Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 14:29

alibi

//A Město z kostí není žádný brak, to je klasika! //

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 14:30
Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 16:49
Reakce na Korsičanka:

slniecko Dám sem znovu, co píše svěženkář :

Líbila by se mi sekce pro zahraniční nákupy. A vlákna k tématu. Parfémová mspa/průvodce (ty exidtující nejdou moc aktuslizované), pak každý může založit vlákno pro recenzi kamenného či internetového obchodu. Nebo dát vlákno k Anglii, nákupům mimo EU, dobré eshopy s vůněmi mimo EU. A třeba i malé značky/manufaktury prodávající přes etsy apod. 

​Vieš čo, ja som teraz dosť vyčerpaná a overwhelmnutá, takže potrebujem úplne po lopate .

Čo treba spraviť?

Ako sekcia je tamtá, rozdeliť ju nevieme, ani pridať novú, jedine zakladať ďalšie vlákna. Vlákno môže založiť hocikedy hocikto, ale je možné, že má k tomu niekto nejaký blok.

Čiže....je treba založiť nejaké vlákna? Ak áno a nikto sa k tomu nemá, rada spravím.

Ale vymyslite presný zoznam a dám ich tam a som ochotná aj aktualizovať ten prvý príspevok (ak to vlákne bude trebárs zlučovať viac obchodov), ak nebude vadiť, že to momentálne dokážem robiť tak 1-2x do týždňa.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 16:55
Reakce na svěženkář:

slniecko To žel nevím. Od minulého týdne jsou třeba problémy dostat se z nového příspěvku (v oznámeních)  na celé vlákno, v kterém to je. 
Asi na tom ještě dělají...

​Ďakujem. Nesíham sa tam dostávať teraz veľmi často a myslela som, že sa v tom novom len neviem zorientovať. Tak hádam sa to zlepší.

Inak potvrdzujem, že je to skvelý zdroj. Dokonca, keby som mala tie hlavné 3 zahraničné fóra nejako zhodnotiť, tak by som povedala, že parfumo si najviac cením ako zdroj "materiálu", basenotes ako zdroj informácií a fragranticu ako príjemný prehľad mainstreamu.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 17:21

slniecko Pochopila jsem to tak, že se doplní již existující vlákno se seznamem internetových obchodů v EU (kdo odněkud nakupuje, doplní obchod s postřehy) a druhé vlákno se seznamem eshopů mimo EU.

Doplňují ti, kteří tam už vícekrát nakoupili a byli spokojeni.

(Nevím, zda by šlo oddělit ve stávajícím vlákně české od zahraničních, je to dost nepřehledné. Ale to už jen na okraj.)

Offline svěženkář blogger
Avatar
722 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 18:42

slniecko  Vidím to podobně.

Parfumo: Ano, mají informací nejvíce a nejlépe členěné a zlinkované. A také nejlepší databázi a dost psavých uživatelů, kteří o vůních něco ví.
- většina obsahu jen v nj, v aj verzi slabší


Fragrantika: za mne fajn bezprostředními postřehy lidí i k vůním, co jinde chybí.

- často nepřesné info ke složení

Basenotes: lepší informace ve starších diskusích, ale jinak trochu chudý příbuzný.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 26. ledna 2021 09:44

...je možné se na první nádech zamilovat.?..

Asi ano..:

Oud Satin Mood Extrait de Parfum Maison Francis Kurkdjian

...kde je oud, můj postrach.?.

Jestli je v tomto parfému, tak jedině jako Šedá Eminence a tahá za neviditelné nitky smyslnosti...

...yes, to trapné slovo,

ale zde nelze jinak.

Jak mám popsat sladkost,

která jako první mi vyplní nos a nutí mě přivírat oči a znovu a znovu si přičichávat ke kůžil?.

Sladkost

plná,

hebká, pružná, hustá jenže nadýchaná,

chumlací jak luxusní mohér, vláčná a teplá jako toužebný polibek...

...ano, takhle nějak má vypadat solidní vůně - propadat se do představ, snění, touhy, vědomí, že stejně je život krásný, když/že si ho člověk umí/má užívat...

Dokonalost.

