Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 11:34
Reakce na svěženkář:

Korsičanka prďola wendulka Líbila by se mi sekce pro zahraniční nákupy. A vlákna k tématu. Parfémová mspa/průvodce (ty exidtující nejdou moc aktuslizované), pak každý může založit vlákno pro recenzi kamenného či internetového obchodu. Nebo dát vlákno k Anglii, nákupům mimo EU, dobré eshopy s vůněmi mimo EU. A třeba i malé značky/manufaktury prodávající přes etsy apod. 

​Jo, to by šlo. Aby takové vlákno udržoval jen jeden člověk je totiž málo. 

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 11:58

wendulka svěženkář  Parádními nápady se společně dopracujeme výsledku. Skoro jak v Pekařově císaři

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 15:06

Cycle 001

Kdybych měla téhle vůni přiřadit nějakou barvu, tak to bude dle vzorníku Pantone 531C, světlounce šedofialová, tlumená, ale pořád dostatečně výrazná, když dostane zasloužený prostor. Cítím v ní sladce pudrové fialky s kosatcem a andělikou, jež bylinnou vůní přispívá k lehce nostalgickému vyznění. Typově se blíží Après l´Ondée, která je ovšem o odstín temnější a vážnější.
Kdybych měla téhle vůni přiřadit nějakou matérii, tak Cycle 001 bude mušelín z přírodního hedvábí; lehounký tak, že ho člověk na sobě nevnímá, ale přesto dokáže zahalit, zahřát, pohladit.
Kdybych měla téhle vůni přiřadit nějakou hudbu, tak zvítězí Debussyho skladba Clair de Lune zahraná bříšky prstů na klavír Steinway and Sons.
Kdybych měla téhle vůni přiřadit nějaký obraz, tak zavřu oči a vzpomenu si na Paula Verlaina  a "Vaše duše je vzácnou krajinou" a budu jen tak vzpomínat na to hezké, co se mi v životě přihodilo, a snít o tom, že mě ještě něco čeká... Ale předtím se pořádně navoním.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 15:29

Fleur Krása! Přesně tak ji vnímám a těším se na odstřik od slniecko

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 15:42

Korsičanka Nejdřív jsem měla pocit, že je moc éterická, taková ta vůně utkaná z mlhoviny, která se hned vytratí. Jenomže ona je taková ta tichá společnice, co nemusí pořád žvanit, abys o ní věděla. A na límci kabátu mi voní už několik dní...

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 15:50

Fleur 

Teda ale.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 16:11

Fleur 

...celé to zní nádherně!.

(ale asi to nemá grády, nebo ano.?.)

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 16:34

Miru Ty na ni zapomeň !

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 18:24

Fleur 

...hmm, já si to myslela...

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 21:27
Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 21:30

No, máme tu celú sekciu pre rôzne obchody

https://www.parfumanie.cz/forum/view/obchody-internetove-i-kamenne:c19

ale zdá sa mi, že nie je veľmi využívaná.

Ako zdalo by sa mi, že je prehľadnejšie urobiť vždy obchodu vlákno, ale je možné, že by vyhovovali nejaké zhrňujúcejšie vlákna?

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 21:38

slniecko Dám sem znovu, co píše svěženkář :

Líbila by se mi sekce pro zahraniční nákupy. A vlákna k tématu. Parfémová mspa/průvodce (ty exidtující nejdou moc aktuslizované), pak každý může založit vlákno pro recenzi kamenného či internetového obchodu. Nebo dát vlákno k Anglii, nákupům mimo EU, dobré eshopy s vůněmi mimo EU. A třeba i malé značky/manufaktury prodávající přes etsy apod. 

 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 22:03

Memo: Sintra

Je teplý dubnový podvečer roku 2019 a já sedím na lavičce u fontány v Palais Royal, kde to každoročně touto dobou všechno kvete a voní. Čerstvá zeleň na stromech se prolíná s vůní citrusů, růží, jasmínu a pomerančového květu. Povedlo se mi objevit kavárnu, kde mi připravili s sebou karamelové latté s rostlinným mlékem, které jsem si nechala posypat trochou skořice a tak si ho teď jaksepatří vychutnávám. Koutkem oka přitom sleduji dění kolem, když v tom mojí pozornost zaujme skupinka dětí, hádající se o pytlík marshmallow. Chci do Paříže!

