Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Online slniecko spravce
15183 příspěvků moje polička 09. října 2021 04:30

Atkinsons

The Big Bad Cedar

The Big Bad Cedar je proste céder. Ale žiadne záhradné tintítko, prvé slovo, ktoré sa mi vynorilo pri skúšaní bolo "bold". Proste mi to prišlo, akokeby to niekto s tým veľkým stromom vybojoval a napchal ho fľaše ako čarodejník džina.

Tulipe Noire

Ako vonia čierny tulipán? Nijako. A táto vôňa to zachytáva veľmi precízne. Proste streknete na papierik, nič. Streknete na ruku - mokré. Pritlačíte na rozprašovač poriadne - viac mokré. Ako asi po polhodine som na tom mieste cítila trochu celkom príjemnej tuberózy, ale aj tá sa tvárila, že tam len nejako zablúdila.

Escentric Molecules

Molecule 01 + Iris

Molecule 01 bol pre mňa taký neurčitý slabý céder. Toto je céder s mrkvou. Ako áno, po nejakom čase sa rozvinie krásny krémový kosatec, ale vydržal na mne chvíľu, rozmyslel si to a vrátil sa zase céder s mrkvou. Ach jo.

Giorgio Armani

Privé Bleu Lazuli

Tu by ma zaujímalo, že či to spôsobila moja podvedomá predstava, že niečo v modrom flakóne od Armani Privé nemôže byť bez maslového kosatca, alebo tam ten osatec predsa len aspoň v malom množstve je. No ja ho proste cítim. Ale okrem toho cítim hlavne korenistý čaj, a krásny nesladký mliečno-santalovo-vanilkový základ.

Privé Sable Nuit

Táto vôňa je tmavosivá. Možno trošku dohneda. Veľmi pekná,elegantná kadidlovka, ale vôbec nie studená, nádherne doplnená troškou benzoinu a labdana. Drevá tam sú tiež, ale len tak nejako mimochodom. (A ambroxan sa predo mnou pre istotu niekde schoval:)))

Online slniecko spravce
15183 příspěvků moje polička 09. října 2021 05:12

Gucci - The Alchemist’s Garden:

Tears Of Iris (Eau de Parfum)

Ok, tak tento kosatec pravdepodobne roní slzy archangelike na ramene, že čo to tu s ním spravili. toľko možností, taký flakón....a v tom niečo neurčité trošku drsné kosatcové s trochu potemnené bylinnými tónmi. 

The Last Day Of Summer (Eau de Parfum)

Toto je jedna veľmi slabá, veľmi neurčitá priam nesmelá zmes driev a muškátového orieška. Ako keby to bolo za desatinu ceny, aj tak to ofrflem.

The Voice Of The Snake (Eau de Parfum)

Nice, tak toto je niečo, čo sa dá nazvať parfémom. Skoroorientálna zmes skorooudu s pačuli a šafránom, hlavne teda tým šafránom vytvára príjemnú, jemne tajomnú, suchú, skôr temnú vôňu. Zas ale nie príliš, hlavne nevydesiť.

A Chant for the Nymph (Eau de Parfum)

Nymfa spieva vôňou ylangu. To znie skoro romanticky, keby to nebola jedna vytrvalá ylangovka bez vývoja, síce drží, ale je to na tému pes jitrničku sežral...čo jej ale musím priznať je, že jediná pri prvom privoňaní vo mne vybudila príjemný pocit voňavého očakávania...

A Song For The Rose (Eau de Parfum)

Nádherný flakón. A v ňom síce krásny, ale pomerne bežný soliflor bulharského ružového olejčeka. Takéto mám rada, ale naozaj v tom nevidím nič extra exkluzívne.

Fading Autumn (Scented Water)

Či autumn, no ja neviem, ale fading určite. Prakticky okamžite. Scented water je zodpovedajúci popis. Slabý závan šáchoria a je to preč.

The Eyes Of The Tiger (Eau de Parfum)

Asi jediná vôňa kolekcie, ktorá sa mi naozaj páčila. Oči tigra sú hrejivé, teplé, hebké a hladké spojenie ambry, labdana a vanilky. Veľmi príjemné. Ale za tú cenu to absolútne nestojí, navrch podobných vôní je na trhu na mrte.

Musím skonštatovať, že ako som sa na túto kolekciu tešila (ok, dobre, hlavne ma zaujali flakóny...), tak som ňou neuveriteľne sklamaná. Ako ani nie spôsobom, že nesplnila vysnené očakávania, ona kurnik nesplnila ani základné požiadavky. Zadarmo drahá. Zase ale skúšala som EdP, je možné, že parfémové oleje (apropó, ich 20ml pidiflakóniky sú niečo neskutočne roztomilé), ktoré sú ešte o stovku drahšie budú lepšie. Ako veľmi lepšie ale za daných okolností môžu byť, to neviem posúdiť. A už asi ani nepôjdem skúsiť.

