Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 22. října 2021 11:36

viem presne kam ju vyuzijem. Tam kde by mohli byt ostatne parfemy neziaduce alebo prilis rusive. Kde clovek potrebuje voniat podprahovo decentne. 

​Toto je veľmi presné. Ako ona je pekná, len...len...ako aj Dame d'Or je decentná a elegantná, detto Mon Ame alebo Genevieve, ale majú tak nejako výraznejší charakter...toto je naozaj tam, kde človek nechce nijako zanechať stopu.

Fleur hej, trochu ma to štve, lebo takto som mala na jedno zaparkovanie obe nikové parfumérie naraz, ale v Riverparku má manžel kanceláriu, tak ani to nie je taký problém. Jo a dá sa tam zaparkovať, dokonca výrazne lacnejšie ako v meste (zas ale v Carltone mi vedeli "odcvakúť" parkovanie, tu to nejde). Oni to posunuli tú pobočku vo forme franchizu, predpokladám, že si počas lockdownu nemohli dovoliť platiť zavretú predajňu na tak drahom mieste. Zas teda servis išiel výrazne dole, to čo mali tú pani v Carltone, tomu sa to nevie vyrovnať. Na druhej strane, ten chlapík, čo to odkúpil je vraj nejaký herec (neviem posúdiť, v tomto úplne tápam), takže to môže byť atraktívne pre niekoho, kto vie, kto to je.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 22. října 2021 11:43

slniecko Dík za upřesnění, takže to není jen změna adresy...

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 22. října 2021 15:35

slniecko 

Musím říct, že jsem z dosavadního zkoušení Synthetic Jungle zatím rozpačitá. Čekala jsem něco ve stylu Outrageous, no z velké části ji nakonec vnímám stejně jako Fleur, přičemž v základu pak cítím ozvěnu Superstitious. Jako dobrá vůně, to jo, ale tím to pro mě končí no.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 22. října 2021 23:03

wendulka je v tom nejaký strašne známy tón, ešte aj syn rozmýšľal, že kde to už cítil a on určite nečerpal z parfémového sveta.

Ako presne ako píšeš, dobrá je, ale tým to končí. Skúšanie sa mi páčilo, nosiť by som to nenosila.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 22. října 2021 23:27

Miguel Matos: Miracle of Roses

Pracuje s tématikou lutensovské Jeux de Peau. Miguelův čerstvě upečený chléb je ale mnohem křupavější, k čemuž vedle slaměnky nejspíš přispívá i najemno namletá, příjemně palčivá skořice. Nechybí ani sklenice teplého mléka, oslazeného kromě medu i perlivě sladkými kokakolovými tóny otočníku místo pro mě osobně otravného kokosu. V první chvíli na můj vkus možná až moc sladké, nicméně po rozvonění se med naštěstí umoudří. 

A růže? Ta zde má v její ambrové podobě spíše jen doprovodnou úlohu jako dekorace ve váze jídelního stolu z masivu, na němž nám Miguel svou snídani naservíroval. Prostorová sice příliš není, což ovšem dohání nadprůměrnou výdrží. Pouhé dva střiky drží na kůži skoro polovinu dne. Tohle se ve srovnání s Lutensem povedlo mnohem lépe!

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 24. října 2021 06:34

euridike 

...od Tokyo Milk jsem měla také vůně v tužebníku

(ale pak je vyškrtám, protože nevím, kde bych je zkusila, kde bych pak koupila...)

Nevím, jak a proč, ale některé vůně mě prostě svým flakonem/jeho ztvárněním, složením, přitáhnou...

Tvůj text je celý tmavý, hodně tmavý, černý a antracitový, a pak i velmi tmavě lesně zelený, jak takové to světlo měsíce v noci, v temných těžkých filmech, a ty verše na konci jsou nejlepší...

...to je taková mrazivě klidná(poprahově až hrozivá) jistota

((někdy u vody je tak zvláštní tlak vzduchu, takové zvláštno v povětří, že se hladina vody ani nehne - přestože jindy i za bezvětří se občas mihne pár vlnek,

je těžká, velmi tmavá ta voda, a člověk vnímá kolem sebe divné ticho,

takový stav, podobný, co bývá před bouří...))

Tvoje recenze je kratší než tady tohle moje "žvejkání",

ale je top

Jo, a z Lux Champacy jsem byla vydřená několik let. Ale cena za ni mi srazila - tehdy - vaz/musela jsem si nechat zajít chuť...

Offline jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 25. října 2021 14:55

Atlas Fever (Ex Nihilo) - nahrubo rozemletý ostrý pepř, který trochu zjemňují kořeněné likérové tóny. Po rozvonění pomalu tající vanilkovo-mandlová zmrzlina, konzumovaná v truhlárně s namořeným dřevem. Z namořeného dřeva se nakonec vyloupnul sladký santal a v této podobě vytrval již beze změny dlouho, předlouho. Vůbec není špatná, ale nějak to ale mému nosu neladí a jednotvárnost ve mně vyvolává pocit neklidu.......všeho je na můj vkus nějak moc.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 25. října 2021 20:28

Miru 

Miru? Ty jsi to napsala TAK DOKONALE, že bych si moc ráda kus Tvého textu vypůjčila k recenzi na Arsenic No. 17, samozřejmě jako citát s uvedením nicku autorky - šlo by to?

