Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline woman27
Avatar
298 příspěvků moje polička 01. října 2021 05:43

slniecko 

Jsem zvědavá na odstřik Rose Chérie. Dojmy jsou natolik různé, od vůně dámy až po "je to také roztomilé", což fakt jako za mě ne.

Ještě jeden dotaz prosím - má už někdo čichové dojmy z Shalimaru Millésime Vanilla Planifolia?

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 01. října 2021 13:42
Reakce na Miru:

euridike 

...já jsem věděla, že by se mi Ruby Bruno Acampora líbila.!

Tvoje recenze je parádní, tak bych chtěla vonět...

​... ano, myslím, že v kombinaci s Tvojí osobností a osobitostí by tahle vůně dostala ty správné rozměry, protože - jak Ty občas píšeš - chce to kontrast - a myslím, že přesně tenhle kontrast nositelka versus vůně by tady fungoval; v kombinaci se mnou je tahle vůně taková fifinkovská, to není ideální, ale Ty bys ji unesla s gustem a grácií...


/A díky... /

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 01. října 2021 14:16

Perdizione

Dolce far niente, všechno je jak přes duhové brýle zrcadlící fialkovou sladkost levandule, svěží pomerančový květ a sytou vanilku. Jenže takhle sladký příval optimismu na mě působí dost nevěrohodně a navíc otravně a levně. 

Pozoruji, že se začínám nějak radikálně vymezovat vůči sladkým vůním. Kvůli dnešnímu připomenutí Perdizione putuje do pračky svetr, na jehož rukávu ještě po několika hodinách zřetelně cítím tu svěží sladkost.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 01. října 2021 14:17

slniecko Já bohužel v Rose Chérie ten L´Instant Magic necítila, ovšem French Kiss a LPRN velmi zřetelně, hlavně v té ovocné složce. 

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 01. října 2021 15:47

Nobile 26

Pánská voda po holení. A jéje, k pánovi se tulila nějaká mlsalka zákusků s praženými oříšky a lékořicí. A pán trošku odfláknul holení, možná si záměrně ponechal strniště, teď se tu pichlavá zelená svěžest mísí s tonkově sladkou kůží a plnotučnou šlehačkou. Pán by se měl rozhodnout, jestli je tu za elegána, nebo moderního taťku na rodičovské dovolené, který si nechá zapatlat vousy vanilkovými drobky od rozjívených dětí.

Dnes na to zkoušení opravdu nemám štěstí, nic se mi nelíbí, a to jsem byla tááák zvědavá...

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 02. října 2021 00:22
Reakce na Fleur:

slniecko Já bohužel v Rose Chérie ten L´Instant Magic necítila, ovšem French Kiss a LPRN velmi zřetelně, hlavně v té ovocné složce. 

​No, ja som z toho mala do rána brutálny malinový bonbón, ale v LPRN mám tú ovocnú zložku inú. Na mne sa hlavne prejavila fialka s ružou a mandľou (a áno, aj tou malinou), čo neznie tak zle, lenže...ja mám mandle rada ale nie tie z LIM, tie sú na mne také nejaké divne umelé, a celý zvyšok bol taký .....rozriedene nasladený?Keď tak nad tým rozmýšľam, ako si rada kupujem sladkosti z ruží a fialiek, tak toto bude ono: fialkový bonbón, ružový bonbón, malinový bonbón, rozpustiť vo vode, podávať s aromatizovaným marcipánom.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 03. října 2021 13:58
Reakce na Fleur:

Nobile 26

Pánská voda po holení. A jéje, k pánovi se tulila nějaká mlsalka zákusků s praženými oříšky a lékořicí. A pán trošku odfláknul holení, možná si záměrně ponechal strniště, teď se tu pichlavá zelená svěžest mísí s tonkově sladkou kůží a plnotučnou šlehačkou. Pán by se měl rozhodnout, jestli je tu za elegána, nebo moderního taťku na rodičovské dovolené, který si nechá zapatlat vousy vanilkovými drobky od rozjívených dětí.

Dnes na to zkoušení opravdu nemám štěstí, nic se mi nelíbí, a to jsem byla tááák zvědavá...

​Dej jí ještě jednu šanci. Když jsem ji zkoušela poprvé, měla jsem to přesně jako ty. Odložila jsem ji a po nějaké době vyzkoušela znovu a pak teprve mi ukázala svou pravou tvář. 

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 03. října 2021 14:28

blackviolet Obávám se, že ani reparát u mě nesloží , ale zkusím to ještě jednou. 

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 03. října 2021 14:35

Fleur To je taky možné. Mně někdy stačí jen rozklíčovat "téma" (jako v hudbě) a pak se mi ta vůně otevře. Teď se mi líbí.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 03. října 2021 14:53

blackviolet Já tady mám problém spíš s tou kombinací svěžesti a gurmánských složek, to mi nikde a nikdy nedělá dobře. 

Ale jinak s tvým postřehem o rozklíčování tématu souhlasím, to je hezky vyjádřeno.

Offline Kočka_toulavá
Avatar
321 příspěvků moje polička 03. října 2021 18:55

Rose Cherie Guerlain

Niekoľký deň skúšam Rose Cherie. Je neuveriteľne premenlivá a zakaždým sa rozvonia inak. Prvý deň som sa trochu zľakla, lebo na mňa vybafla ružičková Aqua Allegoria, neskôr na mne vyliezla otravná ružová makrónka z LPRN  Nectar, ružičky z Mon Guerlain Bloom of Rose, objavil sa záblesk Insolence edt, prešlo to do ružovo ovocného mydla a po pár hodinách som v nej mala toľko očakávanú French Kiss. Zrovna tieto uvedené nepatria u mňa k favoritkám. Včera som tomu dala ďalší pokus a po sladkých ružičkách sa ohlásil o slovo L´Instant Magic, na ktorý stále dostávam komplimenty mixnutý s French Kiss. Táto verzia sa mi omnoho viac páčila. Intenzita mi vyhovuje, stačí decentný nástrek. Niekedy extra silné záležitosti ani netreba. Videla by som to skôr na začiatok jari až koniec leta, možno ku nejakému pastelovému kostýmku.  Toto je pre dobré, slušné dievča zo slušnej rodiny.  

