule. V dojezdu pak kůže skrznaskrz prosáklá jemně živočišným kouřovým balzámem. Je to moderní interpretace klasické kolínské, ovšem s výbornou výdrží.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 06. ledna 2022 20:35

Carthusia: Tuberosa 

Sladká tuberóza. Zpočátku lehce citrusová a pak sladce ovocná. Mně připomínal ten tón šťavnaté jablko, ale může to být i švestka ze složení, jen ne ta modrá, spíš nějaká ryngle se světlou sladkou dužinou. Tuberóza je tady lehká a průzračná, veskrze neškodná, a s ní pastelová růže. Jde trochu do gurmánska i díky skořici a sladké vanilce s krémovým pižmem.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 07. ledna 2022 09:35

BON PARFUMEUR

Na sklonku loňského roku jsem zkoušela vzorky Bon Parfumeur, nevypadá to, že bych se dopracovala k nějakým kompaktnějším recenzím, tak alespoň pár slov k jednotlivým vůním...


/...část první.../

001: Orange Blossom / Petitgrain / Bergamot

Na počátku kořenitý, citrusově rozmarýnový twist, sytý a svěží, který se zklidňuje do modravě prádlového jasmínu, ta modravost je dána lehounce mýdlovou levandulí, která se třepetá jako maličkatý modrásek, jednoduché to je a pěkné to je, červencové odpoledne in the middle of nowhere...


002: Neroli / Jasmine / White Amber
Květinová láska mezi citrusovými kapkami deště, více květů a méně citrusů oproti 001, více batistové jemnosti a dívčího pižmového pelu, hra na něžnost...


003: Yuzu / Violet Leaves / Vetiver
Šťavnatě svěží zeleň se sametově zemitým podtónem, dochucená kapkami pryskyřičného medu, pohádka o divožence, která v noci tančila u studánky Litochy...

004: Gin / Mandarin / Musk
Tipsy unisex s konturami kvalitní kolínské, kořenité a svěží, přátelsky tulivé pačuli bez medicinálního kouzla si celou kompozicí tančí jako Ludvík XIV., tahle vůně by slušela jemu i Madame de Montespan, zvláštní, přestože mě představivost nemilosrdně žene kamsi do Nové Akvitánie, uvědomuji si, že v sobě nese i určitou krystalicky industriální čistotu, jasnost...


101: Rose / Sweet Pea / Patchouli
Růžově sivá krása, jako ranní rosa & mezi rty slova "... l'important c'est la rose, crois-moi...", tahle růže není femme fatale, je něžná a klidná, skoro dětsky naivní, sladká jako mléko s medem, jako bezstarostnost...


102: Tea / Cardamom / Mimosa
Thé ze směsi koření a bylin, kardamom a heřmánek, lístečky z lišejníku a kůra z nahořklého dřeva, pár kvítečků a lístečků hlohu a krůpěj medu k tomu...

103: Tiare Flower / Jasmine / Hibiscus
Smetanově a hedvábně mandlový jasmín a pára z bílého čaje, elegantní a sofistikovaná vůně...

201: Granny Smith / Lily-of-the-valley / Pear
Svěží a křupavá a šťavnatá vůně, to ta jablka a hrušky a zelenkavé rybízové listy, sladce pudrová, pižmová, lehce nostalgická, to ty afrikánky a konvalinky a lehounký nádech dozrávajících kdoulí...

202: Watermelon / Red Currant / Jasmine
No, tak tahle vůně se mi tak nějak nepozdává, rybízový meloun a melounový jasmín ve žvýkačkové Hubba Bubba kvalitě, to ne ne ne ne ne...

Favorité? 101, 103, 201...


- - - Musím ale podotknout jednu zásadní věc. Výdrž i projekce jsou prostě a jednoduše tristní. Tedy na mé pleti. Ač se mi některé vůně fakt líbí, tak si je prostě neužiju, hrají si se mnou na schovávanou a moje společnost je rychle přestává bavit. Nedá se nic dělat, ale docela mě to mrzí. - - -

Offline jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 07. ledna 2022 13:22

euridike 

Tak si pěkně čtu a říkám si "tohle by se mi asi líbilo...tohle by asi šlo i naslepo...tohle taky" a pak bác - všechny bábovičky jsi mi rozšlapala

Ale každopádně díky za ten dovětek - bylo by to pro mě velké (a drahé) zklamání.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 07. ledna 2022 13:48

jerry 

No já jsem taky byla nemile překvapená, ale nevím, jestli to je jen mnou - když jsem loni zkoušela 902 Armagnac Tabac Blond Cannell, tak bylo jeho vyznění taky komornější, ale tedy ne až tak... A jak jsem teď koukala na další recenze /Fragrantica/, tak to asi není jen můj problém.

