Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 22:51

Korsičanka 

To jsem našla taky, ale pochopila jsem to tak, že svěženkář měl ty vzorky odjinud...

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 22:52

Matiere Premiere: Encens Suave

Je skutečně líbeznou kadidlovkou, oslazenou smetanovou madagaskarskou vanilkou a benzoinem. Dojmově vytváří pocit, že jste se na chvilku usadili na venkovní schody, vedoucí do kostela, abyste v ústech vychutnali kousek mléčné čokolády s jemnou příchutí kávových bobů těsně před tím, než vstoupíte dovnitř, abyste mohli obdivovat jeho mramorový oltář. Jedinou slabinou je podobně jako v případě Santal Austral na můj vkus až přílišná intimita. Majitelkám 450 (Farmacia SS. Annunziata) se ale určitě bude líbit.

Oman Luxury: Wanderlust

Ano, tak tohle je bio zelená vůně každým coulem. Někdo v ní najde kopřivy, někdo čerstvou mátu, někomu bude evokovat brouzdání se v trávě, pokryté ranní rosou v zahradě, kde se právě do bedýnek trhá úroda černého rybízu. A tím vším se prolíná jemná orientální linka v podobě pichlavého skořicového prachu a dřeva s podtónem teplého kadidla jako připomínka horkého letního dne.

Offline svěženkář blogger
Avatar
722 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 23:15

wendulka Většinu jsem získal při obchodech na parfumo. Když něco kupuji, podívám se na sbírku prodávajícího a zeptám se.

(Napadá mne, že na plnohodnotném webu parfumo.de jde dohledat, kdo vůni má. Na mobilním žel ne.)

A pak na https://bloomperfume.co.uk/, ale tuhle nemají.
Co je dobré, že doprodávají i starší/původní verze vůní. Třeba mají ještě původního Rhinocera od Zoologist a tak.

On to ten Lomros má dost roztříštěné. Některé jsou některé na jeho stránkách (povětšinou vyprodané) A něteré zas jsou jen přes spoluautora vůně (Aranyaka) apod. Samé vyjímky.

Korsičanka 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 23:17

svěženkář 

Aha. Díky za objasnění.

Offline svěženkář blogger
Avatar
722 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 23:21

wendulka Ale na jeho stránkách se dají objednat také, i vzorky. 

https://www.prinlomros.com/

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 23:26

svěženkář 

To vím, ale ty Pryn tam nemá. Ty jsou na těch stránkách, co jsem si našla a dávala je sem Mija v tom odkazu a na nich má vzorkový discovery set momentálně vyprodaný.

Offline prďola
Avatar
3726 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 23:55

wendulka Zkus si Pryn pohlídat >> tady << 

Minulý rok měli poměrně dost jeho vůní v nabídce, včetně vzorků.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 23. ledna 2021 23:59

prďola 

Ty jsem si našla taky přes oficiální stránky, ale těch 16 liber za poštu se mi úplně nelíbí. Nicméně se to jeví asi jako nejnadějnější...

Offline prďola
Avatar
3726 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 00:05

wendulka Ona to stejně asi bude kalkulace jestli drahé poštovné nebo clo+ DPH

Anebo ukecat Pedra, aby nabídku doplnil o další Lomrosovu značku

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 00:08
Reakce na prďola:

Anebo ukecat Pedra, aby nabídku doplnil o další Lomrosovu značku

​Tak tahle možnost by se mi samozřejmě líbila víc.

Offline svěženkář blogger
Avatar
722 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 00:08

wendulka  Nějak se mi nenahrál příspěvek... celý.

Tak ještě jednou. Ještě bych zkusil přes parfumo.de Jde najít, kteří uživatelé mají (na plné verzi webu, na mobilní ne).

Na ofiko stránkách prynparfums ( dávala sem korsičanka) je většina vyprodaná a to už dost dlouho.

Offline andry
Avatar
2699 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 00:57
Reakce na prďola:

wendulka Ona to stejně asi bude kalkulace jestli drahé poštovné nebo clo+ DPH

​takova zvidava otazka, jak to vubec ted bude se zasilanim z UK, netusis?

A jeste mi prosim rekni, odkud mas Calaj?

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 01:45
Reakce na svěženkář:

wendulka Ale na jeho stránkách se dají objednat také, i vzorky. 

https://www.prinlomros.com/

​Hej, ale už skoro týždeň čakám na odpoveď, či by neposlali na Slovensko. ČR nemá tiež v zozname, hoci prvé dve sady vzoriek som brala priamo od neho.

A vďaka za ostatné tipy.

