Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 26. ledna 2021 13:49

svěženkář jj, aj keď parfumo často čerpá aj od nás:).

A máš pravdu, že basenotes v poslednej dobe trochu pokulháva.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 26. ledna 2021 13:52
Reakce na Korsičanka:

slniecko Pochopila jsem to tak, že se doplní již existující vlákno se seznamem internetových obchodů v EU (kdo odněkud nakupuje, doplní obchod s postřehy) a druhé vlákno se seznamem eshopů mimo EU.

Doplňují ti, kteří tam už vícekrát nakoupili a byli spokojeni.

(Nevím, zda by šlo oddělit ve stávajícím vlákně české od zahraničních, je to dost nepřehledné. Ale to už jen na okraj.)

​Ale ak sa doplní už existujúce vlákno, tak tak potom neviem aktualizovať prvý príspevok. Deliť existujúce vlákna sa mi zdá nereálne. Rozdeliť sekciu na dve dokáže len programátor.

Takže ak to takto nevyhovuje, môžem založiť nové vlákna, len potrebujem vedieť aké.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 26. ledna 2021 13:54

Strangers Parfumerie

San Clemente

Priznám sa, že keď som čítala knižku André Acimana Call me by your name, prečítala som ju za večer, odložila a síce sa mi celkom páčila, ale nikdy by ma nikdy nenapadlo, akým hitom, a svojím spôsobom aj kultúrnotvorným prvkom sa stane. Prorok zo mňa evidentne nebude.
Aj táto vôňa je ňou inšpirovaná, resp. celá séria, do ktorej patrí.
San Clemente je bazilika v Ríme, okolo ktorej sa točí časť knihy a nejaké tie romantické scény a tak...no nebudem veľa prezrádzať, len poviem, že tá vôňa tú atmosféru neuveriteľne vystihuje. Okázalá a mierne dekadentná dinner party, množstvo vína (tu rozhodne zemitého, červeného, trochu drhnúceho), tabak, káva, prezreté ovocie, hlina a prach starého talianskeho mesta, chladné kamene starej katedrály. Chvíľu mi to pripomínalo Osang od Mendittorosy, ale potom sa to celé vydalo iným smerom. Je zároveň teplejšia, žiadne kovov chladné tóny krvi, ale zato tabak, vzdušne dymové tóny a ovocie viac pripomínajú ulice starého mesta a do toho mladý život v ňom žijúci, túžba, láska, vzrušenie, pot, nočný vzduch.  Carpe Diem, kým sa dá.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 26. ledna 2021 14:10

slniecko Já tomu technicky nerozumím a ten, kdo to původně navrhoval( svěženkář )- a možná by mohla navrhnout název i prďola - by to mohl vymyslit

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 26. ledna 2021 14:39

Korsičanka ok, až bude predstava, rada ju zrealizujem.

Offline Korsičanka
Avatar
12834 příspěvků moje polička 26. ledna 2021 15:01

slniecko Hodná jsi, to už víme

Offline svěženkář blogger
Avatar
722 příspěvků moje polička 26. ledna 2021 16:11
Reakce na slniecko:

svěženkář jj, aj keď parfumo často čerpá aj od nás:).

A máš pravdu, že basenotes v poslednej dobe trochu pokulháva.

​Parfumanie je takové české parfumo, vztaženo na počty uživalelů a uživatelek vlastně lepší ;-)

Offline svěženkář blogger
Avatar
722 příspěvků moje polička 26. ledna 2021 16:22
Reakce na slniecko:

Korsičanka ok, až bude predstava, rada ju zrealizujem.

Korsičanka slniecko prďola 

původně jsem myslel na novou sekci, ale neznám technický background webu

při sloučení se stávající sekcí by šlo na začátek každého názvu vlákna dát CZ, EU nebo nonEU... to by pomohlo v orientaci, ne?

Co třeba:

EU osvědčené e-shopy

EU eshopy s vůněmy původem mimo EU

atd.

Offline cinkja
Avatar
1514 příspěvků moje polička 26. ledna 2021 17:08

Miru 

Překrásné recenze oudů od Kurkdjiana. A OUD Satin Mood Extrait de Parfum je také můj nejoblíbenější, vlastně jedna z mých nej zimních vůní . Miluji postupné rozkrývání složek z přechodu mezi chladným venkovním vzduchem a teplem v místnosti. 

A jak nejsem moc příznivcem různých odnoží, tak u této kolekce mě vážně baví. 

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 26. ledna 2021 18:13

cinkja 

...kuji moc!.

Ano, Satin Extrait je i pro mě nejkrásnější, a ano, všechny ty oudy jsou velmi zajímavé, baví mě. Člověk si může vybrat podle nálady, podle toho, co zrovna potřebuje.

A souhlasím i s tím, že v různých teplotách se ukazují jednotlivé ingredience v jiném pořadí, kombinaci...

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 26. ledna 2021 18:35

Miru 

Oud Satin Mood miluju, Tvoje recenze je krásná...

