Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Fleur blogger
Avatar
6085 příspěvků moje polička 27. ledna 2021 16:35

Hundred Silent Ways

Zkoušení ze vzorku.
1. den: líbivý ovocný sirup s vanilkou. Nechápu, co na tom všichni mají.
2. den: líbivý ovocný sirup s vanilkou. Cítím tam i trošku jahod a zkaramelizovaný cukr. Nechápu, co na tom všichni mají.
3. den: líbivý ovocný sirup s vanilkou, ve kterém se macerovaly květiny. Někdo obsah toho tyglíku s usazeninami po karamelu míchal čerstvě rozkvetlou větvičkou jasmínu. Stejně nechápu, co na tom všichni mají.
4. den: kde se v tom líbivém ovocném sirupu s květinami a vanilkou vzala kandovaná pomerančová kůra? Teď to cítím už nejen z rukávu svetru, ale i z desky psacího stolu v místě, kde si při psaní opírám předloktí. Něco na té vůni asi bude...
5. den: nádherný nektar ze zralého ovoce a květin s medově zlatými krystalky zkaramelizovaného přírodního cukru s občasným prokmitnutím svěžích tónů. Je to fakt hustý:-)!

Offline Fleur blogger
Avatar
6085 příspěvků moje polička 27. ledna 2021 16:36

euridike Recenze krásná. Se mnou se tahle vůně nějak minula, ale číst, jak ji cítíš, mi to bohatě vynahradilo.

Online Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 27. ledna 2021 16:41

Fleur A já se zas velmi pobavila při představě, že budeš 5 dní čekat, až nad vůní Hundred Silent Ways zvoláš:"Ách, to je nádhera!"

Asi jsem se nevydržela vonět 5 dní po sobě, neb jsem ji kdysi prodala, jakože:"Co na té květinové vůni je?"

Offline Fleur blogger
Avatar
6085 příspěvků moje polička 27. ledna 2021 16:52

Korsičanka Pro mě je moc sladká, bolela by mě z ní hlava i zuby, ale v rámci zvoleného žánru je fakt dobře udělaná. A když někdo střídmě nanese někam za krk, na zátylek, a pak pohodí vlasy (v mé délce je to neproveditelné), tak to může být paráda. Rozhodně je o třídu výš než všechny ty mainstreamové bonbónovky.

Online Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 27. ledna 2021 17:07

Fleur Máš pravdu, předsedo, jako obvykle.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 27. ledna 2021 17:44

Fleur 

Díky...

... já vlastně ani nevím, proč mě F. B. tak baví - a vlastně fascinuje; dopisuju recenzi na Be My Wife, tam se na to snažím přijít...

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 27. ledna 2021 18:06

BE MY WIFE – Franck Boclet

Svatební šaty už na sobě měla.

Jednou, jedenkrát.

Protože se měla vdávat, tak proto //ne jen tak, jak to někdy holky dělávají, to ji by ani nenapadlo//.

Byly úplně jednoduché, vyšívaná krajka, pouzdro přiléhající k tělu, čisté, jemné.

Úplně jiné, než jaké měla na svatbě jeho bývalá žena, když se ti dva brali.

Jenže svatba nakonec nebyla.

Bylo to úlevné.

Protože věděla, že se nebude vdávat v šatech, které zvolila rozumem, ne srdcem.

Její svatební šaty jsou přece…

Jiné.

Jako měla Justine.

Takové jsou…

Cudnost francouzské krajky.

Svůdnost francouzské krajky.

Nohy skryté v záplavě nabírané nádhery, v mořské pěně spodniček, nahé paže na odiv, stejně jako křehké klíční kosti nad vlnou poprsí v pevném sevření balkonu mělce hlubokého dekoltu.

Další z řady kompromisů mezi modlitbou a hříchem.

Ty šaty.

I tahle vůně.

Trocha nahořklého neklidu na počátku, byliny z půlnočních mýtin, chladivý vítr ve vrbách, k ránu drobný jarní déšť nad záplavou bílých lilií, nad poházenými a pošlapanými růžovými lístky, zelená rajská jablka, do nichž už potají otisknul své zuby had, malinová rtěnka na malinových rtech.

Kdybych pořád nemyslela na Justine, řekla bych „Nina cried power“, takovou sílu ten pocit má, nevím, jestli i ta vůně… Je v ní stopa Cocaine //ta mámivá, erotická sladkost, vláčná, obtěžkaná// i Freedom //ovoce cukrové a nakyslé zároveň//.

Mám pocit, že ve všech vůních F. B. je určitá bipolárnost, Nora Ephron i rich bitch v jednom.

Já to beru.

Protože jak mi nedávno připomněla Ozero7 – go big or go home.

F. B. volí tu první možnost.

Já jak kdy...

