Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 04. října 2021 21:19

Lost Alice Masque Milano

Alenka v říši divů tu nejvíc přípomíná skutečnou Alice Liddell tak, jak ji vyfotografoval Lewis Carroll a ilustračně ztvárnil Dušan Kállay. Ve vážné tváři s mléčně bílým odstínem pleti a jemným kosatcově fialkovým žilkováním se smějí a divoce blýskají jenom temné oči. Kondenzované mléko a štiplavý pepř, pudrový kosatec a černý čaj, sladká bílá čokoláda a mrkvový dort s hustým ořechovým krémem na dřevěném tácku. Kdo konečně přizná, že dětská čistota a nevinnost je alibistickým konstruktem dospělých, kteří potřebují svá selhání připsat času? Vůně kontrastů, hladká a sladká pichlavost.

Přistupovala jsem ke zkoušení se skepsí, poslední dobou mě nic nezaujalo, sladké vůně špatně snáším... nakonec jsem byla příjemně překvapená, ačkoliv můj šálek čaje to rozhodně není.

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 05. října 2021 04:47

Azabache Pigmentarium

...kadidlo, tlumené kadidlo a

tlumený vetiverově dřevitý kouř, s vetknutými vláčnými prachovými zrnky, jež tančí v posledních slunečních paprscích usínajícího dne

...a teplo, teplo živočišné, ale takové nenápadné, tiše intenzivní svojí podstatou, nikoliv vyzněním, jakoby tlumeně naléhavé...

...a kdesi v dáli, opět tlumený, odér odjíždějícího automobilu a pach, tlumený(jak jinak) kůže...

Tahle vůně své pocity a zážitky 

šeptá, nikomu nic nevnucuje, "jen" klidným, téměř neslyšným hlasem poutavě vypráví...

...příběh o růži, o rozpadu růže, a i myšlenek a duše

na šedavý prach a delikátně pikantní nakyslost bolavého, skoro neviditelného úšklebku tváře,

a příběh o mydlinkově čistém světle svatojánských mušek nad mokřinami, jen se člověk musí nechat správně vést...

(základ hedvábně lahodná, nadýchaná likérovost prohřátá tělem/luxusní a delikátnější verze vůně Grand Soir Maison Francis Kurkdjian)

https://www.youtube.com/watch?v=X3jYOT5-JJ4&list=RDX3jYOT5-JJ4&start_radio=1

Krásná vůně, elegantní, antracitová, náladová, vědoucí...

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 05. října 2021 07:29

La Via del Profumo: Taliban Flower

Afganistán v podání Dominique Dubrany působí téměř romanticky, jako orientální ambrová pohádka, kdy ze smaragdové trpkosti bergamotu se snítkou citronové trávy vystoupí prašné cesty, na nichž oud zanechal stopy po stádech, které tudy vedli pastevci. Sladkost propolisové ambry, dřevité myrhy a kadidla vás pak zavede do jejich chýší, kde to voní směsí drceného pepře, zázvoru, hřebíčku a skořice, sloužícím pro přípravu chai. 

La Via del Profumo: Prima Rosa

V úvodu se mihne závan levandule se špetkou chladivého kardamomu a muškátového oříšku a pak se už se projeví plnokrevná citrusově kořenitá růže se dřevem a  tropickým ylangem s tóny zralých banánu tak, jak ho můžete znát z Tasneem. Kromě něj ji ještě mýdlově prohřívá mošusové semínko. Pokud se vám líbí růže od April Aromatics nebo Chanel No. 22, vyzkoušejte i Prima Rosa.

Online Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 05. října 2021 08:30

Miru Nádherně jsi Azabache popsala, je fakt, že se hochům povedla vůně pro dámu, která dosahuje kvality vyhlášených vůní - škoda, že limitka.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 05. října 2021 09:27

Korsičanka 

No počkat! Jako jsem snad divná /nebo chlap/, když MNĚ se Hibiscus líbí moc & když na MNĚ voní fakt hezky? Aha?!

Miru 

Ty jsi to napsala moc hezky /všecho/, s Tebou žádný problém nemám...

Online Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 05. října 2021 10:51

euridike Se mnou taky nemáš problém. Mně se líbí. Ale nosit bych ho mohla jen někdy:) A onehdy jsme někde s babama řešily, jak mnozí chlapi ocení často sladké vůně, avšak jiné niche/indies krásy jim nevoní

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 05. října 2021 11:14
Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 05. října 2021 15:54

euridike 

...mně ten Hibiscus M. leze tak na nervy tou svou neodbytností, vytrvalostí, ovocnou sladkostí, červenou barvou se zlatoooranž žilkováním, až je mi normálně sympatickej!.

A nejvíc bodů má za mega výdrž. 12 hodin v pohodě

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 05. října 2021 19:03

wendulka vysvetlil niekde Dubrano ten názov (Taliban Flower) ?

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 05. října 2021 19:21

slniecko jj, na stránkách píše něco o cestování po Hindúkuši a Afganistánu v 80. letech, mýtické noční květině a romantické kultuře pohostinných tamních lidí (válečnících s divokými hodnotami)

Offline jerry
Avatar
8980 příspěvků moje polička 06. října 2021 11:17

No. 11 (Eutopie) -sladkokysele citrusová se svěží čerstvě vyrašenou trávou a průsvitné jemně krémové květiny. Jen toho šeříku je velmi málo. Je to něžné, je to dívčí...jako vůně do tanečních.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 06. října 2021 12:06
Reakce na Miru:

...mně ten Hibiscus M. leze tak na nervy tou svou neodbytností, vytrvalostí, ovocnou sladkostí, červenou barvou se zlatoooranž žilkováním, až je mi normálně sympatickej!.

​Ten konec věty je boží, to si budu pamatovat!