Offline jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 07. ledna 2022 14:06

euridike 

Prostě pěkný drahý polejvačky...

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 07. ledna 2022 14:40

euridike Já jsem tuhle značku také zkoušela, vždycky jenom z flakónů někde v butiku, doma jsem vzorky neměla, ale vyvanuly pokaždé velmi rychle. Úplně si pamatuji, jak jsem šla po ulici, průběžně očichávala zápěstí a tetelila se radostí, pak jsem se zahleděla do nějaké výlohy, po chvíli znovu přivoněla k ruce - a nic, vůně se vypařila...

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 07. ledna 2022 16:15

euridike To je moc pěkný přehled. Nechceš ho dát do značek, ať je to pohromadě?

Jinak já jsem zkoušela 301 tu santalovku a líbila se mi, výdrž byla střední.

Drahé se mi nezdají, třicítka za 40 euro a stovka za 80, to člověk nečeká sofistikované vůně a držáky.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 07. ledna 2022 17:07

euridike tvé popisy jsou tak barvité, že ty vůně úplně cítím

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 07. ledna 2022 18:01

Fleur 

To jsi opět popsala naprosto přesně a výstižně...

blackviolet 

Díky, máš pravdu, přesunu + další část přidám taky tam.

alibi 

Díky...

Offline Woody
Avatar
příspěvků moje polička 07. ledna 2022 22:01

Bon parfumeur bývá pravidelně v akcìch na parfumdreams.cz ....asi tušìme proč.

Možnà jede na trendu dnešnì doby....zrovna dnes jsem si u filtrované kávy řìkal, kam ten svět spěje, všechno je tak opticky vytůněné, perfektnì vizuál, image, myšlenka, ale obsah povrchnì a prchavý....a tak ty Vaše krásná slova majì u Bon parfumeur většì sìlu než parfém sám.

Offline jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 08. ledna 2022 17:56

Unheimlich (WienerBlut)- svěží levandule a sladké seno poprášené pepřovým prachem, zpod kterých postupně vylezla dehtem napuštěná kůže. Po rozvonění už jen čistý dehet. Měl by to sice být unisex, ale je to vysloveně drsná vůně pro drsný chlapy.

Offline Woody
Avatar
příspěvků moje polička 08. ledna 2022 19:36

Nordic cedar od Maya Njie 

Optimistická cedrovka šmrncnutá kardamomem, jehož pikantnost zaobluje zelenkavě nasládlé pačuli a krémové pižmo. Cedr osciluje mezi dřevitostì a kyselkavostì až se zdá, že je mezi složkama i kapka ovoce (mirabelky, mochyně). V zimě je vůně nasládle ,,křupavá,, a v létě tìhne k vyzněnì ala body lotion. Unisex ve skandinávském stylu. Dobrá projekce i výdrž.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 09. ledna 2022 11:27

Woody Naprosto souhlasím. Loni jsem takto podlehla několika značkám, které mě nalákaly ekologickým konceptem, inteligentní prezentací, vůně vypadaly podle složení úžasně, ale ve výsledku to bylo veliké zklamání. 

Offline jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 10. ledna 2022 21:34

Baïkal Leather Intense (Parfums de Nicolaï) - ledově svěží začátek začal pomalu sládnout přes nálož navlhlého dřeva až ke kůži - sladce nektarové zakouřené, s nějakými květinami, bohužel zároveň značně syntetické. Výsledek je genericky sladkodřevitý, zaměnitelný, neuspořádaný. Oproti slibnému začátku je celek pro mě hodně velké zklamání.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 10. ledna 2022 23:17

Rook Perfumes: Rook by Rook (2000)

Ano, Rook věrohodně evokuje dojem motorového oleje, kouře z výfuku, sluncem rozpáleným pneumatik, které vytváří březový dehet, s oudem, hřejivým kadidlem, balzamickou ambrou a dalšími složkami. Ty se zde snoubí s tóny živočišné kůže a aromatického tabáku. Výsledkem je vůně motorkáře se zálibou v doutnících, který používá citrusově kořenitou kolínskou se zázvorem a kardamonem.

...