Offline Fleur blogger
Avatar
6084 příspěvků moje polička 26. ledna 2021 18:39

slniecko To jsem netušila, odkud pramení inspirace k San Clemente, díky!

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 26. ledna 2021 18:46

euridike 

...děkuju

(já zas hltám tu Tvoji...)

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 26. ledna 2021 20:11
@Miru překrásná foto k Byredu ;D
Offline jerry
Avatar
8982 příspěvků moje polička 26. ledna 2021 20:13

Miru 

Měla jsem dnes perný den a teď odpočívám s tvými recenzemi a kochám se fotkami (skvělý výběr...ostatně jako vždycky)...a to se to krásně odpočívá.

Offline Miru
Avatar
13851 příspěvků moje polička 27. ledna 2021 03:54

jerry 

...jej, děkuji!.

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 27. ledna 2021 09:43

ROCOCO MAGNOLIA - Clive Christian

S touhle recenzí /a vůní/ to bylo těžké, ale nakonec se v podstatě napsala sama...

Na sklonku roku 2019 //long, long time ago// jsme byli T. a já na něčem, čemu bych česky řekla maškarní party //ano, slovo "party" považuji za vyloženě české, téměř staročeské a obrozenecké//. Poměrně brzy se vyvrbilo, za co půjdeme my dva. Běžel v kině takový animovaný film o pejscích, nikdy jsem ho neviděla, ale obrázky z něho ano, takže bylo jasno - T. půjde za černého jezevčíka, já za toho chundelatého bílého pejska s nerudným výrazem. Kostýmy jsme měli fakt boží, já si k bílým punčochám vzala bílý mohérový svetr, upletla bílou čepici i čelenku s růžovými oušky, dokonce i tu modrou ledvinku s včelkou jsem měla, pro T. jsem koupila obojek, i profi make-up byl - no vůbec jsem se nepoznávala, takže jsem byla dost spokojená. Jakmile jsme byli na místě a hostitel otevřel dveře bytu, okamžitě se začal smát: "No to je neskutečný, pojďte se mrknout na Babou, jak je roztomilá, to snad ani není možný..." Byla jsem lehce uražená //...roztomilá, prý roztomilá, pche...// a chtěla jsem vědět, jak je možné, že mě hned poznal, když nebyly vidět dva mé základní atributy - vlasy a ironický koutek. A moc dobře si pamatuju, co dotyčný řekl: "No tak cítím, čím voníš, kdo jiný by si s maskou sladil i parfém, fakt voníš jako nějaká vyšampónovaná čivava, to je super..."

No... Jako nebylo to schválně, zas tak rafinovaná nejsem. Ale bohužel měl pravdu. Rococo Magnolia fakt voní jako drahý šampon, je to sladká, květinková vůně, hebká, mýdlová, kosmetická. Ano - takhle by klidně mohla vonět pejsička, která právě v náručí paničky opustila luxusní psí salon. Je to smutné, ale je to tak...

Offline teena-s
Avatar
824 příspěvků moje polička 27. ledna 2021 10:21
@euridike "pejsička" :D
Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 27. ledna 2021 10:30

teena-s 

... to je výraz, který používal můj dědeček , když byl pejsek malej a roztomilej...

Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 27. ledna 2021 13:13

COCAINE - Franck Boclet

O téhle vůni by se chtělo napsat tisíc zbytečných slov, něco o sněhových královnách, snad bych mohla i v náznaku vzpomenout na mého oblíbeného herce /i člověka/, který nosil na krku stříbrnou trubičku, vždycky říkal, že je to píšťalka na jeho pejska, co se jmenuje Koks /svého času mi to přišlo fakt über-cool, asi jako když Aňa nosila na řetízku minipendant ve tvaru penisu/. A chtělo by se napsat cosi o těch černobílých tajemstvích, o nebytí a nezapomnění a o rozšířených zorničkách kluka v černém saku, kterého teď často vídám v úplně jiné roli. Protože tahle vůně je taková. Je v ní povrchnost i dekadence, zlato i otřískané pozlátko, rising stars i falling stars, hutná sladkost koncentrovaná tak, že zvedá žaludek, přehlcenost tabákem a karamelem přepáleným nad plamenem na lžičce, tisíckrát opakovaná slova /řekni, že poletíme, řekni, že poletíme, řekni, že poletíme.../, sluncem i mrazem převařené květy, z nich dusivá mlha opuštěné nedělní prádelny...

Mám k téhle vůni citát...

"To není dobrý - sám sebe klamat v lásce. Nemůžeš do ní padnout jako do měkkýho, nemůžeš si nezašpinit ruce. Chce to svaly a žaludek. A jestli nemůžeš snýst pomyšlení, že sis zasrala svou něžnou, čistou duši - vykašli se na ten nápad se životem - a buď svatá. Protože jako lidská bytost se tomu neubráníš. Buď tenhle svět - anebo onen!"

/John Osborne - Ohlédni se v hněvu/

Taková tahle vůně je....