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 26. října 2021 00:25

euridike 

...bude mi ctí!.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 26. října 2021 10:57

!!!

/Recenzi už jsem o Tvůj text doplnila. Moc děkuju.../

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 26. října 2021 11:23
Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 26. října 2021 21:20

Akro

Smoke

Veľmi, veľmi zvláštna vôňa. Cigaretový úvod, prechádzajúci do mentolu. ale nie do sladkých mentolových cukríkov, ani do zubnej pasty. Už to mám...takto voňali kedysi mentolové cigarety....vyrába sa to vlastne ešte?

Awake

Káva!!!! Sladká káva s kardamómom a veľmi jemným orieškovým podtónom!!! Áaaaach....

19-69

Capri

Zo začiatku veľmi príjemná šťavnatá citrusovka, potom do toho nejaká veľmi zvláštna zmes bylín a potom to odvialo do nenávratna. Zážitok na cakumprásk 7 minút, no dobre, možno preháňam, možno ich bolo 9.

Chinese Tobacco

Netuším prečo čínsky a najprv som netušila ani prečo tabak, ale po veľkovýpravnom citrusovo-ovocnom úvode so zázvorom prišiel aj ten. Je to veľmi príjemná kombinácia s tým ovocím (nie, nepripomína to tie ovocnotabakové zmesi) a pekne drží.

Rainbow Bar

Tak toto bar je. Veselý, letnovečerný, s terasou. Cítiť drevo, teplom trošku  vysušenú zeleň, a áno, tóny vermutu. Do toho vyslovene veselá zmes korenín, a závan slaného morského vzduchu.

Purple Haze

Balzamy, živice a ravensara. Tá vôňa pôsobí skôr ako nejaký východný liečivý balzam, než ako parfém. Ale je to príjemne upokojujúce.

Villa Nellcote

Celkom ok unisexovka, citrusovo-živičnato-drevitá. Nejak ma k nej nič nenapadá. Dosť mi pripomína ostatné vône značky.

Chronic

Zase ten istý citrusový úvod, už to vyzeralo, že to pôjde smerom k vile Nellcote a čínskemu tabaku, ale zvrtlo sa to na kombináciu vetrových a balzamických tónov z Purple Haze a celkom príjemnou lesnou zeleňou. 

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 28. října 2021 02:01

Masque Fragranze Milano

II-III (homage to) Hemingway

Zaujímavý úvod z rebarbory a zázvoru, naozaj pomerne netradičný a potom vetiver, vetiver, vetiver....dlho. Ako pocta majstrovi stručnosti, beriem. Ako slušná, mierne starosvetská pánska vôňa s výdržou, detto. Ale nudí ma to.

II-II Mandala

Živice, bylinné tóny, korenia na čele s klinčekom a muškátovým orieškom...mne sa tam dokonca marí aj niečo ako kurkuma, ale to môže byť len výsledok celej tej zmesi....drevá....trochu kadidla...takto nejako si predstavujem, že by to mohlo voňať na orientálnom trhovisku...ale zas,ešte som na orientálnom trhovisku nebola.

Nobile 1942

Malvs

Ok, tak jablko zla :) je zaujímavá vôňa. Kombinácia inak pomerne "temných" tónov ako kadidlo, myrha a ambra spolu so sviežoovocnými tónmi jablka vytvára zaujímavú a pomerne originálnu vôňu - pomerne preto, že mi trochu pripomína Sirius od Menditorossy, ale táto je akosi "suchšia", jablko je sviežejšie a celé je to proste viac na tú svetlú stranu. čo sa týka kontrastu týchto zložiek. V každom prípade, páči sa mi.

Parfums de Nicolaï

Patchouli Homme

Pomarančovo levanduľový úvod ma udržuje v napätí, kedy teda príde tá pivnica, ktorú na mne väčšinou pačuli predvedie....a ono nič. Namiesto toho príde horko-sladká, suchá, drevitá vôňa, kde spolupracuje škoricovopačuliová suchšia a unisexovejšia poloha s vyslovene pánskou kombináciou kože a pelargónie.

Le Labo

Jasmin 17 (Eau de Parfum)

Nádherný šťavnatý jazmín, niečo ako Nuda od Nasomatto kombinovaná s čerstvým sladkým pomarančom. Mimoriadne pekné.

Tonka 25 (Eau de Parfum)

Skôr sladký pomarančový kvet, ktorý trochu odľahčuje živicové tóny. Pekné a keby tam bola tonka, bolo by to ešte krajšie.

Beviro

Cosa Nostra

Niečo, čo poznám a nespomeniem si v tomto momente skombinované s gardéniou. Proste nejaká totálna pánska fougérová klasika a k tomu ten kvet. Preto sa to volá Cosa Nostra? Akože prúžkovaný oblek s bielym kvetom v gombíkovej dierke?

