Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 18. října 2021 21:54

blackviolet A přijde ti dámská, pánská, nebo čistě unisex? Já vím, že na každém vyzní jinak, ale stejně by mě zajímal tvůj postřeh. 

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 18. října 2021 21:59

Fleur Podle mě unisex, ale dovedu si představit, že někdo by ji mohl mít za vhodnější pro pány, asi kvůli kůži, která se vyskytuje spíš v pánských vůních. Navíc je úplně nesladká.

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 20. října 2021 01:35

Pigmentarium Azabache 

Veľmi neobvyklé. Nádherná temná zeleň s kadidlom a trochou živočíšnych tónov. Čakám ružu, ruža nič. Veľmi správne, pravá dáma vždy trochu mešká. Kochám sa teda ďalej tou hladkou temnou hlbokou zeleňou, je to ako dívať sa v noci do ihličnatého lesa a hádať, čo sa v tom tajomne asi deje, už trochu fantazírujem. Ruža furt nič. Strácam trpezlivosť, idem sa po nej popýtať, tak vraj sa síce na sekundu zastavila, ale prešvihla som ju. Asi áno, nejaký takmer neznateľný závan cítim. No čo už, idem sa ďalej kochať tou zeleňou.

Toto sa mi naposledy stalo takto veľkovýpravne s Noir de Noir od Forda, kde mi ruža úplne ušla, ale na rozdiel od tej, Azabaché by som chcela hoci aj bez tej ruže. Je krásna. Skúsim ešte niekedy v teple, možno sa ruža predsa len uráči.

Thameen Rivière (Extrait de Parfum) 

Veľmi pekná, veľmi elegantná, veľmi orientána, veľmi kvalitná  a veľmi tuctová vôňa. Ako áno, ak si predstavíte európsku orientálnu nikovú vôňu v roku 2021, bude voňať takto. Šafrán, ruža, korenie, šáchor (už konečne žiaden oud, za to teda palec hore!!!), nesladká a nie príliš hladká, aby zniesla označenie unisex. Ako ale kvalita z nej kričí a ak nehľadáte nejaký extra úlet, je veľmi pekná.

Frederic Malle Synthetic Jungle

Syntetická ďžungľa vonia ako....áno....syntetická džungľa!!! Ako lacné, zato o to intenzívnejšie konvalinkové mydlo, a do toho rezané stonky cibuľovín. Ok, tak nič nie je menej džungľovaté, ako predstava vymydlených rúk a tulipánov vo váze, ja viem, ale je k tomu určite pustená telka a v nej Ooh, Aah & You od Disneyho...

Ešte ma napadá, že takto to zvykne voňať v kvetinárstve, tam vzadu, kde režú a viažu kvety....ostrá vôňa zelene, chlad, vlhká zem, v nej rozšľapané rôzne tropické lístie dovezené ktovieodkiaľ a kopa celofánu a umelých mašlí.

Ako nosiť si to neviem predstaviť, ale úlet je to dobrý.

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 20. října 2021 01:41

Jo a podľa mňa povinná jazda pre všetkých milovníkov citrusov a svieženiek:

https://idleperfumist.com/2021/10/19/veronique-gabai/

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 20. října 2021 09:50

slniecko Synthetic Jungle se časem, když "syntetika" vyprchá, změní ve velmi příjemnou zeleň, a ta příjemnost drží a vane kolem tebe a ty si říkáš - co to ksakru je?

Azabache se mi taky líbila a růži jako takovou jsem v ní neidentifikovala. 6 tisíc bych za ni nedala, ale jako dárek bych ji opravdu uvítala.Navíc mi na papírku voněla určitě 5 dní.

Online Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 20. října 2021 15:57

...začala jsem číst Tvoji recenzi na Azabache a musela jsem si otevřít druhé okno a okamžitě psát, co mě napadlo:

AZABACHE a

euridike

...ticho a

tíha

teskně titěrných třaskavin...

těšení -

PS1: jak já říkám - o chlapa a o parfém se NIKDY nedělím.

...a s tím souvisí, resp. 

je film "Over The Top" se Slyem a

citace jednoho ze zápasníků v páce:

"... bejt jednička je to jediny, druhý místo neexistuje, druhý stojí za hovno"

PS2: já odstavce miluju. Dávají textu rytmus, zvuk, důraz na slova, celý text.

Ale chápu, že někdy je takovej nával emocí, že se z člověka valí jako tsunami a tam pak se na odstavce

s**e

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 20. října 2021 17:07

Miru 

Taky mám ráda odstavce. Někdy jsem schopná udělat z každé věty odstavec, je-li to třeba, pokud mám pocit, že ta věta musí jako status stát sama a o samotě. Tentokrát to nešlo. Napsala jsem text jako jeden celek - a když jsem ho po sobě četla, nenašla jsem způsob, jak ho rozdělit na kratší úseky. Ztratil by kompaktnost.