Offline Hyperosmia
1 příspěvků moje polička 09. října 2021 11:00

Miru :Vďaka, tu skor čítam ako píšem..Vlastne za to čiastočne možeš i Ty, lebo k vyskúšaniu ma navnadil práve Tvoj komentár. Inak áno, Grand Soir tam je je tiež, to mi došlo  až pozde večer po prehrabaní vzoriek. Kedže som ružomil, moj mozog sa nejak viac sústreďuje na to, ako sa predvedú ruže a takýto výkon je pre mňa proste parádny, určite vďaka doprovodu toho krásneho ,zase ťa odcitujem, mohérového, pižmového kadidla.

Popísať voňu je ako opísať jedlo, zložité, proste treba ochutnať a ochutnávať, hotové jedlá a možno aj jednotlivé ingrediencie

Online wendulka spravce
15277 příspěvků moje polička 09. října 2021 23:55
Reakce na slniecko:

wendulka vysvetlil niekde Dubrano ten názov (Taliban Flower) ?

​Na webu. Prý nějaká mýtická noční květina?

Taliban snad ale v perštině znamená studenti, tak úplně nevím no.

Online wendulka spravce
15277 příspěvků moje polička 09. října 2021 23:57

Strangelove NYC: melmyheart (Eau de Parfum)

Najdete tu typově podobnou tmavou čokoládu s kousky pomeranče jako v Sorriso (Profumum Roma) s tím rozdílem, že tady do ní Christophe Laudamiel nastrouhal i trochu čerstvého zázvoru a muškátového oříšku, Tu smíchal s nádherným máslovým kosatcem, jaký znáte např. z Iris Ganache a nechal rozpustit v teplé lázni. Zároveň ji ale prostřednictvím lehce medicinálního oudu posunul orientálním směrem. Škoda té šílené ceny, kdyby byla alespoň poloviční, uvažovala bych o ní.

La Via del Profumo: Tea of the Isles

Můžu jen potvrdit, co už bylo řečeno. Vypadá to, že Dominique má zálibu ve vůni chai bez mléka. Zde ho nahrazuje ledová grapefruitová šťáva. Z koření po úvodním závanu drceného černého pepře dominuje najemno namletá skořice s hřebíčkem s typickou palčivou dřevitostí, kterou v základu doplní ještě kadidlo. Rovněž souhlasím, že projekce je sice slabší, ale na mně drží jako přibitá.

Online slniecko spravce
15183 příspěvků moje polička 10. října 2021 02:57
Reakce na wendulka:

​Na webu. Prý nějaká mýtická noční květina?

Taliban snad ale v perštině znamená studenti, tak úplně nevím no.

​Hm....doterz som si tú vôňu u neho nevšimla...je to novinka?...ale nemusela som si všimnúť, nesledujem to nejako extrémne.

Online wendulka spravce
15277 příspěvků moje polička 10. října 2021 09:23

slniecko 

Já o ní taky nevěděla. Já na ní přišla vlastně díky tomu, že mi ji poslal v 5 ml roll-onu místo vzorku zdarma, o který jsem si psala. On ji má totiž na webu nejenže nezařazenou do některé skupin, ale ani se k ní nedá proklikat, když jsem to zkoušela. Dá se najít jen přes vyhledávání na webu.

Nicméně novinka to nejspíš nebude, mi přijde...

Offline svěženkář blogger
577 příspěvků moje polička 11. října 2021 19:42

Black Tar

(Parfumerie Particulière)

Tak tahle vůně měla mít přízvisko Ex Tenebris Lux místo Kiliánovy kreace. Uhlazený beton, tér, gumu a industry prosvětlí paprsky tuberózy jako slunce noc. Hier kommt die Sonne!

https://youtu.be/StZcUAPRRac

Offline jerry
5956 příspěvků moje polička 11. října 2021 21:06

Rose Chérie (Guerlain) - sladká ovocná růže, za kterou na pozadí probleskuje gardénie a po rozvonění se mezi růžové květy vetřel fialkvý bonbon. Potvrzuji opakovaně zmiňovanou podobnost s French Kiss a navíc se tam míhá ovocná kombinace fialky a růže z Meteorites Le Parfum. Dojezd je rtěnkově pudrový - jak pudr oklepnutý z labutěnky, který ulpěl na rtěnce. Není špatná, ale očekávala jsem více

