Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 23. zaří 2021 18:26

Renusatko Zítra odpoledne uvidím:)

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 23. zaří 2021 18:34

Rose Chérie

Vnímám výraznou podobu s French Kiss, Rose Chérie je ale o něco méně sladká a má v sobě lehounce nahořklé mandle z L´Instant Magic. French Kiss mě občas svou pudrovostí zaškrábala v nose, Rose Chérie je hladká jako růžový satén.

(Asociaci s Nuit d´Amour, Yvress nebo Anonimo Veneziano jako Miru tam nemám vůbec, ani vůní samotnou, ani atmosférou, kterou vytváří )

Offline Miru
Avatar
13850 příspěvků moje polička 23. zaří 2021 18:57

Martula 

...to je dobře, jsem ráda, že vůni cítím, vnímám jinak než ostatní. Nechci vonět stejně

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 23. zaří 2021 19:25

Miru Já bych ji ráda cítila stejně jako ty, protože podle tvého popisu by mi přesně sedla , ale bohužel tam mám víc styčných bodů s tím, jak ji cítí Martula

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 23. zaří 2021 22:08
Reakce na Martula:

Rose Chérie

Vnímám výraznou podobu s French Kiss, Rose Chérie je ale o něco méně sladká a má v sobě lehounce nahořklé mandle z L´Instant Magic. French Kiss mě občas svou pudrovostí zaškrábala v nose, Rose Chérie je hladká jako růžový satén.

(Asociaci s Nuit d´Amour, Yvress nebo Anonimo Veneziano jako Miru tam nemám vůbec, ani vůní samotnou, ani atmosférou, kterou vytváří )

Vzorek jsem dostala minulý týden v sobotu a můj dojem je od té doby i na několikátý pokus  stejný. Vylepšená šarže French Kiss, to ano, bohužel ale ani tak pro mě.

Fleur Hned jsem si na tebe vzpomněla, že ani pro tebe. A vidím, že jsem se nemýlila.

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 24. zaří 2021 06:20

wendulka Původně jsem čekala něco úplně jiného, ale nakonec jsem moc spokojená. Dokonce bych řekla že by to mohla být jedna z mých NEJ vůní. Uvidím časem

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 24. zaří 2021 07:21

wendulka Bohužel nemýlila...

Offline jerry
Avatar
8979 příspěvků moje polička 26. zaří 2021 20:23

Aqua Universalis (Eau de Toilette) (Maison Francis Kurkdjian) - sladkokyselý zeleně citronový životabudič, který ale velice brzy sklouznul do jemné průsvitně květinkově aviváže se zelenou konvalinkou. Výdrž i intenzita žádná sláva.

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 27. zaří 2021 20:18
@Korsičanka jůů kde se Ti povedlo získat "pompejovku",jaká je ? :) 8)
Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 27. zaří 2021 20:52

teena-s Na Parfumo odstřik z porcování:) A je teda pěkně břitká Ale o dost lepší než Porpora - podle mě teda:)

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 28. zaří 2021 08:57

Korsičanka takže adept na "musím mít" ,porcování jsem asi prošvihla,projdu pár serverů,třeba někdo nabízí,Porpora je pěkná ale taková"placatá" ale drží na mně a to se cení a není tak zeleně kovová jako Opus X,dá se popsat čím vyčnívá-co je TO co se Ti na ní líbí? prosím,břitkost citrusy nebo víno?

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 28. zaří 2021 10:50
Reakce na wendulka:

Vzorek jsem dostala minulý týden v sobotu a můj dojem je od té doby i na několikátý pokus  stejný. Vylepšená šarže French Kiss, to ano, bohužel ale ani tak pro mě.

Fleur Hned jsem si na tebe vzpomněla, že ani pro tebe. A vidím, že jsem se nemýlila.

​Tak nakonec z těch obou nových exkluzivek od Guerlaina u mě více boduje ta, které jsem se podle složení bála: Santal Pao Rosa, ovšem santalově kokosové entrée mi dojem poněkud kazí. Rose Chérie je pro mě absolutně nenositelná (vyladěná variace na LPRN a French Kiss). 

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 28. zaří 2021 10:52

teena-s Tyjo, to na mně nechtěj Ostrá-citrusově kovová zpočátku, pak tam mám grapefruitovou růži, ale taky to může být spojení hrozna s magnolií a dalšími květinami. Protože já konvalinku i jasmín ráda, nerozliším je. Tuberózu nijak zvlášť nevnímám. Prý ambra vůni zakulacuje, s čímž bych souhlasila. Pro mě je to nabíječ energie bez jakýchkoliv rušivých vlivů kromě začátku. S nástřikem se musí opatrně:) Na parfumo při porcování ještě 25ml zbývá.

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 28. zaří 2021 11:06
@Korsičanka,bájo,to by se mi mohlo líbit :D koukala jsem tam 10ml vychází asi na 500,- (?) kolik si tak účtují za poštu z Německa víš prosím?děkuji za tip ;)
Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 28. zaří 2021 11:15

Fleur 

Přesně s tím kokosovým santalem mám taky problém.

Jinak je dobrá.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 28. zaří 2021 12:17

teena-s Za odstřik s pojištěním necelých 9 Euro, nepojištěné 4,50 mi nabízel. Já radši s pojištěním a sledováním na 17Track, neb i tak byl doporuč. dopis v tvrdé obálce vrácen 2 dny na vyměňovací poštu - nevím, proč. Došel pak naprosto v pořádku.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 28. zaří 2021 17:19

Fragrance Du Bois: Santal Complet 

Krásný santal rozpuštěný v kokosovém krému, lehce okořeněný kuličkou pepře a zasypaný fialkovým pudrem. Hladký jako samet, sladký jako vanilka a ambrově balzamický.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 28. zaří 2021 17:28

blackviolet Ano, krásně jsi ho popsala Teď jsem po delší době otevřela stránky maisondeparfum.at a nějak se polepšili - co říkáš?

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 28. zaří 2021 18:12

Korsičanka Co myslíš tím "polepšili"? Mají tam teď pár nových značek, průběžně to obměňují, naposledy jsem tam zkoušela nějaké Atelier Flou a Bon Parfumeur. 

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 28. zaří 2021 18:29

blackviolet Myslila jsem, že mají nějaké nové značky a hlavně vůně, když jsem viděla Tauerovu Cologne du Maghreb...,ale asi teda ne