Dnes mám na ruke San Clemente, ale nemám vôbec slinu čokoľvek písať. Ale je krásna, tak sa snáď zajtra na niečo vzmôžem.

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 01:48

A teda ešte toto som chcela Nasomatto trojboj:

https://idleperfumist.com/2021/01/23/vianocne-trio-od-nasomatto/

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 01:54

svěženkář a ozaj, keď sme pri tom parfumo....prosím, prosím, ako vynovili teraz stránky, nevieš mi poradiť, ako sa dá zobraziť si len nové príspevky vo forme vlákien? Teda ako témy, do ktorým boli pridané príspevky ? Lebo neviem na to prísť a keď mi to len vysype nové príspevky ako také bez ladu a skladu, no nemám na to nervy.

Offline prďola
Avatar
3726 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 02:12

andry Abych řekla pravdu, tak zatím lehce tápu Ono i dřív nebylo úplně snadné nechat si poslat parfém z UK, resp. byly k tomu určené jen vybrané dopravní/kurýrní společnosti a to bylo za draho. Teď jsem se v UK eshopech spíš dívala po různých ingrediencích a jsem z toho perplex. Zjišťuji, že třeba najednou nesmí do EU vyvážet složky, které jsem dřív běžně kupovala. Budu si na to muset udělat čas a prozkoumat to detailněji

Calaj >> tady <<

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 06:06
Reakce na andry:

​takova zvidava otazka, jak to vubec ted bude se zasilanim z UK, netusis?

A jeste mi prosim rekni, odkud mas Calaj?

​Mám čerstvou zkušenost s objednáním z UK, objednávala jsem parfém na konci prosince.:

Trvalo 2 týdny, než byla objednávka vyexpedovaná, protože eshop čekal po 1. 1. na nová pravidla pro zasílání do EU (to se odehrálo první dva týdny v lednu = nemělo by už nyní prodlužovat dobu expedice, už je to nejspíš dořešeno.)

Zásilku doručoval FedEx.

Přišel mi e-mail z celnice, bylo potřeba vyplnit plnou moc pro FedEx, zaregistrovat událost na celním úřadě, vyplnit všechny údaje jako při každém jiném celním řízení, doložit fakturu atd.

Naštěstí jen formalita (i když otravná), protože celní sazba pro zboží nakoupené v UK a pocházející z UK nebo EU zůstala u zboží určeného pro vlastní potřebu nulová.

Je tedy nutné podstoupit klasicé celní řízení, ale neplatí se nic.

Po  vyřízení všech papírů to FedEx doručil celkem rychle.  Dohromady od expedice trvalo doručení i s tím celním zádrhelem týden.

Offline andry
Avatar
2699 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 07:53

Martula moc dekuju za podrobne info!

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 07:55

Děkuji wendulka za možnost vyzkoušet dvě hodně zdařilé vůně mých oblíbených růží:

Just a Rose - Floraiku

Hodně svěží  růže. Vidím ji jako bílou, popínavou, s drobnými květy. Spousta bergamotu na začátku spolu s limetou je jako energetická vzpruha, díky ní tato růžička není ani trochu nostalgická nebo romantická. Je čerstvá, čistá, zároveň o sobě dává vědět docela sebevědomě a důrazně. Bílé pižmo zde není vůbec živočišné, ale prádlové, jako čerstvě vypraná prostěradla (zase jsem u té bílé barvy..). A guajakové dřevo v základu vůni lehounce zdrsňuje, udržuje ji v absolutně nesladké podobě. Křehké květy v nekřehkém pojetí.

Love Kills - Masque Milano

Sytá vůně růže (skoro soliflor) s průrazností růžového esenciálního oleje. Osvěžená svíravou zelení pelargonie a cedrovým dřevem. Působí na mě jako velkokvětá rudá růže se silným stonkem, vytržená ze záhonu i s kořeny a odhozená do trávy. A je škoda toho velkolepého květu, že už bude vadnout..má v sobě krásu a smutek zároveň.

A do třetice jedna arabská růže, která mi úplně nečekaně přistála na poličce (nešlo odolat..)

Royal Rose - Al Haramain

Nadýchaná labutěnka s růžovým pudrem a kytice čerstvých frézií vedle ní. Lehounký nedusivý pudr, sladce vonící růže a přítulnost bílého pižma. Ultraženská vůně a velké překvapení ve flakonu, který jsem odhadovala spíše jako pánský. Láska na první počich.

Offline Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 07:57

andry Není za co Trochu jsem se zděsila, když mi z celnice napsali, ale dopadlo to dobře. A asi mě ta byrokracie od dalších nákupů z UK neodradí