Online slniecko spravce
15183 příspěvků moje polička 13. října 2021 03:50

Ok, tak zlú pachuť z Gucci som si dnes napravila v butiku Diptyque:

Kimonanthe

Veľmi zaujímavá zmes tónov, ktoré akoby skladali vôňu "tón v tóne". Najsvetlejší je úvodný marhuľovo-kvetinový nežný jemný osmantus, na to "tmavšia" samotná zrelá marhuľa, potom ešte trošku "tmavšie" sladké korenia so santalom a napokon najtemnejšie kadidlo s kožou. Ale aj to kadidlo z kožou je jemné tak trošku (len trošku) orientálne do sladka. Spolu vytvárajú vôňu, v ktorej síce "vedie" sušená marhuľa, (uvádzajú kandovanú, ale tak sladká našťastie nie je) ale na dôkladne pripravenom podklade ostaných ingrediencií. Myslím, že optické znázornenie, ktoré k nej prirdili, ju znázorňuje úplne dokonale.

Eau Mage (Eau de Parfum)

Temne bylinné tóny, ihličie, veľmi malá štipka živíc, dreva a skôr výraznejšia rasca. Zaujímavé, neotrelé, netradičné, pritom nositeľné. Classy v tom najlepšom zmysle slova.

Benjoin Bohème

Hebká, mäkká, teplá vôňa vonných živíc a santalu. Bylinná archangelika na začiatku a veľmi malá, takmer neznateľná stopa pačuli  ku koncu ju len veľmi mierne občas zdrsnia, čím ju robia zaujímavejšou a zabezpečujú, aby neskĺzla do banálnosti. Palec hore.

Venise

Prečo sa toto volá Venice, tak to fakt netuším. Ale je to strašne príjemná zelená, až priam zeleninová vôňa, vyžarujúca spokojnosť a radosť zo života. Ku koncu trošku sladne (spôsobom, ktorý trochu pripomína Eau de Minthé) a výborne drží.

Kyoto

Hm, no, niečo červené určite. Na ríbezle je to príliš zeleninové, na cviklu (červenú repu) moc ovocné. Ale spolu s vetiverom sa to fakt blíži skôr k tej surovej repe. Do toho tmavá ruža, ktorá znova v súvislosti s tým vetiverom pôsobí ako temnezelený krík s tmavočervenými ružami. Je to celé veľmi pekné, elegantné a originálne (aj keď som si mimovoľne spomenula na Rose & Cuir od Malleho, ale tá je "svetločervená", kdežto táto vyslovene "tmavočervená"...ale kúsok štýlovej príbuznosti by tam možno mohol byť). A drží ako pribitá.

Eau de Minthé

Nádherná vôňa zelenej mäty, spolu s trochou bylinných a čerstvozelených tónov. Bylinné tóny, teda mimo toho mätového postupne jemnejú v prospech niečoho, čo by som odhadovala na veľmi,veľmi jemnú vaniku. Nádherná, nežná a pritom veľmi jemná a netradičná vôňa. Dcéra sa rozhodla, že ju bude potrebovať.

Eau des Sens (Eau de Toilette) 

Klasická kolínska kombinovaná s horkými bylinnými tónmi, akurát vyýrazne koncentrovanejšia. Veľmi horký pomarančový kvet, horké citrusy, borievky, byliny. Je možné, že v lete je to príjemné, teraz (október) mi to bolo priostré celé. Pôsobí na mňa dosť pánsky.

Eau Duelle

Obidve Eau Duelle (EdP aj EdT) sú nádherné vône. Zo začiatku výrazne zelené, pričom kým u EdT je to čerstvá jarná zeleň, u EdP temnejšia ihličnatá, prechádzajú do fáze jemne drevitej, korenistej vanilky. U EdP je znova táto fáza temnejšia, korenistejšia, u EdT ide skôr o priezračne jemný, hladko delikátny vanilkový tón. Nádherné oboje, napriek uvádzanému rovnakému zloženiu každá trochu iná.

Eau Capitale (Eau de Parfum)

Kovovo chladná, dosť výrazná červená ruža. Je neuveriteľné, ako odmeraná a studená ruža môže byť. Typovo mi pripomína odlesk Tauerovej Rose Flash, ale táto je výrazná akosi iným spôsobom. Alebo Desert Rose od Urban Scents, ale s výrazne kovovým tónom. Veľmi zaujímavá, aj keď drží slabšie, ako horeuvedené.