Dokonalá tavenina hedvábné konzistence, étericky hutného vyznění, ale neohrožené podstaty,

slastného polykání, vznášení se v antracitově ocelových oblacích, jež zdobí stropy chrámů nebo předbouřkovou oblohu...

Překvapivě lahodná kombinace fialky a pelargonie je  osvěžující a současně hladivá,

s přidanou špetkou, jindy pikantních, zde však měkkých skořicových pih vyhlazených do mramorového lesku a vše se pomalu míchá v líné, zlatisté mase z ambry, vanilky a tmavě popelavých nití luxusního oudu.

Přestože je Oud Satin Mood z převážné většiny vláčná tavenina, po jisté chvíli se objevuje i její prachová rovina...

...je to ten prach, který se zvedne z cest s poryvem větru, jenž je předzvěstí přicházející bouře

Šedá, zlatá, černá,

prach, oblaka, tajemství, svoboda...

Online Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 26. ledna 2021 10:10

Miru Vláčná tavenina, to je přesně vystiženo. Když jsem se navoněla, měla jsem pocit, jako kdybych se natřela nějakým balzámem, který se teplem na kůži rozpouští. A oud tady není v typické podobě, funguje spíš jako výztuž, která je překryta jinými složkami. Nevybíráš si špatně !

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 26. ledna 2021 10:11

Oud Silk Mood Extrait de Parfum Maison Francis Kurkdjian

...větrový bonbon, lépe - mátové furé v tmavé čokoládě rozpouštějící se v ústech a k tomu přižvýknout papyrus/šáchor/zelenou, delikátně dřevitou rostlinu a

ještě k tomu zhluboka, do maximální kapacity plic natáhnout z brka.

V chřípí je led, vítr, jakoby mrazivý oheň...

...zvláštní vůně.

Růže.?

Odrůdy leda černé, s černozelenými stonky a dýkami místo trnů a listy, jež se v dlaních drolí v popelový prach...

...jakoby pod hromadou masitých stonků růží obsypaných listy doutnal kouř, tavila se oudová pryskyřice a skrze zelenou hradbu se snažila alespoň ve formě tenoučkatých proužků(ovšem ostrosti samurajských mečů) proniknout na vzduch, k obloze...

Oud Silk Mood má v sobě pružnost, chlad a chuť železných špon.

Vůně není těžká, je jiná. Jiná v tom nejlepším smyslu slova.

Provokuje, nutí k přemýšlení, ke snaze zachytit to, co chce vlastně říct´...

PS: ...tuhle vůni k soudu, do boje s pitomcem nebo i celým světem = maximální neohroženost.

Jednotka pro distingovanost,

zvrácenou přitažlivost.

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 26. ledna 2021 10:12

Fleur 

...

Dnes mám velké radosti - přišly mi vzorky. Vše jde stranou. Nevařím. Jen čichám...

Online Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 26. ledna 2021 10:15

Miru Tak to si užijeme i my - tvoje recenze !

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 26. ledna 2021 10:24

Musk Oud by Kilian

...pššt.!, pěkně potichu, hlavně  nekřičet.!, neupozorňovat na sebe...

 Chvilinka citronků a mandarinek, spíš jen vykukujích zpoza kulis...

Hm. Trapné.?

Ne. I když to tak chvilku vypadá, tak ne. Prefýkané!.

Je to jak pustit dýmovnici pod dveřmi, tou uzounkou, téměř neviditelnou škvítou.

Jenže kouř se dostane všude, pomalu a postupně se svým kroutivým pohybem protáhne sebemenší skulinkou a zaplní prostor i čichové buňky...

(tiše, nenápadně, jak vůně po hořkých mandlích)

...sedněte si v noci na břeh moře, dívejte se do skomírajícího ohně, spíše už jen světélkujích uhlíků, polykejte stříbřitě našedlé zbytky kouře a s posledním lokem rumu vhoďte do ohniště čerstvé, právě uřízlé dřevo...

A nebo - kolem druhé hodiny ráno, vylézt z klubu, opřít se o zábradlí a zapálit si jointa - ty chutě, vůně,

i tak možno...

(= nazelenalé, delikátně dřevité, prokouřené, prohulené, delikátně naslaněle nasládlé. Pro nějakýho osobitýho týpka)

...jooo, už to mám! Jerry Lorenzo(jeho módu miluju a on je cool!)