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 06. října 2021 19:47

euridike 

...díííky!.

Jinak - KONEČNĚ jsem přišla na to, CO je tak na tý vůni intenzivní, intenzivně šťavnatý. To není ovocnost.

To je MÁTA.!

Máta, čerstvá, zelená, ovšem v sytě ovocném provedení.

Protože máta jako taková je aromatická bylina, a průtahová.

No, a do týhle "hybiškový" přidali ovoce, hodně moc, a ono je to pak tak nemožně vlezlý, a až fascinující

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 06. října 2021 20:11

euridike 

...jo, a Secret Amber - to by se mi asi dost líbilo!..

Tvoje slova, slovní spojení vyjadřující pocity a podstatu vůně - to je emoční hardcore...

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 06. října 2021 23:57
Reakce na alibi:

slniecko jj, na stránkách píše něco o cestování po Hindúkuši a Afganistánu v 80. letech, mýtické noční květině a romantické kultuře pohostinných tamních lidí (válečnících s divokými hodnotami)

ok, tak teda nemusím mať všetko...

Online Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 07. října 2021 09:40

Miru to je emoční hardcore...

euridike Pro mě je to nádherná báseň. Už jsi vydala nějakou sbírku? Z tvých recenzí by vznikla raz dva!

Offline jerry
Avatar
8980 příspěvků moje polička 07. října 2021 21:55

Fils de Joie (Serge Lutens) - sladký medový jasmín s těžkým kouřem, balzámově hustý, koženě živočišný a opojný. A  v dojezdu probleskuje ovocně žvýkačková tuberóza s krémovým ylang-ylangem. Tohle jen tak každý neunese....

Offline woman27
Avatar
298 příspěvků moje polička 08. října 2021 10:46

Delina Exclusif (Parfums de Marly) - o této vůni bylo již tolik napsáno, pokusím se ji zachytit čistě ze svých dojmů.

Jsou chvíle lepší i horší. V těch horších se vracím do vzpomínek, které mě učinily šťastnou. Když jsem poprvé sklonila svou hlavu k zápěstí se zavřenýma očima, ocitla jsem se v "mém" květinářství u paní Kristýnky. Vždy jdu nejprve k majestátním rudým růžím a znovu a znovu oceňuji jejich hrdost. V mé vzpomínce jsem na velmi příjemných akcích, kde se stoly prohýbaly pod mísami ovoce, od těch méně známých až po ty exotické. I přesto vždy celou místnost provoněly sladké máslové hrušky. Cítila jsem se tam vždy důležitá, žádoucí a velmi profesionální. Bylo mi tam dobře.

Vše, co jsem nenašla v Delině, nacházím v její starší sestře. Ženě, která ví, co chce, miluje rudé růže, svou rudou rtěnku a obléká se sofistikovaně a velmi elegantně. Nevidím tam pohled laních očí, ale ženy, která má svou signature, jež voní hlavně po růžích. Nadnáší ji načechraná sladká vanilka a jemná kostelní vůně. To vše je znakem luxusu, ale zároveň esencí krásna a něžnosti. Ta zlatá kapalina otevírá i dveře, které by jinak zůstaly zavřené...

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 09. října 2021 03:51

...říkala jsem si, že KDO to jako je.?, že píše o nikovce  a nikdo ho tu ještě  neviděl.?..

Hyperosmia

... Tvoje recenze na Azabache je hodně dobrá..., ale když jsem začala číst od slov"...farba antracitová, element...", po tělě mi začal "jezdit mráz...",

takže

parádní!.

PS: vůně dost reaguje - nejen na okolní teplotu, ale i na tělo - někdy je to spíše právě ona nakyslá růže, jindy prachově/mohérově vláčné, pižmem nasládlé kadidlo s jantarovým luxusem. A ano, vše intimní...

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 09. října 2021 04:30

Atkinsons

The Big Bad Cedar

The Big Bad Cedar je proste céder. Ale žiadne záhradné tintítko, prvé slovo, ktoré sa mi vynorilo pri skúšaní bolo "bold". Proste mi to prišlo, akokeby to niekto s tým veľkým stromom vybojoval a napchal ho fľaše ako čarodejník džina.

Tulipe Noire

Ako vonia čierny tulipán? Nijako. A táto vôňa to zachytáva veľmi precízne. Proste streknete na papierik, nič. Streknete na ruku - mokré. Pritlačíte na rozprašovač poriadne - viac mokré. Ako asi po polhodine som na tom mieste cítila trochu celkom príjemnej tuberózy, ale aj tá sa tvárila, že tam len nejako zablúdila.

Escentric Molecules

Molecule 01 + Iris

Molecule 01 bol pre mňa taký neurčitý slabý céder. Toto je céder s mrkvou. Ako áno, po nejakom čase sa rozvinie krásny krémový kosatec, ale vydržal na mne chvíľu, rozmyslel si to a vrátil sa zase céder s mrkvou. Ach jo.

Giorgio Armani

Privé Bleu Lazuli

Tu by ma zaujímalo, že či to spôsobila moja podvedomá predstava, že niečo v modrom flakóne od Armani Privé nemôže byť bez maslového kosatca, alebo tam ten osatec predsa len aspoň v malom množstve je. No ja ho proste cítim. Ale okrem toho cítim hlavne korenistý čaj, a krásny nesladký mliečno-santalovo-vanilkový základ.

Privé Sable Nuit

Táto vôňa je tmavosivá. Možno trošku dohneda. Veľmi pekná,elegantná kadidlovka, ale vôbec nie studená, nádherne doplnená troškou benzoinu a labdana. Drevá tam sú tiež, ale len tak nejako mimochodom. (A ambroxan sa predo mnou pre istotu niekde schoval:)))