Taky se o něco nerada dělím. Nerada to sdílím. A těžké je, když se nepoměřuješ s něčím současným, ale s něčím minulým, co ale asi neminulo úplně, pořád to má dlouhé stíny. Ale to je život. Jenže jak jsem psala - někdy je těžké přistoupit na pravidla hry, byť ji hrají všichni. Někdy to prostě nejde.


A díky, fakt...

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 20. října 2021 23:03

Korsičanka ja viem, čo to ksakru je, je to tá zadná miestnosť kvetinárstva!

Azabaché bude ťažký boj s vlastnou parfémovou nenažranosťou...

Online Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 21. října 2021 04:23
Reakce na euridike:

Miru 

...A těžké je, když se nepoměřuješ s něčím současným, ale s něčím minulým, co ale asi neminulo úplně, pořád to má dlouhé stíny. 

​...ano, laťka byla nasazena velmi vysoko/poměřování... To znám také...

ad pravidla hry

...kdysi jsem se ptala jednoho mága, jestli když někdo dělá černou magii proti druhému, jestli se mu to nevrátí(karma).? A on tehdy řekl, že je relativní, co je pro koho dobré a co je pro koho špatné a z jakého důvodu...

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 21. října 2021 09:59

slniecko No, kdybys boj s Azabache prohrála, pomůžu ti tak za měsíc od odstřiku (20 ml by šlo). Ale vzhledem k tomu, že se jedná o limitku, třeba vyhraješ i cizí zásluhou

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 21. října 2021 19:47

Korsičanka to že je to limitka je asi najhlavnejší dôvod, prečo nie je dávno na ceste...ja si tú vôňu potom neviem tak užiť.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 21. října 2021 20:35

blackviolet Děkuji, přesně to jsem potřebovala vědět.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 21. října 2021 20:35

slniecko S tím se naprosto ztotožňuji (a vzhledem k ceně jsem si vlastně oddychla).

Offline slniecko admin
Avatar
17566 příspěvků moje polička 21. října 2021 22:41

1907

Cedar Blue

Príjemná cédrová vôňa s citrusmi a ovocnými tónmi, taká skôr opatrná. Má byť určená pre mužov,ale podľa mňa by to mohla byť príjemná unisexová letnička.

Vanilla Dry

Príjemná a decentná, ale neuveriteľne tuctová vanilka.

Whittoria

Príjemná, skôr nenápadná jemná vôňa so stopou bielych kvetov, ľahkých ovocných tónov a decentných driev s troškou vanilky.Veľmi univerzálna a prakticky takmer nezapamätateľná.

Hm....no neviem....prekvapená som. Akože ako sú teraz presunutí v kancelárskej budove, tak mi tam tie kancelárske vône aj prišli primerané, ale nejako si to neviem zrovať s tými predošlými kolekciami.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 22. října 2021 07:51

slniecko 1907 už není v tom hotelu naproti Hviezdoslavovi?

Offline Kočka_toulavá
Avatar
321 příspěvků moje polička 22. října 2021 09:17

Fleur zial nie, prestahovali sa. To miesto malo svoje kuzlo, ducha casu.

Teraz by mali byt v River parku, je to moderna budova pri Dunaji, da sa tam aj z centra lahko dostat, pripadne elektrickou. 

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 22. října 2021 09:23

Kočka_toulavá To jsem netušila. Už hledám na mapě, kam se přesunuli... Ale košický butik je naštěstí stále na stejném (a krásném) místě.

Offline Kočka_toulavá
Avatar
321 příspěvků moje polička 22. října 2021 09:39

Oproti predchadzajucim kolekciam je to rozdiel. Tieto su znacne prisposobene dobe, dopytu. Whittoriu uz skusam dlho a stale som nejak nebola presvedcená. Ale ostala mi na sali a drží a drží. Uz vecnost. 

Whittoria je pre zenu - anjela.  Cistu, namydlenu, laskavu, jemnu, dobru - mozno aj bola niekomu konkretnemu vytvarana na mieru. Ja anjel nie som, ale viem presne kam ju vyuzijem. Tam kde by mohli byt ostatne parfemy neziaduce alebo prilis rusive. Kde clovek potrebuje voniat podprahovo decentne. 

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 22. října 2021 10:07

Kočka_toulavá Právě jsi popsala jednu moji kamarádku z Košic, která ji nosí .

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 22. října 2021 11:33
Reakce na Fleur:

Kočka_toulavá Právě jsi popsala jednu moji kamarádku z Košic, která ji nosí .

​Fakt takovou znáš?