Offline Biely kvet
3191 příspěvků moje polička 13. října 2021 12:54

slniecko Pekné recenzie, táto značka ma v poslednej dobe dosť zaujíma. Eau Capitale je moja láska a kedysi som skúšala tie Hesperidky,  pamätám, že je tiež krásna, taká bylinkovo svieža. Mám nutkanie ku kúpe, len sa nepamätám, akú má výdrž. Nechce sa mi dať stovku za niečo síce krásne, ale prchavé. Viem, že aj Eau Duelle som kedysi chcela a tam som sa tiež obávala slabšej výdrž, ale keď ty máš opačný názor, verím ti. No a Kyoto výrazne dráždi moju predstavivosť, ale mám obavy zo slepáka, takže tak.

Online Korsičanka
11153 příspěvků moje polička 13. října 2021 13:55

slniecko Ty ses pěkně rozjela Kyoto jsem zkusila povrchně v Ingred. a na papírku mě vůbec nezaujala. Ovšem zbygek vzorečku -děkuji tímto Martula - se na mé kůži zajímavě rozvíji a mění. I když se jedná o vůni veskrze dámskou, bez jakýchkoliv ostrých hran, narozdíl od řepové Rouge mě přitahuje

Online slniecko spravce
15183 příspěvků moje polička 14. října 2021 00:09

Biely kvet ono s tou výdržou je veľmi individuálne, no, na mne toho drží dosť, ale Eau Duelle skúšala aj dcéra (a aj som jej EdT kúpila za prvé úspešne zložené skúšky...)...no a na nej drží výborne tiež.Ako nejde nejako extrémne do priestoru (zas ona to ani nepreháňa s množstvom...),ale drží fakt výborne, na nej aj na mne.Zas Eau Capitale som čakala väčšiu výdrž.

Korsičanka to vždy, keď sa na chvíľu dostanem od nás zo zemiakova .

Offline Fleur blogger
4640 příspěvků moje polička 14. října 2021 07:36

slniecko Eau Capitale se mi moc líbí a těší mě, že jsi v souvislosti s ní zmínila Desert Rose od Urban Scents. Do té jsem se totiž zamilovala ze vzorku, ale už se mi nepodařilo zkoušení zopakovat, tak si pořád říkám, že ji budu muset znovu zkusit (a pak se rozhodnout, kterou z nich pořídit).

Online Luna
8136 příspěvků moje polička 14. října 2021 12:56

Fleur Tak tu tedy vůbec neznám. Ale já novou lásku fakt nepotřebuju!!!

Offline Fleur blogger
4640 příspěvků moje polička 14. října 2021 18:31

Luna Nevím, jestli by se ti líbila, je o něco jednodušší než Eau Capitale. Ale já mám na ty růže nějakou úchylku .

Online Korsičanka
11153 příspěvků moje polička 14. října 2021 19:54

Fleur Ale já mám na ty růže nějakou úchylku.

To je nás víc

Offline Miru
10560 příspěvků moje polička 15. října 2021 05:14

Fleur 

...krásně popisuješ vůni Il Capriccio del Maestro.!

(má parádní složení teda)

Offline Fleur blogger
4640 příspěvků moje polička 15. října 2021 09:02

Miru Děkuji !

Ty bys to určitě dokázala mnohem barvitěji. Kandidát na nákup to není, protože jsem si při zkoušení uvědomila, že mám na poličce tři vůně, v nichž se prolínají podobné složky: švestky s koňakem v Aziyadé, skořicová pryskyřice v Ambre Sublime a zlatavý rum s vanilkou a tabákem v Chaman. Ale to jí na kráse neubírá.

Online wendulka spravce
15277 příspěvků moje polička 15. října 2021 19:50

Papillon Artisan Perfumes: Spell 125

Stejně jako ostatní ji vnímám jako nádhernou lesní vůni s balzamickou ambrou a meditativním kadidlem, které díky citrusově nazelenalé svěžesti, pryskyřičnaté nasládlosti a kombinací s tropickým, máslově ovocným ylangem vůbec nepůsobí kostelně a odtažitě. V hlubokých jehličnatých hvozdech tak ukrývá pohádkový kamenný hrad s příjemně vyhřátou komnatou a postelí s nebesy, vystlanou kožešinami.

Dear Rose: Nymphessence

Tuto značku jsem osobně úplně nepochopila. Vydává se za niche a přitom plodí jednoznačně mainstreamové vůně. Nymphessence v tomto rovněž není výjimkou. Jedná se o nerůžovou variaci na téma Chloé, kde citrusově svěží magnólii s pomerančovým květem, frézií a ovocným jasmínem doplňuje kyselá mandarinka, oslazená v úvodu pár kapkami hruškové šťávy. Tradiční pižmově-cedrový základ samozřejmě nemůže chybět.