Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Online Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 08:08

Martula 

...no, spíš by to patřilo do arabských vůní, ale shodou okolností mě včera od Al Haramain zaujala vůně Amber Tobacco Oud Edition.

Ta zas láká mě...

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 08:09

prďola diky

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 08:37

svěženkář 

V pohodě. Já si to poskládala i tak.

Martula 

Rádo se stalo.

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 08:39

euridike  ta recenze na CdG voní empatií . Ještě bych chtěla číst, co by o vůni napsal C.

Offline svěženkář blogger
Avatar
722 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 08:42

slniecko To žel nevím. Od minulého týdne jsou třeba problémy dostat se z nového příspěvku (v oznámeních)  na celé vlákno, v kterém to je. 
Asi na tom ještě dělají...

Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 09:31

Martula I já moc díky za detailní popis nákupu v UK Mě zmátlo vyádření na UK eshopech ohledně celního řízení na naší straně, když vím, že by ty nákupy měly být bez cla a DH.

Takže je celý proces asi nastavený tak, že musí proběhnout celní řízení s tím, že clo a DPH je prostě parametr aktuálně nastavený na nulu. Do háje s šimlem!

Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 09:44

andry nz

A tak mě napadá - nemáme tu někde vlákno, kde by byly hned na první stránce k dispozici vypsané osvědčené eshopy (příp. i s upozornění na speciality a exkluzivní značky)?

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 09:46
Reakce na prďola:

andry nz

A tak mě napadá - nemáme tu někde vlákno, kde by byly hned na první stránce k dispozici vypsané osvědčené eshopy (příp. i s upozornění na speciality a exkluzivní značky)?

​nemame

wendulka 

slniecko 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 09:48

andry 

Co já? Si ho založ sama, néé?

Nebo myslíš vypíchnout nahoru už ty existující vlákna?

Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 09:54

wendulka Mě právě napadlo, že by bylo dobré, aby to "někdo" udržoval a bylo to na první stránce vždy aktualizované a ne roztahané přes celé vlákno. Ve vláknu klidně různé informace a doporučení, ale link na eshop by měl být hned na ráně a nejlíp všechny pohormadě.

Ono by se to určitě vyplatilo zejména u značek, které se jinak prodávají mimo EU a tady mají v nějakém eshopu zastoupení, takže nákup tam je bez celního řízení a navýšení ceny. Např. Lulua.pl a nákup zn. Slumberhouse ...

Offline svěženkář blogger
Avatar
722 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 09:57

Rhubarb & Citrus Cologne (4160 Tuesdays)


Londýn. Zajdete se nechat si zaholit plnovous břitvou do barbershopu (ostrá, intenzivní kolínská, typicky anglická, old school, s citrusy v až pichlavém začátku a pak jen v pozadí). Řádně upraven zamíříte na zahrádku local hipster kavárny. Ve skupince mladých intošů a budoucích umělců putuje joint mariánky. Nabídnou Vám. Pak popíjíte rebarborovou limonádu, sladkou a lahodnou jako pohodové odpoledne, které si dobrých 5 až 6 hodin užíváte. A ten rebarborový koláč k tomu je taky moc fajn.

Až na začátek unisex. Pokud Vám vadí čuch mariánky, u 80% nositelů se projeví. Na dovolenou ano, ale bacha na letišti!

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 10:00

prďola 

No jo, ale to by musel být někdo, kdo objednává vzorky jako zběsilej ze všech možných světových stran - nebudeme jmenovat.

Pokud jde o mě, tak u mě se to u těch značek prodávaných mimo EU týká momentálně jen lulua a Pedra, což kvůli dvěma e-shopům dělat jedno vlákno ze mě asi nedělá tu nejpovolanější...

Offline andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 10:08

wendulka presne to jsem cekala, ze reknes

Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 10:10

wendulka Hm! Tak mě nešlo ani tak o shánění vzorků, ale spíš o full bottle Když třeba nějakou konkrétní vůní sháním a nechce se mi nakupovat v US.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 10:12

prďola 

No ale to furt na tom, co jsem napsala výše, nic nemění.

Offline prďola
Avatar
3721 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 10:13

wendulka Já vím

Offline svěženkář blogger
Avatar
722 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 10:26
Reakce na prďola:

Martula I já moc díky za detailní popis nákupu v UK Mě zmátlo vyádření na UK eshopech ohledně celního řízení na naší straně, když vím, že by ty nákupy měly být bez cla a DPH.

Martula Také děkuji za aktualní info a popis.

Ohledně zasílání to v UK mají už dlouho tak, že parfémy je třeba posílat jako nebezpečné látky, jinak Royal Mail / kontrola zabavuje. Stalo se mi to, když to soukromý odesilatel risknul, zda to projde. Slušné eshopy / malí výrobci to ví a při útratě nad urč. častku čádt nákladů přebírají. Někteří z toho důvodu neposílají vzorky, resp. za poštovné až 20 liber apod.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 10:50

svěženkář Toto vše už mám vyzkoušené, proto jsem upustila od nákupu na ebay, i když už jsem tam měla ověřené prodejce z UK:(

A přimlouvám se za nápad prďola s přehledným vláknem značek prodávajících v EU zboží z ostatního světa, prosím.

Offline svěženkář blogger
Avatar
722 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 11:06

Korsičanka prďola wendulka Líbila by se mi sekce pro zahraniční nákupy. A vlákna k tématu. Parfémová mspa/průvodce (ty exidtující nejdou moc aktuslizované), pak každý může založit vlákno pro recenzi kamenného či internetového obchodu. Nebo dát vlákno k Anglii, nákupům mimo EU, dobré eshopy s vůněmi mimo EU. A třeba i malé značky/manufaktury prodávající přes etsy apod. 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 11:32

prďola

Ale dobrej pokus .

Přesně z tohoto důvodu jsem přestala objednávat vzorky z TPC a STC. Když značka neposila k nám nebo nemá zastoupení v eshopu, který ano, tak si tu zvědavost raději odpustim. Stačilo mi to s Winter .