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 26. ledna 2021 10:41

34 Boulevard Saint Germain Diptyque EdP

...ta vůně mi něco strašně připomíná!!

Něco, co už tu je, možná, nejspíš devadesátá léta...

("do prkýnka!", něco od Diora, Niny Ricci old school, Jivago nebo E. Lauder nebo, prostě nějaká klasika, ta hlava, ta moje hlava..!)

Zpočátku takový Jungle Elephant v sofistikovanější podobě.

Pak - elegantní, teplá, bíle zlatá vůně,

bíle zlaté vanilkové měkké mýdlo klouzající po ženské pokožce...

...Hermes má 24 Fabourgh, Diptyque má 34 Boulevard.

Aristokracie. Luxus.

(intenzita intimní, ale zdá se, že vytrvalá)

((kdo by chtěl pro někoho luxusně vonící dárek, ale s abolutely bezpečnou intenzitou - tak prosím...))

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 26. ledna 2021 10:49

Slow Dance Byredo

...slaďounké hladce husté fialky s kapkou tinktury z malinových růží, s vanilkou, s pačuli, které zde je rozpuštěné jak kosti v kyselině, takže je spíše tušené a dodává hustotu.

...myrha - vlhká, vláčná, s teplotou těla, po chvíli přecházející i do roviny prachové, prach vznášející se nad nadýchaně olejovitou hladinou a jindy zas do roviny delikátně sametové až semišové/hebce drhnoucí v koňakovém oparu...

...i jo, je to pomalý až malátný tanec.

Pěkné, hodně pěkné.

Ovšem nevím, jestli by mě to po chvíli nenudilo a nebo se mi to líbí podezřele moc.?

(něco tak pro naivistické dívenky, jež chtějí něco "zajímavého")

a nebo, když má někdo osobnost, styl, unese a "prodá" dobře cokoliv:

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 26. ledna 2021 10:59

Gold Night by Kilian

...ááá!, nejsem chlap, ale tohle je pro mě

Hustá chladnoucí, hodně tmavá čokoláda zakápnutá medem.

Mléčně medové pikao.

Anýz?

...leda anýzový prach dopadající na lahodné afrodisiakum...

Pačuli?

...ano, po chvíli se čokoládově medové vjemy rozostřují, rozpíjejí v husté pačuliové mlze...

Černé zlato.

Zlatá čerň.

Hustota. 

Laskomina

...kdybych měla ten vohoz, tak takhle nějak já:

...když chlap, tak Lono Brazil

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 26. ledna 2021 12:19

Privé Iris Céladon Giorgio Armani

...velmi příjemné ale taky velmi

éterické

(intenzitou i výdrží).

Nastrouhané mýdélko, jeho bělostné hoblinky snášející se na delikátně kosatcově nasládlou(s podprahovými mrkvičkovými akcenty) pokožku nahého těla...

...a na tom těle jsou ještě i hoblinky čokolády, jež zásluhou tělesného tepla tají...

Čokoládové mýdlo s kosatcovými květy v navanilkovělém krému osvěženém tlumenou zeleností jemného bergamotu a křehkého pačuli.

Tiše výmluvné...

...ale pak, jak zpočátku vůně naznačila, mizí..., prostě chvilka éterična -

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 26. ledna 2021 12:41

Dama Bianca Xerjoff

...jasmínová vanilka hebce proslazující a zahušťující, jindy až příliš šťavnatý, kumquat s pár limetkovými kapkami.

Vůně, hustá ale ne těžká vůně bílých, blíže nespecifikovaných květů

(nabízejících své nitro jako potravu pro hmyz nebo pro potěchu člověka...)

osvěžená jen velmi mírně nasládlou fresh šťávou z hladkého tropického ovoce a s vonnými stopami z banánů...

Letní vůně. Ideální k lehké říze, zevlování na pobřeží, k pohledům až za horizont a sladkému nicnedělání...

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 26. ledna 2021 13:05

Laudano Nero Tiziana Terenzi

...tak jako sorry, ale

děs.

Tady, mezi milion dalšími složkami na mně vyleze oud

v podobě

opičích chcanek/tygřího pavilonu a vaječného záprdku.

