Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 22. prosince 2021 15:20
Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 22. prosince 2021 16:07

alibi Krásný článek! Moc ráda tě čtu.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 22. prosince 2021 21:55

Anatole Lebreton: Perfumista 

Růže a růže, celá kytice růží, ty červené voní lehce po malinách, růžové jsou čisté jako růžové mýdlo v komodě s vypraným prádlem, ty bílé jsou smíchané s kvítky jasmínu. Jsou ovinuté zeleným pačuli, převázané semišovou stužkou a okvětní plátky, které z kytice padají na dřevěný stúl, se pomalu rozpouštějí v balzámu tolu.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 23. prosince 2021 08:13

blackviolet děkuji ❤️

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 23. prosince 2021 15:45

alibi Ty mi dáváš, Li. Zrovna, když jsem se rozhodla, že Levandulovou od AA vlastně nepotřebuji, ji v DS naskladní. No, snad mě to zdražování elektřiny a všeho dalšího uchrání před dalším nákupem

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 23. prosince 2021 16:04

Ecstasy (Tiziana Terenzi) - sladce kouřovou pryskyřicí provoněné kořeněné suché dřevo, od samého počátku připomínající variaci na Laudano Nero.....tedy až na tu svěží malinovou růži. A je to právě ta růže, která na mě působí rušivě, Naštěstí v dojezdu se konal návrat k L.N. - zakouřené suché dřevo se sladkým nepatrně koženým oudem.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 23. prosince 2021 23:57

Korsičanka tak promiň ;) :*

Offline slniecko admin
Avatar
17560 příspěvků moje polička 23. prosince 2021 23:59
Reakce na alibi:

April Aromatics

https://alibi-notes.webnode.cz/l/april-aromatics/

​Ja sa tam už fakt musím vybrať...na túto značku som zvedavá už roky....

Offline slniecko admin
Avatar
17560 příspěvků moje polička 24. prosince 2021 00:00

Maison Matine:

(Veľmi na rýchlo a len na papieriku)

Nature Insolente

Roztomilá nesladká ovocná vôňa. Ak by malo Fruitchouli Flash vnúča, voňalo by takto.

Poom Poom

Veľmi mi pripomína starú dobrú Aqua Allegoriu Tutti Kiwi, ale táto je odľahčenejšia a tak nejako radostnejšia.

Lost in Translation

Veľmi zaujímavá odľahčená vôňa kože a zelene s niečím, čo mi pripomínalo aníz. Originálne a pritom prudko nositeľné. Myslím, že sa jej budem musieť povenovať viac.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 26. prosince 2021 16:05
Reakce na alibi:

April Aromatics

https://alibi-notes.webnode.cz/l/april-aromatics/

A máš info, prosím, z jakého důvodu se majitelka rozhodla zrovna pro tyto čtyři? S výjimkou té Lavandeluce znám všechny ostatní a osobně mám u této značky úplně jiné favority.

Respektive proč se vůbec rozhodla pro tuhle značku? Ony to nejsou úplně marné vůně, ale ta prodejnost mi u nich přijde docela problematická, že všechny niche parfumérie, které je měly v nabídce, je už dávno stáhly...

Offline Woody
Avatar
příspěvků moje polička 26. prosince 2021 20:18

Chapel factory Hermit coat: 

Ticho noci...stojìm u vánočnìho stromku, Štědrý den je fuč, cìtìm vůni jehličì, pryskyřice, sálajìcì teplo a světlo barevných světýlek i s jejich plastovou izolacì...klidná radost a vzpomìnka na dětskou vìru v zázraky.

Běžný den Hermit coat otvìrá pár sekund s něžnou nachovou růžì,  rychle se přidávajì složky evokujìcì zimnì les, kde kadidlo zastupuje chladný vzduch. Připojuje se svěžì nasládlá hebkost, která vůni polidšťuje a dodává jì intimitu. Vůně blìzkosti a porozuměnì s decentnì sìlou a několika hodinami trvánì.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 26. prosince 2021 23:27

Woody 

Moc pěkné! Uložíš i do dtb, prosím?

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 26. prosince 2021 23:56

Unum: _Quando_rapita_in_estasi

Vždycky snila o svatbě v prosinci v kostele provoněném kadidlem a mešního vína, svařeného s hřebíčkem, jímž se budou zahřívat hosté. Věděla přesně, jak by měly vypadat její šaty. Dlouhé. vzdušné, bílé, vyšívané stříbrnými nitkami a lemované kožešinou. Představovala si, jak v nich kráčí uličkou, vyzdobenou jedlovými větvičkami, k oltáři z šedého mramoru.

A byla si tak jistá, že na jejím konci na ni bude čekat J. s perfektně střiženým oblekem a naleštěnými koženými polobotkami, než ji opustil kvůli jiné.

Rozhodně nečekala, že to bude její bývalý spolužák S. s okouzlujícím sladkým úsměvem, kdo tenhle její sen promění ve skutečnost...

(Typické Sorcinelliho kostelní kadidlo s jehličím provzdušňuje v úvodu mýdlově vzdušná konvalinka. V kombinaci s větším než malým množstvím hřebíčku, koženým tónem labdana, vetiverem a téměř neznatelnou stopou vanilkové sladkosti skutečně typově evokuje variaci na původní Opium podobně jako třeba čistý parfém Fate.)

Offline Woody
Avatar
příspěvků moje polička 27. prosince 2021 08:45

Hermit uložen v databazi a ted odhazuji poustevnìkův plášť a letim hledat voňavou prosincovou nevěstu...nebo ženicha?

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 27. prosince 2021 11:08

wendulka když jsem kupovala vzorky, tak tam byla jiná prodavačka. Ale dle mého názoru - ona je Markéta strašně nepraktická osoba, takže o prodejnostech se neinformovala. Vím, že se jí líbil ten koncept přírodní značky ... a předpokládám, že vybírala sama dle svých preferencí, protože bílé květy jsou její oblíbené. 

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 27. prosince 2021 19:34

wendulka Pedro April Aromatics stále nabízí.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 27. prosince 2021 19:40

Korsičanka 

Já vím, jako jediný ale z těch zavedených niche eshopu. Plus si myslím, že on si to může díky ostatním značkám a okruhu zakazniku dovolit tuhle značku držet, než že by to byl prodejní tahoun...

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 27. prosince 2021 20:14
Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 27. prosince 2021 23:00

Anatole Lebreton: L'Eau Scandaleuse 

Tuberóza, sytá a hřejivá, počáteční pudr a citrusový bergamot ustoupí žlutě pylovému a krémovému ylang ylangu. Hřejivost získá právě kvůli kůži, jen lehce živočišné, a trošce hebkého větvičníku. Tuberóza, ne vyloženě skandální, ale lascivní a vyzývavá.

Offline Miru
Avatar
13842 příspěvků moje polička 28. prosince 2021 04:39

blackviolet

...zní to hodně dobře!, jen já bych měla obavy z toho ylangu...