Online andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 27. ledna 2021 18:22

Fleur ted jsem se opravdu hodne pobavila

Online andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 27. ledna 2021 18:23

Korsičanka hele tak ja hloubala tusim jen dva dny a nejsem teda jedina?

Online Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 27. ledna 2021 18:34

andry Jako že půjde?

Online andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 27. ledna 2021 18:46

Korsičanka to myslim neni nutny, myslela jsem to ohledne toho nekolikadenniho procesu objevovani vune. Ale na opakovani to taky nejspis neni. Nejlepsi je stale Tuberoza, nasledovana Fan Your Flames.

Offline Miru
Avatar
13852 příspěvků moje polička 27. ledna 2021 18:47

Fleur 

...říkáš hodně sladká.? Hm, Muskine mě zklamal, kdo ví, jak by na mně vonělo to hedvábí...?.

Ale dobré! Líbí se mi, jak Tě nakonec dostala a překvapila

Offline Miru
Avatar
13852 příspěvků moje polička 27. ledna 2021 18:48

euridike 

...jo, Cocaine je cool vůně.!, takové typy se mi líbí. Jsou něčím podprahově iritující a tím přitažlivé až v podstatě krásné a nejsou pro každého.

...zajímaly by mě i jiné vůně této značky, ale se vzorky je to asi pitomé, což.?

Online Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 27. ledna 2021 18:59

andry FYF už delší dobu není k mání - narozdíl od jiných. ANI je trošku levnější a Tuberóza nejlevnější. Vím, že se ti líbí, ale podle mě na Kriminálnici nemá

Offline Miru
Avatar
13852 příspěvků moje polička 27. ledna 2021 19:07

Epic Amouage Extrait de Parfum

...zelený/nezralý kmín a pouze velmi jemně větrový pepř

...jasmínový čaj, jenž je trpký jak některá velmi suchá bílá vína, jakoby do toho čaje místo medu a citronu nastrouhaly bergamot a ten drhne v chřípí jak semiš

...rozrazit velmi brzo ráno v letním dni okno a přes zelené a kvetoucí muškáty nasát svěží jasný bílozlatěakvamarínový vzduch

...a pak, pak mimoděk se zachvět v ranním, příjemně chladivém vzduchu, obejmout sebe sama kolem paží, cítít teplo, vůni i chuť vlastní kůže a

zbytky odéru delikátně kosatcového mýdélka na pokožce

spojeného i s éterickou vůní kouře cigár toho, jež za mými zády ještě pravidelně oddychuje v peřinách...

...santal, guajak, vanilka, kadidlo - hedvábně hebké a měkké teplé nasládlo s luxusně intimní živočišností -

klid, láska...

...vanilkově jasmínová čajovka, hebká, hladivá, ultra delikátně podprahově drhnoucí...

...zemitostí ochucená jantarová vanilka s podprahovými větrovými tóny...

Měkkost, svěží drhnutí, lahodnost.

(já mám na tuhle vůni špatnou chemii. Než jsem dopsala, na kůži už necítím absolutně nic, jen, proti světlu, vidím flíček, kam jsem vůni natřela... Škoda)

Online andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 27. ledna 2021 19:12

Korsičanka ja se asi bez tech kulicek proti molum obejdu ne, delam si srandu, ale moje preference je jinde. Ja jsem na Serge hlavne nakrknuta za ty reformulace... a cenovy ulety.... ani nevim, za co vic.

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 27. ledna 2021 19:16
@euridike recenze nevěstinky báječná (nečekaně ;) )
Offline Miru
Avatar
13852 příspěvků moje polička 27. ledna 2021 19:17

...musím podotknout, že neznám koncentraci...

Patchouli Durance

...ach, toto je slastné...

Křehoučká, mega hladká navanilkovělá ambra zakápnutá rumem, jenž je ale rozmíchán v tmavě hnědém pikau.

...ovšem, není to tvrdá sněhová koule jako Sorriso Profumum Roma, toto je čubka, vzdělaná aristokratka, která vrtí umně prdelkou před nadrženým magnátem...

Slast.

...můžu umřít, protože tímhle chci namazat, zacpat ústa, umlčet...

Éto vsjo.

(hm, brala bych větší intenzitu i výdrž. Ale co už. Jsem ráda i za to, že vím, že prostě JSOU parády mezi vůněmi...)

...nevím, co dát za obrázek. Buď by nebyl žádný a nebo naopak milion.

Takže obrázek spíše vyjádření slastného rozpoložení, a to by bylo nejspíš takto -

Online Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 27. ledna 2021 19:46

andry Mně se ty Ciel líbí, protože předreformulační jsem neznala. A zdražují nemožně mnozí, tak co naděláš...

Online andry
Avatar
2698 příspěvků moje polička 27. ledna 2021 19:49

Korsičankamrakodrapy jeste dobry, ale klasicky hranaty to schytaly. U zvonku nemam tolik srovnani. A to si vezmi, ze znam i nektery uplne puvodni formulace.