Strangers Parfumerie: Sangre Dulce

Vzpomínám si, když naši přivezli z dovolené ze Španělska poprvé sangrii. Kromě tradičního červeného vína a tónů brandy chutnala po zkaramelizovaných hroznech, červeném pomeranči a granátovém jablku. A tak nějak voní i Sangre Dulce. Prin do ní navíc přidal ještě kandované jahody s javorovým sirupem a  medem. Aby to ale nebyla vyložená gurmánka, okořenil ji špetkou pikantní skořice a přimíchal pořádnou dávku pravého kubánského tabáku s drhnoucími dřevitými a koženými tóny, čímž to celé stylově tak trochu připomíná Joshe Lobba ze Slumberhouse.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 06:12

wendulka 

...obě vůně zní hodně dobře

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 08:29

wendulka Tak to jsem překvapená tím urbánním vyzněním vůně a výraznými gurmánskými tóny u Sintry. Čekala jsem podle promo materiálů spíš procházku stinným lesíkem kolem paláce v Sintře a samozřejmě hodně neroli v osvěžující podobě. Na pobyt v Sintře mám spoustu krásných vzpomínek a v mé čichové paměti bylo to místo ve srovnání s Lisabonem vlhké, o poznání chladnější, ostatně to byly ty hlavní důvody, proč sloužilo jako královské letní sídlo... Inspirace místem tedy bude spíš volná, protože jinak fakt nechápu to žužu...

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 09:03

Miru

Sintra by na tebe byla slabá.

Fleur

V Sintre jsem nebyla, tak nedovedu posoudit. Jen v Alhambre.

Ty gurmanske tóny v ní nejsou výrazné, právě proto se mi to teplé mléko se skořicí a kapkou karamelu líbí. Zrovna tak i to matshmallow jen probleskuje vzdušným pizmovym základem. V kombinaci s nesladkym pomerančovým květem a růží je mi to pocitově velmi příjemné.

Cena strašná, ale jinak je to první vůně od Memo, která mi takto sedla. 

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 09:11

wendulka Mě ještě zaujala podle složení Argentina (protože růže ), ale ta má v základu oud, tak nevím; po orientálních růžích zase tolik netoužím.

Offline blackviolet
Avatar
3321 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 09:18

wendulka Pro mě je Sintra moc sladká, zkoušela jsem v prosinci jen jedním střikem na ruku a měla jsem v ní vůni vánočního cukroví se skořicí, karamelem a mléčným krémem, i když to bylo trochu vyvážené těmi květinami (růže, pom. květ) a neroli. 

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 12:52

Fleur teena-s viktorka_od splavu 

- ještě k CdG2 Man -

Ten kluk je jeden z nejbáječnějších lidí, co znám - a teď už si velmi dobře uvědomuji, že i jeden z těch "největších", byť to není tak dlouho, co mu bylo -náct, je v té jeho tiché a klidné zarputilosti něco, co i mně dává klid, když je potřeba... Jen prostě někdy věci nemůžou jít tak, jak by jeden až dva chtěli...


A ptala jsem se ho, jak mu s tou vůní je, jak se s ní cítí, pořád si to pamatuju, jak seděl proti mně, s pohledem upřeným někam na moje kolena, pak se usmál a řekl, že se cítí jako "better man" - a na to se asi nedá nic říct...

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 13:47

euridike včera jsem zas koukala na Město z kostí (vím, že je to brak, ale mě Clary a Jace k sobě taak pasujou :). a když jsem tam znovu viděla Simona, jejího kamaráda od dětství, kterýho má tak ráda, ale nemiluje, páč má oči jen pro Jamie Campbell Bowera, tak jsem si na tu tvou recenzi vzpomenula