Bogue: LiTA

Souhlasím tentokrát s uživateli fragranticy, že úvodní tóny tropického ylangu s vůní přezrálých banánů, citrusovou magnólií, jasmínem, bylinkovým koriandrem a jehličím typově odkazují k Tyrannosaurus Rex, který Antonio vytvořil pro Zoologist o dva roky dříve. Jenže velmi brzy se ukáže, že místo do pravěku nás tentokrát zavedl do turecké kuřárny, kde kromě vanilkově nasládlého, ambrového tabáku prohřívá vzduch i sladce dřevitá myrha s kadidlem. A tím vším se prolínají mechové tóny krásně zapracovaného pačuli.

Offline jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 11. ledna 2022 20:27

Eau d`Été (Parfums de Nicolaï) - naříznutá limeta s pomerančovou kůrou, které se rychle změnily do podoby dropsů s pomerančovou příchutí a výrazným tónem neroli (až skoro na hranici citronového WC čističe). A do toho se míchají zelené větvičky plné mízy, rozložené na vyleštěném plechu. Vůně ale není studená, ale spíš pižmově prohřátá. V některých momentech to vypadá jako mišmaš, ale celek je rozhodně příjemný.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 12. ledna 2022 12:14

Figment Woman Amouage

Ach!, kouzelné...

...úplně jsem při prvotním přivonění si vyvalila oči -

slaďoučkatá, hebítková, nadýchaná, lesknoucí se

DOKONALOST.

Vůně začíná prvním řádkem - všechny ingredience v první linii jsou konzistence jak

hmota/tavenina na píšťale skláře a jen se tak vláčně a líně pohupuje díky krouživému pohybu mužových paží...

...po chvíli se do absolutna hladkosti přidává delikátně pikantní tón,

nazelenalý, mikroskopicky a velepříjemně řežavý - přisuzuji to nejen kasii ale i jisté zelenosti z tuberózy, která zde jinak prodává své bohaté, slonovinové, elegantně omamující květenství.

A pak se, velmi plíživě, přidává jakoby jakási spodní linka pod tím vším - to ylangová, veletenká struna, hebká jako pavučina přidává další chuť...

...a nakonec, paradoxně vůně začíná z počáteční hedvbně plné sladkosti zelenat, více tlumeně šťavnatět - pomerančový květ krocený trochou jasmínu a k tomu saténová dřevitost z kosatců a papyrusu, jenž nejspíš pochází z kostelních archívů, protože přináší i stopy kadidla

No, začátek - to byla symfonie pro můj nos a už už jsem si myslela, že mám nový objev.

jenže konec - to je taková Aura EdP Thierry Mugler, jež v horkém létě se

tetelí v prachu cesty na hooodně dalekém horizontu,

aby si posléze vzpomněla, že by měla být trochu za dámu a ne za holku ze stánku, a tak přidá - přiměřeně, aby se neřeklo - na chyprovosti.

Finále - delikátní, zastřeně zaprášená chyprovka. Takové chyprové prachové peří...

(intenzita legrační)

...

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 12. ledna 2022 12:41

Crimson Rocks Amouage

...kůže, růže, prach -

a všechno létá vzduchem v podobě bezgravitačních nanozrnek.

Chlad, kov, kámen, syrový a řídký ozón velehor a k tomu špetka industry.

...hmm...

Možná se holýma rukama škrábu po útesech až tam,

kde sotva lapám po dechu a mikrooděrky na mé kůži a nasládle kovová chuť teplé krve

vsakující se do jediných odolných organismů v několikatisícové výšce - lišejníků a

zázrak...

...na vrcholu si jen tak, jako by se nemetlo, leží tmavo nachový květ růže se sametovými okvětními plátky.

Žádné pitomé zeleno a dřevito ze stonků a listů, jen ona temná rudá s nafialovělým podtónem a s pouze vnímanou zlatitostí z hustého růžového nesladkého

sirupu. 

Jo, a taky se ta vůně, pocitově, leskne -

jak v noci, když prší a asfalt silnic vydechuje poslední teplo dne a

nyní lapjící vodní kapky,

tak v záři pouličních lamp pableskuje jak křišťálový lustr v paláci...

Šedá.

Ne šedá růže.

Ale prvně, při přivonění si ke kůži, mi naskočí šedavá barva, matná, prašně vláčná.

Jenže současně s tím i ta kouzelná, výše zmiňovaná, 

růže...

...ano, růže mezi horami v prachu kamenitých cest a se zbytky dechů...

Hustá vůně

(škoda intenzity vhodné tak do ložnic... ...a nebo je to záměr.?)