  190 Ans mala v sebe príbeh ducha času Guerlain a odkazovala na najväčšie klasiky. Domnievam sa, že Rose Cherie podobný príbeh v sebe má tiež. Akurát odkazuje na modernejšie novinky.   

Online Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 03. října 2021 20:09

Kočka_toulavá Popsala jsi to moc hezky. Rose Chérie i pro mě má v sobě kaleidoskop několika moderních a velmi žensky vyznívajících vůní Guerlain.. French Kiss, L´Instant Magic, Insolence.

A ten obrázek je nádherný a naprosto vystihuje atmosféru, kterou mi Rose Chérie vytváří

Offline Kočka_toulavá
Avatar
321 příspěvků moje polička 03. října 2021 21:24

Martula Ó, áno ! Toto je to slovo, ktoré som hladala. Kaleidoskop je naprosto výstižné. Ďakujem. 

Som zvedavá na Tvoju recenziu k Santal Pao.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 03. října 2021 21:25

Kočka_toulavá Martula Moc mě mrzí, že takhle nepůsobila i na mě a na mně. Kombinaci L´Instant Magic a Insolence bych brala okamžitě, včetně toho růžového závoje v pastelových barvách, jenomže já jsem ji bohužel cítila v podstatně křiklavějších odstínech LPRN a French Kiss. 

Offline jerry
Avatar
8980 příspěvků moje polička 04. října 2021 13:49

Baie 19 (Le Labo) - kvalitní jalovcová, vyndaná z mrazničky a líně stékající do ojíněné sklenky (méně romantická verze: tygří mast máznutá pod nos a rozkousnutá jalovčinka k tomu)....zima, chlad, mráz. A do toho se postupně začala prolínat suchá sladce zemitá pačuli...a úplně změnila charakter vůně k prohřáté suše hlinité pačuli (dala by se přirovnat k vysokooktanové pačuli z Coco Mademoiselle extrait).

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 04. října 2021 17:54

Miraceti Aesop

...chlap vychází z koupelny -

právě čerstvě oholen, mýdlový závan kolem něj a v jeho ústech hlt ginu, který tam kopnul při cestě přes kuchyň...

...a pak - západ slunce, dnes ne křeslo na verandě, nohy na podnožku, ale vůně dohasínajícího cigára, mikromolekuly popela na koženém náramku kolem zápěstí a

spěch a za láskou...

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 04. října 2021 18:00

Aphélie Trudon

...Fleur , kde jsi.?!...

Tahle růže by se Ti mohla líbit...

...není melancholická.

Teda na první dobrou určitě ne. Ale přestože působí kladně, vnímám podprahově velmi umně vetknutou nostalgii...

Jinak je tohle růže plná,

hedvábně tlumená, tlumeně šťavnatá, vláčně mohérová,

delikátně naovocnělá

(ano, i rybíz se umí schovávat a být mazlivý a něžný, a líbezný a křehce lahodný, když může dýchat současně s růží...),

tonkou krocená do hladké lahodnosti,

santalem uzemněná, nikoliv však santalová.

Jasná, jako by světlo do tmy, ale zároveň skrývající třináctou komnatu...

Krásná

(nepitomá, snadno a příjemně nositelná)

Základ vůně je pak téměř bez růží, pouze růžový nádech vznášející se nad nočním lesním mechem

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 04. října 2021 18:09

Hibiscus Mahajad Maison Crivelli

...cha!

První dojem - Chloé Nomade EdP.

Jako toto je propracovanější, na druhou stranu mi to lehce sklouzává do roviny vůní Escada...

...no, zpět k Nomade EdP - tahle vůně působí čistě, kancelářsky, lehce dámičkovitě, ale dobře, kvalitně.

V porovnání s tím je Hibiscus Mahajad taková nenažraná, chce všeho moc - být moc sexy, moc dáma, moc výrazně oděna, moc nalíčena, moc snaživá, moc afektovaná, moc "milá", moc v celém prostoru... Prostě všeho je moc.

Ale když si představím very simply outfit - oukej, mohlo by to být snesitelné, vyjímečně i very good.

PS: ...chlap prý, že co to tu voní.?, že je to všude, že je to fakt hodně dobrý!. Hm, tak jo. Tak Hibiscus Mahajad překlasifikuji na

Opulentní a zářivá

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 04. října 2021 19:09

Miru ... co to tu voní.?, že je to všude, že je to fakt hodně dobrý!. Hm, tak jo. Tak Hibiscus Mahajad překlasifikuji na

Opulentní a zářivá

Jak typické pro chlapy Zkusím ji na svém (na sobě), ale myslím, že už má věk na to být rozumný

Edit: On:"Co je? Co se lísáš? Jsi celá studená..."

Já: "A co vůně?"

On: "Ježíš, to je jak čpavek, brrr!"

Tvé vnímání JE DOBRÉ, Miru! Ale někdy bych ji na sebe dala, ne, že ne

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 04. října 2021 19:35

Miru Díky za tip, píšu si ji na seznam k vyzkoušení .