Pierre Guillaume

09 Yuzu Ab Irato 

Čakala som letne polievaciu svieženku....a ona je to letne polievacio kvetinková svieženka! Prvé kvety na mne dokonca nabehnú skôr ako citrusy. Takže kvietky, yuzu, áno, aj sľubovaná mäta sa koná, do toho trocha bylinných tónov...unisexová, bylinnejšia a možno aj trochu lepšia verzia Love is All od Guerlaina...no, mám chrobáka v hlave.

Scent Bar

104

Tak toto je krása. Sladké ale nie ťažké živice uvedené len malou troškou sviežeho bergamotu, do toho jemná vanilka s ambrou a pižmom. Krása, ktorú by som si asi šupla do nejakého ozdobného starožitného flakónu (no tak dobre, SOM na to príliš lenivá, ale aspoň by som si to predstavovala...)

Clive Christian

Crown Collection: Matsukita 

Nechce sa mi veriť, že tam nie sú jarné kvety. Cítim krásnu čajovú vôňu s jemnými kvetmi, ktoré by som popísala niečo medzi magnóliou, pivóniou a čerešňovým kvetom. Ale tak keď nie tak nie, hádať sa nejdem....ale je to roztomilé. Neskôr sa vynorí trocha korenín a zvláštny jemne dymový tón. A áno, čajový tón sa drží, už je aj trochu osladený a áno, neskôr sa vynorí aj ten jazmín, ale...tie prvé kvietky, tie boli iné. A páčili sa mi viac.

Mizensir

Eau de Gingembre

Na jesenné prechladnutie je vraj výborný zázvorový čaj s citrónom. Verím. Tak teda, tu čaj rovno vynecháme a urobíme čerstvú zabijácky silnú zázvorovú šťavu s rovnako silným dobre dozretým citrónom. Je to svieže, je to silné a...je to celkom dobré.

Oliver & Co. / Avant-Garden Lab

Gincense

Strašne krásne!! Svieža zázvorová vôňa s ľahučkými konvalinkami, vzdušným kadidlom a trochou slaného vzduchu. V základe trochu zemitej zelene. Škoda jej.

Annette Neuffer

Maroquin

No, začína to krásnou medovou mandarinkou, pokračuje takou typicky anetteneufferovskou všezmesou a zrazu...oud??? Nie. Je to silná vôňa kože spolu so živočíšne pôsobiacimi tónmi, ktoré to ťahajú až takmer do tej roviny.

Offline jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 28. října 2021 10:55

slniecko 

Ty jsi pilná jako včela - a už jen podle tvých recenzí bych si uměla vybrat (i naslepo). A Le Labo nasadolo brouka do hlavy zase mně - zatím se mi líbilo vše, co jsem od značky zkoušela.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 28. října 2021 11:06

cashic

...Tvoje texty jsou fascinující!

Piš, prosím, častěji a i sem...

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 28. října 2021 11:39

slniecko Maroquin se mi velmi líbil v počáteční fázi, ale pak se taky objevila ta zvláčtní - pro mě pánská nota - a šlus.

Jasmin 17 od Le Labo se mi taky pozdával:)

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 28. října 2021 13:42

Guerlain Kadine

Co na to říct... co víc než To nejlepší z Apres l´Ondee a L´Heure Bleue v jednom flakonu!

Tady ten nepřehlédnutelný anýz, který mě tak odrazuje v obou zmíněných, je nejen - pro mě - snesitelný, ale dokonce se mi i téměř líbí! Protože ho válcuje překrásnej kosatec se spoustou zelených listů, lehce podpořen jasmínem i růžičkou.

Vysloveně nóbl vůně, a navíc není ani tak "smutná" jako Apres nebo L´Heure... pro mě samá pozitiva a životní jistoty

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 28. října 2021 15:00
Reakce na jerry:

slniecko 

Ty jsi pilná jako včela - a už jen podle tvých recenzí bych si uměla vybrat (i naslepo). A Le Labo nasadolo brouka do hlavy zase mně - zatím se mi líbilo vše, co jsem od značky zkoušela.

​No mám u seba Wanderpacket a keďže budúci týždeň zase cestujem, tak makám, aby som ho poslala ďalej....povinnosti, chápeš:)))

Korsičanka noooo....áno....to je asi jedna z mála vôní od AN, ktoré, aj keď uznávam jej kvality, by som nenosila.

barbucha tú by som strašne chcela skúsiť, znie to super.

Offline Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 28. října 2021 16:07

slniecko Kde se ty mentolove cigarety jako parfem daji koupit? Ja jsem si je kupovala za mlada. Uz se nesezenou.

Offline jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 28. října 2021 16:37

Petra (Masque Fragranze Milano) - sušené ovoce zalité jemným balzámem, ke kterému se vcelku záhy  přidal sladce svěží uhlazený pačuliový pudr -  opravdu výrazně to připomíná Coco Mademoiselle extrait. Po úplném rozvonění celek doplnil teplým vodní tón a v dojezdu navíc pačuli v podobě nakyslé navlhlé hlíny. Jsem z toho dost na rozpacích, ten závěr je divný.