"Bezva" úvod. Nebo karma.?...

A nezachrání to ani opatrně vykukující medový koňak.

Sice po chvíli onen "originální" úvod mizí, ale celá vůně je neustále v nepříjemně živočišném oudovém oblaku...

...a pak(kde jsou ty zmiňované krásy?!, musí tu přece někde být.?...),

pak -

jakoby někdo rozhrnul nesmírně, možná hříchy, těžká, inkoustově černá oblaka,

jakoby někdo ten smrad hniloby vykouřil drahým posvátným, měkce hustým kadidlem,

jakoby někdo ty rozpadající se mršiny pomazal vzácnými mastmi z pryskyřic a tropických květů a najednou...

...najednou mám na kůži lehce olejnatou, dehtově černou vonnou mast,

ambrově nasládlou, vláčnou a hutnou jako v chladu tuhnoucí med,

lahodnou drahým koňakem a

lehce, ale příjemně dráždivě navalujíc mé útroby zásluhou onoho kontorverzního oudu

Tohle není snadná vůně.

Tohle jsou indiánské válečné kresby na tváři, hrdě vztyčená brada a přestože mlčky,

tak celé tělo varuje...

"...no, oukej, uznávám, jsi krásná, mohla bych tě nosit a pak budu neohrožená,

nesmrtelná!...

(asi se mi líbíš proto, že jsi mi ze začátku dala v podstatě přes h**u, a přestože jsi si mě osedlala a řídíš si mě, jak se ti zamane a já, jak poslušný čokl ani nemuknu,

tak mi dáváš sílu, nezměrnou...

Kdykoliv a kdekoliv.)"

((...co je velké a co je malé.?...))

...když pro muže, tak asi takto:

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 26. ledna 2021 13:23

1996 Inez Vinoodh Byredo

...ultra suchý kosatec. Na troud vysušený a prosypaný přeschlým pepřem, jež tím ztratil svoji typickou průtahovost.

Nasládlá delikátní dřevitost. Možná díky jalovci. Ale i ten jalovec byl nejspíš sežehnut letním žárem, protože i ten se drolí mezi prsty a žádné stopy ginu či horského povětří...

...a pak, senem nasládlá kůže, možná koňské sedlo vytažené z půdy, kde odpočívalo na hromadě, jak jinak, přeschlého sena.

A nakonec, zbytky, pár drobků přeschlého pačuli nasládlého zteřelými(už nechci psát přeschlými či přesušenými) vanilkovými lusky.

Já nevím. To má být vůně pro vyschlou/přesušenou babku.?

Divno vůně.

Prach. Prach ze sena, z kůže, z pačuli, z vanilky, tady se jim podařilo nasušit i hromadu fialkových květů = takže prach z fialek.

(hm, připomíná mi to vůni, když jsem jako o hooooooooodně mladší seděla v létě za koňskou stájí... ...prach. Seno, kůže, koně. Nasládlost.)

Jako Inez Vinoodh mají skvostné fotografie.

Ale tohle je úlet.

...no, možná jsem blbě zmáčkla spoušť.  A nebo moc rychle.

Pošahanej úvod má dobrej aspoň konec - do toho prachu všehochuti spadly, napadaly hutné čokoládové kapky, až vytvořily loužičky a ty se spojily v jednu velkou tmavou matně lesknoucí se čokohladinu...

...černá vanilka, černá prašná čokoláda, černá delikátní ambra, černá...

Great!.

...buď Anja Rubik

...a nebo Christy Turlington

Offline Miru
Avatar
13848 příspěvků moje polička 26. ledna 2021 13:38

Oud Immortel Byredo

...nic.

...z toho nic po pár vteřinách začne vzlínat tenoulinký proužek kadidla zajímavě šmrncnutý limoncellem a špetkou karmadamonu.

Lehce živočišné, velmi jemně navalující.

Tmavé, temné pačuli, starý mech - někde trouchnivějící, tlející, 

starý tabák, špatně skladovaný, s malými, s různou intenzitou petrolejově zabarvenými mapkami(jo, plesnivějící)... 

Vlhkost a tlení. Všeho.

Vlhkej nevětranej kostel na pobřeží nebo u vody... Protože vše, co je dřevěné, hnije...